Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

D.Moore

Velká paráda. Sice se mi podle ohlasů ze světa i zdejší databáze zdá, že Coeni v posledních letech natáčejí filmy hlavně pro sebe a pro mě, ale proč by mi to vadilo, že. Každá povídka byla něčím jiná a každá byla skvělá, došlo na typický humor, na nepředvídatelné situace i na melancholické zamýšlení se o lidech a o životě, a já rozhodně nesouhlasím s tím, že povídky neměly pointy, protože je měly. Jen možná nebyly tak okaté a doslovné, jak by se někomu líbilo. Ano, myslel jsem si, že zlatokopecký příběh s Tomem Waitsem bude poslední a že to bude krásná tečka, ale když po jeho skončení začal další a pak přišel ještě poslední (typická coenovská anekdota), rozhodně jsem se nezlobil. ()

MMR

První povídka naprosto vynikající, nasadila laťku hodně vysoko. Konkurovat ji ovšem mohla pouze ta druhá. Další už jsou podstatně slabší, prakticky to šlo od nejlepší po nejhorší. 4 dávám jen díky té první, které bych dal klidně 10 hvězdiček. ()

Davies182

V jednoduchým součtu dvou slabších wtf kousků, dvou ucházejících, a dvou vyloženě výborných, mi to jasně vychází na tři šerifský hvězdy. Celovečerák bych klidně udělal z povídky o zlatě. ()

gogo76

Mňa Coenovci nezklamali. Poviedkový western v ktorom ma zaujal každý príbeh. Je tu humor, akcia i drsné zvraty. Bavil som sa výborne, osobne by som privítal i nekoľko príbehov naviac. Z každého príbehu by sa dal kľudne vystavať i celovečerný film keby sa chcelo, pretože kvalita i atmosféra tam je. Ja som spokojný, niektoré scény som si pustil viackrát. 80%. ()

pepo

Zacina to prijemne uletene, no dalsie poviedky su nudne, bez poriadnej gradacie alebo pointy. Hore to za mna taha predposledny pribeh, ktory ma ako jediny dokazal rozobrat. Ma silne emocie, sympaticke postavy, slusnu vypravnost a paradny zaver. 6/10 ()

Xmilden

Překvapivě se jedná o Coeny ve formě v jaké je mám moc rád. Nejvíce se mě líbila historka o přesunu do Oregonu. Tam jsem už prakticky prskal smíchy. Celkově se mě líbily ty škodolibé tragédie, které se neustále postavám děly. Za mě určitě solidní porce zábavy. 70% ()

Arbiter

Absurdní, smutné, poetické. Coenovi si s trochou poťouchlé krutosti pohrávají s westernovými stereotypy. Bavilo mě to moc. ()

3497299

nejspíše není nejlepší coenovský film, přičemž patří do jejich méně vážné linie, ale povrchnost je záměrná - Coenovi ukazují, že osy, k nimž se pne existenciální zkušenost (smrt, láska, touha), lze nalézt i v šestákové literatuře + hloubka této zkušenosti není přímo úměrná frivolnosti žánru, jinak řečeno, pro zobrazení smrti často stačí jen pimprlata (samosebou jinak velkolepý objev); a že příběhy nemají pointu? ale kdeže! ()

Fiftis

Absolútne úžasne dielo, ktoré vo mne zanechalo ešte väčšiu lásku k dobe minulej a k spaghetti westernom. Máte pocit, akoby ste čítali knihu, najskôr asi vďaka animácií listovania v knihe pred každým príbehom. Prvý príbeh o Busterovi Scruggsovi ja asi pochopiteľne najlepší, veď sám o sebe nesie názov filmu a bolo mi veľmi ľúto, že z toho príbehu neuvidíme viac. Druhý príbeh bol rovnako slušný, James Franco je frajer a i keď nehral kladnú postavu, myslím že to bol jeden z najsympatickejších westernových kovbojov celkovo. Ešte sa mi páčil veľmi príbeh starého zlatokopa, vďaka skvelým scenériám a zrejme i za to, že tento starý typ ryžovania zlata baví aj mňa. Škoda že posledný príbeh je nuda. I tak film roka. (Videné 8x) ()

