Reklama

Reklama

Pán prstenů: Prsteny moci

(seriál)
 • USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
Trailer 3
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Série(2) / Epizody(16)

Začínáme dobou relativního míru a sledujeme společenství postav, které čelí znovuobjevení zla ve Středozemi. Od nejtemnějších hlubin Mlžných hor přes majestátní lesy Lindonu, dechberoucí ostrovní království Númenor, až po nejzazší kouty mapy, stvoří tato království a postavy dědictví, která přežívají ještě dlouho po jejich odchodu. (Prime Video)

(více)

Zajímavosti (43)

 • Nabídka Amazonu na práva natočit seriál nebyla nejvyšší nabídkou, kterou Tolkien Estate přijala. Tuto čest má Netflix, který nabídl 250 milionů amerických dolarů za práva natočit několik seriálů o různých postavách z Třetího věku ve stylu MCU. Tato představa Tolkien Estate vyděsila a zvolili raději nabídku 200 milionů dolarů od Amazonu s příslibem originálního příběhu a možnosti tvůrčí kontroly nad seriálem. (spacemaster)
 • Natáčení druhé série se přesunulo z Nového Zélandu do Anglie. (spacemaster)
 • Rozpočet 1. série překonal (465 milionů amerických dolarů) náklady trilogie Pána prstenů (281 milionů dolarů) o 184 milionů dolarů. Naopak trilogie Hobbit (745 milionů dolarů) zůstala nepřekonaná o 280 milionů dolarů. (Geralt z Rivie)
 • Will Poulter původně přijal nabídku hrát v seriálu. Nakonec ze seriálu odstoupil pro přeplněný program. [Zdroj: Refresher.cz] (Geralt z Rivie)
 • Podle portál LadBible si každý za účinkování v pozici skřeta vydělal zhruba 4 500 korun na den plus stravu. [Zdroj: Refresher.cz] (Geralt z Rivie)
 • Společnost Independent Casting, která hledala lidi do rolí skřetů, vydala inzerát: Pro roli jsou vhodné osoby, které splňují následující požadavek: „Jestliže vypadáte jako kožená příruční taška nebo máte trilion vrásek.“ Věková hranice nebyla určena, výška přibližně 152 cm nebo nad 198 cm. Vhodné měly být dále osoby s přirozenými zrzavými vlasy. [Zdroj: Refresher.cz] (Geralt z Rivie)
 • Tvůrci schválili druhou sérii, a to ještě před natáčením první série. [Zdroj: Novinky.cz] (Leopard105)
 • Děj se odehrává ve Druhém věku, jenž trvá 3 441 let a končí Sauronovým pádem, jenž je vyzobrazen v úvodu Společenstva prstenu (2001). [Zdroj: Filmtoro.cz] (Geralt z Rivie)
 • V listopadu 2017 koupila společnost Amazon práva na Tolkienův svět za 250 miliónů amerických dolarů. Konkrétně má práva na natočení pěti sérií a jednoho vedlejšího díla (spin-offu). (N001CZ)

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda) (S01E01)

 • Dva vysoké stromy, které můžeme vidět na krátký moment ve flashbacku, jsou Telperion a Laurelin. Starší Telperion dával stříbrné světlo a byl též nazýván Bílý strom, Silpion a Ninquelótë. Okamžik, kdy poprvé zazářil, je zván Hodinou otvírání a od tohoto okamžiku se ve Valinoru začal počítat čas. Druhý strom Laurelin („zlatá píseň“), který dával zlaté světlo a teplo, si vysloužil též názvy Malinalda („Zlatý strom“) a Culúrien. Svou mocí je vytvořila Valar Yavanna, aby svou září osvětlovaly Valinor. (Illuminare)

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda) (S01E03)

 • Galadriel (Morfydd Clark) řekne Halbrantovi (Charlie Vickers), že jejich setkání nebyla náhoda, ale důsledek práce vyšší moci. Naráží tím na Eru Iluvatara, nejvyššího boha Ardy a celého Tolkienova vesmíru. Ten opravdu události na Ardě občas ovlivňuje, nejznámnějším příkladem budiž to, když poslal Gandalfa zpět do Středozemě jako Gandalfa Bílého. (spacemaster)

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda) (S01E03)

 • Galadriel (Morfydd Clark) se představí jako Noldor. Noldor byli nejmocnějším národem elfů, a to oni stvořili Silmarily. Jejich prvním králem byl Finwe, který měl syna Finarfina, což je otec Galadriel. (spacemaster)

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda) (S01E03)

 • Galadriel (Morfydd Clark) vysvětluje Halbrantovi (Charlie Vickers), že Numenorci stáli při boji s Morgothem na straně elfů. V té době se jmenovali Edain a přišli na ostrov Elenna vedeni Elrosem, bratrem Elronda, který následoval hvězdu na nebi, kterou nesl jeho otec Earendil, jehož socha se tyčí nad přístavem. (spacemaster)

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (více)

Reklama

Reklama