Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

Lacike

Poviedkovy western v ktorom ma väcsina poviedok rovnake nekompromisne vyustenie, ale jednotlivym poviedkam chyba nejaka pointa. Najzabavnejsia je prva povedka. Druha je podobne zabavna, ale uz slabsia, kedze sa zacina koncept opakovat a ostatne ma uz vôbec nebavili. Ako celok to je prinajlepsom priemer, ale niektore poviedky su vydarene, takze sa to vyplati risknut. P.S: Zmienka o Val Verde ma potesila. 4/10. ()

vurhor

Ne nadarmo mám bráchy Coeny zařazený na čsfd v kolonce "nejoblíbenější scénáristé." Ti chlapíci to prostě s perem umí naprosto parádně. Jejich nejnovější netflixový dílo si, onou typickou coenovskou podmanivostí, dělá srandu z klasických westernovek, přičemž diváka může překvapit i povídkové podání, který jsem třeba já vůbec nečekal. První půlka na jednoznačných pět hvězdiček. Škoda jen, že v druhé půlce tomu krapánek docházel dech. I tak ale hrozně příjemná, vtipná a skvěle natočená podívaná, která člověku dokáže, že Coen brothers neztrácí svůj talent ani po šedesátce. Lepší 4* ()

ledzepfan

Ikdyž všechny povídky jsou čistá radost z filmařiny a všechny nějak svérázně představují drsnou povahu divokého západu, segment s L. Neesonem a poslední dostavníkový, mi moc nesedly. Ty čtyři zbývající jsou ale parádní. ()

zdepapepa

Antologie sladěné probíranými tématy a ne dějově je dvousečná zbraň - na jednu stranu si každý dokáže najít svého favorita, na stranu druhou ale zákonitě musí existovat i poslední místo. I já se přiznám, že se mi některé kapitoly líbily víc, některé méně, ale celkově to byli klasičtí Coenovci, jak je znám a mám rád - černý humor i černé drama (což je ostatně prozrazeno již názvem obsahujícím slovo balada), plnými barvami zalitý obraz, hudební doprovod při kterém nelze než si podupávat. Filmu neskutečně prospěl fakt, že nebyl zkrocen, co se týče násilí a že nebyl tlačen dějové linky spojovat. Byl-li bych však editorem oné fiktivní knihy (vynikající framing device), rozhodně bych pořadí kapitol přeskupil. Ani by o velkou změnu nešlo - stačilo by The Ballad of Buster Scruggs přesunout na samotný konec, za The Mortal Remains - závěr by rázem dostal energii po delších povídkách a diváci by byli probuzeni po silně konverzačním The Mortal Remains. Zároveň by film byl hezky formaticky na začátku a na konci obklopen nejčernohumornějšími povídkami. Na druhou stranu film v podobě, v jaké je, končí shodně se všemi povídkami - bez konkrétní pointy, vyššího smyslu nebo vyústění. Ale i o tom je někdy život (a smrt). ()

agentmiky

THE BALLAD OF BUSTER SCRUGGS......První povídka nastolila zajímavý neotřelý styl vyprávění, kde hlavní roli obstaral Blake Nelson se svým zpěvem. Jo, sekvence v zapadlém baru a také u stolu s kartami docela k popukání. I závěr povídky nezklamal. 82 %...........NEAR ALGODONES......Takový ten typ člověka, kterému se nic nedaří, ale vždy na poslední chvíli vyvázne vstříc jasné smrti. Jako ta poprava mě překvapila, čekal jsem ještě nějakých zásah zvenku a vysvobození, ale co čekat od černohumorné nálady Coenů, že ? 82 %.........MEAL TICKET........Povídka, jež skrývala obrovský potenciál, ale ten využit nebyl. Závěr smutný, ale čekal jsem, že Neeson z toho nemůže vyváznout netknutý. 63 %.........ALL GOLD CANYON.....Asi druhý nejlepší příspěvek do filmu. Úctyhodné záběry na překrásnou krajinu okořeněné perfektním civilním výkonem Toma Waitse. Závěr zprvu vystrašil, ale ten obrat o 180 ° tam prostě dát museli. Spravedlnost existuje !!! 88 %.......THE GAL WHO GOT RATTLED......Jedním slovem špica. Sice nejdelší povídka, ale to vyústění mě prostě totálně odrovnalo. Ten záběr na pana Arthura s prezidentem Piercem na kopci skoro až poetický. Takhle si pamatuji Coeny !!! 90 %..........THE MORTAL REMAINS.......Konec jsem popravdě nepobral úplně, ale ten přerod z pohodlné cesty na cestu, z které asi není návratu, docela zapůsobil. 75 %.................Shrnutím se film povedl, držet si to úroveň čtvrté a páté povídky, tak nemám slov. I tak ale potěšil působivý návrat tohoto režisérského dua. Celkově 80 % ()

