Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

adam9

Z této krimi série se dá vytáhnout mnohem víc než jen tuctový akční thriller. Ostatně Fincher nás o tom přesvědčil. Foyová prokázala dostatek talentu na to, aby postavu vyzrálejší Lisbeth zvládla. Jen jí je třeba dát více prostoru v psychologickém prokreslení postavy, podobně jako dostala Maraová. Alvarez ale z Foyové udělal pouze nesmlouvavou tvrďačku a neuvěřitelně geniální hackerku, které přijdou její výjimečné schopnosti vhod zrovna vždy v ten pravý čas. Lisbeth je zkrátka vůči jakémukoliv nebezpečí prakticky odolná. Přitom potenciálu na poukázání jejich slabin prostřednictvím sestry bylo víc než dost. Tak možná příště pod taktovkou jiného režiséra, který populární ženskou ikonu trochu zlidští a zbaví jí atributů superhrdinky. Jestli tedy nějaké příště v dohledné budoucnosti bude a série se třeba znovu na dalších sedm let nezastaví... ()

666Carnage

Lisbeth Salanderová dostává další filmové zpracování a já jsem velice spokojený. Hodně ohlasů sice tento díl odsoudilo ale já jsem s ním byl opravdu spojen. Nepřišel mi vůbec špatný a i příběh mě bavil včetně jeho zpracování. Sice už tu máme třetí představitelku Lisbeth Salanderové ale to nevadí. Claire Foy si to docela dává a tahle role mi k ní šla. Fede Alvarez to teď zkusil jinak protože natáčí spíše horory ale krimi mu taky šlo. Jak říkám, ne každému tohle bude po chuti ale mě to sedlo a snímek jsem si užil a finále v baráku bylo super. Švédská hackerská pohoda s nádechem thrilleru. 75% ()

Lukoboss

Oproti původní (severské) verzi je to výrazně slabší, do popředí jde spíš akce než mrazivej thriller. Ale pravdou je, že lokace z chladnýho prostředí jsou fakt dobrý. Hlavní postava není tak výrazná, jako byla N. Rapace, stejně tak se objeví víc nesmyslů, než tomu bylo dřív. Např. je několik příležitostí, kdy se dá hlavní záporák (blonďák) sejmout, ale ne, to se všechno musí stát jinak a složitěji. Stejně jako když několik chlapů dostane 2x-3x teaserem, ale stejně vždycky vstali a bojovali dál, zatímco jiným stačilo jedno zabzučení. Je to škoda, takový scény snímek kazí, ale tak co už, nic moc s tím neuděláme. ()

Loki_Six

"The past, sometimes, can be like a black hole. If you get too close... it might pull you in. And you disappear. I don't want to disappear." ()

Wally

C. Foy byla velice dobrá a celkově tento snímek byl fajn... Holt, když navazujete na úžasnou N. Rapace a původní skandinávskou trilogii, tak se nemůžete ubránit srovnání a upřímně....původní tři filmy to byl nářez... Tento film nedělá rozhodně výše zmíněné trilogii ostudu, ale je o tu jednu hvězdu níž... ()

provitamin

Čakal som dlhé nudné finčerovské pátranie/vyšetrovanie a dostal som akčný thriller na štýl Jasona Bourna, čo mi k Lezbet Salander nepasuje, preto len 70%. ()

Hanys_

Nevím jak knížka, ale Lisbeth Salander je tady za skoro supermanku a působí to fakt divně. Navíc mi z té trojice všech Líz sedla právě Foy nejméně. To samé platí o Mikaelovi. Ten casting se prostě moc nepovedl. ()

kolemjdouc odpad!

nic není co bejvávalo.Foy prostě není Rapace!Z Rapace prostě to herectví tryská.Foy mi přijde jak leklá ryba.Jestli chtěli tihle filmaři dokázat že to umí líp tak se to nepovedlo.Švec se má držet svého kopyta.Jednoduše:když se do toho Švédi opřou tak to má grády.A napodobovat je je dosti riskantní. ()

cmenda

Trochu zklamání , jak z obsazením hlavní hrdinky ,tak dej byl nemasnej neslasej oproti předchozím filmům na které to má navazovat. ()

Marius_ss

Silne *** Ak by nevymenili Daniela Craiga a Rooney Mara boli by to *** ( čo neznamená že tento film nie je plny kvalitných a dobre hrajúcich hercov, no zatiaľ čo spomínaná dvojica mi do universa zapasovala skvelo (dokonca predčila aj severský originál), na novú Lisbeth a Mikaela si neviem zvyknúť. Hlavne Mikael mi prišiel skôr ako dievča v núdzi než ako rovnocenný parťák schopný niečo vyriešiť (náznak feminizmu vo filme ?) Jedna sa ale o umne natočený film, ktorý má prijemne prekvapil a už teraz sa teším na pokračovanie ( len treba vymeniť veď viete koho ;) ()

Ayush

Od tohoto volného filmového pokračování Milénia jsem pro jistotu neměla žádná velká očekávání, protože takové "dotáčky" obvykle nedopadají dobře. Ale vezmu-li v potaz, že se již nejedná o originální sérii (tzn. snížím-li nároky), nebyl to vůbec špatný zážitek. Tentokrát to na plátně není Rooney Mara, která všechny tolik oslovila v roce 2011, ale myslím, že Claire Foy si s nastavenou laťkou poradila dobře. S hlavní postavou se dokonale sžila, což mě potěšilo. I když měla na můj vkus až moc makeupu, vizuál Camilly by Lisbeth seděl lépe. Ale to už si do filmu projektuju knižní sérii. Ve filmu je také větší množství až příliš "cheesy" scén, které by člověk raději vůbec neviděl, ale budiž, to nevadí. Celkovému zážitku z filmu to neubírá, tak jako tak jsem se ihned ponořila do dějové linky a nechala se vtáhnout do neznáma. ()

Garch

Natočili akční komiks na kostře Milénia a z Lisbeth Salanderové je teď taková severská Lara Croft :)... PS Hlavní role jsou rozděleny mezi ženy rozhodné a ženy rázné. Muži přicmrndávají. ()

rotel

Pekné obrázky, pekný ľudia(niektorý), pekné autá(niektoré) a to je asi tak všetko. Škoda času, ale čo už - poučenie do budúcna. ()

Eterninox

Taky jste se těšili na pokračování Fincherovy Dívky s Dračím Tetováním? Tak vězte, že tenhle film s ním má společná jen jména postav - a odlišné obsazení je bohužel ta nejmenší ze změn. *** Místo Lisbeth - emočně poškozené asociální hackerky máme Lisbeth - superšpiónku a akční hrdinku, která se zaplétá do spiknutí hodného Mission Impossible, jen bez impozantních akčních scén, strhující režie, nebo zajímavého scénáře. *** Na nedělní večerní krimi byste si tedy mohli asi vybrat i hůř. ale oprosti vynikajícímu prvnímu dílu opravdu velký sestup v kvalitě. 55% ()

petikacka

No, těšila jsem se na pokračování Milénia...A nedostala jsem absolutně nic, nic...Oproti severskému zpracování trilogie je tahle americká verze normální výsměch knihy. Dávám 2 a to ještě s přimhouřením oka... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády