Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Rocky62

Tématicky podobně laděné jako A Quiet Place, s tím rozdílem, že "sluch vystřídal zrak". Bird Box klade větší důraz na obsah a tajuplnost neznámého zla. Drobnokresba hlavní postavy je mnohem komplexnější, než se na první pohled může zdát. Z působivého výkonu S. Bullock je znát síla i zranitelnost zároveň. Potěší počáteční chaos či kontroverzní ochlasta Malkovich. Nechybí několik hutných okamžiků a místy nádech áčkového hororu. Tempo bohužel s přibývajícími minutami slábne (SPOILER!!!!) a film se dostavil do fáze, kdy jsem jen nudně sledoval, jak přeživší rodinka dopádluje do nového domova a vše se završí jakýmsi happyendem, který však šlo poměrně snadno předpovědět. 75% ()

SeBig

Tak do tý půlky mě to bavilo hodně. Bylo to hodně psycho, obsazení parádní, atmosféra se krájela jak chleba.. prostě luxus. Po tý hodině už mě to ale přestávalo bavit. Opět zbytečně natahovaný. Kam se ale hrabe Quiet place.. tady mě sice pár nelogických věcí sralo, ale Quiet place je absolutní smysl nedávající šlichta, jen si na tu sračku vzpomenu trhá mi to nervy.. tohle je prostě 10tisíckrát lepší. Bird Box 2 bych uvítal radši teda. ()

Arsenal83

Podľa očakávania hovadina. Nalákanie na herecké osobnosti bolo zbytočné a nechápem, ako mohli vôbec na takýto nezáživný film vôbec pristúpiť. Porovnanie s Tichým miestom je celkom na mieste s tým rozdielom, že Tiché miesto bol film pre hluchonemých a tento je pre perspektívnych slepcov. Inak význam pozná asi len sám autor, no takú knihu načarbe i ktokoľvek z hordy toho negramotného stáda, ktoré sa valí na Európu. Alebo, ako by eurohuličskí politici povedali, konzorcium inžinierov, lekárov a vedcov. ()

classic

Hrá v tom nepríliš talentovaná Sandra Bullock, náramne sa to podobá na nedávny „tichý kinohit” Tiché miesto - Johna Krasinskiho, alebo scenárista Heisserer sem namixoval svoje predchádzajúce zárezy Lights Out + Arrival, keď posledne menovaný sa stáva zatiaľ jeho najlepšie odvedenou robotou ! 『 Tentokrát čoraz viac vychýrenejšia filmová dielňa Netflix sa zbytočne zahrala na „slepú babu” , keď najslabší článok filmu je réžia Susanne Bier, ktorá ma poriadne vyviedla z miery z toho, ako stupídne na mňa zapôsobila, televízny scenár je síce prispôsobený v dvoch časových rovinách, kedy druhá vysvetľuje, čo sa najprv stalo, čo jej predchádzalo, a to v celkovom päťročnom intervale, odkedy vypukla neznáma biologická zbraň, ktorá jednoducho núti ľudí páchať masové samovraždy všade na Svete, a tak tu zase máme Post-apokalyptickú tématiku. 』Celý herecký ansámbel mi pripadal, akoby spadol z višne. Toto je miestami tak nezvládnutá filmárčina, až to bolí na duši !!! A preto hovorím : „Škoda nevyužitého potenciálu” , len to by sa bohužiaľ musel kompletne vymeniť štáb i herci, inak by som hrach na stenu zase hádzal !!! ()

Marze

Je to dobré? Nepotřebuje být. Bird Box je zabalen do postapokalyptického thrilleru a k tomu je studie charakterů. Sandra Bullock dovést sebe a své dvě děti do bezpečného útočiště před neznámou mimozemskou hrozbou. Problém je, že to musí provést s páskou na očích. Tento poměrně chytře natočený film je vyprávěn nechronologicky s pravidelnými flashbacky do minulosti ()

korbitch22

Sandra Bullock nikdy nepatřila k herečkám, které bych nějak vyhledával a její herecké portfolio pro mě čítá Demolition Mana, Nebezpečnou rychlost, Síť a teď po dvaceti letech hoven Bird Box. Moc se mi do týhle kopírky Tichýho místa nechtělo, jelikož ten film považuju za totální debilitu s kreténským chováním postav a debilním scénářem pro dnešní retardy, který z toho udělali bůh ví co, ale jsem rád, že jsem dal tomuhle hororu šanci. Začátek je neskutečně bizardní twist parádních sebevražd s výtečnou atmosférou, herci jsou vybraní skvěle a vztahy v domě fungují, film ani na minutu nenudí a všemu kraluje samozřejmě výtečný Malkovich. Pointa více či méně vysvětlená je a její biblická podstata k mojí radosti docela stačila. Navíc Sandra na starý kolena opravdu překvapila, až jsem přemýšlel, jestli se nepodívat na nějaký její novější film, ale ten výběr dobrej moc není, takže setkání s ní po letech nechám asi na spokojeném zážitku. Bird Box je atmosferická laskomina která neztratí ani chvilku napětí po celý dvě hodiny a nebýt toho opět jalovýho konce (jako sorry, kde berou jídlo? najednou se tam objeví její doktorka, všichni jsou tam happy a v míru ale ty démoni kolem se tomu asi prostě vyhejbaj jen tak, z prdele) no konec prostě zabil ale díky to všechno před tím je tak dobré, že sem to neřešil moc. Dvojku bych uvítal. Netflix stoupá v ceně.80%. ()

Chrustyn

Film nejčastěji srovnávaný s výborným Tichým místem, ale podobností je méně, než by se mohlo zdát a není to jen o tom, že zde se místo úst nesmí používat oči. Susanne Bier je známá depresivní dramaty, které se zaměřují hlavně postavy a vztahy mezi nimi a nejinak je tomu i zde. Přestože je tentokrát více komerční (jak už to u amerických debutů evropských tvůrců bývá) pořád se nejedná o standardní napínavý film a hororových nebo napínavých momentů je zde minimum. A to byl hlavní problém, který jsem s filmem měl. Sandra Bullock je skvělá a většina ostatních herců, také nejsou jen do počtu, ale na dvě hodiny to je málo a já se dost nudil. ()

heyda

Sice to ždímá nápad od Tichého místa, ale osobně mi to nevadí. Film je spíš thriller než horror a Sandra tady předvádí super výkon. Chudák holka většinou hraje v průměrných komediích a romantických filmech, které sice publikum přijímá dobře, ale kvalita není moc vysoká. Tady se však dočkala pořádné role a tvůrci se mohou chlubit dobrým hodnocením na imdb i csfd. 80% ()

Stanislaus

V pasti se neubrání srovnání s velice podobným Tichým místem - v tomto případě jsou potvory citlivé na nejjemnější zvuky nahrazeny stvořeními, na které se nesmíte podívat - skoro jako pohled Medúzy, při němž sice nezkameníte, za to vám však šibne. Pokud bych si měl mezi těmito žánrově a tematicky podobnými snímky vybrat, zvolil bych Tiché místo. V pasti nabízí velice slušný rozjezd, a jelikož se odehrává ve dvou časových rovinách, tak příběh nepůsobí tolik jednotvárně. Co jsem ale postrádal, byla větší dávka napětí a strachu, které bych u podobného filmu očekával. V průběhu filmu jsem měl sice místy takový nepříjemný pocit z tamní atmosféry, ale prostě jsem v tomto směru čekal možná něco víc. Avšak závěrečná scéna z člunu ("Sophiina volba") byla velice silná, podobně jako následující sekvence z lesa. Snímku by rozhodně prospěla kratší stopáž, zhutnění děje a větší gradace napětí. Byl jsem samozřejmě zvědavý, jak celý příběh dopadne, nicméně si myslím, že to určitě šlo udělat efektivněji. ()

Flego

Veľmi slušne natočené od Netflixu, evidentne chcú preraziť na veľké plátno, čo sa im úspešne darí. Hra na slepú babu má spád, dobré triky, slušné obsadenie, až mi vôbec nevadilo, prečo sa to všetko deje. Ale na tento náčrt katastrofy na svete ( bez hlbšieho vysvetlenia ) som si zvykol a vôbec mi nevadí. Keď totiž skutočne príde k niečomu podobnému, tiež nebudeme vedieť prečo... ()

MontyBrogan

Z dnešného pohľadu bola na celom filme najlepšia paralela s antirúškarmi. Keď sa z hlupáka stane hrozba, je rovnako nebezpečný ako zlý človek, ktorý to robí pri plnom vedomí. A možno to autor predlohy čiastočne aj zamýšľal. Antivaxeri a hlavne konšpirátori či užitoční idioti boli prítomní aj dávno pred koronou. ()

honajz

Mohlo to být o hodinu kratší a nic by se nestalo. Spousta scén je zde zbytečných, jiných zdvojených, dublovaných, a od určité chvíle prostě tak nějak trpně čekáme, až všichni, kdo nejsou na řece, vychcípou, což není spoiler, to vidíme hned v úvodní scéně. Takže nějaké napětí, kdo a jestli přežije, se nekoná. Ještě jsem si říkal zda mají tvůrci koule nechat umřít jedno děcko, než naše trojice dosáhne ráje, nebo maminu, nebo všechny a skončí to depkou. SPOILER SPOILER Neměli. KONEC SPOILERU O pozadí celé události se nedozvíme nic. Prostě se děje. Někteří vidí deset let mrtvou matku a pak se sebeupálí, jiní si rozšmelcují hlavu, a vlastně ani nevíme, jaký divný vítr tam létá a proč a kde se vzal, a ani nezjistíme, jak to, že někteří vypadají normálně, mají normální oči a pak najednou jim jebne, a proč někteří můžou koukat a vidět, aby chodili a nutili ty s páskou přes oči, aby se taky koukli... nic vysvětleno není. A vlastně ani ti ptáci. Navíc Sandra Bullock tady vypadá na sedmdesát, a ta americká prasnice, to tam raději neměli dávat, to je kapitola sama pro sebe. Taky uvidíme dva porody v domácích podmínkách, a je to eňo ňuňo, pohodička, ani krev kolem necáká, placentu holky ven nemusejí dostat, a pupeční šňůru mám pocit si ta děcka asi překousla sama. Líbily se mi tady ale aspoň záběry přírody, lesa a řeky. ()

TheEvilTwin

Trailery a vlastně celý tento film šel docela mimo mě, ale jak jsem ho našel na stáhnutí, tak jsem si ho pustil. Nestačím se divit. Naprosto skvělý film hodně podobný něčemu mezi Stalo se a Quiet place. Téma a samotné zpracování filmu je super, od začátku z toho divák nestrhne oči, tempo šlape dobře, semtam se objeví luxusní vraždy a konec je dost emotivní. O třídu lepší jak samotné Quiet place, postavy jsou víceméně všechny dost sympatické a divákovi na nich záleží. Jediné ,co mi tady chybělo, bylo vysvětlení PROČ a CO se to vlastně děje, což je velká škoda, ale mých 5 hvězd to i napříč tomuhle udrží. ()

SOLOM.

