Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Streeper

Jednička se mi líbila daleko více, protože příběh byl víc promyšlený a v krásné příběhové lince, přesně tak jak to má vypadat. V pokračování se režisér spoléhal spíše na hlášky hlavních postav, které fungují, protože Trojan a Dvořák to umí skvěle a vtipně podat, takže jsem se často hodně nasmála, ale příběh je slabý, což je škoda. ()

Nach

Roky se řeší mezi filmaři zásadní otázka: co dělá dobrou pohádku dobrou pohádkou? Někteří tvrdí: "Dobré pohádky dělá humor." Nebo: "Dříve se točily dobré pohádkové klasiky, protože měly atmosféru." A vůbec nejlepší je: "Dříve se točily kvalitní pohádky, protože na ně byly peníze." Tak drazí přátelé. Nyní můžu říci, že všichni jste byli vedle, jak ta jedle (co si myslí, že stojí na hřbitově a místo toho okukuje E55) . Dobrou pohádku nedělá primárně přílišný humor, ani peníze či atmosféra. Dobrou pohádku dělá předně dobrý scénář. A dobrý scénář znamená mít kvalitní postavy, kterým divák bude fandit a skrze ně si tu atmosféru a humor užije (to dnes pohádky prostě často nemají). Anděl Páně 2 je bezpochyby pohádkou ne roku, ale roků. Vše co jsem o postavách psal, se tam geniálně daří využít a až na trochu přehrávajícího Bolka Polívku to nemá jedinou chybu. Jiří Strach pochopil co znamená mít dobrý film a všem ostatním režisérům natrhl pralinky. Já mu tleskám a štábu i hercům smekám. Konečně se zde rodí nová klasika, která má tu velikost a kvality obstát vedle S čerty nejsou žerty, Popelkou či Obušku z pytle ven! A to už jsou filmy opravdu dekády staré. Pětkrát hurá!!!! 85% ()

joker.george

Anděl Páně je odsunut na druhé místo nejlepších pohádek vzniklých v tomto, zatím krátkém, tisíciletí a bude tam pravděpodobně, dokud nevznikne třetí díl. Dvojka má možná slabší příběh, ale ve zbylých věcech je lepší a sebejistější. Ústřední dvojice je sehranější a jejich špičkování je zábavnější, rozrostl se i počet různorodých narážek a roliček, film lépe vypadá, rychleji odsýpá a hlavně se obejde bez dětinských skopičin. A nejlepší na pohádce je, že bude bavit další spoustu let, přičemž nebude záležet na věku diváka. 4,5*. ()

Sinn

Milá zápletka, ale nudné a fádní provedení. Trojan s Dvořákem nebaví ani zdaleka tak jako v prvním díle, vtipy se prvoplánově opakují a velmi rychle omrzí (za Kladivo na čarodějnice palec nahoru). Hlavní postavy se chovají stejně jako v jedničce, což u čerta nevadí a je vlastně zábavné, u anděla je to dost otrava a o to víc působí jako pitomec. Navíc proč by se probartošku v pohádce pro děti (!!!) měl čert sázet s andělem o to, kdo sbalí ženskou?! Celkově velké zklamání. ()

bourec

Anděl Páně 2 je o kus horší než jednička.Problém mám zejména s tou necivilní podobou Ondry Trojana.Prostě ten kostým mě ve filmu ruší.Asi to chtělo převlékání s kouzlem.Další je pak role maminky Vicy Kerekes.Jo, tahle paní ze Slovenska se mi hodně líbí.Ale v pohádce působila nepatřičně, nějak mě odváděla od děje.Ne špatný, ale pecka jako jednička to není.70%. ()

Stallone

Na filmu jsem byl v kině s mojí krásnou přítelkyní (modelkou). Jako křesťan a bývalý ministrant v kostele ho nechám bez hodnocení. Nechápu tvůrce snímku za angažování neherců jako Bílá, Osvaldová, Horáček. To NE! Nejzajímavější postavou a nejlepším hereckým výkonem se může pyšnit pan Polívka. ()

dubinak

Pokračování úspěšné "nebíčkovské" pohádky trhá rekordy a ani já nemůžu říct, že by to u mě bylo jinak. Na druhý díl bylo značně vyděláno, skvělými herci se to tu jen hemží a příběh je příjemně zkomplikován. Navíc se jako bonus vypiloval scénář, a tak Anděl Páně 2 nejsou jen prázdné, vtipné fráze pro děti, ale vybroušené hláškování, které má hloubku a je třeba mít pro něj i nějaké ty vědomosti. Jediné, co bylo na škodu, je snad jen to, že jsme se "do nebe" podívali žalostně málo a přivítala bych častější prolínání mezi děním na Zemi a děním v nebi. Jinak palec nahoru. Tohle bude brzy česká vánoční kultovka. ()

C0r0ner

Jednička byla excelentní, ale dvojka mi přišla hodně slabá a natočená jenom pro prachy (což se nakonec povedlo). Děj mě totiž vůbec nezaujal a vtipy mi nepřišly zábavné. K tomu to bylo děsivě schematické, takže jsem na to s postupem času koukal s čím dál větším nezájmem. 50% ()

Cheeter

Za poslední dobu rozhodně nejlepší česká nová pohádka, jakou jsem měl možnost vidět. Jednak výborné herecké obsazení, jednak příběh. A to ještě nemluvím o jemném humoru a k tomu výběru herců, kteří pro to byly vhodně zvoleni. Nemluvím teď o obsazení jako typologie rolí, ale o jménech. To se opravdu povedlo. Navíc příběh musí srozumitelný i dětem, jednoduché a krátké zápletky vedoucí ke konečnému cíli. ()

Martrix

Proč na to jít do kiny? Hrají tam samí skvělí herci. Strach je sympoš. Po dlouhé době se to prý povedlo. A tato pohádka navíc trhá rekordy v návštěvnosti... . Přispěju na český film. Spousta důvodů, proč se usadit do zaplněného kina plný očekávání. Asi není třeba hledat mouchy, takže se omezím jen na to, že jich tam nemálo je. Já osobně ještě hůl nad českou pohádkou nezlomil, ale patřím spíš k těm, kteří čas stráví raději s pohádkami z minulého století. Srovnání je nespravedlivé, ale proč snižovat vysoko nastavenou laťku? Jen proto, že se za posledních 10 let nic pořádného nepodařilo natočit? Anděl páně 2 není špatná pohádka a v první půli je tam vcelku dost sympatických narážek. Dospělí se pobaví, dětem postačí slyšet anděla, jak spílá čertovi do zmetků pekelných a smějí se také. Spousta vaty a žádná dějová kostra, která by za něco stála...přesto to funguje a drží pohromadě. Možná jsem příliš náročný a kritický, ale i když věřím, že si AP 2 své místo mezi klasickými vánočními pohádkami vydobude...zase taková pecka, aby kolem toho byl tak velký humbuk, to není. Ale tvůrcům úspěch přeju...PR se jim podařilo vytvořit na jedničku a je potřeba to zkoušet dál a dál. Pohádky do kina patří. A třeba se podaří vydělat peníze na další Strachův projekt. ()

zette

Pekna pohadka, Strach umi, to je bez debat. Povedlo se mu dat do kupy hvezdne obsazeni, az jsem si rikal, ze je to zbytecne, zvlast v "mikrorolich"... Nevim, jak moc je Ctvrtnickova protekcni, ale v roli Anezky se mi libila. Z hercu me ale nejvice zaujal Jiri Dvorak v roli certa, ten me bavil od zacatku do konce. Hezke kulisy, vtipne dialogy a jednoduchy pribeh. Pravda, jednicku ci ted moc nevybavim, ale mam za to, ze dvojka je lepsi. ()

pakobylka

Cosi jako malý vánoční zázrak ... drobný, leč nepřehlédnutelný a VELICE důležitý a milý dárek ... nesporný "živý" důkaz, že svébytné poetické kouzlo českých pohádek pořád žije. Pravda, tenhle "Anděl Páně" je o něco jednodušší - a snad i prostodušší - nežli jeho starší bratříček, neboť disponuje jen prostinkou dějovou linií, jejíž potenciál navíc nedokáže náležitě rozvinout, nicméně pořád se jedná o nadprůměrně pohodovou i nadprůměrně pohotovou záležitost, která si 4* (byť tentokrát trochu slabší) zaslouží. P.S.: Bože ... jak málo nám někdy stačí ke štěstí ! ()

campix

Jiří Strach po velkém úspěchu prvního dílů přichází s pokračováním, ve kterém se mu povedlo prohloubit snad všechny aspekty prvního Anděla Páně. Takhle nějak si představuji jedničku pokud by na ní měl dostatečné finance. Všechny neduhy jedničky jsou vyléčeny penězi. Už to nevypadá tak levně. Stále to není až tolik výpravná pohádka, ale na druhou stranu velmi dobře situovaná a především dobře natočená. Zároveň je zde ještě více hvězdné obsazení s ještě větším (a nutno říci, že zbytečným) počtem cameí. Chemie mezi Trojanem a Dvořákem stále funguje naprosto výborně. Děj nepřekvapí, ale opět jsem rád, že není debilní jako u většiny českých pohádek. Budu se opakovat, ale i druhý Anděl Páně je naprostá česká pohádková špička. ()

epicek

Neskutečně originální a zábavná pohádka, která se u nás zrodí vážně jednou za pár let. Ivan Trojan je prostě fenomální a Jiří Dvořák mu zdatně sekunduje. Už jsem konečně pochopil, proč se o tom tolik mluví. Anděl Páně zpívá gloriááá ()

Alfréda

Přimhouřím-li oko a zkousnu, že ve dvojce vystupuje Lucie Bílá, je druhý díl po všech stránkách lepší než jednička. 80% ()

KajusaK

Podle mě teda mnohem slabší než první díl, naprosto mě udivuje tohle hodnocení. Ale na to že je to pokračování po více než 10 letech tak super :).. Humor stejný, Trojan opět výborný ()

Šimpy

Strach pořád umí. Jednoduchý příběh, žádné složitosti, spousta náboženských narážek a dvojsmyslů. Kéž by většina současných pohádek vypadala podobně. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin