Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Pontius

První normální věc, co jsem od Netflixu viděl. Sice se hodně inspiroval Tichým místem, ale zároveň přinesl i něco nového + překvapil hereckým obsazením. ()

agentmiky

Když já vám nevím. Stejně podobně neotřelý námět jako u Tichého místa, opět výborné herecké obsazení, ale to samotné konečné zpracování v některých aspektech opět ztratilo docela dost bodů. Fakticky nápad se sebevražednými sklony poté, co spatříte tu entitu, kvituji s nadšením. Jenže jsme u toho.....entitu. Za celý film nebylo nic vysvětleno, nedostali jsme nějaké bližší informace, jestli za tím vším stáli mimozemšťané z masa a kostí či jen nějaká vesmírná hmota či co. Ani nevím, jak se to na Zemi dostalo. Prostě se nepovažuji za člověka, co si rád domýšlí věci, které někdo jiný zapomene dovysvětlit. Proč to mám jako dělat ? Jdeme ale dál.........Sandra Bullock mě překvapila, roli těhotné ženy jsem jí sice tak nevěřil, ale v emočně vypjatých momentech dokázala zahrát svůj vysoký nadstandard. Dojde i na pár skvělých scén (scéna v domě v hlavní roli s Tomem Hollanderem absolutně TOP). Jinak konec hrál na city, chápu to. Ale to utnutí zničehonic a žádné PROČ VLASTNĚ mě malinko rozohnilo. Nenaplněný potenciál, a že tedy byl opravdu velký. Za mě dávám 63 % ()

Vxxx

Dost průměrné drama. Zajímavý nápad zpracovaný... tak nějak. Neslané, nemastné a nepůsobivé. I když několik zajímavých myšlenek to má a k dobru můžu přičíst fakt, že jsem to nejen dokoukala do konce, ale dokonce jsem to chtěla dokoukat. To se o moc Netflix filmů říct nedá. 3* ()

Praxis

Naprosto luxusní scifárna s neskutečně fajn Bullock a neskutečně sympatickými vedlejšími postavami. Napětí tam je, uvěřitelnost tam je, skvělá depresivní atmosféra a úvodní sebevražedná akce je naprosto děsivým způsobem nasnímaná. Poté se film převrhne do modu hororové vyvražďovačky alá trošku v jiném módu, abychom pak nakonec zjistili nesmírně fajn pointu. Z bubáků neuvidíme kromě lítajícího listí prakticky vůbec nic, a prakticky vůbec nic nevíme ani o jeho původu. To ale nevadí, vše naprosto přetáhne na vaši stranu ta atmoška podtržená uvěřitelnou Bullock a skvělou hudbou. Velmi milé překvapení alá Tiché místo jinak. 88% ()

ArsenalEagle

Skvěle dávkované napětí, které se obejde i bez přímo viditelných monster, jejichž přítomnost je však cítit. Překvapivě dobré a i přes 2 hodiny dokáže udržet a různě dávkovat adrenalin. ()

GodComplex

Netflixi obdoba Ticheho mista, jen misto zvuku se tady nesmi divat a misto tehotne Emily Blunt, je zde tehotna Sandra Bullock, takze originalita zadna pecka, kvalitou je to na podobne urovni, ale tomuhle budu lehce nadrzovat kvuli hudbe, i kdyz zacinam mit pocit, ze se Trent Reznor a Atticus Ross prilis drzi ve sve comfort zone a delaji furt to same. 7/10 ()

nirvanafan

Možná jsem si Bird Box jen špatně načasovala. Docela nedávno jsem viděla jak Shyamalanovo Stalo se, tak Tiché místo a tohle takový mix obojího dohromady. Narozdíl od Tichého místa se tomu z větší části daří vyvarovat se totálním hovadinám, na druhou stranu to není příliš děsivé. Respektive monstra, na která se nesmíme podívat, jsou nakonec menším strašákem než ti blázni. A vlastně je to od začátku do konce méně a méně zajímavé jak kvůli prolínajícím se dějovým linkám, tak co se týče jednotlivých nápadů. Například nápad s autem měl ještě docela hlavu a patu, sjezd řeky už vůbec ne a tam by mě přinejmenším potěšilo, kdyby Sandra Bullock alespoň dokončila tu Sophiinu volbu, ale bohužel se opět jedná o typický americký produkt minimálně v tom smyslu, že rodinný feeling je v něm nade vše. ()

Alementina

Líbilo, až na ten idealistickej konec. Trochu mi to připomnělo Neffovu knizku, kdy zase s těmi ufony dokázali komunikovat jen lidi s Dawnovým syndromem. ()

kaylin

Americký snímek „Bird Box“ z originální produkce sítě Netflix je dobrým hororem, je hororem velmi dobře vygradovaným, hororem s celkem dobrou pointou, kterou – přiznám se – jsem nečekal, i když je celkem do očí bijící, když ji vidíte. Pořád jsem se ale nemohl zbavit pocitu, že tohle je něco, co jsem viděl ve filmu „Tiché místo“, a tam mě to dostalo o něco více. ()

topi odpad!

Jednu hvězdu jsem chtěl původně dát za solidní rozjezd. Ale nedám ani náhodou!!! Zbytek je totální kýčovitá sračka, která je ještě ke všemu natočená tak přeslazeně a se scénami, které postrádají jakoukoliv logiku, postavy, které jsou nesympatické, včetně děcek nebo hlavní role Sandry Bullock a jejího milého černouška (jasně, musíme být přece světoví). Dementnost a lacinost ve všech ohledech nebere mezí. Opravdu mě překvapuje zdejší hodnocení, včetně mých oblíbených kolegů a uživatelů. ()

Remedy

Bavilo mě to o chlup víc než Krasinskiho obnažené příšery v celé své kráse. Dost možná to bude i tím šíleným hypem kolem Tichého místa, kdy jsem četl cosi o nejlepším hororu za poslední léta a pak jsem byl vlastně dost zklamaný. Ani Bird Box nebude žádným highlightem na poli hororu posledních let, jenže Susanne Bier se ani o nic podobného nesnažila. Navíc mám problém s tím označením horor, protože to prostě není tak děsivé, jak bych si u echt hororu představoval. Co určitě můžu vyzdvihnout, je asi prvních 20 minut. Úvod to má vážně peckovní a říkal jsem si, že jestli to bude pokračovat v podobném duchu, tak to bude celkem vostrej survival thriller. Samozřejmě, že po intenzivním úvodu se děj překlopí do survival dramatu, které v náznacích připomene třeba 10 Cloverfield Lane. Na druhou stranu i přes vcelku kreativně režírující Susanne Bier příběh nenabídne žádný vyloženě silný moment, který by s vámi zamával. Je ale fér zmínit Sandru Bullock, která je v roli komplikované matky-ochránkyně nečekaně skvělá, přičemž ani John Malkovich nezůstane se svým cynickým pragmatismem pozadu a ukrojí si i pro sebe pořádný kus pozornosti. ()

Dr. Hawkeye

Sociální horor. Nakonec, proč ne. Pravda, že jsem si párkrát trochu zívl, ale ve výsledku to nebylo špatné a vlastně mě ta, trochu očekávaná, pointa potěšila. ()

scroochy

Knížka je pochopitelně o dost lepší, především kvůli propracovanějším postavám, hutnější atmosféře a taky kvůli podrobnostem z výchovy dětí. Ale když od toho odhlédnu, film docela funguje, i když trochu moc klouže po povrchu. 3 a půl hvězdičky. Tiché místo se mi líbilo o něco víc. ()

MATADOR

Sandra mi po letech zase udělala radost a zdatně běží cílovou rovinku společně s A Quiet Place. Žánrovka dle mého gusta. ()

Helo

Film se snaží o dvojí přístup nebo dvojí pohled, chcete-li. První je tak nějak klasickej survival v apo a těsně post-apo světě, kterej nijak značně nevybočuje z řady dalších podobných, snad jen námětem toho neznámýho nebezpečí. Druhej pohled se snaží vypointovat vztah děcek a jejich matky. Žel bohům ani jeden z těhle dvou přístupů ale nemá kvůli tomu druhýmu dost prostoru pro to, aby se dokázal nějak zásadně rozvinout a celý vyvrcholení filmu tak ani neni tak silný, jak by mohlo bejt, kdyby se film zaměřil jen na jeden z obou případů nebo se s nima snažil nějak líp pracovat nebo nevim prostě. Je to škoda, protože ani jedna z těch dvou částí v člověku vlastně nenaplní to, co od ní očekával. Přesto ale hodnotím poměrně kladně, protože jako apokalyptický scifi je to dost fajn, s jistotou natočený a až na barvou na plot natřenou Sandrou i dobře zahraný a poměrně slušně zatmosférovaný. ()

JohnMiller

Po Quiet Place tu máme ďalší zaujímavý horror v ktorom ľudstvo opäť prichádza o jeden telesný zmysel Tentoraz to je zrak. Čo je celkom podstatná schopnosť pre prežitie. V podstate sa na svet nejakým spôsobom dostanú bytosti ktoré zabíjajú na pohľad. Keď sa na nich človek pozrie okamžite stráca zdravý úsudok a pokúša o samovraždu. Bird Box takto zachytáva matku (Sandra Bullock) jedného chlapca a dievča na člne ktoré sa nechávajú odnášať prúdom rieky. Snímka zobrazuje retrospektívne udalosti od začiatku invázie až po spomínanú plavbu a ukazuje nám, ako by to asi vyzeralo keby sme prišli o schopnosť vypozorovať nepriateľa. Niektoré momenty boli silné, realistické, atmosféra hutná, a strach z toho, že postavy nič nevidia iba zvyšovalo napätie. No viac scénok bolo takých pri ktorých som si povedal, že to tvorcovia asi nemyslia vážne. Robvnako ako pri Quiet Place tam boli tak nereálne momenty ktoré ma vytáčali, a to išlo iba o malé detaily napr:. Úteky hustým lesom so zaviazanými očami. Orientácia v ňom hoci tam postavy boli prvý krát atď. 3/5* kvôli detailom. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)