ArsenalEagle

Pokud by se vybralo pár z povídek a udělal by se z nich celovečerák, vůbec bych se nezlobil. Hlavně první dvě nabízejí parádní možnost pro rozvinutější nenudný příběh, jenže zde bohužel patří k těm nejkratším. I povídky s Mr. Pocketem nebo Prezidentem Piercem stály za to, bohužel zbylé dvě byly spíše o ničem (i když pointa u Neesonova kočovného divadla byla jasná)... Ale za minimálně 1,2 a 4 si Coeni pochvalu zaslouží. ()

Karlas

Opravdu luxusní... nepokřivené a přirozené. Nemám rád tragické příběhy, ale tohle bylo často poetické i ve smrti. Ryzí nostalgie divokého západu bez dnešních ohyzdných mutací. ()

UncleG

Asi hlavní devizou tohohle filmu je, že je formálně i stylově hodně "nečekaný". Chce to autoská varlata z oceli, aby si řežiséři mohli dovolit složit film ze segmentů tak podivně rozháraných a nesourodých. A opět: málokdo kromě Coenů by si mohl dovolit natočit něco takového ve vysokorozpočtové produkci. V tom vidím jednoznačnou výjimečnost Bustera Scruggse. Jako ANO, je to fakt divnej, divnej film. A zřejmě nesplnil ničí očekávání. Což mi přijde vrcholně zábavný. ()

Freemind

Coenovci mě těntokrát trochu vylekali, protože po první povídce jsem si myslel, že najeli na podobně krutopřísně nevtipnou westernovou stezku jako Seth MacFarlane. Už druhá historka ale jemně proplula z pitoreskní parodie do vytlumené, černohumorné balady a nasadila klasicky coenovský balanc mezi zábavnou banalitou a mdlou artovostí. Mám rád povídkové filmy, které ve mně zanechávají pocit neúplnosti, smutku po tom, že jsem nemohl postavy jednotlivých příběhu poznat déle. A tohle je přesně ten případ - Waitsův zlatokop, dobrosrdečná dívčina z Oregonské stezky nebo lovci padouchů a jejich tajuplný vozataj se ke mě vracejí ještě týden po zhlédnutí. A to mají mazlíčci rádi. ()

Makky

Šesť westernových poviedok. každá špecifická, svojská a štýlová iným spôsobom. Za zmienku stoja hlavne Francova s pokusom o prepad banky, ktorá má grády, napätie a fantastický humor... Waitsova so snahou o nájdenie zlata s čarovným prostredím a charizmatickým hlavným hrdinom... a predposledná so sympatickým neohrabaným romantickým párom, ktorých príbeh skončí úplne inak, než by ktokoľvek predpokladal. Ostatné za pozornosť príliš nestoja a je to práve prepálená stopáž, ktorá podčiarkuje nevydarené story. Záver v snahe o konverzačnú prestrelku len dokazuje, že Coenovci sa na majstra v tomto obore absolútne nechytajú. Príbehy potešili svojským humorom a nádhernými obrazmi, túto novinku od Netflixu však odporúčať určite nebudem. ()

Kaluž

Epizoda s Neesonem u mě s přehledem vede. Zbytek se mi už tak nějak stačil vykouřit z hlavy, což tomu rošťáckému formátu na jedno sfouknutí zcela odpovídá. Příště bych ale prosil zase něco sevřenějšího, páni Coenové, to vám jde mnohem lépe. ()

Maq

Má to formát povídkové sbírky westernů, ale skutečný obsah je o lidských hodnotách platných obecně. Příběhy vyžadují od diváka nemalou dávku empatie. A ani já jsem naplno neuspěl - závěrečnou šestou povídku jsem nepochopil. ()

Derek

The Ballad of Buster Scruggs: 4* Near Algodones: 5* Meal Ticket: 2* All Gold Canyon: 3* The Gal Who Got Rattled: 4*The Mortal Remains: 3* ()

JohnMiller

Veľké sklamanie. Bratia Coenovci to tentoraz prepískali natoľko, že už im to nemôžem "zožrať" . Ide o najhorší film ktorý som od nich videl a to paradoxne musím pochváliť kameru, sú tu zachytené nádherné scenérie, herecké obsadenie je špičkové, klobúk dole, hudba tiež patrí do kategórie pre labužníkov a kostýmy, tie ani netreba komentovať, no a to ostatné? Kde sa stala chyba? Môj pohľad na vec je taký, že rozkúskované nič nehovoriace epizódy ktoré spolu nesúvisia iba a zachytávajú všedné dni divokého západu, sú pre bežného diváka príliš bezpríbehové avšak pre náročnejšieho diváka je to zase príliš "blockbusterovské" takže si to bezprostredných fanúšikov nájde len veľmi ťažko. ()

Blackhand47

Zajímavě podaný film, který bych srovnal třeba s naší Kyticí, jelikož se vlastně jedná o sborník westernových balad, jimž nechybí nějaká ta nadsázka. Bohužel však musím říct, že nejlepší příběhy si Coeni nechali na začátek a následně to jde jenom dolů. Samotný příběh Bustera a Francův lupič byli opravdu perfektní, divadlo s Neesonem takové specifické a zlatokop se poté opět trošku vyšvihl. Poslední dva příběhy nejsou vyloženě nijak špatné, ale pokud chcete poskládat takovýhle film, kvalita jednotlivých zápletek nemůže být takhle sestupná. I tak ale dávám 80% ()

salalala

Hodně nevyrovnaná antologie, která za jménem svých tvůrců o něco zaostává. Šestice příběhů je silně nevyrovnaná, a i když jim pointa nechybí, nedá se říct, že by ve všech případech byla uspokojivá. Suverénně nejlepší jsou první dvě povídky, které jsou nejvíce coenovské, nepostrádají jejich typicky černý a absurdní humor, dobře vymyšlené scény a jako krátké anekdoty fungují velmi dobře, u té první navíc nechybí moment překvapení. Poměrně příjemná je i hudební složka, která ale po chvilce začne být poněkud monotónní a otravná, naštěstí ale není úplně všude. Po skončení druhé povídky jde ale úroveň snímku dolů, a i když se oba bratři snaží, podobné kvality už nedosáhnou - příběh s pouličním divadlem je hodně zvláštní a ve vyznění poněkud drsný, ten se zlatokopem je pak ještě divnější a nenápaditý a ten závěrečný je úplně mimo, navíc jako jediný nemá pointu. Trochu se vymyká příběh se psem, který zase trpí přílišnou délkou a upovídaností, která je opravdu smrtící. Naštěstí toho ale dost zachraňuje obsazení, které je velmi dobré - Tim Blake Nelson je na tak malém prostoru dost vtipný, James Franco si málomluvnou roli vysloveně užil a i Liam Neeson a Tom Waits odvádějí svůj naprostý standard. Ocenit se musí i specifická atmosféra, která má kouzlo doby a u některých povídek i vizuální stránka. Stopáž je ale zbytečně dlouhá a některé segmenty jsou příliš dialogové, nezáživné a vpravdě až moc bizarní. Ve výsledku je tak The Ballad of Buster Scruggs jen lehce nadprůměrný počin, který za více zhlédnutí moc nestojí. 60 % ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii