Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

angel74

Jaromíra Hanzlíka jsem měla vždycky ráda. Na jeho filmový návrat jsem se tedy docela těšila a teď mě mrzí, že se zrovna dvakrát nevydařil. Scénář, jenž sám napsal, má bohužel spoustu hluchých míst, ale nemůžu zase říct, že by mě samotný příběh nějak urážel. Kdyby se tolik nenabízelo srovnání se snímkem Léto s kovbojem, který je podstatně kvalitnější a vtipnější, tak bych Léto s gentlemanem ohodnotila alespoň slabšími třemi hvězdičkami. Pomalu se totiž dostávám do věku, kdy se s Annou v podání Aleny Antalové dokážu ztotožnit. (40%) ()

danliofer

Myslím, že až tak kritičtí být k tomu filmu nemusíme. Dle mého soudu docela dost zachytil z toho současného českého občas dost zapšklého rybníčku. Samozřejmě bych panu Hanzlíkovi ubrala na patetičnosti projevu, ale jinak jako letní oddechovka dobré :-) ()

dr.fish

Naprosto otřesná hudba, která film sráží do žumpy. Bareš s Antalovou se docela úspěšně snaží zahrát manželskou krizi. Hanzlík je bohužel k politování trapný "kovboj", který má "léto" už dávno za sebou. Film stěží k vydržení. 40% ()

Skuby47

Vybrala jsem si na dnešní večer z televizní nabídky tento snímek asi kvůli Hanzlíkovi a upřímně přiznávám, že i když to nebyl žádný trhák, v pohodě jsem se na něj dodívala. Komorní, jednoduchý, zvolna plynoucí příběh odpovídá scénáři od staršího tvůrce, který je určen pro starší diváky, k nimž se i já počítám. Myslím, že není vhodný pro promítání na velké plátno, hodí se spíš pro televizní obrazovku. Pokud bych na něj šla do kina, asi bych byla kritičtější. Herecké obsazení není tak otřesné, jak je zde v mnohých komentářích prezentováno, až na věkové nesrovnalosti ženských postav, které při vhodném maskování tak nevadí. Snad jen Lucce Vondráčkové nebylo dáno do vínku tolik hereckého talentu, aby důstojně obstála. Vždycky to od publika schytá, proto se asi opětovně, ale bezvýsledně snaží dokázat opak. Měla by zůstat u zpěvu, kde se ji daří víc. Pro mne byl nejvěrohodnější Igor Bareš. Není to Pojišťovna štěstí, Léto s kovbojem ani Sanitka s kterými to tady řada diváků srovnává. Řeší se zde vztahový problém, jak se vymanit z manželského zevšednění a stereotypu, který na každý dlouhodobý vztah po čase dolehne. Námět této cudné romance není špatný, ale zpracování je dosti mizerné, chybí humor a nadsázka, převláda patetičnost. Škoda, mohl to být mnohem lepší film. ()

vnimatkrasu

Místy, když člověka nefackuje trapnost nebo zrovna nebojuje s oplznýma floskulema, který nikdy nechtěl slyšet, prosvítá ve filmu civilní Hanzlík, kterýmu bych fajn letní dramedy přál. Ale nejde to. V týhle legraci mu zoufale schází úsměvy. ()

Khumbac

A proto, že už upoutávka v TV naháněla nekompromisní demenci scénáře, jsme na to museli kouknout. A ano, nezklamalo. Výbuchy smíchu se dostavili v hojném počtu. Poetický Jarin, vyčkávající v zatopeném lomu. Poéta filuta sedící, v deformované pozici, na stromě. Dialogy hodné dekapitace. Nebrat. ()

Johnny.ARN odpad!

Toto natočí len niekto, kto si to prežil, alebo má nejaký problém. Prečo sa to ale muselo dostať ku mne? Kto mi ten čas vráti? ODPAD! ()

anli

Často si říkám ,jak málo ,vlastně moc málo je nových, dobrých komedií a o českých komediích to platí dvojnásob.Jaromír Hanzlík si vzpoměl na svojí nezapomenutelnou komedii "Léto s kovbojem" a pojal myšlenku na jakési volné pokračování.Napsal si scénář a oslovil ,do té doby výhradně televizního ,režiséra Jiřího Adamce.Vybrali spolu herce a hurá točit.Musím říct ,že už sám námět a potažmo scénář je tak maximálně na bakalářskou povídku do televize ,nikoliv na celovečerní film do kin.Příběh je sám velmi slabý a nebojím se říct až o ničem.Spousta postav je tu nějak přidáno,aby bylo koho točit ,ale hercí nemají co hrát a hodně věcí vyšumí do prázdna.Srovnání s kovbojem je opravdu jen díky Hanzlíkovi ,který totiž asi zapoměl ,že na opravdu dobrou komedii potřebuje dobrý příběh ,dobrý scénář ,který je hlavně vtipný a skvělé herce.Tady se všeho nedostává a i zkušený televizní matador Adamec tu nic nepředvádí ,protože ani nemůže.Nic moc tu nepředvádí ani herci a například Šimůnek ,Vondráčková , Etzler jsou tu úplně nanic a vůbec jsem nechápal ,naco tady jsou.Celý film působí velmi televizně a nezachraňuje to ani kamera,ač se snaží sebevíc ,ani hudba ,ani krásné exteriéry ,které jsou největším plusem filmu.Ale pro mě je hlavní to ,že bych se měl u komedie smát a bavit a tady jsem ze za cellý film pousmál asi dvakrát ,což je opravdu málo.Možná film vezmou na milost televizní diváci ,kterým romantika a lehkost bude stačit.Dávám 40% za krásně nasnímané exteriéry a těch pár pousmání ,na víc to opravdu není.A prosím Jiřího Adamce ,aby se vrátil k tvorbě televizní ,která mu sedí a je v ní jako doma a Jaromír Hanzlík ať užívá zaslouženého důchodu a občas se mihne ve filmu jako vedlejší postava ,na celý film už prostě nemá.No a teď si pustím nějakou dobrou českou komedii ,abych si spravil chuť. ()

pytlik... odpad!

Snímku výrazně uškodilo to, že byl natočen tak pozdě... v éře zvukového filmu. Kdyby postavy nemluvily, zlepšila by se úroveň tak o 100%, což ovšem znamená, že by i nadále zůstala v totálním odpadu, páč nulu nulou nezvětšíš. Ale aspoň by byl nešťastný divák ušetřen těch blábolivých dialogů doslova o ničem, bez špetky jakéhokoli nápadu a vtipu, se spoustou klišé a lidových, všeobecně známých moudrostí. Z Hanzlíkových promluv navíc kapal sliz na všechny strany. I vzhledem k jeho chování, kdy si zrovna nejsem jistý, že pravý gentleman se snaží ošustit každou vdanou paničku v okolí, bych navrhoval přejmenovat film na "Léto s echt slizákem". Mimochodem, nechápu, kde se v komkoli vzala ta drzost toto vůbec srovnávat s velmi vtipnou a zábavnou komedií Léto s kovbojem, vždyť kromě ročního období a jakés takés lásky se jedná o naprosté protiklady. ()

PierrevanH

Na léto s důchodcem mě "skvostný" produkční ansábl, zastoupený mimo jiné režisérem jednoho z největších seriálových tuzemských paskvilů Rodáků, neutáhne. ()

bari68

Dľa hodnotenia tunajších užívateľov som logicky ani veľa od tohto filmu nečakal. V niečom som sa nemýlil, istotne filmový kritici Gentlemana roztrhajú. Občas je to trochu hlúpe, hra na náhodu, niektoré postavy, resp. činy divákovi občas bijú do očí. Bolo tu ale niečo, čo občas u niektorých českých filmov postrádam, a to je predovšetkým, že to bolo milé, príjemné, dobre sa na to pozeralo ( ako aj lokality ) a čas od času to bolo aj vtipné ( prirodzený humor, žiaden kameňák ). Pre staršíčh, či ženy dokonale odporučujem, u mňa ľahká spokojnosť. ()

klukluka

Vítejte v Nadrženkově. Jakmile sem jednou zabloudíte, pravděpodobně si zapícháte. Minimálně vás to napadne. Prakticky všichni o tom s váma totiž budou chtít mluvit. A je úplně jedno, jestli jim bude deset nebo osmdesát. Pojedou vály o sexu. A snad že mají Svijany účinek jak extoška, budete tady děsně v kurzu. Příkladně o Hanzlíkově nepopsatelným kouzlu si čtyři výrazně mladší ženský vydržely povídat, dokud odtud nevysmahly. A možná si o něm a o jeho kvalitách vykládají ještě dnes..? Třeba kvůli němu Blanarovičová s Jungmannovou nemůžou klidně spát dodneška... I to je možný. Dyť byl podle scénáře tak strašně dobrej... A koho do role takovýho superfrajera obsadit, když ne sebe, že, pane Hanzlíku..? Šiklo by se mi 10 procent vašeho sebevědomí. Ještě pořád bych byl lidem k smíchu, ale byl bych se sebou náramně spokojenej. Bez uzardění bych psal pitomý scénáře a točil podle nich filmy. O své inteligenci, vybraných způsobech, neodolatelnosti, vynalézavosti a báječném smyslu pro humor. To by bylo, aby se někdo nechytil. Přeju vám to. Přeju vám, aby se do vaší skoliózy zamilovala nějaká chutná třicítka. Zjevně o to hodně stojíte. Film jste ale s panem Adamcem natočili příšernej. Po vaší genialitě, nadhledu a dobrém vkusu ani památky. Možná vám teda aspoň ještě stojí hůlka, dá se vám to ale věřit? ()

Fary

Má to své kouzlo, ale člověk se neubrání tomu, srovnávat to s Létem s kovbojem (už jenom tím, že je tam taky nedoceněná holka a idol, který ji vytrhne z běžného života). Film jako takový je fajn a tak jak Hanzlík s Adamcem chtěli "zahřeje na duši", ale nějak mu něco chybí k tomu, aby zaujal a zůstal v paměti. Působí to spíš v některých místech trochu jako Troškovy Babovřesky. ()

Prochy38

Proč? Tak naivní film jsem neviděl, ani nepamatuji. Nechápu. Pan Hanzlík do starého železa nepatří, to ne, ale toto se fakt hrozně těžko tráví... ()

mira007

Jaromír Hanzlík debutoval jako scénárista a napsal si roli na tělo - tajemného šlechtice kříženého básníkem, dobrodruhem a sedmilhářem, který verši motá hlavu dámám kolem obzvláště jedné zanedbávané Anně v podání Aleny Antalové, kterou úplně ignoruje manžel. Co na to říct? Čekal jsem to horší, ale svoje diváky si to asi najde, respektive divačky 50+, které sní o tom, že ještě jednou zažijou pořádnej vodvaz jako v sedmnácti. Pro mne velmi slabý film, který má plus v letní atmosféře a scéně s Adamcem v roli Adamce,. PS: některým herečkám chybí soudnost a přebývá plastik, taková to bývala kočka Yvettka, ale když ženská neumí stárnout, tak jí už moc nepomůžou. ()

mosnak odpad!

Jaromír Hanzlík v roli přestárlého úchyla, který balí padesátnice na cyklotripu. Proboha koho tohle zajímá? Nehledě na to, že je to příšerně natočené - 0% ()

nonick1 odpad!

Odpad? Kdyby jen to... Inu, kde chybí soudnost, zbývá jen směšnost či trapnost a obojího je ve filmu nadbytek. Režisér, točící v sedmdesáti letech svůj první celovečerní film, dále obstarožní herecký bard, pletoucí si gentlemana s obšourníkem a vandrující krajem s tlumokem na zádech jako kocour Mikeš, slovenská "babička", která se dodnes nenaučila pořádně česky, a která by musela porodit svou dceru v osmi letech... a last but not least - nestárnoucí diblík, před časem se navrátivší z Kanady... a máme tu smrtící filmový lektvar, proti kterému je legendární Huhu koktejl malinovkou. Vypočítávat režijní, scénáristické, či herecké lapsy by bylo jen nošením dříví do lesa – ostatně, jediné, co je na tomto filmu zábavné, jsou komentáře zdejších uživatelů. Z jakýchsi nostalgických zbytků respektu k filmovým postavám, vytvořeným Jaromírem Hanzlíkem ještě předtím, než se rozhodl historicky se znemožnit, se přimlouvám za ránu z milosti: odstranění této neživotaschopné filmařské hrůzy z databáze CSFD. ()