Pokračování úspěšného akčního thrilleru Equalizer. Denzel Washington se vrací jako bývalý člen speciální jednotky Robert McCall, který bojuje za práva a spravedlnost pro ty, kteří už ztratili veškerou naději. (Falcon)

strikeman

Tak to je asi nejprůserovější "dvojka", jakou jsem v poslední době viděl. Totální béčko, laciné akční scény, nedotažené finále, naprosto předvídatelný děj ... 25% ()

Raziel_cz

Od utahané a klišovité jedničky jednoznačný vzestup! Šablon se to sice nezbavilo pořád, ale ono to asi úplně nejde už tak nějak z logiky materiálu, ze kterého to vychází. Každopádně tahle víc bondovsko-punisherovská nátura s podstatně víc no-nonsense Denzelem tomu sedí, a i když mě třeba mrzí, že po tom, co se tomu dostatečně dlouho a dostatečně intenzivně daří budovat záhadu, je záporák jasný na první dobrou a nedovede to pořádně vytěžit jeho dobře vykopnutou, s hlavním hrdinou spjatou motivaci, je to pořád zatraceně zábavný a napínavý a drsný akční thriller. Oproti předchůdci to nabralo pořádné tempo a odbočky s obyčejnými lidmi jsou sice pořád stejně prvoplánové, ale naštěstí mnohem kratší a emotivnější a kromě jedné ve finále nezávislé na hlavní příběhové linii. Přibylo akčních scén, bohužel ubylo improvizovaných zbraní, ale celkově to nabralo na dramatičnosti a ten osobní rozměr tomu sluší podstatně víc než traileru na Escape Plan 3. A v závěru se to stejně jako první díl promění v hororový film z pohledu Jasona Vorheese. Snad Fuquovi vyjde ta trojka! ()

helloween93

Děda Denzel opět vysvětluje a znovu je to zábava. Tentokrát mu zabije komando profesionálních assasinů kamarádku a on si je samozřejmě podá. Mimo toho zvládá dělat i mnoho dobrých skutků pro svůj hood. Kouzlo jedničky stále funguje, akce je dostatek a hlavně má kvalitu, hlavně to finále. Sony a Denzel kasovně bodovali i napodruhé a já bych si tu trojku přál. Je to takový civilnější John Wick. 3* ()

Puol

Pri jednotke som sa bavil, dvojka sa berie vážnejšie a obsahuje plno klišé, vrátane ľahko identifikovateľného hlavného zaporáka. Denzel W. má stále charizmatu na rozdávanie a celkom slušný je i soundtrack. Celkovo film neurazí, ale ani výraznejšie nezaujme. Škoda po prvej časti som bol namlsaný. ()

panvasik

Automaticky jsem se obával, že narazím a druhé pokračování bude typicky špatný sequel, ale jsem mile překvapen a stejně jako u prvního filmu, jsem si královský první polovinu užil. Přišlo mi to o dost klidnější a komornější, než byl první díl, ale není to vůbec na škodu. Původně jsem se i zamýšlel, že bych šel na plný počet, ale jako u prvního filmu u mě moc nefungovalo finále, kdy si najednou tvůrci usmysleli, že by bylo fajn, kdyby jsme najednou udělali crazy finish, který tím pádem u mě zbytečně skončil na 4*. Washington mě zase bavil a jako takový taťulda mě bavil už i v prvním filmu. Tentokrát místo mladé striptérky má po boku mladého souseda se kterým se spřátelí a za mě to i víc fungovalo a bavilo mě to, ale tak či tak to vidím na stejný počet jako u prvního filmu 8/10 ()

Hapretor

na zabití času ok ... ale Denzel je už starý ... je to opravdu skvělý herec ... ale prostě nepatří mezi mé top ... takže mě to prostě tolik nebere ... ()

GOREGASM

První slova, které mně Equalizera 2 napadla, byla "nastavovaná kaša". A pokud si odmyslím zahřívací scénu ve vlaku, tak první třetina je velmi vlažným odvarem, kdy mě napadalo, proč jsem si to ksakru pustil. Nicméně od chvíle, kdy nás opustí Melissa Leo, nabere film nové obrátky, Denzel utrousí jeden ukrutně vtipnej vtip, jeho morální ekvalizér začne kmitat jako o život a finále na ostrově bičovanému přívalovým deštěm je top notch. (40+80)/2=65 % (5 % jako bonus za vynikající poslední půlhodinu) ()

Torpid

Jedná se o totožný bezelasťákový komiks jako minule, jen o trošku mdlejší. Tím, že se ta klišé doslovně opakují po jedničce, celý ten kalkul jaksi více páchne. Denzel by si zasloužil lepší scénáře. 50% ()

Critic

Má to hodně nedostatků, nevýrazného hlavního záporáka a stupidní konec. ALE, já tyhle filmy, kde hlavní hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou prostě žeru. A Denzel je jeden z mála herců, který utáhne takový film jen svým kouzlem osobnosti. 75% ()

dalziel

Joj maňo,to je ale bieda.Jednotka bola super ale toto? Ten scénar nestojí ani za suché z nosu.Prvá polovica filmu ie absolutne hrozná. Tá čubka čo ju odviezol do nemocnice bola sfetovaná alebo zbytá a znásilnená tými zbohatlíckymi hajzlíkmi???A o čo išlo kurva v tom Belgicku????Ja som to akosi nechápal o čo tam išlo.... ()

bararich8

Celkem slabota, hlavně ve srovnání s jedničkou,akční scény jsou stále fajn, ale konec je hodně nezáživný. Jinak ale Denzel hraje dobře a dá se mu to věřit. 3* ()

emdvojka

Pomalý úvod, spomalený stred a rýchly koniec. Nevyrazný záporaci /okrem toho bradatého chlapíka/, zbytočné vedlajšie postavy /Bill Pullman, Orson Bean /. Akcie strašne málo. Veľa zbytočných nič nehovoriacich scénok. Možno Denzel by si zaslúžil pochvalu, ale zázraky s týmto "dielom" nespravil. A ten klasický americký patos na konci filmu, no určite zbytočné pokračovanie. ()

Narayan

Kristova uhnilá diabetická noho! Tohle bylo tak špatný, že musím něco napsat. Jako varování. Pokud hledáte další film ve stylu "pissed terminator killing bad guys", jako byla jednička, či John Wick, Taken, apod., tomuhle paskvilu se vyhněte obloukem. Na 2 hodiny času připadá asi tak jedna slušná akční scéna, zbytek je jen hodně divná vata, s mega, ale opravdu MEGA tupou zápletkou. ()

Charlie84

Skoro až vánoční film. Washington pobíhá po New Yorku (možná je to jiné město, ale New York mi ty Vánoce evokuje nejvíc) a plní lidem přání. Ten chce obraz, ten chce potkat bývalou kamarádku (teda ne, to byl pořád ten samý)...sakra viděl sem to před dvěma hodinama a už si z toho nepamatuje vůbec nic! No prostě pobíhá po New Yorku (nebo jinde) a pomáhá lidem , kteří mu nasednou do taxíku (nebo je potká jinak). No a pak se stane nějaká konspirace, která vyústí v dost nezáživné pobíhání v tajfunu, kde po sobě a po něm nějací lidé střílejí a on na ně za to střílí zpátky...ne vážně, je to úplná blbost, ale to je většina vánočních filmů:). Jako feel good pohádka pro dospělé to uteče rychle. Ale nic víc tam není. ()

Torgal

Denzel v druhom ekvalizéry transcendoval priam do rozprávkovej bytosti nezištne pomáhajúcej každému, koho stretne pri ceste. Ucelený príbeh (ktorý by za niečo stál) som tu pritom hľadal márne, tempo je až príliš voľné, kupodivu ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Na to je Denzel ešte stále priveľký frajer. 6/10 ()

Kingjiri

Všechno jede uplně přesně v intencích prvního dílu. Takže se opět dočkáme dlouhýho úvodu (taxikaření), solidní akce (který je ale fakt málo), za to však vůbec neni nouze o ukecaný nebo zbytečný scény. Atmosféra místama fajnová, záporák velice obstojnej, jen měl dostat víc prostoru pro konfrontaci s McCallem (aspoň finále jsem čekal mnohem víc rozjetý a vyhrocený). Opět se taky bohužel řešilo hlavně všechno ostatní a po většinou pro děj zbytný, přičemž se nevěnoval dostatek pozornosti ústřední dějový lince s dobrym námětem. Za hudbu, atmosféru a pár akčních scén třetí slabá hvězda. ()

DAPDO

Denzel likviduje svoje protivníky stejně dobře jako v jedničce, to zase jo. Jinak mě ale samotný děj moc neoslovil, pomalý rozjezd, že bude Pascal hlavním zrádcem, to se dalo předpokládat už po tom, co se objevil. Taky nechápu, proč amíci za každou cenu hledaj skoro v každým filmu nějáký spiknutí proti někomu a je jedno, o koho jde. A druhá dějová linie - napravení černošskýho chlapce, kterýho Robert McCall vyrve ze spárů gangu, bylo podle mě úplně zbytečný. Na akční scény se dívá pořád hezky, ale oproti jedničce film značně pokulhává - 50%. ()

tomik99

Pokud se vám líbila jednička, tak se vám nejspíše bude líbit i dvojka. Což je vlastně přesně můj případ. Denzel Washington je hrozný sympaťák a Roberta McCallyho hraje s neskutečným klidem. Chvilku to trvá, než se film rozjede a než vlastně zjistíme, v čem spočívá hlavní zápletka. Na začátku filmu je tam poměrně dost slepých odboček, kdy prostě hlavní hrdina musí zachránit pár nevinných lidí. Tyto scény sice pro hlavní děj nemají žádný význam a možná působí nejrušivěji na celém snímku, mně ale nevadily a já si je užil. Hlavní příběh stál za to, znovu je v popředí pomsta a skvěle zahraní záporáci v podání Pedro Pascala a Jonathana Scarfa. Denzel je stále ve formě a já bych si dal klidně i trojku. ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (více)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu