Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

Thoth

Dal bych i 5 hvězd, protože natočené to bylo dobře v tom smyslu, že to mělo relativně spád, nenudilo mě to, logické návaznosti byly v pořádku. 4 hvězdy dávám filmu ale proto, že mě již nebaví neustále se opakující obviňování bílé rasy a původních Evropanů z rasismu a tím i posilované "evropské sebemrskačství". Opět je zde téma "zlý běloch" VS "Hodný a nevinný Arab, který je obětí zlého bělocha". Přitom v porovnání s filmem je realita jednoznačně opačná - nebezpečím 21. století není nacismus a rasismus bílých proti "barevným", ale největším nebezpečím je ultralevicová politika s islámem. ()

hypnos11

Zajímavá kriminálka se solidním námětem, který má silně sociální přesah. Jenom škoda těch několika scénáristických podivností a přehršle náhod. A další mínus - geniální policajt=magor, kolikrát to už tu bylo? ()

Jimmy73

Film i zápletka dobrý, ale chování zabijáků a policistů otřesné, režisér a scénárista asi žulali trochu toho blínu....policistce infotmátor nahlásí, že ho někdo chce zabít a ona si tam vykračuje jak na procházku a ani objevené čerstvé mrtvé tělo ji nepřinutí vytáhnout bouchačku. Vrah ji pozoruje a pak ji chce ze zadu zabít holýma rukama, když před tím oběť podřezal. To samé po zapálení auta policistů, kdy si zabiják vykračuje k potenciálním obětem lážo pláži, než oběť uteče. A výbuch vozu, který se odehrával za vozem byl také dosti trapný. Některé pasáže jasně předvídatelné, ale jinak fakt celkem slušný ()

Nikol45

Jednoznačně nejlepší díl oddělení Q jen mě mrzí, že se nenatočilo více dílů. Severské detektivky prostě miluji. ()

doublefish

Vynikající film, přestože má s knižní předlohou společného asi stejně jako pistáciová zmrzlina s pistáciemi. Nebo i právě proto. Nebude totiž zklamaný ani ten, kdo film viděl a knihu přečte později; ani ten, kdo knihu přečetl, zná postavy, ale kouká jak vrána, jak jinou zápletku má film; ani ten, kdo knihu nikdy číst nebude. ()

gggggg

Škoda tejto dvojice, pretože mala potenciál aj na ďalšie pokračovania. Je to určite najťažší zločin čo oddelenie Q riešilo, avšak z môjho pohľadu menej atraktívny. ()

Petbrab

Čtvrtý případ oddělení Q tentokrát zahrnul i skutečnou část dánské historie. I třetí režisér této sérii odvedl super práci, i když trochu jinou než dva předchozí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů