Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Lacike

Je to taky strasne neoriginalny mix rôznych filmov. Hlavna premisa o nejakom smrtiacom bazmeku, ktory vas dozenie k samovrazde akonahle ho zbadate pripomina The Happening v ktorom boli pre zmenu smrtiace vetry. Naviac sledujeme dve casove roviny. V jednej sa dej odohrava v dome v ktorej sa snazi komunita niekolkych ludi prezit a zaroven so sebou nejak vyjst. To mi pripomenulo napriklad film The Mist, kedze aj tu sa stupnuje viac napätie medzi postavami a cakate, kedy niekomu z nich rupne v bedni natolko, ze ostatnych pozabija. V druhej casovej linii o par rokov neskôr sledujeme hlavnu hrdinku ako vychovava svoje deti behom ktorych musi riesit netradicne problemy. To pre zmenu pripomina film A Quiet Place. Medzi klady filmu by som zaradil technicku stranku. Najde sa tu par peknych trikovych scen. Film je brutalny tak akurat. Ziadne prehnane gore tu nie je, ale ani to nie je pre deti. Pravidla, ktore si film nastavi, dodrzuje, take v tomto ohlade ma logicke nezmysly nesrali. Samozrejme obcas nejaka postava zazmätkuje a urobi hlupost, ale to je akceptovatelne. Mal som s filmom dva hlavne problemy. Film sa berie strasne vazne a pritom je premisa obrovska chujovina. Ocakavam, ze nabuduce sa dockame filmu v ktorom budu ludia zomierat akonahle sa pri chôdzi postavia na pravu nohu (lavu nie, ta je v poriadku) a zaroven nebudu drzat hore lavu ruku (pravu môzu mat dole). Druhy problem som mal s postavami, ktore su priemerne prepracovane a ich konflikty proste film dostatocne neutiahnu. Takze vysledkom je tuctovy priemer. 5/10. ()

ScarPoul

Film s parádnou atmosférou, ktorá si vypožičiava to najlepšie z akejkoľvek post-apo a zároveň má taký ten feeling Last of Us. Príbeh síce pôsobí šablonovito. Podobné koncepty sme s drobnými zmenami videli niekoľko. A ani to vyvrcholenie nie je také wow, ako sa nám zvyšok filmu počas postupného odkrývania informácií snaží predpovedať. Ale dobre sa na to pozerá. Filmársky je to takmer bezchyby a má to v sebe množstvo zaujímavých momentov a zvratov. Ďalší dôkaz, že Netflix občas dá von aj niečo, čo stojí za videnie. Nie som veľký fanúšik Sandry Bullock. Skôr som fanúšik Johna Malkovicha. A ten mal veľmi vďačnú postavu. Bird Box nie je dokonalý, ale určite si ho budem chcieť pozrieť znova. ()

6thSun

Dlouho si to drží poctivý čtyři hvězdy, protože úvodní mayhem je výbornej a hodinka poté pořád slušně maskuje nelogický chování (nejen postav, ale vůbec všeho). Jenže poslední třetina se začne nepěkně vléct, což umožňuje divákovi přemýšlet nad každou kravinou, kterých narůstá úměrně s přepálenou délkou snímku. Teď už jen zbývá čekat na biják, kde na svět zaútočej hyper-bestie citlivý na sluch, na který se navíc nebude možno dívat, ani k nim čichat a už vůbec ne se jich dotýkat a ochutnávat je. ()

BoPo

Bird Box je ako Tiché místo v ktorom zamenili zvuk za očný kontakt. Samozrejme je tu aj podobnosť s filmami ako je Mlha, Stalo se alebo Úsvit mrtvých. A to ako asi každý uzná je kvalitné zoskupenie dojmov. Len škoda, že Bird Box ide umiernenou cestou. Nie je to drsný ani temný film. Sázka na istotu, v ktorej všetko dôležité funguje, ale neprináša nič z čoho by ste si chceli strhnúť pásku z očí. ()

