Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Milky.

Well...kdysi jsem tomu dal 1 hvězdu, po druhém shlédnutí musím uznat, že to za ty 4 stojí. Je to sice tak nějak svoje a progresivní, ale funguje to, je to graficky originální a viuzál je prostě dokonalý a vůbec, kus dobře odvedené práce a film, který uzrál jako víno. ()

Mikino00

Originální, nápadité, barevné, zábavné a svěží. Dobře se na tohoto Spider-mana dívalo. Jen to finále mohlo být kratší. ()

geimz

Nápaditý a originálny animák, ktorý má aj pomerne chytrý scenár. Animácia je okulahodiaca, obzvlášť pri akčných scénach (ten stop motion feeling pri dialógoch mi však nesadol stopercentne) a hudba skvelá. Chcem hneď dvojku, o live-action Spider-mana už po tomto nemám záujem. ()

filipvrbik

Takhle má prosím vypadat film podle komiksu - skvělá animace (po dlouhé době jsem viděl animák, který není pro děti- aspoň ty nejmenší), hodně používaných "bublinek", logicky to dostalo Oscara a i když mě tam některé scény přílišnou barevností štvaly, tak nápad se Spider-many z několika dimenzí se ukázal být super, a dokonce tomu nechybí ani vtip a sebeironie...Tentokrát bylo slabinou asi ne příliš dobře obsazené role padouchů, přesto mi to vyšlo na těch 90% ()

cesky_hrac

Na tenhle film jsem se hrozně těšil. Bohužel mě zklamal. Připadalo mi , že záporákovi nebylo dopřáno více prostoru abych ho dostatečně poznal. On celý film...Podle mě stačí zkouknout trailery. v něch je celý příběh shrnut. Ve filmu není žádná jiná událost. Připadal mi jako takový velmi prodloužený trailer. Na co? Na nic. Hodnotím 4/10. Dal bych nulu ale čtyři bodíky přidávám za pěknou uměleckou stránku + za dobrý meme na konci :-) ()

Risolutore

Into the Spider Verse je skutecne spis audiovizualni umeni nez "normalni" film. Nepredvidatelny scenar, bezva humor i akce, a skvele, uderne napsane emocionalni pasaze. ()

Untentrauer

Parádní jízda od začátku až dokonce. Nenapadlo mě, že to bude spíš komedie. Spiderman s panděrem? Peter Párek ha ha ha. Tohle prostě nemá chybu... ()

Renfield

Spider-Man (Mani, Womani atd.) se dočkal skutečné pocty, byl převeden na filmová plátna, při zachování stylu papírového komiksu! Animace v některých scénách doslova bere dech, čímž nemám na mysli pouze scény akční. Z mého pohledu je to totiž přesně naopak, první polovina je v tomto zajímavější, ještě tu není komiksový akční bordel. Třeba říci, že i v něm si tvůrci dali záležet, i v něm je spousta zajímavých detailů, ale atmosféra první poloviny je pryč. Právě v ní jsem si doslova užíval všechny barvy, nádherně špinavé ulice New Yorku, které právě onou atmosférou připomenou filmy Martina Scorseseho. Že to nemuselo být až tak paralelní, přesněji, že tu ostatní Spider-Mani vlastně jsou dopočtu, je fakt. Na druhou stranu zase třeba ocenit velkou porci humoru, nadsázky a samozřejmě famózní soundtrack Daniela Pembertona. Za více podobných zpracování bych byl rozhodně rád a to i přesto, že mezi fanoušky komiksů zrovna nepatřím. 80% ()

Ollie235

,,That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero." Svěží, originální a velice zábavný film s úžasnou animací, kterému mohu drobně vytknout snad jen příběh, který mi úplně nesedl. Jinak je to parádní jízda plná vtipů, gagů a vizuálních efektů, kterou rozhodně doporučuji. P.S. Nenechte si ujít potitulkovou scénu. ()

Dunadan

Najkomiksovejšia komiksovka a najlepší celovečerný Spider-Man (prepáč Raimi). Paralelné svety totiž ponúkajú množstvo skvelých postáv, úžasný vizuálny štýl aj príbeh plný originálnych nápadov a odkazov. Soundtrack spolu s akciou šlapú na jednotku, je to neuveriteľne vtipné a nebyť tak trochu preplácaného finále, bol by som nadšený ešte o čosi viac. 9/10 ()

husokachna

To jsou celý Američani. Moc se vozí na velkých autech, moc papají, moc Spider-manů, všeho moc. Takhle kdyby spajďákovali Číňani, tak zeměkoule vydrží dva týdny. Ale vážně. Bylo to super, rozkročeno mezi dětskoteenage comicsovkou a zábavou pro dospělé. Parádní akce, parádní nápady, vizuál, peckovej soundtrack, postavy z masa a kostí, nádherná Gwanda, meta metání (ale ne moc, jen tak opepříme), minimum logických nesmyslů (když opomenu celou kvantově-fyzickou zápletku, a soustředím se pouze na dějové lapsy). Celkově to vystihuje fakt, že jsem si říkal, že jako začátek dobrý, šlape to, ale už by se to mohlo po úvodu trochu posunout dál a kouknu na hodinky a hodina filmu pryč. Tohle jsem dlouho nezažil. Abych nezapomněl třešničku na dortu Meruňku - dabing parádní, úplně jsem v průběhu filmu zapomněl, že je to dabovaný. A proč teda "pouhé" čtyřhvězdí? Subjektivně proto, že je to animovanej film a je to "pro děti". Ale stejně si myslím, že si to dám brzo doma podruhé a zvednu to na pět. Co vy na to? ()

majec4

Najlepsi animovany film aky som kedy videl. Prvych pat minut som bol trochu prekvapeny z animacie, ale da sa na to zvyknut velmi rychlo. O filme som vedel dlho, no ten namet s paralelnymi vesmirmi sa mi velmi nepacil. Realizacia ma ale velmi prekvapila a mozno prave preto idem do plneho poctu. Dej je zaujimavejsi ako pri klasickych marvelovkach. Hlavna postava, Milese je sympatak, zaporak, velky magor, je ako klasicky zaporak zo starych animovanych dielov. Nieco malo si pamatam z detstva. Spomina animacia doplnena o popisky zvukov bola skvela. Film som si fakt uzil. Nieco podobne by som si pozrel velmi rad aj v buducnosti. ()

Flopik

Nečakal som to až tak skvelé. Zo začiatku mi tá animácia prišla zvláštna ale akonáhle som si na ňu zvykol tak to bola parádna jazda.Film snáď nemá nudnú pasáž, akcia za akciou, vtip za vtipom a vy len hltáte animáciu a hlášky.Hudba a soundtrack vo filme skvelé.Postavy parádne, a začo som rád užijeme si aj Spider-Manov z iných dimenzií. Ja som sa nadmieru bavil, vynikajúci animák 5* a 100 %. ()

TheSpearCZ

Výborná komiksovka s unikátní animací, která mě dostala hned po pár minutách filmu. Ani nevím, k čemu bych to měl přirovnat, tenhle film mi vrátil naději, že se stále nedělají ty stejné filmy a nenapadá mě jediná záporná věc, kterou bych mohl zmínit. Dialogy, hudba, akce a všechno ostatní je parádně propracovaný. Zasloužený Oscar a nejlepší komiksovka roku 2018. Lepší 4* ()

mateas.matt

Smichat kousek spider historie napric universem, ac ty cupr hupr nabuseny hrdiny vlastne moc nemusim... a ze jich je posledni dobou pozehnane, tak spidermana docela muzu. A vubec, kdo by nemel spidervepre rad, zejo! ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon