Pokračování úspěšného akčního thrilleru Equalizer. Denzel Washington se vrací jako bývalý člen speciální jednotky Robert McCall, který bojuje za práva a spravedlnost pro ty, kteří už ztratili veškerou naději. (Falcon)

lykan9

Je to moc velká škoda, že se tvůrcům nepodařilo udržet kvalitu předchozího dílu. Přesto se nejedná o žádný průšvih. Pořád se jedná o dobrou akční podívanou a člověk se u ní má možnost dobře bavit. ()

drackula

Keď si spustí stopky, treba sa mať na pozore. Je prakticky isté, že niekoho nakope do zadku. A stihne to do 30 sekúnd. Kým prvý diel z roku 2014 bol o chlapíkovi z Baumaxu, ktorý chce mať pokoj a zmení sa to, až keď sa mu náhodou skríži cesta s mafiou, pokračovanie je trochu iné. Robert McCall je aktívnym, aj keď stále nenápadným, členom komunity. Rieši problémy na ktoré narazí ako vodič taxíku a je pritom štandardne nekompromisný a priamočiary. Hlavná zápletka sa ho ale bude bytostne týkať. Už to nie je o ľuďoch z ulice, ale o jeho priateľoch, kolegoch a jeho vlastnej minulosti. Nie je to taká akčná rúbačka ako prvý diel, a určite je to o niečo horší film, ale ajtak si myslím, že je podarený. Komunitné pasáže ma bavili, boli krásne civilné a plné myšlienok. Záverečná akčná časť možno nebola tak úderná ako by sa čakalo, ale búrka a kulisy opusteného mesta tomu dali skvelú atmosféru. No a Denzel ako vždy skvelý. 80% Cinemax Bory Mall - press ()

JohnSmith

Zřídka kdy se podaří natočit pokračování stejně dobré jako první díl. V tomto případě se to bohužel nepodařilo. Washington je sice výborný a závěr v bouři nebyl vůbec špatný, ale ve srovnání s jedničkou je to bez nápadu. Kam se poděl holohlavý skladník z Baumaxu, co likvidoval elektrickým kladivem ruskou mafii? Dvojka tak zapadne mezi lehce nadprůměrné thrillery a to především díky slabému scénáři. ()

blackJag

Jedničce jsem vyčítal přehnanost v závěru a to tady je tomu teprve nasazena pořádná koruna (ale naprosto zbyteční). Jinak v pohodě, kupodivu nejde o pouhý recyklát původní látky, ale posouvá se to krapet dál a to si myslím zaslouží pochvalu. 60% ()

Jaro.Krafcik

Od nového equalizera som nečakal veľa . Samozrejme je to lepšie ako jednotka. Ale drží sa to v tom istom štýle. Preto nemôžem dať vyššie hodnotenie. Záver ale parádny. Edit, nakoniec o dosť slabšie ako jednotka, som zvedavý na poslednú trojku, novoročné oprášenie tejto trilógie stálo za to. 3* ()

mkubalikova

O kousek horší než jednička, ale Denzel mě v roli dědka s nožem a pistolemi a velmi efektivním způsobem boje stále hodně baví. 🗡️ 60% ()

svobik

Sice slabší finále, ale i tak mě dokázal Fuqua přibít párkrát do sedačky, že jsem ani nedutal. Po hrozné kampani příjemných 70 %. ()

m.a.t.o.

„Na tomto svete existujú dva druhy bolesti. Bolesť zo zranenia a bolesť zo zmeny. Dnes si môžeš vybrať." Koncept Equalizera sa mi páči. Superfrajerský megaborec, ktorý pomáha ľuďom v núdzi. Taký americký Jánošík. Sequel má chatrnú hlavnú dejovú linku, ktorá je doplnená množstvom vedľajších príbehov, ktoré s tým hlavným vôbec nesúvisia, iba preto, aby Fuqua dodržal svoju už štandardnú, minimálne dvojhodinovú dĺžku filmu. To by ale problém nebol. Problém je až to, že tie vedľajšie dejové linky ma bavili viac, než tá hlavná. Napriek tomu si nemyslím, že je to zlý film, ak sa vám páčila jednotka, v pohode si pustite aj toto pokračovanie. A či by som chcel trojku? Neviem. Denzel (so svojimi kaskadérmi) na to stále má, ale už by to asi chcelo lepší scenár a tiež zmenu za kamerou. 50 % ()

Hollohlaway

Celkem srovnatelé s prvním dílem. Denzel je pořád štramák a uvěřitelně se rve jako zamlada. Je to sice trochu chudší na akci a ta co je není nijak zvlášť vynalézavá, což není ani scénář, ale zase se zapracovalo na střihu a kameře. Finální bitka je dost odfláklá navzdory super umístění a je tam pár nelogičností co tahají za oči plus dost omšelé moralizování s tím nesympatickým černým floutkem, ale ve výsledku to je solidní věc na jedno zkouknutí. ()

kenkaku

První "Srovnavač" mi srovnal optiku natolik, že jsem věděl co čekat. Jedinou chybu kterou jsem udělal bylo "stát se optimistou", že po přímočarém začátku si odpustíme nudné vložky. No ono prd. Po ca 20ti minutách jsem se začal ošívat a koukat po telefonu abych se mrknul kolik to má vůbec procent a co píšou mí oblíbenci. Díky tomu jsem přečkal pasáž hraní si na souseda a mentora: Fuqua totiž "nudu v Brně" nacpal doprostřed (místo na začátek jako minule). Když si připočtu debilně zběsilí střih (když akce) a scénář připomínající slideshow nesouvisejících scének, výborný konec už to zachránit nemohl. ()

upson

Komorněji pojatá atmosféra oproti prvnímu dílu, avšak to neznamená, že by se jednalo o slabší film. 75% ()

herr_carter

No jo no - odstraňme veškeré předsudky, zapomeňme na chvíli na realitu a pojďme věřit tomu Denzelovi, že je opravu schopen rozkopat držku úplně každému a navíc za jakékoliv situace - mě se tenhle stav "beztíže" povedl a musím uznat, že od originality jedničky to moc kvalit neubralo. Dvojka je taková vyspělejší (neomezuje se pouze na Baumax a blízké okolí), ale je propletená více dějovými liniemi, což bylo rozhodně ku prospěchu věci. Za mě hodně dobré..."prostě Vás všechny zabiju a jediné, co mě bude mrzet, že to můžu udělat jen jednou"...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Soweek

Denzel hraje klasického Denzela, Fuqua režíruje to, co od něj očekáváte. Byla by to perfektní pecka....kdyby se psal rok 2000. Ale jsme v roce 2018, doba se změnila, filmy se změnily a opakovat stále stejnou pohádku dokola už nejde. ()

LexBarker

Znáte ty situace, kdy mlaďoch hraje starce a za pomoci tuny mejkapu a trochy toho hereckýho umění to nakonec dokáže jakžtakž uhrát? Tak přesně naopak na mě působil Pedro Pascal v equalizérské dvojce. Jakoby dědka navlíkli do masky mladýho bombarďáka a řekli mu : utíkej, střílej a tvař se drsně a nic si nedělej z toho, že ti zubní protéza za poklusu vyskakuje z tlamy. A přesně takhle se mi jeví celá dvojka. V rádoby akčním cool kabátě navlečená dejchavičná rachotina, která si hraje na něco, na co už nemá... ()

sedm.1

Druhý Equalizer považuji za rozhodně výraznější a především zábavnější pokračování, oproti svému předchůdci. Antoine Fuqua si tu totiž určitě přečetl můj komentář k jedničce 8D, vyslyšel mou kritiku a v tomto pokračování prakticky napravil vše, co mě původně tak zklamalo. Equalizer 2 se tak především odehrává v mnohem vyšším tempu, zásadně ubylo hluchých míst a celé to postupně graduje až do vážně povedeného finále. Akce je pak daleko přehlednější, choreograficky nápaditá a opravdu dost nekompromisní. Denzel se tu tedy naštěstí zase naprosto s nikým a ničím nesere, jeho likvidátorství má fakt koule, zkrátka mlčenlivý hrdina bez kompromisu, s pohledem nemilosrdného tygra, prostě tak, jak to mám rád. Co se samotné zápletky týče, rozhodně není ani trochu originální, respektive jde o prvotřídní vykrádačku všeho možného, ovšem já bych to nebral zas až tak moc vážně, neboť to i tak celé funguje poměrně záživně, jen prostě chybí moment překvapení, či napětí, ovšem vliv na zábavnost filmu to nemělo ve výsledku skutečně vůbec žádný. Krapet mi tu jinak chyběla osobitější atmosféra, či stylovost, v tomto ohledu to na mě tedy působilo dost obyčejně a nepřesvědčivě, každopádně ale i tak musím opakovat, oproti jedničce se jedná o slušný kvalitativní posun kupředu, Equalizer má svá jasná pravidla, ze kterých neuhne ani na milimetr, ale to k těmto typům filmů prostě patří, já mám tyhle bijáky s ultradrsnými, zároveň ale i lidskými hrdiny rád, takže za mě tentokrát výrazná spokojenost. ()

vitekpe

Dobrej odpocinkovej akcni film. Od zacatku je jasne jak to dopadne, kdo je zaporak, kdo kdy zemre atd. Jsou tam vsechna klise zanru. Oproti jednicce jsem to videl v originale s titulkama, takze odpadl problem s debilnim dabingem. Je to vlastne takovej John Wick s Denzelem W. ()

Lukoboss

Není to sice tak dobrý jako jednička, ale pořád je to velice slušnej thriller, takovej trochu oldschoolovej, což je plus. Jedná se klasicky o formu odplaty, kterou je potřeba dotáhnout do konce. A musím říct, že mně vůbec nevadí, že D. Washington je zase o kousek starší, naopak vypadá a hraje dobře, o tom žádná. Ani mně nevadí, že je celkově takovej nepřemožitelnej, tady to prostě divák čeká a spokojeně si to užívá až do konce. Teda aspoň já jsem to tak měl. Prostě pohodička. ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (více)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu