Siréna (TV seriál)

Siren

Drama / Fantasy

USA, 2018–2020, 25 h 1 min (Minutáž: 40–45 min)

Eline Powell, Ron Yuan, Curtis Lum, Chad Rook, Anthony Harrison, Rena Owen, Tammy Gillis, Andrew Jenkins, Brian Anthony Wilson, Jennifer Koenig, Jason Asuncion, Kira Clavell, David Cubitt, Fola Evans-Akingbola, Patrick Gallagher, Toby Levins, Ntare Guma Mbaho Mwine, Alex Roe, Gigi Saul Guerrero, Sarah-Jane Redmond, Gil Birmingham, Gerardo Barcala, Sibongile Mlambo, Veronika Hadravá, Sarah Hayward, Jill Teed, Brad Kelly, Angela Moore, Cameron McDonald, Heather Feeney, Ellen Ewusie, Aundrea Smith, Hannah Levien, David Kaye, Alvina August, Garcelle Beauvais, Broadus Mattison, Brendan Fletcher, Marilyn Norry, Marc-Anthony Massiah, Bronwen Smith, Latonya Williams, Graeme Duffy, Stew McLean, Doralynn Mui, Georgia Bradner, Christopher Rosamond, Shaun Omaid, Caroline Cave, Daniel Cudmore, Kaaren de Zilva, Todd Thomson, Hugo Ateo, Khaira Ledeyo, Victor Dolhai, Sedale Threatt Jr.
  • Gogo333

Námět vypadal slušně, bohužel seriál si vzala na starost Freeform, která spíše cílí na mladší publikum, takže akce a brutalita minimální, nahota taktéž - pouze nahá záda mořských panen a jedny břišáky mořského víláka. Atmosféra nic moc, celkově se tam spíše kecá a nějaká akce je tak na vedlejší koleji. Z postav mě taky nikdo vyloženě nezaujal a nějaké postavy spíše vadily. Příběhově hodně prázdné a prakticky bez napětí, pár linií vypadá slušně, ale všechny vesměs brzo zaříznuty. S další sérií pokračovat rozhodně nebudu. 40%(26.5.2018)

Na počudovanie rozpačitý pilot priniesol celkom slušný seriál. 10 častí je tak akurát, príliš nenaťahuje ale zároveň dáva priestor. Zaujímavý námet, vidieť morské víly v trochu predástorskej polohe. Zatiaľ celkom dobre našliapnuté na druhú sériu, i keď dialógy by mohli byť miestami trochu viac dotiahnuté. A zrejme som ešte stále unesená tou atmosférou prístavného mestečka, chladného počasia a viditeľnej vlhkosti. Zatiaľ takto, uvidím, ako sa dojem časom rozloží.(25.5.2018)

Seriál má dost zajímavý a originální námět, se kterým se dá skvěle pracovat. Naneštěstí herecké obsazení mě vůbec nenalákalo (asi kromě 2 postav a to Maddie a Donna). Přístavní městečko vytváří nádherný pocit tajemna a sychrava, což mě zase naopak bavilo. Některé milostné scény mezi hlavními postavami mě přišli moc nucené a vmáčknuté do děje a docela to občas srazí celou atmosféru scény. Seriál mi přijde poměrně nízkorozpočtový a musím teda říct, že scény pod vodou s mořskými pannami se mi moc líbily a byly dobře vytvořené. Příběh mi na začátku přišel dost děravý, neboť už ve 3. díle se mořské panny vrátily do moře. Pak sice příběh šel zajímavější cestou, ale mohli na tom celkově zapracovat více. Jelikož je k mému údivu potvrzená 2. série, uvidíme, co přinese. 1. série: 65%(17.6.2018)

• Magika82

Jakožto po pokrevní i rodové linii Řekyně s původem na ostrovech Mykónos, Andros a Naxos, se musím spíše sama sebe otázat, zda-li scénáristé a režiséři měli alespoň na střední škole mezi povinnou četbou Homérovu Odysseiu... Dle toho, jak v tomto seriálu Sirény co by mořské humanoidní bytosti ztvárnili, tomu tak ani u jednoho z nich nebylo... Jinak si neumím zdůvodnit romanticko-fantasy-krimi-dobrodružný dort upečený Pejskem s Kočičkou, jenž od původní mytologické Homérovy předlohy uhýbá podobně, jako Klaus při dotazu na Velké tunelování této země, známé jako Kupónová privatizace... Proč se tvůrci nemohli odrazit právě od temné podstaty Sirén? Proč nemohli vytvořit zlověstně tématicky mytologický a záhadný seriál, kde by se minulost odrážela podstatou do současnosti? Rybářské městečko? Proč ne? Záhadná zmizení rybářů? Proč ne? Vyšetřování zmizení, kontra nalezení jednoho či několika přeživších ze ztroskotaných lodí, kteří hovoří i podivných ženách s křídly a rybím ocasem a jenž z počátku nikdo nebere vážně? Proč ne? Zabití jedné ze Sirén rybáři, které povede k otevřenému a zároveň pod rouškou noci vedenému konfliktu mezi rodinami rybářů, poškozením nebo ničením jejich majetku až po útoky na jejich členy? No proč sakra ne?!.... Protože máme Ryn, která má nejen sestry,ale v rámci amerických filmových pravidel o zastoupení všech barev kůže a pohlavní(Genderové) vyváženosti, Afroameričanku a dokonce i bratra Afroameričana, mladého pohledného (jak pro koho :o/ ) bělocha ochránce mořských tvorů, jeho Inuitsko-Afroamerickou přítelkyni, jejího otce Šerifa hrajícího si na Inuitu, ač je to očividně pokrevně potomek některého ze severozápadních indiánských kmenů Severní Ameriky, a samozřejmě zlé vědce s tajnou vojenskou základnou, kteří hodlají příbuzné Ryn rozpižlat... No, vážení scénáristé za Vekou louží, je znát a žel Bohu i vidět, že mozek váš dal vám vale a vzal si dovolenou... Doporučuji Vám učinit totéž, a na onu dovolenou si vzít ke čtení Homérovu Odysseiu, či knihu Heraldiky.... nejlépe obě.... 20% za krásné exteriéry státu Washington se známým městem Seattle, právem přezdívaným jako Smaragdové město.... Při dodržení objektivního i profesionálně zdeformovaného pohledu, nemohu hodnotit lépe.(4.6.2018)

Zmínku o tomhle seriálu jsem viděla na facebooku. Docházely mi seriály, tak proč se na něj nepodívat, docela mě zaujal. Raději jsem moc nečekala. Byla to taková odpočinkovka po práci. Někdy napínavý, občas nevyužitý potenciál. Některé záběry mě překvapily. Skončilo to zajímavě, tak se budu koukat na další sérii. Mírně doporučuji.(13.8.2018)