Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

mira007

Poledňáková:Pachl 5:1, kdo čekal, že uvidí film od režiséra Rapla a gangstera K., tak se mu dostalo dílo, kde taktovku určovala autorka rodinných filmů za zenitem - bžunda, dětský humor s dětskými herci, groteska.... duchařská krimi komedie je sice mezi současnou produkcí originální věc, ale ikdyž to není tak hrozný jak jsem čekal , dám slabší tři hvězdy spíš za obsazení a pokus o něco, co mělo pár světlých momentů. ()

Henry007

"Mišmaš všeho možného." "Zmatek nad zmatek." Podobné heslo by se mělo objevit na přebalu DVD k tomuto filmu. Je to snímek s krizí identity - chce být detektivkou, rodinnou komedií a romantickým filmem současně. Škoda jen, že se nesnažil být kvalitním filmem. Na plátně se mihne spousta postav, které neustále jdou z místa na místa, děj je nepřehledný a zbytečně hektický. Vážné momenty střídají ty groteskní. Scény s partou odposlouchávajících policistů a "bitka" s ruskou mafií jsou snad vystřiženy z filmů Trošky nebo Magnuska. Jakoby snad každému z herců bylo řečeno, že si libovolně mohou vybrat žánr a pohled toho hrát. Po konci vlastně ani nevím, co si o tomto "filmu" myslet. Alespoň řemeslně se nejedná o úplný propadák. Záběry z dronu na zasněžené město, osvětlení a aranžování vánočních exteriérů je jediné, co tento film drží nad hlubokou propastí. ()

EllienPM

Mohlo to být hodně dobré a hodně originální, ale... Ale neumělo to pracovat samo se sebou, jakožto multižánrem. Vánoční komedie o pátrání po smrti? Komické scénky z pohřbu? S dětmi? Aha... Každopádně karlovarák ocení vizuál a známé lokace, takže to nezhejtí. A ta obvykle otřesná Holubová tady docela ujde. Vaculík na ten věk stále dobré tělo. Jediná opravdu vtipná scénka - pane doktore, mám si sundat i kalhotky?, no a samozřejmě Eva Leinweberová. Nejlepší věc na tomhle snímku - song od Michala Hrůzy a Anny K. Bezchybný. ()

petikacka

Podle mě naprosto nepochopený film...Dobré hlášky, dobří herci (skvělý Lukáš Vaculík)...Samozřejmě, že se to musí sledovat jako parodie...Já jsem se bavila a hodně nasmála a to je co říct!...Za mě 60% ()

Olík

To, že jsem o existenci této krimi komedie neměl do té doby, než jsem si objednal na zkoušku Voyo a ona tam na mne vyskočila, ani tucha, svědčí o tom, jak se zapsala do análů tuzemské kinematografie. Nemám zrovna dvakrát v lásce používání otřepaných klišé, jako „neurazí ani nenadchne“, ale co už jiného tady chcete použít? Viděl jsem, nijak mi to neublížilo, ale kdyby mi tento titul zůstal i nadále utajen, přežil bych. ()

anitae

Tak, že to bude průšvih jsem čekala, ale to že prvni dvě třetiny přežiju bez spaní jen díky kukuřici jsem fakt netušila. Pobavila hláška s dlouhými nehty - moje babička to teda říkala expresivněji - ženský mají dlouhý nehty, aby si mohly vyndavat roupy ze zadku - no už jsem to neslyšela dobrých třicet let a další byla - Policajti mají honit zloděje, a ženský mají v klidu rodit při práci na poli...taktéž jsem hodně dlouho něco podobného neslyšela, tak asi toto měl být návrat k povedeným českým komedií, ale za mě se nepovedl. Za vánoční atmosféru začátkem listopadu 3* ;) ()

mardun

Pochopili jste, ze je to rodinny film? tedy ze je to i pro deti? Odpad si to nezaslouzi a pod 3 taky ne. Jak uz jednou rekla spacilova, na CSFD dostavaji nejvyssi ohodnoceni jen Marvelove. proberte se! ()

chrispe

Tohle se mi teda nelíbilo. Bylo to... trapný. Nevím jaký jiný slovo použít. Těch, kteří v tom hráli mi bylo fakt líto. Není to sice takové dno, jako třeba Kameňák, ale určitým způsobem jsem myslela právě na něj, když jsem se na to dívala. Plejáda známých herců se zde transformovala do řady nesympatických postav, v horším případě s parukami. Mafiáni... kristebožeježíši... škoda mluvit. Ke kladům patří hezká kamera, povedené záběry v exteriérech. Možná i to šílené sněžení, občas jen na jednom místě, nebo dosti nárazově - tím myslím třeba: v jedné scéně sněhová bouře CVAK v druhé scéně jdou hrdinové z kostela a ani vločka. ()

Psycho.R

Marie Poledňáková je jeden z mála lidí, kdo ještě stále píší filmové příběhy předtím, než začne vznikat scénář (dělá to např. Zdeněk Svěrák a tisíckrát lépe). Za to má u mě plusové body, ale celé převedení knihy bylo nudné jako předloha a to se pan Pachl hodně snažil o inovace. ()

Durgas odpad!

Opäť si raz po dlhej dobe musím gratulovať, že som snímok dokázal dopozerať do konca (no dobre, pár prekliknutí, ale len malých!)... Teraz klikám s veľkým gustom na odpad, lebo toto bola taká trápna a nepodarená sračka, že sa to len tak nevidí. ()

quixote

Bad as hell. Tohle se vážně nedalo, i když z mé strany snaha byla. "Film", který raději neměl nikdy spatřit světlo světa. Jedna nedomrlá * za hezky kýčovité vánoční záběry Varů, Chebu, Božáku atd. ()

rublik05 odpad!

Lehce tuctový, přesto docela zajímavý nápad, který je však totálně zabitý laciným zpracováním a hrůzostrašným scénářem. Doufal jsem v herecké obsazení plné zvučných jmen, i zde mě čekalo velké zklamání, herci hrají opravdu strašně, jejich dialogy jsou na úrovni levých televizních produkcí. Komediální prvky žádné, humor prakticky nulový. Kriminální zápletka postupně vyšumí do prázdna, děj tak nenabízí nic zajímavého, co by stálo za řeč. Snad jen ta všudypřítomná lacinost a do očí bijící stupidita. Nemám co hodnotit, hrůza a děs. 0/10. ()

-henry- odpad!

Myslím, že Pachl by si měl vzít dlooooohou dovolenou :) Prakticky nekoukatelnej paskvil, u kterého je zábavný sledovat, jak na 30 odbytejch záběrů je jeden kloudnej - působí to vždycky jako zjevení. Všechno ostatní totální vosírka... ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Ty pi*o! Už první "megaprofesionálníakční" úvod naznačil kvalitu. Dospělé role trapné, dětské super trapné, "hudba" !stupidní!, kamera debilní a scény kretenské. ()

subic

Co je to za kravinu, jak tam měl Čermák ty dlouhé vlasy? Jo tak to je tohle. Tenhle film má docela solidní obsazení, tak jsem čekal a čekal... No tvl to nepochopíš. Pachl udělal filmy jako Gangster Ka, seriály Cirkus Bukowsk a Rapl, taksi řekneš... a od si přitom Pachl vybral hodně hodně hodně slabou chvilku. 3/10 ()