Slasher (TV seriál)

Slasher

Slasher

Drama / Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016 - 2017, 14 h 40 min (Minutáž: 48 min)

Keď sa Sarah spolu s milovaným partnerom vráti do rodného domu, v ktorom boli pred niekoľkými rokmi počas halloweenskej noci brutálne zavraždený jej rodičia, ani vo sne by ju nenapadlo, že niekoľko mesiacov plánovaný životný reštart dostane trhliny takmer ihneď po jej príchode. Neubehne totiž ani 24 hodín, keď sa z ničoho nič objaví ďalšia mŕtvola, pričom popis na zabijaka je totožný s tým, ktorý zavraždil jej rodičov. Nakoľko je pôvodný vrah uväznený v neďalekej väznici, naskytuje sa zásadná otázka: kto po takmer 30 rokoch opätovne rozpútal krviprelievanie? Jakošto nefanúšik seriálov, no milovník hororov, dal som šancu "pilotovi" z projektu, ktorý už podľa titulu patrí do kategórie, jedného z najviac obľúbených subžánrov. No a po vzhliadnutí prvej časti môžem niektorým mojim "milovaným" odkázať, ak nemáte do čoho pichnúť, kľudne do toho skočte. Osem častí nie je zas tak veľa, pričom dnešný hororový trh stejne neponúka ani hovno! Za pomerne krátku dobu (50 min.) sa síce objavia len dva, tri gore zábery, ale musím uznať že sú spracované skutočne na výbornej úrovni. Čo sa týka príbehu, "Slasher" nie je len tak obyčajným hororom, no taktiež akousi thrillero kriminálkou, v ktorej sa hneď od úvodu vynára množstvo otázok, na ktoré bude treba množstvo odpovedí. Tvorcovia sľubujú strhujúco šokujúci záver, tak uvidíme! (Dokukané, odpozerané, záverečné časti lepšie, rozuzlenie s prekvapením, ktoré bolo viac menej očakávané, takže za celkom solídne tri) - 65%(7.3.2016)

Možný spoiler. Asi nejsem sám, kdo si vzpomněl na Sedm, ale vraždy na základě smrtelných hříchů tady nepůsobily jako nějaká kopírka. Jediný nedostatek vidím v tom, že celkem záhy objevíte, kdo je vrah a to i přes úpornou a trošku neohrabanou snahu režie diváka svést na falešnou stopu. Ale na druhou stranu tu bylo městečko plné špinavých tajemství a mě bavilo hádat, kdo bude další na zabijákově seznamu a co má dotyčný na svědomí. Vraždy samy o sobě možná nepůsobily dostatečně nápaditě, ale byly natolik brutální, že dokázaly upoutat a hlavně tu byla vrahova cool katovská maska. Herecky v pohodě a speciálně mě potěšila Katie McGrath v hlavní roli. 80%(30.4.2018)

Takový lepší průměr. Prvních pár epizod mě fakt bavilo. Myslím, že tak do 6 epizody jsem byl dokonce rozhodnutý, že dám 4 hvězdy. Ale.. poslední dvě epizody WTF? Jako by to režíroval jiný člověk. Navíc odhalení vraha přišlo strašně brzo. Fakt mi vadilo, že poslední epizodu začínáte s tím, že víte kdo je vrah a pak jen sledujete hromadu zmatených scén. Miluju slasher jako žánr a to i proto, že do poslední chvíle si nemůžete být jistí, kdo je vrah. O to mě tu kdosi připravil, nicméně i tak můžu s klidným svědomím doporučit. Ztracený čas to nebyl.(11.7.2016)

Update po dokoukání celého seriálu - upravuji hodnocení na 3*, protože to bohužel bylo celé zbytečně zdlouhavé, a to, že se sem tam přidá nějaká příběhová linka postavy, která vás vůbec nezajímá a naopak linka velmi zajímavá je za jeden díl hotová (unesená dívka), je docela chyba. Herecky se to taky rychle okouká a hlavní odhalení... no těžká slabota. Na to jak byl hlavní vrah zajímavý, tak z toho moc nevytěžili.(3.4.2016)

Mladá žena sa rozhodne po dlhých rokoch vrátiť do mestečka Waterbury, v ktorom prišla o svojich rodičov. Obyvatelia z jej príchodu nemajú velkú radosť, ale jej ozajstní priatelia sú radi, že ju znova vidia. Vrah s prezývkou The Executioner je taktiež rád, pretože po dlhých rokoch môže začať opäť vraždiť. - Slasher bol pre mňa po Dead of Summer druhým najočakávanejším hororovým seriálom tohto roku. Už z názvu je jasné, akým smerom sa celý priebeh bude uberať a v rámci Slasherového subžánru je tento projekt velmi vydarený. The Executioner má solídnu masku a záhadnú atmosféru okolo svojej osobnosti, gore je pre TV úroveň vynikajúce a mestečko je ako stvorené pre tento subžáner. Celá tá záhada okolo vraha sa mi páčila, aj keď po odhalení zostalo mnoho vecí a motívov neobjasnených. Negatívami sú nesympatické herecké obsadenie, dlhšie a zároveň nepotrebné 50 minút dlhé epizódy a trochu slabší dej. Napriek tomu som však s týmto projektom velmi spokojný a pokračovanie s novou linkou alebo novými postavami by mi vôbec nevadilo. + herec z Poltergeist + herečka z Antibirth(10.9.2016)