Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (Cinemart)

jerzy1976

No..ehmm.... *** z úcty ke "značce", Arnoldovi a Lindě. Nečekal jsem zázraky a taky je nedostal. Asi budou malé spoilery, ale to je stejně jedno. První co mě napadlo - Terminátor, kde není Skynet - to je jako velbloud bez hrbu. Série s Terminátorem má obecně kouzlo asi jen pro ty, kdo na ní vyrostli - takže 40 +. První Terminátor byl zjevení...druhý Terminátor byl naprostou bombou svými triky a "tekutým" T-1000. Trojka byla pro mě důstojným zakončením série. Co byla bomba v roce 1991 už bohužel není bombou v roce 2019. V době Avengers a podobných filmů už robot alá T-1000 může těžko někoho okouzlit. Po Temném osudu můžu říct, že se mě mnohem víc líbil Genisys. Tady je popřeno úplně všechno z předchozích filmů, osud Johna Connora...ehmm... Arnie alias Kárl - ehmm... Sára dostávající SMS a likvidující terminátory...ehmm... Kupodivu Grace mě vůbec nevadila. No takže celkově klasický digitální bordel,což už dnes nikoho neosloví a dějově taky bordel -což těžko může terminátorology oslovit. A "nováčky" už vůbec ne... Jestli budou v sérii dál pokračovat, tak fakt nevím o čem. Salvation by měla být varováním, že Terminátor se rovná Arnie a Skynet a nic víc nedává smysl. ()

Shakal4972

Návrat ku koreňom. Výcuc toho dobrého z prvých dielov terminátora, zasadené do aktuálnej doby. Za mňa spokojnosť. Vo filme síce vytŕča zopár "nelogičností" ale ak prižmúrim oči, tak v pohode. Cameronov dych chýba. O tom nie je pochyb. A niektorí tu budú na mňa zrejme škaredo zazerať za 4 hviezdičky, LENŽE ak to porovnám s tým predošlým ODPADOM-VŠETKÝCH-ODPADOV s Genysys v názve, tak toto je majstrovské dielo hodné oskara! Tak hlboko klesla moja požiadavka na tento film po poslednom výgrce na ktorý CAMERON nešetril chválou. Okrem toho - vidieť istú predprípravu na možné pokračovanie. ()

newk

Tak to bylo hodně slabé. Těšil jsem se na Arniho, ale film mě hodně zklamal. Děj jak kdyby si napsal desetiletý kluk, při čekání na autobus. Celý je to pořád dokola - Linda Hamilton, která je asi nejvíc jako terminátor pomáhá holčičímu Legolasovi chránit holčičího Froda. U mě to bylo na hranici dokoukání. ()

catwillows

Miluju Vetrelce kvůli tomu, že nechali v té době přežít zenu...Nebyl to první film, kde se tomu tak stalo, ale prulomovy... Ale v tomhle paskvilu je feminismu až moc.. Jsem taky žena, ale už mi za tu poslední dekádu serou filmy, kde z 90% procent je ženské osazenstvo a skoro vždy zvítězí... Stačilo.. Čekám i na nějaké překvapení... Nejlepší a zároveň nejhorší bylo úvodních možná 5 minut. Pak mi ten "film" přestal zajímat.... Jak zabít legendu... Asi jsem hodně ráda, že nakonec nenatocili Vetrelce 5 (Prometheus a ta druha slatanina od Ridleyho mi stacila:... Scotte už na to nemáš a vy pane režisére tohoto propadák podle tržeb se na to taky raději vy.... ()

panfilmu

NEJDŘÍVE SE MUSÍM OMLUVIT, že vlastním PENIS a že ho občas použiji, krom močení i ke koitu s ženami, což u mě vyvolává chlípný a necudný pocit uspokojení a tudíž, tím zneužívám ženské posvátné lůno k ukájení svých nízkých a zvrácených pudů ! Je mi opravdu líto, že jsem muž, heterosexuál a nenahlížím na ženy především jen jako na vědkyně, političky, uznávané sportovkyně, doktorky, právničky a kdo ví co ještě...………….Mrzí mě, že občas kouknu po ženě i jen jako na objekt mé sexuální touhy a mám u toho nemravné představy, které se občas i stanou skutečností......nejsem muž, ale LIDSKÉ PRASE !!!! ANO PRASE, které mělo vždy dojem, že ženy mají rády obdiv mužů, dvoření, nadbíhání, dobývání a gentlemanství, evidentně jsem se spletl, což mě moc mrzí. Od shlédnutí tohoto filmového opusu, se slibuji na svou PRASEČÍ čest, už nikdy na ženu nepodívám jako na objekt sexuální touhy, ale nejdříve ji ZKONTROLUJI JESTLI NENÍ VYLEPŠENÝM SUPERVOJÁKEM BUDOUCNOSTI. Slibuji, že dám ženě nejdříve přes držku, aby věděla, že ji uznávám jako osobu GENDEROVĚ rovnocennou a nechám ji za sebe platit útratu v restauraci, ženy jsou totiž silné osobnosti, které nestojí o ohleduplnost a slušné chování, chtějí rovné šance a příležitosti...…...což se plně projevilo v tomto MULTIRASOVĚGENDEROVĚ fantastickém snímku, který by zasloužil dotočit několika SPIN OF. Opravdu geniální. Linda Hamilton, byla světlým okamžikem téhle parodie, ARNOLD zahrál ARNOLDA, SUPERVOJAČKA by mě asi neuchvátila ani v HARDCOR PORNU, hyspánka byla nemastná neslané, no, ale ten kluk co hrál TERMINÁTORA, mi vážně nepřišel vůbec špatný, v této roli se mi líbil, bylo zde i více světlých okamžiků, jako děj a akce, ale všechno dobré se zde utopilo v tom feminismu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To si nevšimla, že vážíš dva metráky?" - "Nemáme fyzický vztah. Oceňuje, že jsem uměl zručně a bez řečí vyměnit plenu. Je na mě spoleh. Umím dobře naslouchat a jsem mimořádně vtipný." Šesté pokračování Terminátora dějově navazuje na druhý díl, s tím rozdílem, že Johna Connora zabil nějaký jiný Termi-Schwarzenegger po událostem v kultovní dvojce. To je mimochodem přepychová scéna. No, ale vraťme se zpátky k příběhu. Sarah Connorová je tedy zatrpklá důchodkyně, která dostává mnoho let tajemné SMSky se souřadnicemi Terminátorů a jezdí je likvidovat. Díky těmto smskám zachrání život mexické holce a vojákyní z budoucnosti. Slečny poté spojí síly proti novému Terminátorovy a bitva o budoucnost lidstva znovu začíná. Z příběhového hlediska nepřináší nic moc nového, premisa zůstává de facto stejná jako předtím. "Fajn, ať je teď Panna Marie chvíli někdo jinej!" Temný osud je možná zajímavější ve chvílích, kdy zpomalí a nechá hrdinky, aby si povídaly. Samotná mexičanka není zase až tak moc zajímavá, protože prochází klasickým vývojem z vyděšené holky do hrdinky, ale sledovat dialogové přestřelky Sarah Connor a vojandy z budoucnosti je vyloženě radost. Schwarzenegger se pak ukáže jako zdroj tajemných SMSek. Ten se po zabití Johna Connora rozhodl začlenit do lidské společnosti. Našel si partnerku s dítětem a začal prodávat závěsy. Ano, i já málem bouchnul smíchy, když se to tam řešilo :D Nakonec pomůže hlavním hrdinkám nového Terminátora s označením Rev-9 zlikvidovat. Jinak uspokojivý akční sci-fi film s řadou nostalgických odkazů pro fanoušky. Režisér Tim Miller doručil Terminátora, který nedělá ostudu starým klasikám a vytyčil cestu jakou by se mohl ubírat příběh dále. - 70%. ()

Oxytocin

Když opomenu dnešní tlak, módu a společenskou objednávku v podobě feminismu, migrace a jineho, kdy zachránce (lépe by mělo být zachránkyně, aby se to někoho nedotklo) a zaroveň i vylepšené ženské ochránkyně, tak se jedná o napínavou akční jízdu bez nějakých vyloženě trapných či hluchých míst. Nejlepší díl od dvojky. ()

MaxBodycount

Vlhký sen hollywoodskych woke overlordov kde biele ženské + obligátny Arnie s vypestovanými cyber citmi zachraňujú latino spasiteľku pred Megatronovým latté bratrancom ktorý môže predstavovať opresívne vládne junty ako aj drogové kartely sa definitívne vysral na kánon a v tomto procese tak stratil svoju cerebrálnu časť. Je potom šťastím, že sa aspoň akčné sekvencie vydarili a najnovšia hračka od Mattela má pekné kukadlá. Nič z toho však do kina nepritiahne ani ženy ani nelegálov a z pôvodne legendárnej série sa žiaľ stáva iba zriedené guilty pleasure. ()

JanniV

Sexy, jo? Pěkný hovno, leda tak. Dementní, násilně a idiotsky feministické. Produkce se vysrala na vydělávání peněz a rozhodla se, že bude hlásat meetoo sračky. Horší vysrání se na hlavu slavné sérii jsem snad nezažil. Jedna a to jen za Sarah a Arnolda. Jinak o hovně. ()

23ch

Nic moc nového a zábavně strhujícího. Poloterminátorka trapná, Sarah Connor rádoby drsná až nechutná.Prosím Arnieho jako model 101 už po xté neoživujte ()

BigJohn02

Verbal je zlej. Ty tři buchty nebyly tak hrozný - Natalia Reyes sice nebyla žádný zázrak, ale Mackenzie Davis do role vylepšené supervojandy docela sedla (když jsem se koukal na její jiné role, zaujalo mě, že ve své dlouhovlasé verzi - třeba ve filmu The Turning - jakoby z oka vypadla Rachel Skarsten v roli Alice v Batwoman) a vidět starou dobrou Lindu Hamilton v její životní roli bylo vyloženě příjemné. Film byl zábavný, akce přímočaré, i když někdy až moc nepravděpodobné, ale v podstatě přinesl to, co jsem očekával. Jako zakončení trilogie důstojné (ty tři "mezifilmy" raději zapomeneme). Představa Terminátora jako starostlivého tatíka od rodiny je vysloveně zábavná. Co jsem ale nepochopil, je seřazení herců tady nahoře v profilu filmu. ()

D.Gilmour

Nevím kdy již dojde k prozření a lidé budou hodnotit to na co se skutečně dívají. Pokud jdu na Terminátora nebudu jej hodnotit jako Apokalypsu od Koppoli. Někdo má prostě neutuchající touhu cokoli hanět. Terminátor již nemůže tak převratný a nápaditý jako Judgment Day. Je to už jen Linda a Arnold. Ostatní jsou výplň, ale Já přece jdu na Lindu a Arnolda. Jinak bych byl debil. ()

megacik

Jéj, to koho už zase napadlo sfilmovať terminátora, čoby sfilmovať, skopírovať....všetko tu už raz bolo, len s tým rozdielom, že jeden terminátor potrebuje piť, či nejaké drogy a druhý zase nemá mozog :)). Pardón, a ešte som zabudol na jednu drsnú dôchodkyňu s chrapľavým hlasom a na Terminátora-seniora. Slabá trojka, t.j. 56%, predsa len to bolo miestami napínavé a technicky zaujímavé. Napadol ma lepší názov tohto filmu... "Ako išla Barbie, Prababka, Mužatka i Senior-terminátor na vandrovku". ()

Smrtihlav21

Moc se mi do toho nechtělo, protože mi bylo jasné, že to bude to samé, nový způsob jak se do minulosti dostane Terminátor, samozřejmě mnohem lepší a silnější než v minulém dílu, aby to bylo napínavé a proti němu byl poslán slabší model. Tentokrát ne úplně terminator, ale vylepšený člověk. Tuto myšlenku už jsme viděli v Salvation. Nakonec to nebylo tak hrozné, nějaké eastereggy a citelná dávka feminismu. ()

Fonnel

Tak se jim to povedlo.... opět to podělat. Už když jsem četl první reakce, tak jsem tušil problém a opravdu, další díl Terminátora posrali k ledu. Nechápu, že je pod tím podepsaný Cameron. T1 a T2 byly promyšlené do detailu, tady to je ale kopie T3 a to ještě horší. Škoda že se Furlong tak zřídil a Cameron to nedostal do rukou dřív. Teď už je Terminátor asi definitivně off line. ()

pajdaj

Efekty jsou asi jediné co bylo na tomto filmu dobré. Hlavní "hrdinky" jsou prostě nuda a šeď, stejně jako příběh. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě