Slasher (TV seriál)

Slasher

Slasher

Drama / Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016 - 2017, 14 h 40 min (Minutáž: 48 min)

První série v městečku s vrahem v popravčí kápi mě nijak extra nebavila. Zbytečně dlouhé a nudné dialogy, stupidní chování postav atd. Díky nízkému počtu epizod jsem to ale dokoukal. 55% Druhou sérii si vzal nastarost Netflix. Z městečka jsme se přesunuli do chaty uprostřed zasněžených lesů. Skupina přátel se vrací po letech do míst, kde pracovali jako instruktoři na dětském táboře a ukryli tam mrtvolu jejich kolegyně. Na místě úkrytu mrtvoly se má stavět, tak je potřeba se jí zbavit. Po příjezdu do chaty je ale někdo začne brutálně likvidovat. Druhá série mě docela překvapila atmosférou a provedením, které je daleko lepší než u té první série. Vraha sem původně tipoval úplně někoho jiného, sice se z něj taky vyklubal jeden, ale ne ten hlavní. S druhou sérii jsem spokojen a doufám, že se třetí taky povede. 70%(24.11.2017)

Takový lepší průměr. Prvních pár epizod mě fakt bavilo. Myslím, že tak do 6 epizody jsem byl dokonce rozhodnutý, že dám 4 hvězdy. Ale.. poslední dvě epizody WTF? Jako by to režíroval jiný člověk. Navíc odhalení vraha přišlo strašně brzo. Fakt mi vadilo, že poslední epizodu začínáte s tím, že víte kdo je vrah a pak jen sledujete hromadu zmatených scén. Miluju slasher jako žánr a to i proto, že do poslední chvíle si nemůžete být jistí, kdo je vrah. O to mě tu kdosi připravil, nicméně i tak můžu s klidným svědomím doporučit. Ztracený čas to nebyl.(11.7.2016)

Keď sa Sarah spolu s milovaným partnerom vráti do rodného domu, v ktorom boli pred niekoľkými rokmi počas halloweenskej noci brutálne zavraždený jej rodičia, ani vo sne by ju nenapadlo, že niekoľko mesiacov plánovaný životný reštart dostane trhliny takmer ihneď po jej príchode. Neubehne totiž ani 24 hodín, keď sa z ničoho nič objaví ďalšia mŕtvola, pričom popis na zabijaka je totožný s tým, ktorý zavraždil jej rodičov. Nakoľko je pôvodný vrah uväznený v neďalekej väznici, naskytuje sa zásadná otázka: kto po takmer 30 rokoch opätovne rozpútal krviprelievanie? Jakošto nefanúšik seriálov, no milovník hororov, dal som šancu "pilotovi" z projektu, ktorý už podľa titulu patrí do kategórie, jedného z najviac obľúbených subžánrov. No a po vzhliadnutí prvej časti môžem niektorým mojim "milovaným" odkázať, ak nemáte do čoho pichnúť, kľudne do toho skočte. Osem častí nie je zas tak veľa, pričom dnešný hororový trh stejne neponúka ani hovno! Za pomerne krátku dobu (50 min.) sa síce objavia len dva, tri gore zábery, ale musím uznať že sú spracované skutočne na výbornej úrovni. Čo sa týka príbehu, "Slasher" nie je len tak obyčajným hororom, no taktiež akousi thrillero kriminálkou, v ktorej sa hneď od úvodu vynára množstvo otázok, na ktoré bude treba množstvo odpovedí. Tvorcovia sľubujú strhujúco šokujúci záver, tak uvidíme! (Dokukané, odpozerané, záverečné časti lepšie, rozuzlenie s prekvapením, ktoré bolo viac menej očakávané, takže za celkom solídne tri) - 65%(7.3.2016)

Sarah se vrací do rodného domu, aby se vypořádala se svou minulostí. Mezitím se ale někdo, kdo si říká Kat, rozhodne vypořádat s minulostí celého městečka... První půlka první série je skvělá: obyvatelé padaj jak hrušky a vypointování (ač neoriginální) se mi vlastně líbilo. Jenže pak to začne být osobnější a poslední díl byl pro mě obrovským zklamáním. Teda až na tu finální scénu s maličkou roztomiloučkou blonďatou holčičkou, hehe. Doufám, že bude druhá série s jiným místem, jinými herci a jiným vrahem. Kdyby se to rozjelo jako seriál o masových vrazích (jedna série jeden vrah), vůbec bych se nezlobila.(20.4.2016)

Update po dokoukání celého seriálu - upravuji hodnocení na 3*, protože to bohužel bylo celé zbytečně zdlouhavé, a to, že se sem tam přidá nějaká příběhová linka postavy, která vás vůbec nezajímá a naopak linka velmi zajímavá je za jeden díl hotová (unesená dívka), je docela chyba. Herecky se to taky rychle okouká a hlavní odhalení... no těžká slabota. Na to jak byl hlavní vrah zajímavý, tak z toho moc nevytěžili.(3.4.2016)