Reklama

Reklama

Pán prstenů: Prsteny moci

(seriál)
  • USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
Trailer 5
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Předloha:

J.R.R. Tolkien (kniha)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Začínáme dobou relativního míru a sledujeme společenství postav, které čelí znovuobjevení zla ve Středozemi. Od nejtemnějších hlubin Mlžných hor přes majestátní lesy Lindonu, dechberoucí ostrovní království Númenor, až po nejzazší kouty mapy, stvoří tato království a postavy dědictví, která přežívají ještě dlouho po jejich odchodu. (Prime Video)

(více)

Videa (10)

Trailer 5

Recenze (342)

Mikarda 

všechny recenze uživatele

Tu je opravdu hrozně těžko hodnotit. Postavy se mi povětšinou líbily, ty hlavní linie (mimo Nori) za to opravdu stály. Numenor a všechny ty efekty okolo opravdu pecka. Kdybych si u toho ale nepředstavovala Silmarillion a další Tolkienovo dílo, které mi přišlo pod ruku, tak to bylo slabé. Moc se tam toho neděje, vleče se to, příjezd Numenoru je pro děj v podstatě zbytečný. Na další sérii se kvůli Galadriel podívám znovu, ale se smutkem jsem vzpomínala na Hru o trůny, kde nám postavy padaly jak na běžícím páse a užívali jsme si super zvraty. To tu zkrátka chybí, můžeme jen doufat, že se tvůrci poučili a s druhou sérií se nebudou tak mazlit. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. SÉRIE – Internet byl dříve tak krásné místo, dokud se polovina jeho uživatelů zničehonic rozhodla k tomu, že z nich budou militantní xenofobní čuráci kteří všechno, kde není 100% výskyt heterosexuálních bílých mužů, budou označovat nálepkou "woke".... Chtě nechtě, snaha internetovejch trollů potopit vše, kde se objeví aspoň jeden černoch anebo hlavní postavou je ženská, se setkala i s návratem do Středozemě pod tvůrčí taktovkou Amazonu. Hispánský hobiti, mytologická nepřesnost a veškerý předsudky stranou – tím, čím Jacksonova trilogie i Tolkienovská fantazijní poetika [v rámci i mimo rámec literární předlohy] vynikala, tu rozhodně nechybí. Ten gigantickej budget je fakt znát a tvůrci vložili do tohoto ambiciózního projektu [jen tak pro zajímavost nejdražší seriál v historii] nezměrný úsilí a nepředstavitelnej effort, který naprosto stírá jakoukoliv hranici mezi filmovým a seriálovým formátem. Možná jsem až moc velkej naivka, ale takhle jsem si odjakživa představoval věrohodný comeback do Středozemě, a nebudu se za to nikomu omlouvat..... JENŽE to vše je prakticky k ničemu, poněvadž příběhově jde o 'expozici expozice', kvůli čemuž celých 8 epizod působí jako jeden velkej, zdlouhavej, monotónní a úmornej teaser na druhou řadu. První dva díly jsou takový pomyslný highlight či etalon; zbytek je strmá jízda z kopce – tak snad si Rings of Power příští rok napraví reputaci a skočí do Středozemského kotle po hlavě. I tak jde v rámci i mimo rámec seriálových production values vysokej nadstandard. Šmajdalf aby vám prdel ztřískal.... 3,5 lembasů z 5 ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(Po 1. sérii) Vlastně... docela hezká průměrná fantasy? Některé linky šlapaly, některé bolely, u herců to samé. Nakonec jsem se ale zvládl soustředit spíš na pozitiva, a jelikož Bear McCreary po hudební stránce opravdu nezklamal, přinejmenším něco Prsteny moci trefily na jedničku. Radši si ale nechci představovat, jak mohly vypadat, kdyby je napsal a natočil někdo výrazně schopnější... ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Už dávno před Jacksonovou filmovou trilogií jsem hlásal názor, že vrcholem Tolkienovy tvorby jsou temné a vznešené příběhy ze Silmarillionu, a že pozdější (a bohužel i obsáhlejší a ucelenější) pohádka o Pytlíkovi a prstenu je už jen slabý, černo-bíle naivní odvar pro děti, pohádka o vítězství dobra nad zlem, završená slzopudným sluníčkovským happyendem. A vidět Silmarillion zfilmovaný, byl už dávno můj divácký sen. Ale dávno jsem už taky pochopil, že k tomu nikdy nedojde, protože tenhle počin by byl nejenom příliš finančně a filmařsky náročný, ale bohužel i proto, že by nějaké příběhy o Ainur a zemi Aman a Valinoru a elfech asi většinu lidí ani příliš nezajímaly. Protože obyčejní lidičkové se s elfy neidentifikují a žádají si spíš příběhy o jiných obyčejných lidičkách a nebo o roztomilých hobitcích. A tak beru zavděk aspoň tímhle seriálem z časů tzv. druhého věku, který samozřejmě není úplně podle Tolkiena, jsou v něm dokonce už i otravní miloušcí hobitci (respektive předchůdci hobitků "chluponozi"), a kromě elfů samozřejmě i spousta různých lidiček a jejich osudů. A i když nějaké ty prachy jsou ve výpravě znát, místy mě vizuální působivost docela zklamala. Třeba fakt, že vojenská pomoc Númenoru jižním krajům sestává ze tří(!) válečných lodí, nebo že celé ony "jižní kraje" představuje jedna dřevěná vesnice s pár tucty otrhanců. A čím víc se seriál blížil k poslednímu osmému dílu, tak tím víc mi bylo zřejmější, že na jakés takés završení/uzavření všech dějových linií (bitva "posledního spojenectví") budou potřeba odhadem minimálně ještě dvě další řady, protože v řadě první se uzavře leda velké prd. Ale celkově se mi to líbilo a bavilo mě to, bavil mě příběh Galadriel (která minimálně v prvním i druhém věku byla určitě spíš válečnicí než éterickou čarodějkou), příběh čaroděje, Morgothem pokřivený elf, a zaujalo mě jisté dílčí rozuzlení v závěrečném dílu (Sauron), považuju tohle seriálové pojetí nejednoznačnosti "zla" za dospělejší a realitě mnohem bližší, než infantilní Sauronovo absolutní zlo tolkienovské. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Je to neuveriteľné - seriál je prevažne o mojej najobľúbenejšej postave z Pána Prsteňov - Galadriel a mne z toho po prvej sérií vychádzajú 2 hviezdy. Strašne z toho cítiť Bčko a malý rozpočet. Áno, pre mňa je veľká škoda že Galadriel už nehrá sexi kosť Cate Blanchett, ale Morfydd Clark celkom ujde a obľúbil som si ju v tomto seriáli. Príbehy o ostatných veciach ale nudia. Nebavia ma elfovia, nebavia ma škriatkovia a už tobôž ma nebavia nesympatickí hobiti. Tí "chluponozi" ako to zase komicky pomenovali češi mi skôr pripomínajú nejakú cigánsku kočovnú famíliu čo cestuje z Indie za lepším životom. Sklamanie a neočakávam že sa to druhou sériou zlepší. Hodnotenie: Epizódy: 1* / 2,5,6,7 ** / 3,8 *** / 4 **** ()

Galerie (814)

Zajímavosti (43)

  • V listopadu 2017 koupila společnost Amazon práva na Tolkienův svět za 250 miliónů amerických dolarů. Konkrétně má práva na natočení pěti sérií a jednoho vedlejšího díla (spin-offu). (N001CZ)
  • Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)
  • Společnost Independent Casting, která hledala lidi do rolí skřetů, vydala inzerát: Pro roli jsou vhodné osoby, které splňují následující požadavek: „Jestliže vypadáte jako kožená příruční taška nebo máte trilion vrásek.“ Věková hranice nebyla určena, výška přibližně 152 cm nebo nad 198 cm. Vhodné měly být dále osoby s přirozenými zrzavými vlasy. [Zdroj: Refresher.cz] (Geralt z Rivie)

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)

Reklama

Reklama