Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

KoRner

Mimózny Spider-man s nápaditými scénami, avšak toho cestovania a búrania všetkého som mal dosť už po hodine. Postavy fajn, animácia na bolesť hlavy. ()

Chmur

Po všech stránkách nejlepší Spiderman. Postavy sympatické, jen hlavní padouch vypadal trochu trapně. Je to možná trochu zvrhlé, ale Spiderwoman byla fakt sexy. ()

Nassau

I Let You Down. You're The Best Of All Of Us, Miles. You're On Your Way. Just Keep Going. Just Keep Going. (8/10) ()

iXtr3m3

Dopredu upozorňujem, ak ste to ešte nevideli, tak ďalej nečítajte, lebo nasledujúci text bude asi dosť SPOILEROIDNÝ. Dlho som sa tomuto animáku vyhýbal, pritom animáky od DC žeriem všetky. Tak som sa nakoniec odhodlal k zhliadnutiu a musím priznať, že bol fajn. Pekne naväzoval na Raimiho trilógiu, ukázal nový origin, ukázal nové doteraz nevidené variácie na klasického Spider-mana aj keď bez tej prasačej by som sa bol obišiel. Totálny úlet, ktorý by si v hranej podobe nikto nikdy nedovolil, ale v animovanej je možné všetko. Štylizácia fakt na úrovni, dosiahol neskutočné previazanie s klasickým komixom. Príbeh bol fajn, Spideyho "Bat Cave" skvelá, určite si počkám na pokračovanie. Čo bolo fakt že odvážne a pritom efektné, tak záverečná bitka pri prelínaní sa dimenzii, trošku mi to pripomenulo Dark City. Potitulková scéna skvele navnadila na pokračovanie, ktoré kvôli enormnému úspechu je isté. ()

Zagros

Super hrdinské komiksy a jejich filmové adaptace nikdy nepatřily k mému oblíbenému žánru a ani nikdy nebudou. Čest výjimkám –Temný rytíř. Nemám rád jejich stereotypy a klišé. Hlavní hrdina unikne za pár vteřin asi desetkrát o vlásek smrti a ještě u toho trapně hláškuje. Padouch vždycky může zabít hlavního hrdinu, ale zaváhá a prohraje. No a příběhové prázdno často nahrazuje nudná akční vata, která mě uspává. Bohužel se tohle nevyhnulo ani Paralelním světům. Ale abych jen nenadával. Animace se povedla a tohle zpracování žánru sluší víc než tradiční hrané marvelovky. Místy to bylo překvapivě originální a nápadité. Skvěle mi sedla i hudba, které dokázala právě v kombinaci s nápaditou animací dodat občas napětí. Díky tomu jsem u toho usnul jen jednou a dodíval se druhý den, proto nakonec nechám i slabší třetí hvězdu. ()

Rudinsky

Najlepší Spiderman široko ďaleko. Až sa mi nechce veriť, že ho na plátna prinieslo štúdio, ktoré s pavúčim mužom narobilo toľko prúserov. Bomba - a to nielen čo do nádhernej animácie, ale najmä príbehu, ktorý baví celú (prekvapivo dlhú) stopáž. Hollywoodsky Myazaki. Tu enormnú prácu a feel good celého kreatívneho tímu za tým vidieť v každej sekunde. ()

Milan25

Nic víc komiksového jsem asi v životě neviděl. Děj šlape, má to spád, vtip, hlášky, přesně tak, jak by to vypadalo tištěné. Rád bych viděl černobílý celovečerák Spider-Noira. A navíc - nejlepší potitulková scéna všech dob! ()

Hanys_

Ta vizualizace je dechberoucí, příběh taky zajímavý, ale s těmi řečmi o nejlepším animáku ever, bych byl opatrný. Každopádně Sony při tomhle "pokusu" objevilo pole neorané a novou zlatou žílu. Na takové animáky do kina budu chodit klidně častěji. ()

Janega

Áno, je to také, ako to všetci recenzujú. Nápadité, vizuálne vypiplané a hravé. Je to komiksová orgia. Lord a Miller už v Lego movie dokázali, že animák nerovná sa automaticky detinská zábava. Jediné, čo mi prišlo cez čiaru bolo Spider-prasa a Japonka s robotom. ()

Ilhan

Neupírám tomu slušnou originalitu, ale na mě možná až příliš komiksové, příliš bláznivé a příliš ukecané. ()

aquiver

Možná pokud je vám tak 10 až 15 let... jinak naprosto neoriginální recyklát předchozích pavoučích filmů a jediné, co se změnilo, je 100% CGI, hispánský superhrdina a banálnější obsah. Humor je převážně pubertálně trapný, akční scény připomněly Pokémony. 45 % ()

Castorr

Takhle COOL film jsem dlouho neviděl. Zábava od začátku do konce, plno skvělých nápadů a pokud někomu vadí, jak je film natočený, mě ta obrazová stránka filmu úplně rozsekala. Už teď ten film miluju. Tohle je jedinej komiksovej film, po kterým mám chuť nakoupit plno komiksovych sešitů a sjíždět je. Doporučuju a chci další podobný dobrodružství 😉 ()

SpaceOdyseus

Komiksovejsi film tu jeste nebyl. Bavil jsem se kralovsky, lepe animovany film si take nepamatuju. Spida je proste uzasny, funguje na emocni rovine neskutecne, vytvarna stranka je na jednicku s hvezdickou a Miles s Peterem jsou skvela dvojka. Strasne me potesil Cage. Pral bych si mnoho dalsich filmu v tomto duchu a s temito postavami. Mam jasno o filmu lonskeho roku! ()

legatio

SPOILER! V dnešní době boje proti bílému muži se dalo očekávat nějaké vymývání mozku, ale zabít Petera Parkera, aby tam mohli místo něho udělat nového černého Spidermana? To jako vážně? :-))) ... Jinak i když hodnotím zbytek filmu, nějak jsem nepochopil to vysoké hodnocení. Všechno je extrémně infantilní a přehnané. Přitom nápad s paralelními vesmíry byl fakt super. Velká škoda, že to zaměřili na publikum ve věku tak 6 - 12 let. ()

Blondsky

Nejlepší animovaný film za poslední léta. Paleta barev je neskutečná a tvůrci ji vydřeli až na dřeň. Sony si uvědomovalo, že bude muset přijít s originálním příběhem, který dopadl naprosto fenomenálně. Eastereggy na každém rohu, vyjímečná muzika (díky Post Malone!) a především revoluce komiksových filmů. Snad nejvěrohodnější podoba komiksům. Cameo již zesnulého Stana dostalo do kolen , přičemž slzy šlo dost težko zadržet. Jediný problém je, že pár postav (Kingpin , Tombstone a Škorpion) vypadají fakt otřesně a zasloužili by si lepší provedení. Ale i tak jde sakra o opuletní dílo, které se doufejme moc neunese úspěchem a sequel dopadne přinejmenším stejně. Rozhodně nejlepší zážitek z kina za rok 2018. 9,9/10. ()

Fary

Původně jsem chtěl dát *****, ale nakonec jen ****, ačkoliv je to někde mezi. Film je superový jenom z něj místy bolí hlava a vidět tohle v kině, tak mám epilepsii. Ale jako komixová adaptace - luxus! :) ()

Warle

Originální animák, co působí spíše jako interaktivní komix s originální animací, parádním neotřelým scénářem a pěknou muzikou. Nejdřív mi ta animace moc neseděla, ale po pár minutách jsem byl ochoten tomu prodat duši. Je to vtipné, rychle to ubíhá a všechno tam funguje. Konečně originální marvelovka. která mě teda bavila víc než poslední Avengers. I když by mě za tohle tvrzení hodně lidí asi chtělo zabít. Nebo lusknout prstem. A narvat meme do aftercredit scény, to chce pořádné koule z oceli. 85% ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon