poster

Documentary Now! (TV seriál)

Komedie / Dokumentární

USA, 2015 - 2016, 5 h 1 min (Minutáž: 20–25 min)

Kamera:

Alexander Buono

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Fred Armisen, Bill Hader, Helen Mirren, Jack Black, W. Earl Brown, Dale Dickey, Steven Michael Quezada, Cedric Yarbrough, Linda Porter, Sigurður Sigurjónsson, Jeff Doucette, Kenny Loggins, Katla Margrét Þorgeirsdóttir, Arndís Hrönn Egilsdóttir, Víkingur Kristjánsson, Scott Vance, Hjalti Rúnar Jónsson, Tinna Hrafnsdóttir, Friðrik Friðriksson, Tawny Newsome, Sigurður Þór Óskarsson, Rob Benedict, Mario Perez, Irving Azoff, Mike Damus, Van Epperson, Ty Dolla $ign, Joe Howard, June Carryl, David Chang, Maya Rudolph, Randy Oglesby, Eric Nenninger, Sy Richardson, Michael Patrick O'Brien, Tim Robinson, John Slattery, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Gilland Jones, Mariah Bonner, Aidy Bryant, Hannes Óli Ágústsson, Þórunn Erna Clausen, Sveinn Þórir Geirsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Þorsteinn Guðmundsson, Sigurður Skúlason, Ólafur Egilsson, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Steinn Ármann Magnússon, Cameron Crowe, Alana Haim, Danielle Haim, Este Haim, Paula Pell, Michael McDonald, Jeff Corbett, Hector Elias, Peter Breitmayer, Lennon Parham, Damon Standifer, Bill Smitrovich, L.J. Johnson, Hal Willner, Paul Thomas Anderson, Peter Bogdanovich, Faye Dunaway, Mia Farrow, Adriana Fonseca, Benton Jennings, Mayra Leal, Daran Norris, Peter Fonda, Anne Hathaway, Laura Bell Bundy, Jeff Bergman, James Handy, Bob Levitan, Harvey Guillen, Nathan Barnatt, Jim Lau, Sam Pancake

Střih:

Adam Epstein

Scénografie:

Katie Byron, Caity Birmingham

Kostýmy:

Marylou Lim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • P1tr
  ****

  Bill Hader a Fred Armisen jsou zkušení veteráni ze Saturday Night Live a moc dobře ví, co v humoru funguje a co naopak ne. Své letité zkušenosti aplikovali na vlastní sérii falešných dokumentů, ve které formálně profesionálně zpracovávají ujeté příběhy, nad kterými občas zůstává rozum stát, ale stát rozhodně nebude vaše bránice. Documentary Now! totiž svojí kombinací ujetého humoru a vážného formálního stylu působí velmi vtipně a svěže a většinou svých epizod skvěle pobaví. Najde se i nějaký ten slabší díl, ale i v horších momentech narazíte na dobré nápady a charizma hlavních představitelů pozvedne jakýkoliv okamžik. Jde tedy o sympatický a příjemný projekt, ve kterém všichni zúčastnění září.(27.3.2018)

 • dud
  ***

  Po prvních třech dílech se začínám utvrzovat, že kvalita a humor se bude pokaždé měnit podle koncepce příslušného pseudodokumentu. První Sandy passage koncipovaná jako found footage á la Blair witch byla dost WTF s minimem vtipu (40 %), zato Kunuk Uncovered s komentářem "jak to tenkrát s tím pošukem eskymákem bylo" doplněným o černobílé záběry byla smršť suchých hlášek a gagů a zasmál jsem se jako už dlouho ne (90 %). Třetí díl Dronez sledující neohrožené bezmozky reportéry, kteří hledají v Mechiku El Chingona, a je potřeba je 2x nahradit, jelikož se nechají odprásknout, je sice hezké pošťouchnutí investigativních žurnalistů, ale Armisen s Haderem parodují na můj vkus až příliš pitomě a přehnaně (50 %). Uvidíme, co bude dál, zatím ale bezmezné nadšení z internetů nesdílím.(6.9.2015)

 • Davies182
  ****

  PILOT: Společnosti zrcadla nastavujícího Documentary Now! bychom se dle všeho měli dočkat šesti cáklých epizod, v každé z nich přijde na (legrační) přetřes jiná ostře sledovaná celoplanetární problematika. První šílený díl s názvem Sandy Passage divákům představuje sociálně slabší americkou rodinku žijící v rozpadajícím se domě, s druhým se za týden vydáme do Mexika za drogovými kartely. A tak dále – dorazí i hipíci a spiritualisté. Hned úvodní našláplá část pak boří tolik filmových (čti seriálových) bariér, že jeden nestačí valit bulvy. Jak vypadá kontroverzní meta-humor, rozhodne-li se vetřít do seriózního dokumentárního rybníčku? Již startovní Haderovy a Armisenovy role "jednodušších buranských žen" dávají tušit, že si s touhle parodií na dokumenty užijeme spoustu netušených diváckých WTF. A nic jiného než "what the fuck" se zde vážně použít nedá, pilotní epizoda vás spolehlivě zadupe do země.(24.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace