Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Timak

No tak jsem se teda na tu kravinu podíval. Nakonec to nebylo zase tak hrozný, i když nebýt Reynoldse, tak je to asi těžký odpad. Takhle to byla taková potrhlá rodinná jednohubka. P.S. Magikarp je borec :-D ()

VasaX

Vypadá to moc hezky, ale je to hrozná nuda. Měl jsem pocit, že to má přes dvě hodiny, ale to se prostě jen tak táhlo. Justice Smith mě jako "hlavní hrdina" vůbec nebavil, jediné co bylo zábavné byl klasicky hlídkující Reynolds, pokud na tuhle jeho polohu jste (bohužel mu to jde podstatně lépe, když se nemusí krotit, např. v Deadpoolovi). Nápad to nebyl blbej, ale ve výsledku je to barevný a ztřeštěný a přitom ten tajemný "noir" začátek tomu seděl podstatně více. Děkuji a sbohem, Ryme City. ()

Imune

Moc jsem nečekal, moc jsem nedostal. Příjemně překvapil konec, nečekal jsem, že budu vůbec něčím překvapenej. Animace pokemonů za mě luxusní. Škoda ale slabých hereckých výkonů a hrozného scénáře. Jako skromný fanda tohoto starého japonského fenoménu můžu i hvězdu přidat - 60 % ()

Bad Guy

Jako pohádka by to byl průměr... jinak je to naprostá ztráta času a zcela zbytečný film. Vůbec mě to nebavilo a šíleně nudilo. ()

Jaro.Krafcik

Po dlhej dobe v kine a rovno na premiére v osvedčenej zostave. Zo začiatku to vyzeralo že film nestihneme ale nakoniec sme prišli v správny moment a vyhli sa aspoň reklamám. Samoobsluženie cinemaxu asi nikto nečakal. Ani pikachua s hlasom Dušana Cinkotu. Dabing bol jednoznačne vydarený a plusom pri tomto filme. Čo sa týka jeho obsahu bol zameraný skôr pre teenagerov ale aj tak pri pekných efektoch a animácií detektív pikachu vyriešil čo sa dalo. Pre fanúšikov pokémona povinnosť. Ešte si spomínam z detstva na tričko na ktorom bol Mewtwo, ktorý vo filme znamenal dôležitú rolu. Nečakaný záver v podobe otca, ktorého zahral môj obľúbený herec Ryan Reynolds sa tiež vyjadril. 5* ()

JustMeeKatie

Jakožto bývalá fanynka Pokémonů (ano, taky jsem sbírala nálepky do speciálního sešitu a koukala na animovaný seriál) jsem se na film, kde Pikachu mluví a má k tomu hlas Ryana Reynoldse, moc těšila. Trailer vypadal dobře a sliboval akční podívanou. Bohužel Detektiv Pikachu do výšin nesahá. Kdo je hlavní padouch jde víceméně vytušit už na začátku filmu, že (SPOILER) zlý pokémon Mewtwo vlastně není zlý, musí být taky jasné každému, kdo prokoukne všechna ta cliché, kterých film nabízí opravdu hodně. Docela by mě zajímalo, jak se film s pokémony líbí dětem, na mě tam bylo několik poměrně nudných scén, hlavně začátek se docela táhne. Za mě to bylo tedy menší zklamání a Pikachua, byť byl neskutečně roztomilý, nakonec hodnotím jako průměr. ()

dragon94

Filmu jsem se dost obával, ale nakonec to dopadlo docela dobře. Nenechte se zmást Pokemon: Detektiv Pikachu je film určený pro dětské publikum. I tak, ale věřím, že i dospělé fanoušky pokémonů film bude velmi bavit. Škoda toho, že film je totálně klišé s ještě více klišé záporákem. Taky mi vadili nerealisticky digitálně vypadající pokémoni. Pikachu ještě ušel, ale zbytek byl příšerný. Taky se ve filmu nacházelo několik nelogických chyb. Třeba když hlavní hrdina seběhne 30 patrovou budovu během 6ti vteřin. :D Co se Ryana Reynoldse týče, tak byl super, ale stylem, humorem a i hláškami, až moc připomínal Deadpoola. Což vlastně nevím jestli je dobře nebo špatně. 3* 65% ()

blackJag

Pro odrostlé fandy tohoto fenoménu to musí být jak masturbační brožura, která vrátí sílu jejich libidu, pro děti a nás ostatní zase nečekaně neškodná podívaná, u níž se člověk neudáví - a to taky není málo. 60% ()

drackula

Čakal som, že to bude podpriemerná blbosť a vo finále som dostal priemernú, vcelku zábavnú blbosť. Takže spokojnosť. Fanúšikovia pokémonov si to užijú asi o niečo viac, ale to je ich chyba. ;) 60% ()

Hollohlaway

Pokémony registruju jen okrajově, hry jsem nehrál a seriál nesledoval. Takže to pro mne nemá přidanou hodnotu a bez toho je to dost prázdné. Příběh celkem nudný a předvídatelný, Reynolds jako ukecaný Pikachu je sice celkem fajn, ale většina slušných hlášek byla v traileru a jinak je to rodinně dětsky krotké. Casting musel probíhat nějak záhadně protože žádná z postav ničím nevyniká a herci jsou do jednoho nezajímaví a nudní. Přežil jsem to celkem bez útrap, to zase jo, ale moc jsem se nebavil. Vizuálně je to slušný a to je tak asi všechno. ()

Fox85

Asi trochu chápu celkem nízké hodnocení, ale za mě mohu říct jediné - příjemný film s nádechem nostalgie ()

Koda

Přátelé, ačkoliv jsem furt čekal, že Reynolds řekne v Pikachuovi F**, tak ne a ne přijít. Na druhou stranu, jelikož jsem fanoušek Pokemonů a zároveň Deadpool, tak jsem se obzvlášť těšil slyšet Reynoldse v akci. Padaly tam supr hlášky, jako strkali mi tam prst, jeho Pika Pika taky bylo roztomilé, s tou sešívačkou samozřejmě a hlavně přátelé ten konec mi doslova otevřel pusu dokořán. Film byl okořeněnen, když si v sále jedna holka ukrkla a my se začali smát. Byl jsem zakovaný na sedačku, jako 10 letý harant a měl jsem z toho radost, jako dítě. Ačkoliv jsem potom u večeře asi hodinu přemýšlel, že ten příběh nedává vůbec smysl. Neočekával jsem ani Billa Nighyho, kterého mám zpjatého s Láskou Nebeskou. Nesmím zapomenout, že ty postavičky byly nesmírně cute!! Kdo by vydržel sedět u umírajícího Pikachua, který má srst promočenou a jeho oči pomalu zavírají. Dávám tedy silné 4 hvězdy. Splnilo očekávání, byl jsem nadšen, čekal jsem možná nějakou supr píseň která by to okořenila, víc vtipných hlášek, ale jinak doporučuji. Říkal jsem si, že kdo nepůjde na titulky, možná nepochopí smysl příběhu, zvlášť když Pikachua namlouvá Reynolds. ()

psychoJoa

Není to žádná pecka, ale přesto byl film milý jak příběhem, postavami tak i vtipem. Malé diváky bude bavit asi víc, než ty starší, ale nakonec může být každý spokojen. Mě možná mrzel až moc "pohádkový" konec. Myslím, že kdyby tvůrci lehce přitvrdili, vyznění filmu by bylo lepší, ale takhle aspoň zůstanou oči suché.Takže pokud hledáte odpočinkový film, neměli byste být zklamáni! ()

Melios

Toto si zalúži 3 hviezdy len za ten vizuál. Priznajme si to ,kto ako malý nečumel na Pokémonov ,alebo ich nehral? NIKTO! No a ja patrím ,ešte k tej prvej až druhej Pokémon generácie ,čiže som veľmy rád ,že si do filmu zobrali len prvých 101 Pokémonov a zbytočne to nerobili zložitejšie. Po produkčnej stránke je tento film dokonalý. Pokémoni vyzerajú úžasne ( a zároveň ako jejich predlohy) aj sa tak chovajú ,vegetácia a ekosystém jejich sveta funguje na výbornú ,pokémoni majú svoje zvyky a svoje pazvuky ,ktoré sú pre nich typické. Zároveň nám tu ukazujú jejich históriu a začlenenie do spoločnosti. Takže v tomto bode je film neprekonateľne presný so svojou hernou a Anime predlohou. A čo príbeh? Veľmy SIMPLE ,čiže jednoduchý. Taká rozprávka pre deti s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe. Zápletka je veľmi slušná a tempo filmu veľmy svižné a tá hodina a pol vám ubehne veľmy rýchlo. Zmutovaný a agresívny pokémoni sú skvelým odreagovaním od obyčajných a finálne bolo zaujímavé a milé. Film spolieha hlavne na nostalgiu ,ktorá mu nahráva priamo do kariet ,ale myslím si ,že film funguje aj bez nej. No a originálny Pokémon soundtrack ma dostal a v podstate zo všetkého ,čo bolo v predlohe som mal zimomriavky. A teraz tá najťažšia otázka: je to najlepší film podľa hry? Nieje najlepší ,ale v tope za mňa je. Rozhodne ho odporúčam všetkým. Pokiaľ máte zrovna voľnú chvíľku ,zájdite do kina na Detektíva Pikachu ,chybu nespravíte. Za Ryana Reynoldsa ,ktorý si vo filme zahral 5 minút a za credits ,cez ktoré idú originál zábery z hier dávam 80% a dajte si pozor na Slovenský dabing - PÓKEMÓN? AKO FAKT!? :D ()

Soweek

Reynolds byl skvělá volba. Ač je jeho humor už trochu klišé, tak pořád funguje dobře a dokáže pobavit i v mládeži přístupném filmu. ()

Firebug

Hned z kraje přiznávám, že jsem nikdy nebyl fanoušek Pokémonů a od snímku jsem si sliboval jen a pouze vtipnou blbinu s pěknými efekty. A stejně jsem narazil! Ve snímku je zhruba o půlku jednoho vtipu víc, než ukázal trailer. Herecky to válcuje hlas Reynoldse a zbytek hereckého ansáblu je zoufalý, páč postavy které ztvárňují jsou nezajímavé, šedivé a nudné. Zápletka nikoho staršího deseti let nijak neoslní a celé je to prostě strašlivě k uzoufání nudné._____p.p.č.: rejža Goosebumps pohnojil další solidní šanci ()

sedm.1

Pokémon a Ježek Sonic, dva filmy, které v poměrně krátké době spolu vtrhnuly na plátna kin a které spojuje inspirace hlavních hrdinů v jejich herní předloze, takže je jen těžké nevyhnout se zde jemnému porovnání a za mě osobně to nejen díky své rychlosti Sonic Pokémonovi pořádně natřel, a to skutečně naprosto ve všech směrech. Zatímco totiž například zápletka Ježka Sonica je sice jednoduchá a přímočará, tak tím zároveň ale získává na svižnosti a zábavnosti, zatímco tvůrci Pokémona se snaží o důmyslnější a propracovanější příběh, ovšem s něčím tak infantilním, čím postavičky Pokémonů bezesporu jsou, to jde jen opravdu velmi ztěžka, a na rovinu se to samozřejmě vůbec nepovedlo, ústřední krimi linka je zoufale nudná a jak se říká, sešitá horkou nití, nemá to navíc ani spád, je to strašně kostrbatě odvyprávěný, a nebaví se tak u toho ani děti, ani dospělí. Veškeré postavy tu jsou též na rozdíl od Sonica nevýrazné a nesympatické, ústřední záporák je naprosto o hovně, humoru je tu minimum, emoce a dramatické situace vůbec nefungují, akce je mdlá a neefektní a úplný závěr je pak vyloženě na přesdržku, to zase vmyslela nějaká jó prázdná palice. No a vlastně i ze samotného zpracování ústředních hrdinů vychází rozhodně vítězně roztomilý Ježek Sonic, neboť nejen Pikachu, ale i všichni ostatní Pokémoni na mě působili nezajímavým a hlavně nevýrazným způsobem. Pokémon: Detektiv Pikachu mě zkrátka příliš neoslovil, kočkopsí zápletka mě nebavila a vlastně celá ta podívaná nenabízí nic, co by zaujalo ať už děti, tak dospělé. ()

adam9

Pokémon: Detektiv Pikachu je příjemným, vizuálně krásným rodinným filmem, který víceméně úspěšně cílí na nejmladší publikum. Ze starší generace zaujme hlavně ty, kteří svého času s Pokémony každé sobotní ráno vyrůstali. Alespoň částečný vztah k této franšíze je skoro nutností, protože v opačném případě divák nedokáže náležitě ocenit výstavbu působivého světa a skoro dalo by se říct až pohádkového Ryme City. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)