Big Bear

Zprvu jsem měl dojem, že koukám na nějaké volné pokračování Všechny cesty vedou do hrobu.  Začátek byl totiž neskutečně vtipný. Druhý příběh mne zarazil svým koncem a pak už jsem z údivu občas nevyšel. Místy je film sakra drsný. Tenhle western je v podstatě složen z několika povídek ze své doby. Ta rozhodně nebyla jednoduchá a v tehdejší Americe jste mohli zařvat nejroztodivbnějšími způsoby čím se zase obratem vracím ke Všem cestám do hrobu, které toto hned v úvodu vysvětlují :-). Jinak nemám co dodat. Herci vybraní skvěle, kamera nádherná a ty lokace! Bože Severní Amerika má tak nádhernou přírodu ! Mrzí mne, že na sebe povídky alespoň nějak vzdáleně nenavazovaly. Film je vlastně prezentován jako kniha dobrodružných příběhů, co kapitola to jeden příběh z Divokého západu. A i ty příběhy jsou jakoby vytržené ze svých samostatných knih. U řady z nich netušíte proč někdo někam jede, nebo co ho vedlo k jeho konání. Prostě do nich se čtením první věty naskočíte... Podobně je to i s jejich konci, kdy také v podstatě nevíte co bylo dál... Asi to byl záměr, ale film to dost tříští a roztříštěno je to už tak těmi samostatnými příběhy. I tak ale dávám za 4 výstřely z coltu, protože jsem si to po dohrání hry Call of Juarez Gunslinger parádně užil! * * * * ()

Indiana

Některý povídky se mi docela i líbily, ale často jsem si při sledování říkal, že tohle je úplně zbytečný a Coeni se měli radši vrhnout na nějakej pořádnej poctivej western. ()

Beckett51

Tom Waits a jeho setkání s Mr. Pocketem naprosto kraluje. Ta povídka má všechno, co bych si od krátkého příběhu tohoto žánru troufnul chtít. Zbylé povídky jsou buď velmi povedené (Liam Neeson) anebo v mých očích pouze Coenovsky průměrné (poslední dva příběhy). Nicméně i přes to jsem si film užil a pozitivum u mě rozhodně převládá. ()

Cappuccino

Ja tým bratom Coenovcom asi nikdy neprídem na chuť. Teda, samozrejme s výnikkou Big Lebowskeho. Určité poviedky ma relatívne bavili, ďalšie maximálne uspávali. Ako celok by som The Ballad of Buster Scruggs označil za lepší priemer. ()

Ruut

Coeni si natočili sérii příběhů Limonádového Joea, kde skoro všichni hrdinové chcípnou. A je to ten správně superčerný coenovský humor. Ke konci ale docela ztrácí sílu. Mělo to být jen 90min a 4-5 prvních kousků. ()

misterz

Prikláňam sa k väčšine užívateľov, ktorí tvrdia, že prvé dve poviedky sú najlepšie. V tom konzumnom slova zmysle určite áno - viac akcie, menej rečí. Z tých ďalších poviedok bola ešte výborná tá so Zoe Kazan - asi jediná poviedka (okrem tých prvých dvoch), ktorá ma príjemne prekvapila aj svojou myšlienkou a finálnym rozuzlením. Tie ostatné mi prišli v tomto smere akési nedoriešené. Len veľa rečí, ktoré vlastne nikam neviedli. Poviedka s dostavníkom napríklad bola z tohto pohľadu naozaj strašná. Na druhú stranu však natočené to bolo perfektne, bezchybná réžia a nádherná kamera. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

HAL

Sbírka šesti westernových povídek, povětšinou dost drsných, cynických, vesele neveselých. Typicky Coenovské, ale neobjevné. Dívat se na všechny povídky vcelku by bylo docela ubíjející, takže jsem si je dával jako seriál po jedné, a pak jsem se docela slušně bavil. 7/10 ()

Goldbeater

Povídkový western bratří Coenů nabízí šest vzájemně nesouvisejících segmentů, z nichž rozhodně každý stojí za zmínku, ale náladové skoky mezi nimi mohou někoho mírně zdeptat (stejně jako digitální kamera, na níž je potřeba si chvíli zvykat). Avšak abych to vzal od začátku - The Ballad of Buster Scruggs: Bláznivá a překvapivě krvavá komedie se zpívajícím pistolníkem (Tim Blake Nelson), která baví brutálním humorem i dobře napsanými průpovídkami a písněmi hlavní postavy. Uteče možná až příliš rychle - 70%. Near Algodones: James Franco jako lupič-břídil, jehož komické utíkání před oprátkou bych si nechal líbit klidně na ploše celovečerní komedie se spletitějším dějem. Pánvičkami ověšený bankovní úředník je highlightem filmu - 70%. Meal Ticket: Je škoda a tak trochu šok, že prvními dvěma povídkami Coenovci zmlsali diváky humorem a poté na ně bez varování navalili poměrně depresivní neveselé drama, jež se dá číst jako metafora o smrti opravdového umění a jeho nahrazení laciným šarlatánstvím, co se lépe prodává. Zajímavé, ale chvílemi dost repetitivní a svou náladou to ke zbytku snímku vůbec nepasuje - 50%. All Gold Canyon: Jednoduchý, ale srdcem vyprávěný příběh jednoho zlatokopa, stojící na výkonu zarostlého Toma Waitse a nádherné přírodní scenérii. Jack London je z toho cítit na sto honů - 65%. The Gal Who Got Rattled: Troufám si říct, že příběhově nejzajímavější a nejcoenovštější segment, který se sice rozjíždí pomalu a tvoří dlouhou expozici postav, ale za to ke konci jako jeden z mála svým nečekaným závěrem opravdu zapůsobí - 75%. The Mortal Remains: Filozofická konverzačka na konec. Na papíře to možná vypadalo jako nejlepší možné zakončení filmu, ale reálně to diváka spíše dost unaví. Zamrzel mě docela nevyužitý Brendan Gleeson - 55%. Celkově vzato to byly příjemně strávené dvě hodiny a rozhodně žádné zklamání (jakým byl předchozí snímek bratří Coenů, Ave, Caesar!). Mohlo to však dopadnout daleko líp, kdyby komický ráz dvou prvních segmentů byl držen po celý film. ()

Omnibus

„S pointou jim vytřem... zrak. Že jo, brácho?“ „Je to tak!“ Ano, ano. Komentujícím nejvíc vadí, že příběhy jsou údajně bez pointy. Abyste neřekli, že jsem pes, resp. dablpes, prozradím vám celkovou pointu tohoto nostalgicky šumějícího západního větru: Na zlodějské duo (kradou koně a pointy) nechvalně známé jako Brothers Coen, je vypsaná odměna, $500 -- Dead or Alive -- . Varování: tito dva míšenci jsou divácké krve lační a u sedel se jim houpají skalpy filmových kritiků! List of Color Plates. Pistolník Buster Scruggs, 4* - sice víc machroval, ale Limonádový Joe byl větší frajer, s lepším outfitem, hezčím stetsonem a uměl i líp zpívat. A hlavně měl rychlejší hlavně. Near Algodones, 5* - Vychechtaný, pánvičkami chřestící pošuk, k tomu krvelačný, skalpy ověšený indián a jeho čtverácké "BAF!" na koně odsouzence s oprátkou na krku. V závěru pěkná ilustrace úsloví "Člověk si zvykne i na šibenici." A uvidí-li anděla, umírá se mu líp. Meal Ticker, 5* - Divadelní kritik : Shakespearovské drama i cynismus par excellence. Názor obecenstva: Nějaké osekané, příště si radši koupíme lístek na tu slepici co umí počítat. All Gold Canyon, 5* - Spláchni svůj život do claimu, aneb pocta šílené houževnatosti šílených zlatokopů. Supi se radují. The Gal Who Got Rattled, 5* - Co jen říct Billy Knappovi? A co jednoduše pravdu? "Umím fakt sugestivně líčit mučení, sexuální a jiná zvěrstva, která ti ďábelští sadističtí rudokožci dělají zajatým běloškám..." Coenovská facka do tváře, indiánský šíp do zadnice a plivanec na hrob všem romantikům. Tedy i na můj. The Mortal Remains, 3* - Konverzační pruda. Tak nudnou poslední cestu bych fakt mít nechtěl. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii