Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

Xmilden

Nenáročná blbina, která je určitě lepší než podobný Pokemon, ale kdyby zde nehrál hodně si užívající návrat do 1. ligy Jim Carrey, už by to bylo fakt o ničem. Zkrátka takový ten krásně vypadají film jako ze škatulky pro rok 2020. Ambice hledejte diváci prosím jinde. 60% ()

Fiftis

Sonic, cez fakt, že je animátorsky urobený priam dokonale, nepripadá ani malým divákom roztomilo. Herec Jim Carrey je známy tým, že sa priamo vyžíva v trochu psychotických rolách. Podobný nádych vdýchol aj zlému doktorovi, ktorý hýri energiou a zápalom pre svoju vec. Jednoducho je vidieť, že sa tento herec opäť poriadne vybláznil. Chvíľami ale až priveľmi prehráva, čo trochu kazí celkový zážitok. Filmu škodí príbeh, ktorý je v skutku predvídateľný a napriek zvláštnym efektom a podareným dialógom sa začneme príliš nudiť. Sprievodná hudba, napríklad od skupiny Queen, však skvele ilustruje atmosféru okamihu. Objaví sa tu rad vtipných hlášok a momentov, ktoré však nepobavia i dospelého diváka. Pre mňa sklamanie, našťastie som sa na tomto snímku nezúčastnil v kinosále. ()

filmfanouch

Kolem hraného zpracování Ježka Sonica už toho padlo dost a já hned na začátek řeknu, že žádnej fanda Sonica nejsem a nebyl jsem ani v předškolním věku. Možná jsem viděl dvě-tři epizody původního animovaného seriálu, jinak šli ale veškeré zpracování Sonica mimo mně a to především co se týče původních videoher. Jedná se tak třeba o úplně jiný vztah než, který mám k Pokémonům- ty už jsem opravdu sice časem začal nesnášet a beru je pomalu už jen jako lépe stravitelnější nastavovanou kaši ve stylu Ulice či Ordinace, přesto jsem se ale na film Detektiv Pikachu opatrně těšil a ve finále jsem s ním byl i spokojen. U Ježka Sonica jsem se ale spíše bál- Jima Carreyho mám sice rád, posledních 4 roky jsi dal ale od herectví pauzu a dalo se spekulovat o tom jestli by právě Sonic mohl nakopnout kariéru. Dále je tu obsazení režijního debutanta Jeffa Flowlera, což sice nemusí být na škodu (Tim Miller u Deadpoola byl taky zjevení a pak ještě přinesl Terminátora 6), dalo se ale nějak obvodit, že samotný Paramount projektu kdovíjak nevěří (což se dalo zase vyčíst z jistých zdrojů). Posledním hřebíčkem do rakve poté byl totálně odfláknutý design Sonica na kterém by snad ani tak nevadilo, že nevypadá jako v původních hrách.... ale vadil fakt, že vypadal prostě příšerně! V Paramountu se ale plácli přes kapsy a dodali Sonicovi nový, hrám věrnější a především hezčí design. Naděje to sice nějak nezvyšovalo, dávalo to ale alespoň, že by mohl film lépe vypadat. A ve finále mám dost možná už do konce roku obsazenou kategorii ,, překvapení roku´´, protože jsem si Ježka Sonica upřímně užil. Nutno ale opět dodat, že jsem nedostal žádnou filmařskou pecku, nýbrž jen zábavnou jednohubku, která je pouze zábavná, slušně natočená s funkčními akčními scénami a především slušnou dávkou popkulturních odkazů a zábavných hlášek, přičemž je hlavní hvězdou nakonec hlavně fakt ten Jim Carrey. Ježek Sonic je slušným rodinným filmem, protože by mohl bavit děti i dospělé. Ježek Sonic je sympaťák, který má ve svém hlasu Bena Schwartze navíc parádní hlášky. Sonic tu odkazuje na Star Wars či Flashe a funguje přitom jako zábavná postava i hlavní hrdina. Palec nahoru si také zaslouží James Mardsen jako lidský parťák Sonica. Mardsen se po Hopovi opět paktuje s digitálním hrdinou, na rozdíl od Hopa má ale Ježek Sonic nosnou hlavní zápletku, velmi funkčního digitálního protagonistu a i přátelství mezi Sonicem a šerifem Tomem se buduje výrazně lépe. Především je Mardsen ve finále sympaťák a má ve scénáři smysl, není to jen pouhá lidská postava, která tam musí být aby nějak spojila Sonica se světem lidí. A to bohužel u podobných projektů není pravidlem. Jak už ale bylo řečeno tak je hlavní hvězda právě Jim Carrey. Carrey furt nepřišel o svůj talent aby si každou scénu kradl pro sebe a je ve finále na Ježku Sonicovi to nejzajímavější- Jeho motivace proč jsem zlý dává s přimhouřením obou oček smysl, především je ale jeho Robotnik šílený jak jen to ve spojením s Jimem Carreyem jde. A jestli právě tohle bude klíč ke znovuzrození kariéry Jima Carreyho, bude mít Ježek Sonic v historii kinematografie přece jen jednu menší důležitou pozici. Je to sice rodinná blbina, v rámci rodinné blbiny je ale tenhle film prostě skutečně zábavná jednohubka. Tvůrci si uvědomují na čem pracují, přesto se snaží v rámci možností dodat co nejlepší zážitek. A dodávají tak ve finále skutečně možná jednu z nejlepších videoherních adaptací všech dob (což svým způsobem jen dokládá fakt, že jsou na tom videoherní adaptace přece jen špatné, čímž opět podotýkám, že tenhle film je fakt zábava). Ježek Sonic (snad) nikdy neměl ambice stát se filmovým masterpiecem a přesto je z toho velmi solidní zábava. Žádná velká pecka, která se zapíše do análů kinematografie a bude se na konci roku řešit jako jeden z vrcholů roku (i když letos bude konkurence fakt slabá), přesto zábavná jednohubka, která ukazuje, že na tom Jim Carrey má a že i debutant může hned napoprvé přijít s nějakými těmi super nápady, které ve finále udělají z látky co sama o sobě nemá zas takový potenciál alespoň tu fajn zábavu. Pokud tvůrci u dvojky dodrží alespoň podobné schéma, uvidím to rád.... () (méně) (více)

JohnnyD

7/10 Za mňa skvelé retro. Som prekvapený ako dobre to fungovalo po tých slabých traileroch. Najlepšie bolo dívať sa na Jima Carreyho v tak prepálenej role, akú nehral azda od deväťdesiatych rokov. Skvelá rodinná zábava. ()

Nin

Film Sonic mi byl ještě před premiérou sympatický dvěma věcmi - vkusně udělanými trailery, které předvedly Jima Carreyho a jeho návrat k šílené komedii, a tím, jak na nátlak fanoušků upravili model Sonica tak, aby měl větší oči a opravdu vypadal tak, jak ho známe z her. Proto jsem filmu fandil a nakonec dostal to, co jsem chtěl - vyvedený film. Jasně, je to především dětský film, který se nesnaží nijak zvlášť apelovat na dospělé, ale to nevadí. Taky je to předvídatelné a hlavní chlápek a jeho slečna jsou všechno vyblejskaní modelové z Disney Channel. Ale hrozní taky nejsou. Jim Carrey je moc fajn padouch, kterýmu sem tam scénář přihodí dobrou hlášku a zbytek odmaká svým charismatem a komediálním umem. Celkově pohodový a milý film pro děti, který rozhodně nedělá firmě Sega ostudu. (7/10) ()

Pilda17

Čekal jsem průser, ale nakonec z toho vyklouzla příjemná zábava. Jim Carrey se objevil na scéně a začala zábava jak se patří. Vizuální stránka Sonica byla bez chyby, lépe snad zpracovat nešel. Ano typický příběh, ale kdo mohl čekat víc, k takové zábavě naprosto dostačující. Příjemné překvapení, které fanoušky Sonica nemůže urazit. 7/10 = 75% ()

HAL

Mohlo být mnohem hůř, předělávání na poslední chvíli filmu prospělo - ale možná by fungoval i s tím původním ohavným antropomorfním ježkem. Příběh je na dětský film správně divoký a nacpaný Jimem Carreym ve své nejlepší poloze, takže nudit nestihne. 7/10 ()

mzss1

(50%) Ježek SONIC není určitě ten typ filmu, který já vyhledávám, ale tak byl jsem ukecán kolegou z práce, abych se na to podíval, tak jsem to riskl. Ve výsledku jsem z toho tak indisponován nebyl, jak jsem s hrůzou předvídal. Já totiž nemám rád animované filmy, seriály atd (vyjma Toma a Jerryho, což je u mě stále nostalgická srdcovka z dětství :D ). Zde je to ale naštěstí provedeno tak, že animovaný Ježek Sonic je zde jedinou animovanou postavičkou, která se ocitla ve světě lidí, takže aspoň tak. Celkově musím říci, že jsem to čekal horší, první cca půle filmu je docela svižná, nenudí, ježek je chvílemi docela vtipný a má zdařilé hlášky, stejně tak mě bavil herec James Marsden. Zato Jim Carrey? Kdysi jsem hltal jeho filmy Zvířecí detektiv atd – jenže to bylo v dětských letech, nyní už mě ten chlap moc nebere a ani zde mě nijak nepřesvědčil. Neříkám, že byl vyloženě trapný, ale v poslední třetině filmu jsem se ho snažil už ignorovat. Právě jak se dere snímek ke konci, tak už mě to vůbec nebavilo. O Sonica se už vůbec nebojíme, vše přežije atd atd atd. Efekty jsou samozřejmě digitální, ale nedívá se na ně špatně. Celkově se z toho dalo vyždímat ještě víc. Potenciál tu určitě ještě byl …. Ale i tak, čekal jsem absolutní blbost a nakonec mi z toho vyšel přijatelný průměr na jedno zabité odpoledne, díky omezeným vycházkám zpíčeného koronaviru. ()

kingik

Stravitelná naivní pitomina, jen pokud u vás zafunguje herní nostalgie. U mě vyvstal pocit, že to modré ježaté dementní stvoření jménem Sonic vlastně nenávidím. Bylo by však spravedlivé najít na filmu s ním nějaká pozitiva. A ta kupodivu skutečně jsou. Tak třeba Jim Carrey. Na svůj návrat do filmu čekal nějakých pět let a bylo docela fajn sledovat ho, jak si před šedesátkou dokáže vychutnat roli psychotického doktora, který s gustem pronásleduje "modráka", je hlavním tahounem a všem herecky vévodí. James Marsden ztvárnil hodného šerifa ze zapadákova, a musím uznat, že hraje stále stejně, ovšem je spolehlivě sympatický. A ještě je zde jeho exotická milá Tika Sumpter. Režijně to není též nejhorší. Nutno přiznat, že Jeff Fowler předvedl, ze má pár bláznivých akčních chvilek, které stojí za pozornost. Všechna čest, že na strašný scénář nerezignoval. Nepochopitelně se k jeho sepsání dostalo zcela béčkové duo Patrick Casey a Josh Miller, které nemá na svém kontě počin, co by prověřil jejich kvality. Neni tedy divu, že se těm dvěma nedaří přijít s něčím prekvapivým, alespoň s něčím, co by nebylo predikovatelné asi tak dvacet minut předem, než k tomu neomylně dojde. A to neni vše, neboť film je avizován coby komediální taškařice, ovšem nezasmál jsem se, ani kdyby mě toho ježka protáhli šourkem. Máte-li slabost pro naprosto naivní dětské filmy bez kouska nadhledu, pařili jste-li v minulosti Sega večery a rébusy Jardy Foglara s ježkem v kleci i osvobozenecké hudební kusy Jardy Ježka považujete za geniální, jistě vás tento film obohatí, dojme a dožene k slzám smíchu. 6/10 ()

Dzeyna

Tyhle filmy, kde je animovaný svět a svět lidí jsou celkem v pohodě. Navíc Jim Carrey mě fakt bavil, po dlouhé době jsem ho někde viděla a potěšilo mě to. A ježek Sonic se taky moc povedl. Za mě hezká podívaná. ()

Kudly4

Čekal jsem o maličko víc. Na druhou stranu, je to zábavná jízda pro děti - celou rodinu. Sonica jsem v dětství hrál, tak jsem si alespoň zavzpomínal. Jim Carrey válí, jako za mlada. Lepší trojka. ()

AppleCore

Úplně ten samej úlet by šel natočit s mnohem větším stylem, švihem i vtipem. Je to až moc velký klišé s tuctovou režií, pořád ale zábavnější než třeba třetí Mizerové. ()

Filmmaniak

Je to lépe režírované, nápaditější a mírně akčnější než třeba hraný Garfield, Méďa Béďa nebo Myšák Stuart Little, ale jinak oproti nim nějaký zásadní rozdíl nevidím. Pro videoherní fanoušky a děti do deseti let určitě v pohodě, jinak je ale Ježek Sonic jen velmi průměrnou rodinnou podívanou, která místy až příliš podceňuje divákovu inteligenci. Hyper-stylizovaný Jim Carrey je fajn, pokud zrovna nesklouzává za hranu trapnosti. Je pozoruhodné, jak často tvůrci využívají Sonicovu schopnost rychloběhu, když se jim to hodí k vytvoření nějakému gagu, ale skoro nikdy, když by to bylo na místě z hlediska praktického řešení problematických situací, v nichž se hrdinové ocitnou. Ještě štěstí, že si fanoušci na internetu vyřvali ten nový design Sonica, protože kdyby mělo zůstat u toho původního, měli bychom tu nového Kačera Howarda. Tak snad na to pak do toho kina aspoň šli. ()

Yoshitsune

Tak jo, tohle se fakt povedlo a jo, je to lepší než Detektiv Pikachu, tam to tahal hlavně Ryan Reynolds, ale tady se to tak nějak táhne samo a neni tady nic rušivého, takže děj dobře plyne a nedochází tomu dech. James Marsden má s podobnými filmy zkušenosti a nepůsobí tady tak nějak na víc, jako právě u Pikachu. Jim Carrey si svoji roli užívá a hraji ji velice dobře, je na něm vidět, že ho to bavilo. Vzhled Sonica je úplně v pohodě, je víc komiksovější a nedá se to vůbec srovnat s tím jak původně vypadal, jelikož vypadal hůř než Sonic z roku devatenáct devadesát jedna, ve své první hře a to měla jen šestnáct bitů. Ale co se týče jeho osobnosti, jo takhle sem si ho představoval, je to nezastavitelný živel a nelze ho nemilovat. Velká část příběhu, je klasický road trip a na akci moc nedojde, byť sem tam sou menší potyčky, akce je hlavně ke konci a jo je to hodně dobrá. Humor je tady trochu víc dospělejší a cílí na ty, co Sonica měli v dětství rádi a teď už sou dospěláci, né že by se u toho děti nebavili, ale celé je to pro tu generaci, co na něm vyrostla. Takže tohle měl být původně průser, ale nakonec je to skvělý film se Sonicem, takže tady nelze nic vyčíst a mohu s klidným svědomím dát plný počet. ()

silentname

"Sonic The Hedgehog" sa konečne dostal na obrazovky. Minulý rok zdvihol prvý trailer veľkú vlnu nevôle a tvorcovia sa rozhodli upraviť animácie, aby Sonic viac pripomínal tvora, ktorého si pamätáme z hier a seriálov. A musím povedať, že som za to vďačný. Tie úpravy na Sonicovi veľmi pomohli k tomu, aby sa film stal lepším zážitkom. Minimálne na pohľad tvorcovia na filme odviedli veľký kus roboty a vyplatilo sa. Okrem toho je tu veľa scénok, kde musím povedať, že veľmi dobre sa kombinuje realita s animáciou. A vo väčšine scénok so Sonicom som veril, že tam skutočne bol. Takže v tomto smere gratulujem. Príbeh je podľa mňa dosť predvídateľný, no na druhú stranu ide o jednoduchý rodinný film. Takže v tom prípade neočakávam nejako moc. A v rámci toho čo film ponúka to podľa mňa funguje. Ben Schwartz je vynikajúci ako Sonic. Veril som mu to v každom ohľade. Rovnako si celý film ale užíva aj veľký Jim Carrey. Ten je do role Doktora Robotnicka tak ponorený, že všetky scénky s ním majú nejakú momentku. Jeho charizma a talent na fyzické herectvo tam výrazne preráža. Je to Jim Carrey a robí si proste čo chce a funguje to. James Marsden je z týchto postáv zaujímavý najmenej. Dokopy je to len hlavný ľudský hrdina, ktorý si prechádza podobnými osudmi ako všetci ostatní ľudskí hrdinovia v týchto filmoch. A slúži skôr ako nástroj než ako reálna postava. Napriek tomu, že sa tvorcovia mu snažia dať nejakú osobnosť je to len kopec klišé. Akčné scénky sú podľa mňa skvelé. Či už naháňačka na diaľnici s veľkým tankom alebo potom naháňačka cez rôzne miesta pomocou zlatých krúžkov. V tomto ohľade je všetko zvládnuté na najlepšiu. Keby som bol decko, zožeriem to aj s navijakom. Ako dospelý a fanúšik Sonica si užívam nostalgiu a dobrú zábavu. Takže verdikt znie, že ak chcete vidieť hraný film so Sonicom, toto je dobrá voľba. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

SeBig

Sonic a Carrey top. Ostatní aktéři mě moc nebrali, to flosováni si taky mohli odpustit, ale jinak jsem se celkem příjemně bavil. ()

Chrustyn

Nenáročná rodinná zábava, které chybí výraznější akce, ale má trumfové eso v podobě Jima Carreyho, který si vychutnává zápornou roli, jako nikdy předtím. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)