GeusX

Mysteriózní hororový thriller. Není to horor úplně v pravé smyslu, ve stylu lekaček, že byste z nich dostali infarkt. Podobnost k tématu by se našla u filmu Tiché místo, ale zde bych to do sci-fi šuplíku nedával. Velmi potěšující a napínavé. Sandra Bullock, příjemně překvapila v takovéto dramatické roli. 80% (viděl jsem: 1x dvd titulky) ()

Idée_fixe

Jakoby někdo smíchal filmy Tiché místo a Stalo se. :-) Což mi však vůbec nevadilo, ba naopak. Btw - klidně to mohlo jít do kin. ()

Dale

Pre mňa zaujímavejšie a logickejšie dielko než Quiet Place, aj keď aj tu sa nájdu chybičky. Dosť ma sralo, že som sa nedozvedel, čo je zač to, čo pozabíjalo väčšinu ľudstva, ani odkiaľ sa to vzalo. Ale na druhú stranu, tá tajomnosť tomu dodáva na zaujímavosti. Je to lepšie, než ukázať nejakú nesympatickú obludku, ako v Quiet Place. Atmosféra je občas výborná, občas je trošku nuda, Sandra je skvelá a presvedčivá a konečne detičky, ktoré nelezú na nervy. Opačný prípad bola tá druhá mamička, hrozne nesympatická osoba. A inak som vôbec nepochopil to zdúchnutie zamilovanej dvojky Salazar-Kelly. Keď mali konečne v dome všetko čo potrebovali - potraviny, bezpečie, komunitu a vyrazia bezcieľne autom preč, kde dĺžka ich prežitia sa dá počítať v minútach, maximálne hodinách... No fajn záver, veď možno od dvadsiatej minúty som si hovoril, kde dopekla sú všetci nevidiaci? Tak som rád, že sa na nich nezabudlo. ()

kepiash

Slečna Drsňák je stále ve formě! Ačkoliv se setkávám i s názory, že je trapné, aby těhotnou ženu a matku malých dětí hrála 54 letá herečka, já s tím žádný problém nemám. Sandra totiž vypadá sakra dobře a uvěřil bych jí v občance i o 20 let pozdější datum. Především ale stále výborně hraje a rozhodně v tom není sama. U podobných filmů bývají často problémem nejrůznější nelogické chyby scénáře. Bird box však možná díky tomu, že se snaží ukazovat co nejméně a lecos ponechat na divákově fantazii, žádnými výraznými chybami netrpí. Moc se mi líbily scény, kdy chaos vypukl a vůbec celý začátek filmu. Závěr naopak trochu kazila určitá emocionální přepjatost, ale nejedná se o nic závažného, co by mi mělo velice dobrý dojem zkazit. ()

JohnCZ

Pokud pominu nesmrtelný ptáky a dementní boi/grill podzápletku (jo no, točila to ženská), tak jsem dostal hodně solidní thriller, který mě donutil zavzpomínat na nedoceněný Shyamalanův The Happening. Má to intenzivní rozjezd, poté trochu pomalejší prostředek, který bych zejména ve scénách v domě možná aj malinko pokrátil, ale ke konci se to zase rozjede. Strach z neznáma tu funguje, režijně je to ukočírované perfektně, herecky pohoda (Sandra Bullock konečně zas v nekomediální roli), scénář je trochu naivní a asi bych ocenil i nějaké ty odpovědi nebo více netradiční závěr. Ale jinak povedená žánrovka. ()

zablaga

nie zlé, ale v porovnaní s tichým miestom slabšie (porovnávať dva veľmi podobné námety, ktoré vyšli v rovnaký rok mi príde logické). Občas som sa dosť nudila, navyše mi chýba vysvetlenie, celé by to v mojich očiach vygradovalo. 3* a nechápem ten rozruch okolo tohto.. ()

joehot

Malilinko slabší, než velice podobné a rovněž letošní Tiché místo (Bird box silný 3, Tiché místo slabé 4), a to v podstatě z jediného důvodu: Bird box - 124 minut, Tiché místo - 90 minut. Což samozřejmě musí být na dynamice znát. Ale na jedno odpočinkové podívání dost postačí, jen nečekjte nic světoborného a třeskutě originálního. ()

vurhor

Bird Box je v podstatě takovou kombinací Shyamalanova The Happening a čerstvého trháku Tiché místo. Plus možná ještě s určitou dávkou Darabontovo Mlhy. I přestože většina postav jsou jedno velké chodící klišé, jejichž prototypy lze najít ve většině post apo filmů, plus poslední třetina opravdu dost polevila na tempu, je snímek i tak zábavný a vcelku napínavý. Dobře pracuje s onou neviděnou hrůzou, která nebohé přeživší likviduje, pokud se na ni podívají, plus jsem rád, že se film nesnažil vysvětlit, odkud se vlastně vzala. Jakby také ne, však to napsal stejný týpek, který měl na starosti i scénář k povedenému Příchozímu, tudíž podivuhodné emzáky už má evidentně v malíčku. Celkově zábavný a velmi hezky natočený snímek, jen asi musí člověk trochu polevit na svém očekávání, protože s napětím samotnými dějovými přechody pracovali pánové Shyamalan a Krasinski přeci jen trochu líp. Slabší 4* ()

corpsy

Na začiatok chcem oznámiť, že toto hodnotenie nieje ovplyvnené averziou voči Netflixu, ktorý je pre mňa obrovskou hrozbou pre ten magický pocit, ktorý môžete zažiť iba v kine. Nieje to tým, že by táto streamovacia spoločnosť natáčala filmársky nekvalitné filmy, ale je to samotným zmýšľaním ich marketingového oddelenia ( stream a nič viac ), aj keď už aj oni musia trochu priškripnúť svoje ego a čo to pustiť do kín ( ROMA ), hlavne kvôli nejakým tým oceneniam. Ale naspäť k snímku. Podarilo sa natočiť pomerne slušnú žánrovku, ktorá aj napriek pomerne neakčnému konceptu ( s výnimkou úvodu ), rozhodne nespomaľuje a je napínavá od A až po to Z. Možno raz Netflix opustí obývačky a rozhodne sa svoje veľké projekty púšťať aj do širokej kinodistribúcie, pričom si tie náročnejšie nechá na doma. Tak uvidíme. ()

sidzej

Rozhodne ma to bavilo viac než Tiché miesto. Sandra je síce herecké drevo ale sem vcelku zapadla a nekazila to. Príjemné prekvapenie. ()

DEXTER099

Parádní mysteriózní thriller ,z kterého mrazí.Dosti podobný filmu tiché místo,ale to absolutně nevadí,více takových filmu.Mohu vřele doporučit,jen jsem na konci čekal nějaké odhalení jako ve snímku co jsem zmínil.Každopádně pokud máte rádi filmy typu monstrum,mlha atd,tak zde budete spokojeni.V neposlední řadě je parádní výkon Sandry Bullock.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

ledzepfan

Funguje to mnohem lépe než Quiet Place. Což je paradoxní, protože QP sekalo jeden logický faul za druhým, přestože stál na papírově jednodušším konceptu.... Jinak Bullocková se mi po dlouhé době líbila a Malkovich mě po dlooouhé době bavil... ()

hous.enka

Bird box se mi líbil. Trochu mi připomínal hru Chodí pešek okolo, ale ještě víc mi svým pojetím připomněl film Tiché místo. A právě proto se neubráním srovnání s Tichým místem, protože tenhle závod o prsa vyhrála Emily Blunt a její Tiché místo. Výchozí zápletka Bird Boxu je jak z klasického amerického hororu, kdy parta lidí skončí zavřená v baráku v důsledku přírodní katastrofy. Je tam frajírek, sexy holka, těhule a magor. Že to nedopadne dobře, je všem jasný. A taky že jo. V druhé dějové lince sledujeme Sandru Bullock, jak prchá s dětmi na loďce. Uf. Je skoro neuvěřitelné, že to všechno pobalila a fakt vyrazila. Z konce jsem trochu rozpačitá. Bird Box je skvělý film, ale A Quiet place je zkrátka lepší. A ano, z mého pohledu za to určitě může i obsazení ústřední role, protože Sandře jsem její matku nevěřila. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)