Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

gizi

Komedie měla možná mnohem větší potenciál, než který dosáhla. Nevím, zda to bylo tím, že Oldřich Lipský již byl dost starý, nebo tím, že to nedotočil a Podskalský to nezvládl, každopádně je to trochu úsměvné, ale žádná velká sranda, která by se dala od Kaisera a Lábuse v té době čekat, se nekoná. Bohužel. 60%. ()

giacobbe

Nápad vypůjčený z Dva nosáči a video(1985). V počtu vynikajících herců účastnících se rozporuplnosti až trapnosti může konkurovat jen záznam z podpisování Anticharty. Hvězdička za tandem Lábus,Kaiser. ()

Gaudy

Tento film je nemastný a neslaný. Hrozný nezajímavý křečovitý děj. Je jedině dobrý na demonstraci a reklamu 40-ti let znárodnění české kinematografie. Jediné co dělá tomuto filmu hvězdičky je herecké obsazení, kam se museli vejít všichni herci aktivně pracující v Barrandově. Je to hořký hrozen v trsu české kinematografie. ()

Hombre8

Nic moc, docela zklamání, ale vzhledem k tomu, že tuhle dvojici komiků jsem v té době miloval, hodnocení poněkud přepálím. Člověk si občas může dovolit uletět. ()

flyer.nick

Největší koncentrace hvězd v dějinách filmu. K tomu spousta filmových a seriálových narážek a špatný film je na světě. Kaiser s Lábusem sice excelují, ale na příběhu je vidět, že ho napsali asi za noc a je v něm plno děr a nesmyslů, natočené to pak bylo asi za den, většinou na první dobrou. Často je tam něco jen proto, aby to tam bylo, taková snůška skečů a hlášek, které na sebe většinou nijak nenavazují. ()

motyka52

Objektivně vzato je samozřejmě ta premisa dost pitomá a je vlastně otázka, zda je to vůbec film nebo spíš jakýsi dokument/upoutávka na velkou filmovou výstavu. Na druhou stranu jsem ale jako malej capart na té výstavě byl, dokonce víckrát, byl jsem nadšenej, takže jsem ten "film" měl rád už kvůli tomu. A s odstupem mnoha let jsem v něm našel i překvapivé množství slušných gagů a filmových odkazů. ()

CrazyWolf

Průměrná kravina, ale na druhou stranu plná zajímavých nápadů. V ničem neviniká, ale na druhou stranu mě docela pobavila a nemůžu na ni jen tak zapomenout. Takže jen průměr, ale docela zábavný průměr. ()

Bránolog odpad!

Snad jediný film, kde jsem měl chuť odejít z kina dlouho před koncem. A to nás tu a tam vodili na základce na řádné shity. ()

sci

Kaiser a Lábus mě zas tolik neoslovili, ale co scéna to narážka na jiný film a herci si tam skutečně hrajou. ()

zmirix

Jakýsi slepenec,který nefunguje.Komedie která nebyla vtipná a spíš smutně předznamenala konec kvalitních český komedií. ()

Khotzilla

Bizar na zakázku. Je fakt, že ta výstava, na které se to celé odehrává, byla výjimečná, ale dobrý dokument by byl lepší. A jediný akceptovatelný vtip s vylézajícím davem herců z malého fiátku to nezachrání. A dobová ukázka Kaiserova travesty humoru spíš trapná. Ale hodně zajímavé a poučné je sledovat výrazy přijíždějících herců - jedni se naparují, jiní jsou spíš otráveni a jsou i tací, u kterých je jasně patrné, jak už to chtějí mít rychle za sebou... ()