poster

Pro pár dolarů navíc

 • Itálie

  Per qualche dollaro in più

 • Španělsko

  Por unos pocos dólares más

 • Západní Německo

  Für ein paar Dollar mehr

 • anglický

  For a Few Dollars More

 • Československo

  Pre pár dolárov naviac

 • Československo

  Pre pár dolárov navyše

 • Československo

  Pre hrsť dolárov navyše

Western

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1965, 126 min (SE: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stilgar1
  *****

  Spojíte-li si Clinta Eastwooda, Lee Van Cleefa, dva naprosto geniální špageťáky (Sergia Leoneho, Ennia Morriconeho), poeticky (zde v podstatě leonovsky) westernovou atmosféru a velmi originální zápletku, nemůžete dostat nic jiného, než dokonalou podívanou. Leone je zde znatelně o krok dále, než u remakového Pro hrst dolarů (ačkoli kurosawovského nádechu se nikdy ve svých filmech nezbavil), ale k čisté dokonalosti ještě malý krůček stále chybí (těch pomyslných 5 a 1/2* si prostě ještě nezaslouží :)). Vrcholně excelující je zde však Clint Eastwood, ačkoli tentokrát mu silně šlapou na paty další dvě postavy, kterým je v tomto filmu nepochybně dán stejný prostor. Pro mě osobně je zde absolutní hereckou jedničkou Lee Van Cleef se svým "uhlazeným" pistolnickým stylem...(21.1.2010)

 • D.Moore
  *****

  Jednu z hlavních zápletek Tenkrát na západě "Někdo jde někomu po krku, ale až na konci se dozvíme, proč vlastně" použil Leone už tady. Mohlo by se zdát, že Clintův Monco hraje v Pro pár dolarů navíc druhé housle... Ale to on zkrátka neumí a je skvělý a pozornost na sebe strhává jako vždy.__P.S.: Tradičně dobrý je samozřejmě i Van Cleef, ale jako záporáka ho mám ještě raději.__P.P.S. Doproučuji poslechnout si za sebou soundtracky z Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc a Hodný, zlý a ošklivý. To, jak Morricone svoji hudbu postupem času rozvíjí a dotváří, jak proplétá jednotlivé motivy a dělá z nich nezapomenutelné dílo, si zaslouží neskutečný obdiv.(18.9.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. 1 pomsta, 2 lovci lidí, 14 zločinců a tisíce bankovek ze sejfu banky z El Pasa. Sergiův strhující a podle mne nejlepší western se spoustou skvostných scén. Trailer: http://www.sms.cz/film/pro_par_dolaru_navic/ukazka(27.12.2008)

 • Shit
  *****

  Další z řady skvělejch westernů z dílny Sergia Leoneho a jako vždycky to dopadlo skvěle.V tomhle pokračování filmu Pro hrst dolarů je daleko víc přestřelek a celkově je to o něco lepší, ale pořád zůstala skvělá westernovská hudba od Ennia Morriconeho a drsnej Clint Eastwood, ke kterýmu přidali charismatickýho Lee Van Cleefa. příběh je typicky westernovskej a slušně propracovanej, že vůbec nenudí a nemá to hluchý místa. Pro mě to je další super western od Sergia Leoneho(1.5.2005)

 • DaViD´82
  *****

  Rok 1965 byl pro světovou kinematografii naproto zásadní. Sergio Leone totiž rok po svém "zastřelovacím" westernovém debutu přihodil dalších pár dolarů navíc a odstartoval tím svou dlouhou řadu "nadfilmů". Ano, je to sice ve stínu následujících dvou snímků, ale i tak jde o počin jednoduše dokonalý. I Ennio je na svém tvůrčím vrcholu a to co jeho hudba dokáže udělat s již tak perfektní scénou je naprosto nepopsatelné. Kupříkladu takový "hodinkový" duel v rozbořeném kostele... Navíc se krom obyčejně dobře povedlo obsazení. O hlavním duu se netřeba zmiňovat, ale opomíjet fenomenálního Gian Mariu Volantého v roli El India by byl hřích. Jeden z TĚCH snímků co se prostě musí vidět. Adios.(3.2.2008)

 • - Režisér Sergio Leone nechtěl natočit pokračování Pro hrst dolarů (1964), ale jelikož se z filmu stal velký hit, studio odmítlo Leonemu zaplatit, co mu dlužilo a donutilo ho tak druhý díl natočit. (HellFire)

 • - Sergio Leone do role plukovníka Mortimera uvažoval také o Robertu Ryanovi, který se mu líbil ve westernu Odhalená stopa (1953). (džanik)

 • - Revolver plukovníka Douglasa Mortimera je Colt Single Action Army Buntline Special 10". El Indio má Colt Single Action Army Buntline Special 8". (mortimerm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace