krugger

Kubrickův nejlepší film. Satira na válečný konflikt ve Vietnamu typickým Kubrickovským způsobem - tedy násilí, sex, krev a extravagantní výkony herců. Asi jako většina musím pochválit zejména první polovinu filmu, tudíž paradoxně hlavní část ve Vietnamu je o krepet nudnější. [10/10] ()

OldPink

První půlka je naprosto dokonalá, Kubrickovy dlouhé pomalé záběry jsou opravdu mistrovské. Druhá půlka není vyloženě špatná, ale tu laťku se bohužel udržet nepodařilo. I když, ztvárnění toho neviditelného strachu je typická Kubrickovina. **** ()

cane991

skvelý film, na výcvikovej časti je najlepšie sledovať premenu D´Onofria a neustále buzerujúceho Ermeya,,vietnamská časť je excelentná celá ()

mirakk

Jsem překvapený tak vysokým hodnocením tohodle Kubrickova filmu. Očekávání bylo velké, zklamání ještě větší. První část dávala tušit, že FMJ má skvělý rozjezd, ale druhá polovina filmu přešla v kýč a nudu. Velký faktor na tom měly exteriéry, které byly naprosto nepřesvědčivé a i samotní herci. To co filmu dávala první půle - skončilo na záchodcích. Škoda. Souhlasím s komentářem 902 10. ()

Umělec

Vynikající. Pro mně stejně dobrý film jako "Četa". První část hezky zobrazuje tvárnost lidské bytosti, i když někdy už to narazí i na své hranice :-) Ale myslím, že každý si po shlédnutí filmu dokáže představit, co znamená výcvik a psychický tlak. Vizuálně se mi líbila část ve Vietamu, zajímavá kamera i dialogy. Přehlídka lidských povah a osudů. Film, který mi zůstane dlouho v paměti. 100% ()

Crucifere

Prvních 40 minut se mi líbilo nejvíce, pač drama se neodehrávalo na bojišti, nýbrž v kasárna a na cvičišti, zatím co zbytek filmu právě ve válečné vřavě. Tato necelá 3/4 hodinka je plná napětí ve vztazích mezi přísným, nekomprmisním a velice uvěritelným R. Lee. Ermeyem, jako velitelem, ale také mezi sebou samými, když ostatní musí přijímat tresty za svého spolubojovníka z čety. To si vyžádá mírnou šikanu a pomluvy. I když se mu vojáci snaží pomoci zvládnout výcvik, nedaří se mu, čím se pořád zvyšuje napětí, což se bohužel náhle skončí a pak začíná druhá část filmu, která mi ale připadala porovnatelná se spoustou jiných válečných filmů a nijak zvlášť mě neohromila. ()

misiacik

Kubrick je pre mňa pán režisér, velikán filmu ako bol Monet pre Impresionizmus. štýl natáčania, aura ktorá sa vznáša nad každou scénou a forma ktorou je film podaný je excelentný, Vlastne ako všetko od Kubricka, vzdávam poctu. ()

HORHAC

Buzerace z první poloviny filmu je skvělá (víte, jak to myslím) a když se děj přesune do Vietnamu je to ještě lepší. Vojáci, kteří sbírají mrtvé Vietnamce, mají drsné hlášky a přezdívky a vystřílejí víc nábojů, než je obyvatel Vietnamu, ale když přijde na jednoho snipera, chovají se jako parta blbců. Nejlepší film z Vietnamu hned po Apocalypse now. ()

hrabac

Pokud jsem film správně pochopil, je to nadsázka. Není to o válce ve Vietnamu a o způsobu výcviku americké armády, je to o lidech, vystavených krajním a mezním situacím, na pokraji šílenství a lidskosti. Jen tak můžu přejít legrační a hloupé válečné scény podobné Rodákům režiséra Adamce. ()

stuj

Sám nevím, proč mě to neoslovilo. A přitom třeba Četa a Apokalypsa jsou pro mě jedny z nejlepších filmů vůbec. Tak jak to, že se mi podobně vychvalovaná Olověná vesta nelíbí? ()

rusel

M-I-C-K-E-Y M-O-U-S-E , fakt chytlavý ty vojenský pochodovky. Fakt žrádlo, hlavně ten výcvikovej tábor. A Kubrick se nezapře. ()

koboldek

Největší dílo o Vietnamu, které bylo kdy natočeno, každý záběr bezchybný, každé slovo poutající součástí skládačky mistrů. Není co dodat.. ()

Lazy87

Hutnej filmovejzážitek. Nejdřív psychologický začátek vojenského drillu, potom chvilka uvolnění a nakonce se dostabene do nitra vietnamské války. No co víc chtít? Snad jen Jokera. ()

Mexican82

Veľké očakávanie sa nenaplnilo. Možno je tento film skvelý, možno som ho proste precenil. V porovnaní s konkurenciou vojnových filmov však neobstojí najmä po vojenskej stránke. Iracionálne jednajúci vojaci behajúci po poli ako zajace, plytký dej (o čom ten film vlastne má byť) a hlavne zanedbané postavy. Hamburger Hill a Čata sú proste konfliktu bližšie a o to vo vojnových filmoch má ísť. Prvú polovicu by som označil za lepší priemer (najmä kvôli drill inštruktorovi a jeho obeti z radov regrútov), vietnamská časť je ale zúfalo slabá. Snajper(ka) likvidujúca protivníkov na 200m následne strieľajúca od boku? Ľahký guľometčik ala Rambo s vystrieľanými tisíckami nábojov? Ďakujem, neprosím, tu budú Horúce strely 2 lepšia voľba. Tam je aspon jasné, že ide o paródiu ()

Serfar33

jak píše Lima , dokud se děj odehrává ve výcv. táboře , tak má náboj a pořád se tam něco děje , ale jakmile se přesune do vietname , tak je to děs bída .hlášky typu " jsme v nějaké vesnici " a ono tam stojí věžáky jako v každém městě + vtipálkův trapný komentář skoro ke všemu a nepřesvedčivé herecké výkony ostatních posav . . pro mne to je na 60% ()

billcarson

No asi takhle, je vidět že už Kubrickovi není čtyřicet a stárne. Výborný basecamp, nezapomenutelný Hartman, jenže jakmile se přehoupneme do Vietnamu tak Stanleymu dochází dech a to dost rapidně. Závěrečné sniperské umění Zaitseva v sukni s Ak 47 mě jenom utvrdilo v tom, že to nebude plný počet. Přesto na některé scény nelze zapomenout, Mickey Mouse and Me so Horny, too beaucoup. ()

JerryPilsen

Drsný a drsnější.První část výcviku otravná,zbytek ucházející.Místy značně syrový.Ale autentický,válka v nejryzejší podobě. ()