Monco

Ten drsný výcvik je to to nejlepší z celého filmu. Legendární Gomer Pyle a hlášky seržanta Hartmana. Hodně se mi líbily poté scény z boje. ()

Darriel

Ani napodruhé a s ostupem času mě film neoslovil. Dvě nikterak související části, vojenský drill se vystřídá s běžnými dny ve Vietmanu. Záverečná Paint it Black je tak velmi vítaná změna v dost protahovaném snímku. Nejlepší je pak dle mě kamera. Nic, co bych doporučoval, na druhou stranu to patří ke klasice... ()

xJevgenijx

Kubrick svůj osobitý styl podání nezapře a to je dobře. Syrový film, jaký bych od něj chtěl. První polovina je však lepší než ta druhá, souhlasím s tím, že na bojové scény Kubrick specialistou není ()

GiorgioB.

Film "kupodivu" není dokumentem o tom, jak se vyrábí oplášťované střelivo, ale ukazuje, jak se z mladých mužů dělají vojáci a co to vlastně znamená, když se řekne "you're in the army now" nebo taky ocitnout se "in a world of shit". A natočil ho Stanley Kubrick, který dokáže na diváka zapůsobit velice silně a já mám vždycky pocit, že navíc jakoby podprahově a hypnoticky, jak to umí snad jenom on. Full Metal Jacket je jeden z nejlepších filmů o válce (a tím, že nic nepřikrášlí, tak pro většinu diváků zároveň proti válce), který jde skutečně do hloubky a patos v něm nemá místo. Jen pořád nechápu, kdo a proč přeložil název filmu jako Olověná vesta, když ponechání názvu v originále by bylo méně zavádějící i pro neangličtináře. Doporučuji k přečtení odkaz Celoplášťová střela na wikipedii. ()

subo.psycho

Neviem..prvá polovica..teda dokým neboli vo Vietname..bola pre mňa taká typická Kubrickova. Najsilnejšia scéna bola ako ten tučnejší nováčik zabil inštruktora Hartmana a potom aj seba...v tej druhej časti filmu,mi niečo vadilo. Ale celkový dojem veľmi pozitívny :) ()

petrasninja

Začátek, gradující scénou na wc, byl perfektní. Prostředek bohužel celkem utahaný a na Kubricka i poměrně bez "děje"... Ovšem konec, aspoň pro mě, perfektní!!! Bohužel prostřední pasáž filmu byla dost dlouhá a proto dávám za tři. Každopádně dobrá a poctivá trojka, film určitě stojí za shlédnutí. ()

dragoCSFD

Na to, aby ste nakrutili ukazkovy vojnový film, nepotrebujete krvave sceny, kde lietaju koncatiny, alebo sa vojaci topia v mlakach krvi (az na dve sceny). Nehovorim, ze ine, tiez skvele filmy z vojnoveho prostredia su horsie kvoli tomu, ale Stanley Kubrick to zobral z takej psychologickej stranky.... a Vas mrazi od zaciatku az do konca filmu.... vlastne Vas mrazi aj po skonceni filmu....... ()

Korny12

Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti... Osobně se mi líbilo víc úvodní cvičiště i když hlavně závěr bojové části přináší také hodně silné momenty. Tísnivě na diváka působí zobrazení bezvýchodných situací a poznání, jak se v nich člověk chová a reaguje. Postava instruktora Hartmana ztělesňuje to čemu se říká guma či totálně zelený mozek. Určitě jeden z top filmů o problematice Vietnamské války. ()

PORTER44

Výtečná válečná podívaná nechybí jak bojové scény tak výborný humor ale na druhou stranu a to hlavně v první polovině filmu je to chvílemi dost drsný drama s černým humorem .Hraje tam spousta mladých ještě začínajích herců dnes z nich jsou herecké pojmy a podaly skvělé herecké výkony samozřejmě ve skvěle zvládnuté režii. ()

Elanornegra

Silny film, obe casti neprijemne temne. Kubrick a jeho dalsia nadcasova klasika. Uroven porovnatelna s Platoonom, alebo Apocalypse now. Vycvik bol riadne drsny, ale v tych casoch normalna vec.... 100% ()

str0001

Vynikající podívaná, kde bych narozdíl od ostatních nedělal velký rozdíl mezi první a druhou polovinou. Obě se povedly. Možná bych uvítal navíc pár klasických akčních scén z pralesa. ()

jinyHonza

Celou dobu dumám hlavně nad tím, který idiot tomu dal český název. Vytáčelo mě to natolik, že jsem nespěchal se shlédnutím, což bylo nakonec dobře, protože jsem si mezitím něco přečetl o válce ve Vietnamu. Takže Kubrick spolu se Stonem (Četa a Narozen 4. července) a Randallem Wallacem (Údolí stínů) jsou asi jediní, kdo popsali Vietnam očima vojáka podle skutečnosti. Tedy stejně jako ti, kteří tam byli a napsali o tom. To oceňuji. Ten výcvikový tábor je taky dost přesný. Ono totiž bylo účelem výcviku vyřadit ty neschopné vyrovnání se s tím, co je čeká - včetně stresu a pro řadového vojáka nepochopitelných rozkazů. Takže palec nahoru za věrnost, řemeslo a příběh. ()

alKalda

Špičkové dílo perfektně zachycující jak šikanu ve výcvikovém táboře, tak samotnou, i když ne přehnanou akci ve Vietnamu. Spolu s Apokalypsou a Četou asi nejlepší film z prostředí Vietnamu. Nutnost vidět. ()