Stephanie (Anna Kendrick), matka a blogerka, se snaží odhalit pravdu o náhlém zmizení své nejlepší přítelkyně Emily (Blake Lively) z jejich městečka. Do napínavé hry plné nečekaných zvratů, tajemství, odhalení, černého humoru, vztahů, lásky, zrady, oddanosti, vraždy a odplaty se zaplete i Emilyin manžel Sean (Henry Golding). Nebezpečný koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá Vám namíchá režisér Paul Feig. (Vertical Entertainment)

JohnCZ

Přirovnání k Gone Girl není sice úplně od věci, ale přesto na to jde A Simple Favor vlastně docela jinak. Scénář je dost komplexní, nepředvídatelný a k mému překvapení není nijak přehnaně překombinovaný. Co zaujme především je ale atypický žánrový koktejl plynule přecházející z komedie do thrilleru a nazpět a to prosím hned několikrát. A celé to drží dobře pohromadě a je to zábava sledovat. Jak Annu Kendrick, tak Blake Lively, ze které charisma sebevědomé mrchy vyloženě čiší. ()

Padme_Anakin

Mix krimi s komedií mi v tomto případě sedl, líbil se mi, bavil mě. Výrazně to popotáhly Anna a Blake, každá svým způsobem, jedna je báječný, mně milý komik a ta druhá je nepřehlédnutelně sexy a film od filmu jí přicházím na chuť, je to takový chamík, což obdivuji ze všeho nejvíc. Takže jo, u mě dobrý, dost dobrý. ()

vurhor

Začalo to slibně. Pak se to ze sebe ale snažilo příliš moc dělat dvojče Fincherova filmu Zmizelá, čímž si pod sebou snímek trochu uřízl větev. A Simple Favor zprvu zaujme svými relativně dobře napsanými dialogy a docela dobrým skromným humorem, přičemž tomu napomáhá i sama Anna Kendrick, která teda fakt zraje jak víno. Ovšem očividně to psal někdo, kdo s krimoškami příliš zkušeností nemá, tudíž když se rozjede krapet složitější investigativní linka s pátráním po tajemné a charismatické kámošce hlavní protagonistky, nemá to úplně tu správnou šťávu. Je to škoda, protože co se týče humoru, dialogů, nebo hereckých výkonů, nevedl si film vůbec špatně. Ovšem v žánru, ve kterým se divákovi prezentuje, hodně zakolísal, díky čemuž se ze spousta pasáží staly jen takové slátaniny. Ale docela mě to bavilo. Celkem sympatické, obstojně natočené, herečky krásné... Jen to nemělo šmrnc. A škoda toho. Lepší 3* ()

corpsy

Z počiatku je to svižné, komicko - napínavé dobrodružstvo, aby sa to nakoniec premenilo na trošku zbytočne komplikovaný thriller. No ale možno, by to bez toho asi nefungovalo. A ja som rád, že sa občas niekto pokúsi takéto hitchcockovské námety zmodernizovať, ale štýlom, ktorý zaujme aj starosvetských fanúšikov. Takých, ako som ja. ()

hous.enka

Film Zmizelá změnil veškerý můj přístup k filmům. Neustále jsem čekala, kdo s kým a proti komu je. Výsledné řešení mě překvapilo, ale zároveň mě strašně naštvalo, že porušili jeden z Knoxových zákonů, protože to prostě vůči divákovi nebylo fér. Líbilo se mi herecké obsazení, protože Anně a Blake to prostě spolu funguje. Vlog pro mamky, který vedla Anna Kedrick, mi mimochodem přišel zvráceně vtipný. ()

Vxxx

Velice podařený film. Taková odlehčená Gone Girl. Sympatické obsazení, zvraty jeden vedle druhého a konec uspokojující. 5* ()

SaNcHeZ_cz

Blake Lively je sexy a tyhle bad bitches ji prostě jdou, problém ovšem je, že to je tak jediné (nad rámec slušné vizuální stránky) co si z tohoto žánrového mixu odnést. Podivný kousek, který se snaží být originální, nápaditý a šokující a přitom není ani jedno. Anna Kendrick je otravná jak nikdy a tahle odlehčená variace na Gone Girl prostě sama o sobě moc nefunguje. Po relativně slušné první půlce se odhalování záhady přesune z nepravděpodobného k pitomému, člověk tak trochu ztrácí pojem o tom, jak se hlavní hrdinky důležitých věcí vlastně vůbec dovtípila a samotný závěr společně s rádoby vtipnou momentkou adorující hybridy je jako ona tlustá tečka za tím, jak ukázkově potopit celkem zajímavý projekt. ()

Lukrecie

4,5 hvězdy, po dlouhé době mě něco hoooodně zaujalo. Napětí, drive, také jsem se pobavila, je zde celkem dost komických situací. Doporučuji obzvláště ženám, i když muži si taky přijdou na své. Blake Lively je neskutečně sexy, kočka a nádherně oblečená. Anna je roztomilá, aneb jak se z hodné naivky vytrénuje "hodná mrcha". ;) Každopádně chci film vidět ještě jednou, protože jsem jistojistě něco nestihla (celkem rychlé tempo jde filmu k duhu) a něco přehlídla. ()

JJ.Gibson

Nesmírně překombinované, až mám pocit, že se v tom postupně všichni ztratili, od herců až po režiséra. Ono ukočírovat podfuk na pátou už není jen tak. Zvlášť když to máme v komedii. Navíc Blake Lively mi zde těžce neseděla. Jediné na co si člověk vzpomene, tak asi když se milá lehce psychopatická maminka Anna Kendrick nasouká do černých šatů po své mrtvé nejlepší kamarádce :) A to podle mě nestačí... ()

nirvanafan

Takový to, když máš sakra dobrý herečky, ale protože jsi režijní patla, nevznikne ti z toho víc než průměrná zábava na jedno podívání do Regiojetu. Začátek skutečně působí, jako když sledujete něco na úrovni Sedmilhářek. Pasáž, kdy mamka od plotny potká sebevědomou kočku, je vážně super. Ve chvíli, kdy se ale obě hlavní herečky rozdělí, jde to do kopru. Anna Kendrick je samostatně děsně otravná, Blake Lively tam bohužel skoro není a hlavní chlap je absolutně bez charismatu, což je ale asi v pořádku, jelikož skutečně má být za ňoumu. Ta kriminální složka je pak celkem tragická. Režisér neví, jestli chce být vtipnej nebo dramatickej, divák to taky neví a nakonec to zachraňuje dobrá pointa, ale stejně zamrzí, že se z toho dalo vykřesat daleko víc. Srovnání s Dívkou ve vlaku nebo Zmizelou, které máme v popisku, vážně není na místě. ()

Remedy

Za zmínku stojí především to, že Nebezpečná laskavost balancuje na hraně seriózního thrilleru a zároveň se v některých pasážích nezdráhá použít sebeparodizující přístup. Celé se to prostě nebere úplně vážně, což je sympatické a dodává to celému filmu příjemný punc lehké hravosti. Na druhou stranu thrillerová linka s lehce mysteriózními prvky funguje sama o sobě zcela spolehlivě, i když je trochu předvídatelná (což mně osobně příliš nevadilo, protože tohle prostě není hardcore thriller jako Gone Girl). Ve výsledku je A Simple Favor divácky příjemnou a s ohledem na ústřední téma i dost vděčnou záležitostí. Palec hore za zvolený přístup, výbornou Annu Kendrick a nebývale nádhernou Blake Lively (v žádném jiném filmu jí to nesluší tak jako tady). "Brotherfucker!" ()

PogoJoe

Většinu filmu jsem se bavil, ale ke konci se to nějak pokazilo. Taková škoda! Ana Kendrick zde byla skvělá, příběh solidní, tedy po většinu času... ()

dom156

Během první půl hodiny jsem čekal kdy mi mrdne v bedně a vyskočím z okna, to tlachání jsem těžko rozdýchával. Nicméně o nejhorší jsem měl za sebou a začala ta solidnější část filmu. Obsah se postupně zamotával a zostřoval, což můj mozek rád uvítal. Konec byl, jak se patří rozumný, ale ne šokující případně nervy drásající. Stále ve mně zůstává pachuť po první části a dávám podprůměr. ()

kajas

Stephanie je přehnaně snaživá matka v domácnosti točící vlogy o vaření, která se začne přátelit s vysoce postavenou manažerkou Emily. Ta se nebojí popíjet alkoholické koktejly od časného odpoledne a hospodyňkou roku by se asi nestala. Když ale Emily záhadně zmizí, Stephanie se rozhodne svou nejlepší přítelkyni všemi dostupnými prostředky najít. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy setkala s tak zábavným křížencem dvou diametrálně odlišných žánrů - thrilleru a komedie. S filmy, které střídají dramatické a komické polohy, mám většinou problém, v tomto případě jsem si ale užívala každou vteřinu a chyby jsem začala hledat až při debatě s přítelem. Jak Anna Kendrick, tak Blake Lively zvládají své role na jedničku a jejich stylizovaný herecký projev je určitě největším pozitivem tohoto snímku. Vytknout ovšem musím přílišnou překombinovanost děje, která vede k tomu, že v závěru už se na plátně může stát úplně cokoli. Přesto jsem odcházela z kina velice spokojená a film doporučuji minimálně fanouškům obou hereček v hlavních rolích. ()

TominoLa

Paul Feig je režisér, kterého opravdu nemám moc rád. 3 filmy a u všech jsem dost trpěl. Na čtvrtý pokus to vyšlo a z kina jsem odcházel dost spokojen. Co k tomu stačilo? Asi jen neobsadit Melissu McCarthy. :) Blake Lively to je prostě jiná liga. Z té ženské nejdou spustit oči. Moc baví. :) Nejen, že skvěle vypadá, ale ještě skvěle hraje. Ta první část s ní je zatraceně dobrá. Konec už to trošku ztrácí dech a je takový americký, ale no a co. Zkrátka jsem se bavil a i Anna Kendrick obstála. Takhle fajn byla naposled v Lítam v tom. 7/10 ()

sofiapetra

Pohodička s kámoškama v kině. Vůbec jsme nevěděly do čeho jdeme - což bylo jedině dobře - tenhle snímek je totiž značně nepopsatelný, ale každopádně dosti zábavný. Zklame asi málokoho. ()