Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (více)

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa. (CinemArt)

pds

Rozhodne sa jedná o najlepší diel. Byť to o pol hodinu kratšie pridám * JJ opäť nesklamal. 88% ()

PrinceznaKee

Drži si to standart, ale čekal sem víc, čekal sem něco nadprůměrného,nového, ale nic nového v tomhle díle není škoda, jinak akce normální, humor vynikající a to je tak vše, doufám že v příštím díle bude něco originálního jinak budu fakt zklamán ()

OwenBobby

Zdaleka nejlepší akční film roku a za mě i celé série M:I. Děj Fallout je záměrně plytký, o uvěřitelnosti vývoje příběhu tu nikdy nebyla snaha, ale zvládá na výbornou plnit dvě funkce: 1) motivace antagonistů má tentokrát i lehce společensko-kritický přesah, který má potenciál na to v nás rezonovat a vzbudit úvahy o směřování naší civilizace. 2) co je však hlavní, děj je apriori tvořeny kolem monstrózních akčních scén, skrze které nás má plynule provádět, a na kterých zdaleka stojí celý film. Je to opravdu neuvěřitelné, co všechno celý štáb dokázal vymyslet, provézt a natočit. Kaskadérské kousky Tona Cruise jdou zas o míli dál, než jaké jsme dostali minule a o parník dál, než je libovolná konkurence. Perfektně natrénovaná scéna skákání s padákem, honička po střechách Londýna a závěrečné finále s helikoptérami v Kašmíru nechají diváka bez dechu, snažíc se marně uvažovat, kolik dalo práce je natočit. Co však pro mě vystupovalo zdaleka nejvíce byla dvouaktová automobilová honička v ulicích Paříže. Dodávka, motorka, loď a pak BMW M3 E30, natočené spíše ve stylu Bourna či Francouzské spojky, než současných hollywoodských blockbusterů. Akce je navíc precizně stříhaná na hudbu, takže skutečně dokonale budí napětí a vtahuje do děje. Také herci podávají 100% výkony, zejména Cavill dokázal skvěle zapadnout do prostředí a ztvárnit svoji roli. 10/10 ()

Oveckin8

Po odchodu z kina jsem byl naprosto spokojený z tohoto filmu. Tuhle sérii mám velmi rád. Naprosto šílené akce, bojové akce a tak dále, to je prostě něco pro mně. Hned od začátku mně příběh velmi zaujal. Ethan Hunt čelí doposud asi nejtěžšímu úkolu jelikož se jedná o jeho blízké a kamarády. Ve filmu opět můžeme vidět parádní bojové scény, dynamiku filmu a věci, které by jsme nikdy nemohli dělat. Spolupráce Cruise a McQuarrie byla tentokrát velmi kvalitní a na plátno dávají tolik fenomenálních atrakcí, že občas zapomenete kde vlastně jste. Klasické zvraty opět fungují, hlášky nedocházejí a pokaždé se jim zasmějete, všichni hrají jako o život jako by to měl být jejich poslední film. No nebudu nic říkat bylo to prostě úžasný. I když toho trailery vykecaly příliš, pořád je to strašná řezačka. Během filmu tam možná najdete hluchý místa, ale myslím, že budete mít co dělat aby jste sledovali příběh na tož aby jste se soustředili na chyby ve filmu. Pro mně asi nejlepší díl co se týče bitek, honiček, výbuchů a přestřelek. A co se týče těch míst kde se to točilo, no myslím si že vám to vyrazí dech. Upřímně na mně tenhle film zapůsobil velmi kvalitně a je pro mně fakt velká radost tenhle film sledovat od začátku až do konce. A na závěr kdyby byla Vanessa Kirby moje žena, tak bych byl asi nejšťastnější člověk na světě. Je neskutečně krásná a její herecké výkony jsou excelentní. Takže pokud si chcete udělat pěkný večer a tenhle film ještě neviděli tak okamžitě na sebe něco hoďte a upalujte do kina na tenhle film. Za mně určitě 90%. ()

FireOfFilth

Akční jízda od začátku do konce s minimem CGI balastu. Tom Cruise je stále tvrďák a je vidět, že si to stále hodně užívá. Bitka na záchodech neskutečná pecka, krásně natočená, divák se v ní krásně zorientuje. Není to jako v jiných filmech šíleně střihů a výsledek nulový. Poslední část filmu, ne příliš realistická, přesto zábavná a velice napínavá. Sérii Mission Impossible mám stále rád, je to hlavně proto, že tyto filmy jsou kvalitativně nadprůměrné a Fallout je možná dokonce jeden z nejlepších. ()

david666

Ghost protocol je nedostižný, alespoň pro mě. Ale jinak opět jízda, ač místy už trošku přehnaná. Za obě ženské představitelky však půlbodík nahoru ()

SamGee

Potom čo film Mission: Impossible – Národ grázlov zarobil veľa peňazí a získal si priazeň kritikov sa režisér Christopher McQuarrie rozhodol natočiť pokračovanie filmu, čím sa stal prvým tvorcom, ktorý natočil rovno dve časti Mission: Impossible. Keď nevyjde misia podľa predstáv a anarchista Solomon Lane (Sean Harris) z predošlého dielu uteká z väzenia, Ethan Hunt (Tom Cruise) a jeho tím je obvinený z nepodarenej akcie. Následne sa pokúsi napraviť túto chybu a zajať Lana, zatiaľ čo je im na pätách mladý agent CIA (Henry Cavill), ktorý má za úlohu kontrolovať celú akciu. Ako sa Ethan snaží zabrániť hrozbe, zároveň si uvedomuje, že ich noví spojenci nie sú takí, akí sa zdajú byť na prví pohľad. Šiesty diel má jednoduchú dejovú líniu, ktorá je doplnená o temné momenty a staronové postavy. Napriek tomu, že tieto elementy nezaostávajú za filmom, najväčší potlesk patrí akčným scénam, ktoré vás dokážu ohromiť vďaka perfektnej choreografii a kaskadérskym kúskom Cruisa. Na pochopenie deja netreba vidieť prvé 4 diely, ale odporúčam vidieť 5. diel, ktorý úzko súvisí s Mission: Impossible - Fallout. Herecké výkony hlavných postáv sú dobré a vzájomná chémia medzi nimi funguje. Najviac chválim výkony hercov Henryho Cavilla a Vannesy Kirbyovej, ktorí hrajú vedľajšie postavy, ale dokážu zažiariť vďaka svojej charizme. Samotná hudba od Lorna Balfeho je perfektná a dynamická, pričom jeho rôznorodé motívy dodávajú každej scéne správny kaliber. Podľa môjho názoru, skladateľ úspešne prekonáva Dannyho Elfmana, ktorý skomponoval hudbu k jednotke. Mission: Impossible – Fallout je nielen skvelým letným blockbusterom, ale aj najlepším filmom z celej série, ktorý dokáže osloviť bežného diváka vďaka napätému príbehu, zaujímavým postavám a nezabudnuteľnej akcii. Snímku odporúčam každému, ktorí obdivujú neuveriteľné kúsky Cruisa, alebo majú radi filmovú franšízu Mission: Impossible. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 9/10, Celkovo: 9/10. ()

rigby

Nezničitelný Ethan Hunt opět v akci. A to od prvních minut. A po celé více než dvě hodiny se nezastaví. Akce stíhá akci a Ethan předhání i svůj vlastní stín. Na další lahůdku s Tomem Cruisem jsem se moc těšil a byl jsem spokojen. I když je to tentokrát možná o něco slabší. Jsem zvědav, jestli v tom bude pokračovat... ()

Kushina

Joo byl to dobrý film, akce bylo hodně, napětí taky, zvratů, které dodávaly náboj taky, ale nic by se nemělo přehánět. Těch zvratů bylo tolik a akce se střídaly tak často, až to bylo přeplácané, takže to na mě bohužel působilo hůř, jak minulý díl. Ale i tak pro mě solidní akčnák, který neomrzí. 75% ()

HellsAngel

Fallout predstavuje pre sériu MI presne to isté, čím bol pred niekoľkými rokmi Skyfall pre Jamesa Bonda. Skvelý strih zvuk-akcia, dodáva každej scéne neskutočne silný náboj. Všetky roviny zápletky fungujú na výbornú a staré triky z predchádzajúcich dielov pôsobia vďaka precíznemu zakomponovaniu prekvapivo sviežo. Dosť možno najlepší Mission: Impossible, k piatej hviezde chýbalo ozaj len málo. P.S.: Cavillove fúzy nestáli za to, aby v JL vyzeral ako pako. ()

imaginer21

Už je pravidlem, že každá MI si jde svou cestou ruku v ruce s jiným režisérem. Proto je až malý zázrak, že tahle jízda je tak odlišná od všecho předchozího navzdory výskytu stejného chlápka na režisérské stoličce. Jasně, vykrádačka (hlavně) Temného rytíře jako hrom, ale vlastně vůbec ne zlá. Vzít vesměs nejultimátnějšího záporáka celé série, to nejlepší z týmu a naladit Hunta po 22 letech (!) na realistickou notu unaveného chlápka, kterého žere, že vše zlé z minulosti bezútěšně padá na jeho bedra, to už je celkem scénáristická odvaha. Zvlášť když tuhle premisu tvůrci rozhodli zpracovat těžce vážně, ne-li temně. A aby si pojistili u diváků slušný dojem, nechali relativně neznámého skladatele zužitkovat nejfunkčnější Zimmerovy tóny z Nolanových temných rytířů i Počátku do téhle vesměs jediné dvou a půl hodinové akční scény. No, pane jo. Titulky už doběhly, ale mně pořád ještě běží mráz po zádech. Za ty vykrádačky bod dolů, celkově ale všechny palce nahoře! ()

Grázl83

Škoda, začíná se v sérii objevovat klišé a absence fyzikálních zákonů, stejně jako v Rychle a zběsile. Intrik a zvratů bylo tolik, že jsem se v tom ztrácel. Honičky nudné, závěrečná půlhodina také, ta je hlavně vyloženě hloupá. Řemeslné dobře zvládnuté, ale to bohužel nestačí. ()

tyzmrde

Ach jo proč vždycky musí všichni členové týmu přežít.... ti špatní umírají a ti hodní jsou živý.... fakt jsem si přál aby simon Pegg zemřel který měl už na mále ()

Ronkar

Na národ grázlů to prostě nemá, ale přesto je to parádní jízda! Akce je bezpochyby ještě lepší než u předchozího dílu (skok z letada, honička v Paříži, drsné kontaktní souboje, honička vrtuníků...). Je to neuvěřitelně sexy, dynamické a zábavné, jenže ten děj... je prostě slabý, plný klišé a nijak zvlášť nepřekvapí. V rámci značky to není katastrofa, spíš takový standart. A nebýt výborného castingu (Cavill mě v roli vypočítavého hajzla hodně potěšil) a audiovizuálu, šlo by o lehce nadprůměrnou záležitost. McQuarrie ale prostě ví, jak se točí velkolepé akční bijáky a jak zaujmout diváka. Točí s takovým nábojem a perfecionalismem, že jsem kolikrát jen zíral s otevřenou pusou. Zamrzel trochu menší prostor pro Rebeccu Ferguson, avšak scénář jí a Benjimu ve finálne nadělil fakt skvělou scénu (pro mě asi nejnapínavější z celého filmu). Potěšil také trochu osobnější rozměr ohledně Hunta + morální hledisko: jakou má hodnotu jeden lidský život oproti miliónů jiných? Tenhle motiv je ústřední a scénář ho docela kreativně zanesl do hbitého tempa (Huntovo rozhodnutí na začátku, snová představa o ex a přepadení konvoje, scéna s francouzkou policajtkou...). To že se uzavřela linka s Huntovou manželkou je taky dobře. Chemie mezi Tomem a Rebeccou je mnohem lepší. Za mě velká spokojenost, ale Národ grázlů pokořen nebyl. PS SPOILER: Nejvíc mě pobavila rvačka na hajzlu. To, že dostane Cuise i Cavill takhle na prdel mě fakt překvapilo :) ()

mouzi

Docela pekna taskarice to byla, nicmene jsem nenasel nic noveho, nerku-li objevneho, co by tomuto pocinu melo vice nez 3 hvezdy pricisti. Takrka 60lety Tomik ze sebe dava naprosto vsechno a za to ma mych 5 hvezd. Jenze scenar stoji za vylizprdel a dialogy jsou proste sracka na Ntou na Ntou na Ntou, racte si to spocitat sami. Tady dat vic jak 3 hvezdy je proste YMPASYBL. ()

Krisslybear

Dneska tretie pozretie doma po predchádzajúcich dvoch v kine. Stále rovnaký názor. Christopher McQuarrie po tom ako zažiaril u mňa s Edge of Tomorrow a potom neskutočne sklamal s Múmiou, prichádza tentokrát napraviť si reputáciu a to v neskutočne skvelom štýle. Jedna akčná scéna k druhej, neuveriteľná naháňačka mestom na autách a motorke, kde v jednom momente prestane hrať soundtrack a Vy si uvedomíte, že to čo prežívate je Dejavú, skutočný raw. Pýtate sa? Kde ste to už zažili? No predsa, Drive. Drive bol presne pre takéto veci kinematograficky zvládnutý na jednotku. Jedna akčná scénka strieda druhú, stunty pri ktorých si hovoríte, kurva kde mali tu kameru namontovanú? Ako to spravili? Príbeh sa zbytočne nenaťahuje, a hlavne čo musím podotknúť, nie je totálne debilný drží si svoje charakteristické črty predchádzajúcich Mission Impossible aj keď v oveľa väčšom štýle. Taktiež si neuveriteľne chválim ženské obsadenie, film ktorý vsadil všetko na neuveriteľné krásne herečky v tom najprirodzenejšom svetle, Vanessa Kirby (ou maj gat, sou prity) Rebecca Ferguson (waifu material 10/10) veľmi sa mi to páči, že to prešlo z tohto Megan Fox štýlu do tohto Rebeca Ferguson štýlu. Ešte vec ktorú musím samozrejme napísať, pretože by sa inač nedalo 35 MM KAMERA OH MY FUCKING GOD. Taktiež scénka na záchodoch, hilarious as fuck :D Celý celučičký film v kine som si hovoril ako geniálny original soundtrack doprevádza film, hneď som si doma zabezpečil celý OST. Lorne Balfe, ktorý prekvapil pri kolaborácií s Hans Zimmerom, kto je mimochodom jeho "učiteľ", na Sherlock Holmesovi, ktorý ma tiež neuveriteľne geniálny soundtrack, dosť sklamal. Teda až do tohto momentu. S veľkou určitosťou môžem povedať, že tohto roku jednoznačne jeden z najlepších soundtrackou a súperiť o prvú priečku bude s Bear McCreary - OST pre Cloverfield Paradox a samozrejme Marco Beltrami a jeho A Quiet Place OST, ktoré sú proste srdcová záležitosť roka, a veľmi často sa k ním cestou po tme z práce neskoro večer vraciam. Vo všeobecnosti som skončil docela prekvapený, že na to Mission Impossible po šiesty krát stále má. Išiel som sa do kina zabaviť, a dostal som úplne complete pack. Takže nemám najmenší dôvod tomu nedať 5* jedinú vec čo by som mohol vyčítať je definitívne finálna scénka s helikopterami, nemusím hovoriť koľko krát by už boli asi mŕtvy, však? :D Ale prečo by som to robil. Veď o tom je Mission Impossible. ()

meda2016

Jízda od téměř počátku až do konce - bez prvních a posledních 5 minut děje. Ale co z toho? Začnu tím, co jsem vnímal podvědomě. Začátek skoro nezajímavý, úvodní titulky proti M:I 4 bouřlivě sestříhaný mišmaš, po pádu kulis už to jede, přes téměř zbytečné postavy bílého poloblba a vysoké úřednice masírující si černé duševní svaly. Několik dobrých a víc nesmyslných zvratů naplňujících fandy vzrušením z nebezpečí, smrti, překvapení. Pochybnosti o možné souhře plánovaných náhod. Postavy z minulých dílů - hlubší seznámení pro neznalé nečekejte. Tomova staronová přítelkyně napružena hrdinským robotickým testosteronem. Zachraňující dojem, že se často jedná o komické scény, asi 5 minut chtěné. Opakující se pochybnosti o možné souhře plánovaných náhod. Motocykl. Maska. Napínavá blízkost smrti. Výškový Superhrdina. Záměry postav komplikované, možná úplně všichni pracují pro stejnou vládu. Buch, bam, buch, vše vyjde jak jsme očekávali. Na konci dvojitá romantika (a parafráze věty F.Filipovského z konce Čtyři vraždy stačí) pro stárnoucího Toma. Ano, co si budeme nalhávat, začíná být nesymetricky odulý ve tváři. Dávám 4* za práci kaskadérů a trikařů. Kůli dvěma předchozím M:I by zasloužil jen 3*, protože z kina vyjdete pouze umláceni akcemi. Něco tu chybí. Možná je to záměr navodit v divákovi pocit, že aby objevil nepostřehnuté, musí vidět znovu. Podle mne už víc nenajde. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

13.05.2022

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (více)