Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

sniperjozef

Asi už jsem přesycený těmi "geniálními" padouchy a "geniálními" zápletkami, kde když jen na minutu použijete mozek, tak si prostě řeknete, že to je totální, ale totální nesmysl. Jednička a dvojka měly výhodu, že se oba díly nesly v nadneseném duchu, humoru a trochu bizarnosti. Na nic si nehrály a člověk věděl, že se má jen dobře bavit. Tohle tady bohužel neplatilo a byla to Achillova pata celého filmu. Spoiler alert - taky už mě nebaví týpci, co jim propíchnete srdce, necháte 3minuty "dýchat" ledovou vodu, pak tam dalších 10minut dialogu leží hlavou dolu a najednou se zvednou a začnou rozdávat rány. Příběh se synem totálně nedotažený nesmysl. ()

JosefTomas

Matthew Vaughn je filmař, jehož řemeslo je nadmíru povznášející a talentem oplývající, ale zároveň to je člověk, co dokázal vdechnout život komiksové adaptaci Kick-Ass a potom nakopnout sérii X-Menů. Chápu proto to skepsi, když zastavil svůj rozšiřující potenciál právě u série Kingsmanů a proč tento prequel tak vyhořel, ale kvůli tomu určitě nebudu hanit dobře odvedenou práci talentovaného tvůrce. Ano, v rámci své kariéry se možná nyní trochu otřel o válečný patos, ale kritizovat odlišné preference je v tomto případě nepřístojné, už jen kvůli tomu stylu, který dokázal vdechnout do této skvělé velmi retro podívané. Zároveň si může podat ruku s Tarantinem, neboť i on dokáže ohnout dějiny ve svůj prospěch a historické události okořenit o nápadité akční sekvence. Matthew se zkrátka opět vytasil s trumfem, kde dokázal v milém kabátu naservírovat úžasnou podívanou, které nedojde ani minutu dech. A že se zasekl zrovna tady je sice škoda, neboť pod jeho rukama by ožil kdejaký počin, ale dokud bude dávkovat Kingsmany v takovém stylu, jako dosud, zlobit se na něho nebudu. ()

MataJeBuh

Po předchozích dvou dílech jsem doufam v alespoň podobnou kvalitu, bohužel jsem byl zklamán. Po zabití “hlavní” postavy jsem šel do kolen a film jsem dokoukal jen abych ho mohl ohodnotit. ()

nula87

Sestupný trend ( a tady už je to prudký sešup) bohužel pokračuje.  Jednička mě naprosto nadchla, dvojka ještě bavila, tak trojka je už jen nenápaditá nastavovaná kaše. Bohužel, protože série Kingsmanů měla potenciál být dlouhotrvající sérií. Ten jde ale zjevně do kytek. 40% ()

helrohir

Predošlé dva filmy zo série Kingsman boli viac menej mierne excentrické verzie bondoviek s absurdne rozvetvenými dejovými linkami. V tomto prequelovom filme ma po skončení zarazilo ale zároveň trocha zaimponovalo, ako veľmi sa film berie vážne a akým spôsobom reflektuje skutočné historické udalosti (samozrejme nie doslova, ale prostredníctvom alternatívnych dejinných udalostí). Ono zobrazenie prvej svetovej vojny je tu podané dosť realisticky, pričom však určite nejde "len" o špionážny film zasadený do tohto obdobia. Čiže v princípe ide o vážny film, ktorý si však berie mnohé z toho, čo zdobilo predošlé dva filmy v sérii, hlavne skvelú a okázalú akciu, Vaughnov osobitý režijný štýl, nejakú tú hlášku, a taktiež pridáva solídne herecké obsadenie. Dá sa pochopiť, že niektorý fanúšikovia, ktorí čakali len recyklát už videného budú sklamaní, ale hoci som tiež čakal niečo vyslovene v štýle tejto filmovej značky, na moje vlastné prekvapenie ma zaujal aj tento trochu atypický pokus. 75%. ()

koty2201

The King's Man ako prequel pre filmovú sériu Matthewa Vaughna, Kingsman, nie je zlý ako film vo svojej podstate. Pretože má to zaujímavé spôsoby, ako prepájať reálne historické udalosti s tými fiktívnymi. Čiže ten príbeh nie je zlý, ale už to nie je tak skvelo natočené ako predošlé filmy. A už vôbec to nie je starý dobrý Kingsman. S touto sériou to nemá takmer nič spoločné. Skôr ide o klasickú historickú drámu s prekopanými faktami. Párkrát som sa skoro až nudil, pretože dej občas stál nečinne na mieste. Príbeh je o najvyššie postavených štátnikoch, ktorí sa snažia o ukončenie 1. svetovej vojny. Hlavným hrdinom je Orlando Oxford (Ralph Fiennes), ktorý je akousi pravou rukou britského kráľa a kedysi zabíjal v britskej armáde. Potom sa rozhodol ľuďom pomáhať. Jeho syn Conrad (Harris Dickinson) neustále naňho nalieha, aby mu dovolil vstúpiť do armády. S tým sa spája istá tragédia, ktorá bohužiaľ vôbec nezapôsobila tak dojemne, ako mala. Nebol na to priestor, aby vám to prišlo ľúto. Akcie je tu pomenej, ale ani zďaleka nie je tak skvelo natočená ako v prvých dvoch filmoch. Humor absentuje vo väčšine filmu tiež. Ani hlavný dejový zvrat nie je silný, pretože hlavný záporák (Matthew Goode) je vo filme tak nenápadný, že to s vami nič neurobí a vôbec nechápete, prečo zradil. Postavy sú ešte napísané fajn, ale nie všetky, pretože proste nedostali toľko času. Napríklad určite si to najviac užíval Rhys Ifans ako Gregorij Rasputin. Pod tou maskou je zmenený na nepoznanie a jeho súboj asi najvtipnejší zo všetkých. Fiennes je ako Orlando fajn, aj keď nežiari po celý čas. Ešte bol sympatický aj Djimon Hounsou. Zvyšok ansáblu si viedol dobre, ale nie výnimočne. Po technickej stránke ide o zhoršenie ako som už spomínal. Hudbu to malo dobrú a tú našťastie vedeli postrihať do rytmu deja. Ale choreografie a práca s kamerou nie sú na tom najlepšie. Vieme, že majú aj na viac. Zasadenie deja bolo fajn, pretože zločinecké sídlo na kuse skaly a priebeh zákopovej vojny neomrzia a to prvé je netradičné. Aj CGI efekty nakoniec príliš nekričali z obrazovky. Kostýmy a masky sú v tomto prípade naozaj skvelé, pretože Ifans mal naozaj kvalitu, ale týka sa to celého obsadenia.  Takže nakoniec ani tento film neurazí, len ak čakáte skvelých Kingsmanov, veľmi vás nepoteší. Inak je to v pohode akčné dobrodružstvo. ()

PAVLIS

Překvapivě mě to přeladění na vážnější notu a hraní si s alternativní realitou první světové války docela zaujalo. Nemluvě o jednom brutálním zvratu. Škoda jen mírné rozvleklosti a Rambo akce ke konci. PS: Dabing ušel a je tu potitulkovka. 9.5.2024 - ČSFD 64% / 63% IMDb. ()

ostravak30

Kingsman působí velkolepě. Nejen, že popisuje vznik této tajné organizace, ale zobrazuje i historickou událost a celou řadu dějinných postav. Akcí i kostýmy je film opravdu skvělý. Pravda je, že toho humoru je tentokrát méně, ale nepřijde mi, že by to bylo na škodu. Třetí díl je mnohem víc vyvážený, co se všeho týče. Celkově na mě působí nejzajímavěji i proto, že nabízí alternativu vyprávění o 1. světové válce. Na druhé straně je tu Rasputin trochu démonizovaný, ale přitom málo využitý, stejně jako hlavní záporná postava. Otázkou je, co po dvou úspěšných filmech donutilo režiséra opustit známé postavy a jít do neznáma. ()

psychousek

Film jako takový byl zpracován pěkně po straně umělecké, herecké, kamera, zvuk, střih, ale příběh... Měli jsme s přítelem pocit, že je příběh rozkouskován a má tam víc ukončení. Jenže když ukončení proběhlo, neukončil se zároveň i film, ten si dal jakoby vyprávěcí pauzu a pak pokračoval vesele dál. Příběh plný akce, logicky na sebe vše navazovalo, možná vyprávěno trošku kostrbatě. Osobně si myslím, že by první misi spíš prospělo seriálové zpracování v nějaké minisérii. Na jeden film toho možná bylo moc. Docela by mne zajímalo, jak tento film zanalyzuje Douglas. Výsledné hodnocení bych optimálně dala 3,5 hvězdy, ale tato možnost zde bohužel není, proto zaokrouhleno na 4. ()

M_Bery

Hezký film, obsazení fajn, humor hezký, ale prostě byl velice nevyužitý děj i postavy. Rasputin mohl mít mnohem větší roli, role Daniela Brühla taky, Conrad měl taky malý prostor, a i přes délku filmu nad dvě hodiny, by dějem mohl být tak klidně na necelé tři. Je to škoda, super nápad na námět, ale bylo tam na tolik věcí moc málo prostoru. Na druhou stranu, legendárně skvělé záběry nechyběly, krve teklo taky dost, takže jsem spokojený :-)    8/10 ()

Adaaamecek

Omlouvám se, ale tohle je zkrátka naprosto skvělý film. Při akci jsem absolutně nedýchal a pouze se usmíval ve stylu: “jak je tohle zkrátka možné?” A k tomu všemu film nabízí dvě naprosto úžasné, zapamatovatelné a strašně atraktivní akční scény. A mě to úplně stačí. Ja nevyžaduji u Kingsmanů extra silné drama či nedej bože složitý a zapeklitý příběh. Já vyžaduji pouze pouze strašně dobrou atmosféru, vtip a akci. A tohle všechno noví Kingsmani přináší. A na závěr… Kingsmani patří momentálně k těm nejlepším filmovým sériím, které patří na plátno. A to na to největší. 8/10 a chci víc. Hned! Silných 8/10. ()

cguio

Jednoznačně nejlepší film série. Tajemný záporák (lepší než SLJ i JM, kteří byli na můj vkus až příliš velké karikatury), zběsile tempo, které vás nenechá vydechnout a zábavné napasování na historické reálie. Zítra jdu znova. 👍 ()

Fanda.Boukal

Docela mě fascinuje kolik lidí nepochopilo o čem film je. Stěžují si tu na absenci kingsmanů ale vždyť tehle film byl vyloženě ukazka toho jak a proč kingsmani vznikli tak logicky se ta agentura nezformuje hned na začátku ale až na konci. Jinak klasický Vaughn. Výborná akce, skvělý vizuál, úžasné přechody a práce s kamerou a Několik nečekaných zvratů. Jen finální zaporaky bylo předvídatelné zklamání. ()

jack_scott

Těsně po promítání jsem byl naprosto nadšen, jak skvěle se dá natočit film s předlohou dle komiksu - protože Marvel už je na tom čím dál tím hůř.  Tradičně skvělá režie, scénář, obsazení, kamera. Rozhodně 5 hvězd. Některé scény jako v zákopech a následný vývoj - naprosto famozní. Zápletka s Mortonem se ukáže naopak být fakt slabší, stejně jako závrečný duel...I tak ale skvělá zábava na pozadí historických událostí ala alternativní minulost (lehce). 90% ()

cerdax2

Jsem tak jako mnozi rozpolcen, to co ve filmu bylo vykresleno nejsou Kingsman, ale pribeh vevody z Oxfordu zasazeny do pseudo-historickych realii. Ale par peknych bitek ci usmevny Rasputin, na pet hvezdicek nestaci. 52% ()

Mikecat

Nebolo to zlé, ale ani dobré. Záhadná postava v stodole na skale medzi kozami zaujala, ako aj Rasputin a ostatní záškodníci. Kingsman polovicu filmu vyplakáva za ženou a dotahuje sa so synom, ktorý chce do vojny. Dialógy sú strašné nudné, slabé, nedomyslene, málo humoru a akcie, starý dobrý vtipný a svižný Kingsman je preč. Rovnako ako nezmyselná smrť v zákope a debilná scéna na kolmej stene. Rasputin bol vynikajúci, aj sarajevský atentátnik. Takto zohyzdiť potenciál výzvednej služby. ws ()

cernakus

Nízké hodnocení je způsobeno tím, že divák očekával ztřeštěnou parodii s mírným filozofickým přesahem válečného dramatu a místo toho dostal filozofické (proti)válečné drama s občasnými nepříliš ztřeštěnými parodickými přesahy. Ovšem pokud zapomenete na to, že tohle je tzv. Kingsman, jedná se o zdaleka lepší film, než je cokoliv ze série Kingsman. Vaughn se zde vytáhl a ukázal, že umí nejen akční komedie a akční nářezy, ale jde mu i drama s velmi vážným sdělením. Škoda že tím názvem a pár vějičkami přilákal nesprávné publikum, které film neocenilo tak, jak by si zasloužil. Dickinson a zejména Fiennes jedou hereckou extraligu. ()

HanzoBureshi

Hned musím říct, že se jedná o nejslabší díl Kingsmanů, ale to neznamená, že to je špatný film. Jenom prostě u mě nezabodoval jako ty minulé a možná si na to bere část i současná krize. Film byl asi 5x odložen a vyšlo minimálně 5 trailerů, které se k Vám dostanou, i když nechcete, a pak už se přestanete těšit. Nejvíce jsem se těšil na Rasputina, ale tady jsem viděl, že byl jen dohozen jako loutka, aby tam byla nějaká ta zábava a půlku filmu jsem poslouchal jak syn chce do války a otec mu to zakazoval a už mi to pomalu lezlo ušima. Jinak asi všechno ostatní ušlo a jedná o úplně pohodičkovej prequel. Dávám 60%. ()

xxmurphyxx

Je to Vaughn, nie je to Vaughn, je to Vaughn, nie je to Vaughn...Určite je, aspoň podľa pár scén, ale určite ten slabší Vaughn. Na jednotku sa to nechytá ani náhodou, skôr sa to dá porovnávať s druhou časťou. Je to dobre natočené bez väčších zakopnutí, žiaľ celé to je dosť rozvláčne a také nejaké vlažné, rutinérske. Tú divokosť a kreativitu odtrhnutú z reťaze, ktorá bola tak príznačná pre prvý diel tu bude človek márne hľadať, celé mi to prišlo strašne utlmené, nejaká tá snaha o štýlovosť tu je, ale celé to je na pol plynu. Jediné dve scény ktoré naozaj stoja za to sú nočný súboj na nože medzi zákopmi a Rasputin fight/dance. K tomu jeden celkom prekvapivý zvrat, respektíve ukončenie dejovej linky pre jednu z postáv a to je všetko. Na dve hodiny stopáže teda žiadna sláva. Nie že by som sa vyslovene nudil, ale pár krát som skontroloval čas, či klikol na net popri sledovaní filmu, čo sa mi teda pri jednotke nestalo ani náhodou a takú scénu z kostola som si pretáčal s určitou pravidelnosťou ešte niekoľko mesiacov po vzhliadnutí, tak kurevsky štýlová bola. Tu jednoducho nič také nie je a tie dve menované scény sú viac menej ako jednooký medzi slepými. Čo sa týka príbehu, ten je klasicky Vaughnovsky crazy rovnako ako väčšina postáv, kde sú síce vyrovnané výkonmi, ale snáď až na Rasputina nikto výraznejšie nevyčnieva. S postavami ma ale napadá ďalšie mínus a to je nevyužitý potenciál mnohých z nich, kde to asi najviac kričí pri hlavnom záporákovi, ktorého si mimochodom musel správne tipnúť asi každý už po pol hodine pozerania. Hudba rovnako ako zvyšok, fajn no nič, čo by posadilo na zadok. Pozretím človek určite nespraví chybu, ale pokiaľ ho človek z nejakého dôvodu vynechá o nič extra nepríde. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě