Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

PetrPan

I řekl Bůh: Držte už piču! A bylo. Postapokalyptický film, který spěje ke třetímu dílu se spásou nebo mimozemským plavčíkem a dýdžejem se sluchátky v podobě  Matky pluků. Mýlím-li se, dám si dva otčenáše, velmi potichu. Nejlepší na dvojce bylo tiché kino, bylo nás totiž celých pět. Znovu do stejné, stejné, stejné, ano zejména stejné, řeky nevstupuj. Tři, samozřejmě příznačně a v očekávání epičské trojky. ()

Ratemus

Dvojka není vůbec špatná, nedokážu říct, zda to bylo lepší než první díl...Každopádně rozhodně fajn pokračování a těším se na další díly. ()

Happens

Krásná práce s napětím, kde nejnapínavější scény jsou sestříhány a smíchány s několika paralelními ději. Synchronně se všechno sere. Synchronně se všechno spraví. Peckově to ladí s pocity diváka. Navíc prvenství na práci se zvukem ve vztahu ke zlu. Krásně uchopené Krasinskym aka Jim z Office!!! ()

eLeR

Bolo jasné, že uzáver na peci zohrá svoju rolu a od začiatku som mala starosti čo potom, keď im dôjde kyslík vo fľaši .. vďaka za plné lekárne po 474 dňoch katastrofy. Krasinski mohol zostať pri jednoduchosti, nie to tak hrotiť. Ale nevadí, bavilo ma to možno aj rovnako ako jednotka. 3,5* ()

SeBig odpad!

Dlouho mě takhle žádnej film nenasral. Nelogickej omyl s totálně béčkovým námětem. Nežeru to, neomlouvám se. Sračka. ()

Arsenal83

Mne sa táto sága pre hluchonemých nepáčila ani v jednotke a dvojka ma neohúrila už vôbec. Akcia na začiatku, akcia na konci a medzitým 80 minút šepkania a ticha. Do toho ticha ale z času na čas zareve šialený syn a ja byť jeho matka, nechám ho tým príšerám. Neskutočne mi šiel na nervy. Musím ale pochváliť dobrú hudbu, tá vedela vystupňovať napätie. Žiaľ po tom napätí prišlo potom málo a príbeh to nemá v podstate žiadny. ()

Chrustyn

První Tiché místo mám moc rád a byl to pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2018. I přes otevřenější konec jsem pokračování nečekal, ale jsem za něj rád. Druhé Tiché místo už nedokáže překvapit tak, jako tomu bylo minule a zpracovává již viděné, ve větší formě. Naštěstí to vůbec nevadí, protože po technické stránce je film bezchybný, opět řádně napíná (přestože zde chybí podobně strhující scéna jako byl porod v prvním díle) i straší. Navíc se zaměřuje na mladší postavy a vydává se do nových prostředí, takže se nedá říct, že by to byl stejný film jen větší. Ale třetí díl určitě nechci, protože zde bylo vše na 100% vyčerpáno. ()

classic

Tiché miesto: Časť II” , je sequelom hitu z roku 2018, kedy som sa takpovediac dočkal: „Za málo peňazí, veľa muziky” , režíroval to nejaký Janko Krasinski, a už podľa priezviska bolo jasné, že mu korene siahajú až do Poľska, ale o to vôbec teraz nejde, ide najmä o to, že v jednotke sa s nami už musel rozlúčiť, a tak v pokračovaní sa tým pádom mohol poriadne sústrediť predovšetkým len na pobyt za kamerou, i keď sa na pár začiatočných minút v snímku ešte objavil, situovaných do pôvodu apokalypsy, kde znovu režíruje svoju sympatickú, anglickú manželku Emíliu Bluntovú, ktorá je tentokrát (mierne) odsunutá na vedľajšiu koľaj, keďže trochu väčšieho hereckého priestoru, sa dostane jednému z jej potomkov, a to buď Regan Abbottovej, alebo skrátka Marcusovi Abbottovi (akonáhle začnete daný snímok pozerať, o malú chvíľu hneď zistíte, o koho sa to jedná ?), pričom do úvahy prichádza taktiež i zoznámenie sa s novými postavami, keď zatiaľ by som podotkol, že najskôr sa tak uskutoční v singulári, a až následne potom je dosť pravdepodobné, že preživších bude oveľa viacej, ale kde sa vlastne všetci skrývajú, tak na to budú musieť prísť naši hrdinovia úplne sami/sama ? Len to by nesmeli zároveň mať v pätách svojich najväčších nepriateľov, a pritom tým nemyslím iba zmutované, mimozemské príšery, ale aj bežných "homo sapiens" , ktorí zatiaľ akosi extra zdivočeli. