Coumway

Každý jeden Kubrickov film ktorý som zatiaľ videl je perfektný a strhujúci a výborne sa pozerá a tento snímok to jedine potvrdzuje. Skvelá kamera sarkastická hudba a to všetko spolu vynikajúco zladilo. Je to naozaj prvý vojnový film ktorý som pozrel od začiatku až do konca. Je pravda,že prvá polovica filmu ktorá sa odohráva vo výcvikovom tábore sa mi páčilo o niečo viac,ale suma sumárum je to jedinečný film a veľmi inteligentne zachytávajúci skvelý kúsok o Vietnamskej vojne a o samotných amerických vojakoch. ()

phoenix9

Vycvikový tábor je pecka a dokonalosť , a zasluží si sto percent , časť na bojisku je tiež dobrá , ale jasne stráca oproti začiatku filmu, ale myslím , že posledná 20 minútovka to všetko zachráni ,a boj v tom mestečku som sledoval so zatajeným dychom. 85 % ()

radimhasalik

Smíšené pocity. Místy wau, místy trochu natahované. Ale celkově hodnotím tento film kladně. Líbila se mi hlavně práce s kamerou ve vojenských scénách. ()

Clockwork

Dost drsnej film který skvěle vystihl depresi amerických vojáků ve Vietnamu.K tomu přidejte skvělý výběr herců a máte tu ,podle mě, nejlepší film o válce Vietnamu. ()

doMchek

Svojská hemingwayovsky špičkoľadovcová reportáž spod vojnovej šibenice. Najskôr školia deti, ako sa majú hrať na vojakov, potom sa deti na vojakov hrajú. Zabíjanie je hra, smrť je hra. Všeprerážajúca nuda vedie hráča k hľadaniu vytrženia a prichádza ten očakávaný šteklivý teror okamihu, aby bol následne, v záujme udržania hrateľnosti, premenený kulisou hráčov na suchopárny (či mikimauzovský) bonusový bod „somrádžežijem“. ....Vo chvíľkových momentoch precitnutia sa však objavuje pred očami hráčov i samotná vývojárka, skurvene neodolateľná štetka dualita, čo si chlapcov točí okolo prsta mávnutím zadku. Vietnamská rulez, well, used to. ()

Tafee

FMJ - fantastická, marvelozni, grandiózní ba až pyramidalni režisérská práce... Jo a víte co, druhá část filmu mi vůbec nevadí, i když je to prostě "jiné", než na začátku... ()

Vestor

Tak tohle mě dost minulo. Místo válečného filmu je to spíš psychologická sonda do duše jednoho vojáka. V prvním půlce filmu je to o výcviku a šikaně nováčků v táboře, druhá polovina už se potom odehrává ve Vietnamu. Tady si Kubrick dost vymýšlí, opravdu mě rozesmála dlouhá závěrečná scéna, kdy vojáci za podpory tanku pročesávají betonové trosky velkého města. Tady je snad více boje ve městě a s tanky, než kolik bylo reálně za celou Vietnamskou válku. ()

plachejD

Je to vynikající film to bezesporů a pochybností, jen kdyby Vás dokázal udržet v pozoru stejně jako v první cca třetině, kdy jsou chlapci ve výcvikovém centru, pod vedením naprosto a to zdůrazňuji naprosto dokonale zahraném sgt. Hartmanovi, poté když chlapci dorazí do Vietnamu a potom do boje, už tento film zkrátcí na tempu, a nějak mi tam pořád něco chybí, ale každopádně jsem tento film viděl asi pětkrát a pustím si jej znovu a znovu...(to že je nejlepší první část film, ukazuje i moje žena , která nesnáší válečné filmy a na tu první část hleděla s otevřenou hu..pusou:-)) ()

teekanee

Poprvé sem film viděl asi před pěti lety pozdě někde na Nově nebo podobném komerčním kanálu. Už si přesně nevzpomínám, ale pamatuju si svůj počáteční údiv, že film není nadabován. Po chvilce jsem si uvědomil, že hlášky a hlas R. Lee Ermey prostě uspokojivě nadabovat ani nešlo. Film se dělí na dvě rozdílné poloviny. Většina lidí vám řekne, že první je o mnoho lepší, což asi je, ale neřekl bych že o tolik. První půlku vnímám jako sondu do formování zabijáků za pár týdnů, kdy se s nimi nesmí zacházet v rukavičkách, jelikož v opravdové válce to bude ještě mnohem horší. Druhá půlka je už o uplatnění samotných vojáků v první linii. Kubrickova brilantní režie už je tak nějak samozřejmá, ale pochválit si zaslouží i skvělý výběr hudby k určitým scénám. 84% ()