John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

srolyma

Kdo neviděl předchozí díl nebo kdo si ho už nepamatuje (jako já), tak se vůbec nechytá, protože to rovnou bez jakéhokoliv vysvětlení začíná akcí, kdy Wicka z nějakého důvodu nahánějí všichni zabijáci na světě a jakási úřednice z pošty mu odpočítává čas. A i když se časem člověk jakž tak zorientuje, tak se ten dojem z chaotického začátku už moc nevylepší. Akce je ale slušná, to zase jo. Třeba marocká canisterapie byla obzvláště vydařená. ()

Grellenort

Kvalita akce má IMO lehce sestupnou tendenci. Začátek s knížkama, nožema, sekerama a koňma!!! je neskutečně zábavnej. Postupem času se přejde na střelný zbraně a už to zase tak super není - pořád je to teda samozřejmě vysokej Wickovskej standard, ale víte jak to myslím. Na pěsti dojde zase pak až v závěru a tam teda musím říct, že Keanu zjevně nestíhá - většinou to vypadá tak, že JW dostává děsně na prdel, pak protivníci bez zjevnýho důvodu uberou tak o třetinu až polovinu plyn a JW je teda spráská. Tomu se vzhledem k obsazení nelze úplně divit, ale stejně bych čekal, že si Stahelski ohlídá, aby to tolik nebilo do očí. Celkovej objem akce zhruba jako ve dvojce, ale variabilita tomu hodně pomáhá.// Hlavní záporák dost WTF, ale v akci dobrej, shinobi style když byl gang pohromadě mě vyloženě nadchnul. // Smysluplnej příběh tak nějak absentuje; zatímco jednička i dvojka měly víceméně jasný cíle, tady je to takovej videoherní plot bez zjevnýho směřování a když naskočily závěrečný titulky, byl jsem docela překvapenej. // Místy jsou tam oproti předchozím dílům suchý frky na vlastní adresu, což se mi líbilo (když JW odsouhlasil Jasmine její reakci na vývoj situace v Casablance, smálo se celý kino). ()

koza3

Myslím, že už to bylo přes čáru. Sjel jsem všechny díly během pár dnů, takže to můžu s relativní čerstvostí porovnat. John je v podstatě nesmrtelný, což nám závěr dokazuje a to myslím nedělá dobrotu. Uzda se utrhla a závěrečné fighty byly ujeté i na akční béčko natož tak áčkový titul. Klobouk dolů za Keanuho výkon a kaskadérské kousky, které dělal vždy sám. Koukám, že je na obzoru čtyřka, tak se za pár let podíváme, zda je John really pissed off jak s Morpheusem na konci proklamují. Druhé shlédnutí celé trilogie před čtyřkou má jiný nádech. Už jsem věděl, co mě čeká a docela jsem si to užil. A tak jsem si řekl že si na tu čtyřku zajdu i do kina. Tak jsem zvědav! Jinak trojka (a vlastně celá trilogie) ve mě neustále vzbuzovala vzpomínky na Cyberpunk. Nejen metropolitní atmosférou, ale i hudbou a samozřejmě Keanu Reevesem, který hraje prim v obou dílech. Měl jsem pocit, že koukám na gameplay nějaké hry a vlastně mi to vůbec nevadilo, užil jsem si to. ()

vodkasesemte

Consider your origin. You were not made to live as brutes, but to follow virtue and knowledge (Dante – předtím nvm kde). Co zas znamená todle. Není to jasný? Mně to teda moc jasný nepřijde. Čurák z knihovny říká jedno a dělá druhé – falešné autority (Timothy). Whos gonna know the difference? Fourteen million its a lot of money (proč 14/2x7). Not if you cant spend it (přesně). Peníze jsou v této době vším. Ale na samém konci to bude víra – v tomdle filmu těžko. Nuž na ryby, taky dobrý. Asi rybář, apoštol. Rozhodně je to potomek obru, nefilim. One may not be enough. Že mu pomáhá! To je doktor, že ví, kam se má trefit? Bezpečnostní skla. Házení nožu, to ještě nebylo. Použil koně jako zbran. To se mi snad jenom zdá. Ale nic proti, je to rozhodně zábavnější a uvěřitelnější než dvojka. Tale of Two Wolves. You honor me by bring death to my front door. What has become of you? Ano, John Wick, akční hrdina pejskařu, představuje všechny špatné vlastnosti. Jardani Jovonovich. I am a child of the Belarus. Přesně, proč radši nezemře smrtí samuraje. Proč se drží života zuby nehty, když mu už nic nezbylo. You are bound to HELP me (knučí jak malej čokl). You are bound and I am owed. Se divím, že ho nevykopla. Asi na ni vyvalil ty psí oči. You know, when my pupils first come here, they wish for one thing. A life free of suffering. I try to dissuade (odrazovat) them from these childish notions. But, as you know, ART is pain. Life is suffering. Here you are, back where you began. All of this, for what? For a dog (per un cane)? It wasnt just a fuckin dog (a jsme u toho zase). Pes jako symbol někoho, koho jsi ztratil. A Johnny Wick jako pejskař, kterej je sám ztracen. How can you fight the wind (High Table)? Si věřej. How can you bury the ocean? The path to paradise begins in hell (a je to tady znovu – Covenant). With this you can never come home again (cejch obráceného kříže – Antikrista). Je to jenom o symbolice. There are RULES. They are the only things that separates us from the animals. Yes. Si nemyslím – platí to jenom pro takové kriply, jako jste vy, co nemají žádný vnitřní kodex a v prvé řadě zavrhují Boha, a tak si vymysleli vlastní pravidla. Pejskař jako John Wick samozřejmě nemá ani jedno. You have seven days. Adjudicator. You see rats with wings, but I see the internet. No IP adress. No digital footprint (to si toho asi moc nestáhnu). Cant track it, cant hack it, cant trace it. Do not make the mistake of thinking you exist outside the rules, no men do. To jsme to dopracovali – pyče nám bude řikat, co máme dělat a co ne. Už by měla díru v palici. Na týdle pozici určitě. Your penance will be paid in blood (dnes už potřetí – Sleepy Hollow – Blood Wars). To mají vesty? Taky je bere s sebou všude. May I pet one. Assassin – hashasheen – eaters of hashish. Men who are faithful and who abide by their beliefs. This COIN does not represent monetary value, it represents the commerce of relationships. A social contract in witch you agree to partake. Order and rules. I seek the meeting with the one who sits above the Table. You fail to understand. The Elder is not a man you find. He can only choose to find you. Go to the egde of the desert, look up. Canis minor, the dog that followed Orion through the sky. You follow the brightest star (Venuše – jitřní hvězda, Lucifer). Mě už našel a je mu to houby platný. So soft and yet so fierce. I love this dog. I will keep it (dobrej obchod – pes nemá cenu ani hrsti písku). This will be how you show me your fealty (jak nechápe, pejskařka). Surely its the least you can do. No you cannot keep my dog. Pokud bych se s ním už bavil, pak ano, protože bych ho respektoval jako druhého člověka – pro tydle zkurvysyny nemám slov. Tvl, kdo psal scénář. This was for you to learn (dost pozdě, starou pýču, co se peleší se zvířaty, novým kouskum nenaučíš – musíš ji utratit). Long live the king (Godzilla). Never seen a man fight so hard to end up back where he started (back to the beginning). Not free under the Table, but bound to it. Doing what you do best for the rest of your days (takže jim sloužit). The cost of your life will be the death of others (přesně naopak – obětovat se pro ostatní). I will be of service. Very well, my son (slouží nějakýmu arabáčovi – Allah, což je prakticky převrácený křestanství s ruznými bonusy). Cast aside your weakness and reaffirm your fealty to the Table. Voglio vedere (I want to see). Fammi vedere (show me). Jak věděl, kterej prst si má ufiknout? 42nd Street. Takže mobílky. We were both masters of death. Zabij mu psa, tím si získáš jeho pozornost. Removal of your souls from the property. This haven is safe no more. What do you need? Guns. Lots of guns (Matrix). If you want peace, prepare for war (preparati alla guerra). The last thing either one of us needs is Mr. Wick paying us a visit in the night (a co třeba v pravý poledne, at na vás lépe vidí). They are about to find out, if you cut a king, you better cut him to the quick. () (méně) (více)

blondboss

John Wick v pokračovaní predvádza štandardnú akčnú zábavu, ktorá nejako výrazne nevybočuje zo zaužívanej šablóny predošlých dielov a ktorá funguje ako guilty pleasure. Dejovo je to samozrejme plytké ako koryto vyschnutého Colorada, ale nemení to nič na veci, že akčné scény sú aj naďalej premakané a vyšpičkované a Keanu si ich očividne užíva. Halle Berry sympatickým plusom. Každopádne nemám dôvod meniť hodnotenie oproti predošlým dvom dielom. 60 % ()

Víteček

Snaží se to být čím dál tím víc zajímavé speciální ale na můj vkus je to už přehnané. Začátek přespříliš drsný a zároveň trochu k smíchu (dívám se na vás, koníci). Zbytek filmu se to pak snaží vytvářet podivné společenství s rigidními pravidly, kde je regulováno téměř všechno, na vše existuje nějaký zákon, ale zároveň výjimka, které se dá využít. Pro mě strašně překombinované a není to v žádném případě něco, co bych od filmu o společenství nájemných vrahů čekal a chtěl. Navíc mi Johnova cesta přišla celkem nesmyslná. Pro mě jasné zklamání veliký propad oproti dvojce. 35 %. ()

jack_scott

Logika je další obětí Johna Wicka - je jich tolik, že koho to ale zajímá, že. Narozdíl od ještě méně logického začátku dvojky tady hned navazujeme tam, kde jsme skončili - a že jde (samozřejmě) o kejhák. Akce je vynikající jako vždy, místy úplná topovka. Temnost a ponurost, neustálá zrada, prostor pro další rozvoj příběhu...je tu všecko. V kategorii akčních filmů naprostý TOP. 90%. ()

BlondJames

Takovej béčkovej Matrix s nožema.Každopádně za mě nejlepší John ze všech těch Wicků, takže trojku dát nemůžu, takže horší čtyři no. ()

Vont

Po výborném druhém dílu přichází jeho přímé pokračování a pro mě jedním slovem fantastické. Keanu Reeves nám už po třetí dokazuje, že každý jeho nepřítel bude velmi rychle a elegantně usmrcen. Celý film mě bavil od začátku do konce díky několika věcem. Ve filmu je kromě akce a úžasné atmosféry taky dobrá hudba podtrhující ponurost těchto událostí a nová porce rafinovaných a jedinečných situací při kterých Baba Yaga zase exceluje. 95% ()

fiasko

Známka: A-; „Consider your origins, you were not made to live as brutes, but to follow virtue and knowledge.“ Po skvělých dvou dílech třetí díl Johna Wicka opět režíruje Chad Stahelski. Keanu Reeves je znovu v hlavní roli nezastavitelného zabijáka. Už teď asi nebude překvapením, že John Wick 3 má fantastické akční scény, snad z celé trilogie nejlepší. Dokázat si v celé trilogii udržet stálou kvalitu a i přes nespočet akčních scén nepůsobit repetitivně nebo přeplácaně, je opravdu obdivuhodné a klobouk dolů. Film působí místy jako videohra, fyzikální zákony ne vždy odpovídají realitě, celé to totiž zapadá do samotné jinakosti Wickova světa. Je to znázorněno třeba i procházejícími občany města, jimž nijak neláme hlavu, že je před nimi někdo brutálně zavražděn. O akčních scénách se určitě budou pět ódy i na jiných platformách, důvodem však není jen perfektní práce s kompozicí barev, stínů a světel, nýbrž využití daných prostředí ve kterých se akční scény odehrávají, ať už je to knihovna, nebo koně ve stájích či vraždící psi na Casablance. Ve filmu je akčních scén tolik, že každá dialogová scéna působí více jako chvilková pauza a svolení publiku k nádechu. Prozkoumáváme blíže samotný origin hlavního hrdiny a jeho motivace jsou tím ještě zřetelnější a jasnější. Jsem z filmu tedy nadšený a společně s dvojkou jsou mými oblíbenými díly trilogie (omlouvám se, fakt nevím, jaký více preferuji). ()

elanista1

Stále si to drží svoju úroveň a dokonca prichádza aj novými prvkami. Zase je to neprestajná akčná rezačka so stupňujúcou atmosférou. V meste je vyhlásený hon na Johna Wicka, ktorý začína pozvoľna mastenicou knihami v knižnici, následne mimoriadne zaujímavá scénka s nožami, nejaké pištoľky, vstup Halle Berry so svojimi dvoma úžasnými psami, ktoré filmu pridali šťavu a samozrejme epické finále s vylepšenou zbrojou, brokovnicami a bojovým umením. Remeselná kvalita, ktorá nenudí ani na chvíľu, a ktorá je dôstojným pokračovateľom. K tomu úžasný soundtrack, nejaké to záverečné prekvapenie a tradičná, nie prvoplánová brutalita. ()

wowylgu313

Jsem fanoušek takže nemůžu na Wicka hejtovat ... tedy zas až tak moc ale u třetího dílu už si jemný popich dovolím... Opět to dělá to co je životabudič téhle celé série. A to je akce akce akce a ještě větší akce než byla ta akce první. Ta tady graduje, ta tady dominuje o tom žádná. Jenže začíná se mi to nějak všecko motat, moc nových postav, moc nějakých nových pravidel, dones tamto, dostaneš tadyto, udělej tamto, budeš to. Jakýsi jemný "matlajz" v tom je mi přijde. Každopádně...? To nevadí, je to John Wick, hlavně že udělá salto a v průběhu toho salta zastřelí pět lidí. Ne?! ... Mírný procentuální pokles od předchozích dílů na 80-85% a nyní? Hurá na čtvrtý současný nový díl. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019