Postapokalyptické dramata se mi docela líbí a kombinace scifi-hororu rovněž, nejsou-li v něm obsažení mimozemšťani jako takoví. Tajemné děsivé síly či pomsta Matky přírody už tu byly použity několikrát a většina těchto filmů měla opravdu zajímavý námět i děj a ani zde tomu nebylo jinak. Sice se z toho dalo dle mého vytřískat mnohem více a některé pasáže zas až tak záživné nebyly, ale jo – fungovalo to. Po Stalo se a Tichém místu tu tentokrát mámě „děsivý vítr“, který dokáže z lidí udělat buďto sebevražedné nešťastníky, nebo psychopaty co mají potřebu zabíjet ostatní a ukázat jim tu „krásu“… Krásu, kterou sice za celý film téměř neuvidíme, ale pracovaní s náznaky mi vůbec nevadí. Alespoň tak dostane obrovský prostor divácká fantazie. Což sebou samozřejmě přináší plusové bodíky pro tvůrce. Rovněž spokojený jsem byl i s prolínáním dvou časových os, kdy sledujeme nejen nebezpečnou cestu mladé ženy a dvou dětí po řece, ale i počáteční trampoty po startu apokalypsy. Ta se mi popravdě líbila více, protože v ní bylo více akce i postav. No a kromě vynikající Sandry Bullock, tu totiž úřadovali i představitelé vedlejších postav. Charakteristika těchto nešťastníků byla různorodá, ale všem jasně vévodil John Malkovich. Jak o něm bylo řečeno v samotném filmu – byl to vážně pěkný hajzl! Právě tyto momenty měli správně gradující atmosféru. Oproti tomu pasáž na vodě byla trošku stereotypní – nepočítáme-li souboj se zarostlým buranem a mačetou. No a nakonec se dočkáme i emočního závěru. Pro jedny krásné zakončení příběhu, jiní si zase řeknou: A to jako bylo všechno? Někteří by uvítali raději monstra tak jako v Mlze či Tichém místě, jiní zůstanou spokojeni i s těmi náznaky. Já rozhodně patřím mezi druhou skupinu. Bird Box tak sice nepatří mezi úplné TOP kousky, ale rád jsem ho viděl a určitě ne naposledy…70% ()

ARI50

Rozhodně lepší jak nějaké tiché místo které nudilo, tohle bylo plné napětí očekávání a nebezpečí, spousty otázek, strašně na tu délku to rychle uteklo. Když už si myslíte že jste vyzrály nato co sami nechcete vidět tak ty potvory proti vám pošlou lidi no raději utíkat před zombie než zažít tohle. Samozřejmě bych bral vidět potvory ne jen na papíře ale i na živo, přesto jsem si film vychutnal co nejvíc to šlo, Sandra na to jak je stará překvapila a to hodně, takže to uzavřeme no prostě sám bych nevěděl co dělat a určitě bych to nechtěl zažít. ()

luka4615

Snímek Bird Box se sice může na první pohled zdát jako laciný "levoboček" výborného "A Quite Place", opak je však pravdou. Režisérka Susanne Bier zde totiž zejména v první polovině buduje hutnou atmosféru nejistoty zkříženou s paranoiou, jež může směle konkurovat i těm nejsilnějším filmovým hráčům s podobným tématem či zaměřením. Tento velmi zdařilý start sice poněkud ztrácí svůj originální lesk v polovině druhé, kde se oproti začátku téměř nic neděje, nicméně je to naštěstí téměř vzápětí napraveno finální emocionální částí, která dává zavděk silné katarzi mezi postavami a diváckému prostoru pro spekulace o původu záhadného "sebevražedného" mraku. Co tedy dodat na závěr? Bird Box je na současném filmovém poli vítaným zpestřením s originální nosnou myšlenkou, které Vám mohu bez obav vřele doporučit. Skvělá práce! ()

JASON_X

Nerad beru iluze všelijakým naivním hejlům, ale buďte si jistí, že pohybovat se v cizím prostředí se zavázanýma očima (natož jezdit autem či plout lodí po řece naslepo) by bylo určitě o hodně těžší, než ve filmu uvidíte, sám jsem pro zajímavost už párkrát zkusil pohybovat se poslepu po mým vlastním bejváku a fakt to není snadný. Zápletka z Quiet Place se mi tak jeví jako mnohem uvěřitelnější. Buďte si taky jistí, že opravdu není normální, aby dva chlapi byli manželé, i když se vám to snaží nakukat všemožní sluníčkářští degeneráti. A buďte si jistí, že žádná ženská v reálným postapu by neměla vlasy tak vystajlovaný a tlamajznu tolik napajcovanou mejkapem, jako jistá Sandra B. A nevím nakolik je to ženskou režií a nakolik knižní předlohou, ale dočkáme se třeba i scény v postapu (a snad ani jinde) dosud neviděné, a to sesynchronizovaného porodu dvou ječících ženských v jedné místnosti na jedné posteli, což mi přivodilo několik prudkých záchvatů cynického smíchu. Takže Bird Box je z mnoha důvodů tak trochu kravina. Ovšem je to zároveň i solidně napínací akční scífko, většinou dost temné, mysteriózní, často až horrorové, dobře odsýpající a záživné, takže pro většinu fandů žánru určitě hodně přitažlivé a divákovu fantazii příjemně jitřící. A kdyby nebyl pí rejžovou (nebo panem spisovatelem?) jeho závěr totálně zazděn nulovým rozuzlením v kombinaci s "jehovisticky" kýčovitými výjeby... pardon výjevy ze slepeckého elysia, dal bych asi čtvrtou. ()

matestlust

Netflix se do toho v poslední době příjemně opřel a sází jednu fajnovou žánrovku za druhou. Bird Box se stal během chvíle jedním z nejsledovanějších bijáků roku, jak na českých databázích, tak i v zahraničí. Celý ten rachot kolem mu nasadil také patřičné a převeliké ambice. Byl jsem opravdu zvědavý. Pravdou je, že Bird Box je vážně kvalitní podívaná, co se zpracování a obsazení týče, navíc první hodina filmu je prakticky bez chyby. Vynikající atmosféra a skvěle zobrazený strach z neznámého. Vše sedí jak má. Druhá hodina je sice stále atmosféricky v pořádku, postavy se však začínají chovat občas až zbytečně stupidně a doposud logicky dobře zvládnutý ( i když ne úplně do detailu dolazený ) kousek začíná jemně haprovat a vyvrcholí ve zbytečně rychlej a pro mne hodně debilní, konec. Žádné vysvětlení jak a proč a co,...nic...A to je asi to, co filmu chybí nejvíc a dělá z něj vlastně, ač po většině stránkách vynikající, tak nedotažený kus. To je veliká škoda, protože by se, jinak, mohlo v klidu jednat o jednu z nejlepších žánrovek v loňském roce. ()

Morholt

Svým způsobem se jedná o klasické postapo, kdy se skupinka přeživších snaží vyrovnat s novými podmínkami. Nicméně to, že mimo svůj úkryt musí zůstat slepými, filmu dodává punc originality. Co se ale povedlo nejvíc, je ono neviditelné zlo, po jehož spatření lidé jednají sebedestruktivně. To mě hodně bavilo. Jen je škoda, že se Susanne Bier neodhodlala -SPOILER- k nějakému vysvětlení, ačkoliv uznávám, že riziko pokaženého dojmu bylo velké. Po stránce herecké bez výhrad, což se ale vzhledem k obsazení výborné Sandry a spolehlivého Malkoviche dalo čekat. Pro mě mnohem lepší než přeceňované A Quiet Place. 80% ()

Lucasion

V krátkém shledu se tu objevily dva filmy, kteří jsou si hodně podobné. Oba jsou postapokalyptické dramata. V jednom se nemůže mluvit a v tom druhém se nemůže koukat. Co je horší? V tomto případě volím Emily Blunt a Tiché místo. Bird Box je zbytečně dlouhý a natahovaný příběh o dvou časových osách. A pokud jsem si stěžoval na nelogiku v prvním případě, tak tady to zašlo ještě dál. Sandra Bullock může být Oscarová herečka, ale já její hraní nijak nemusím. Navíc v posledních scénách je to citová vydíračka. Nečekal jsem nic po tom, jak jsme byl zklamán v případě prvního filmu. Přesto jsem neustále kolem sebe slyšel na nový počin Netflixu samou chválu. Ne, tak jako v případě Bright, Netflix se musí snažit víc. (40 %) ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)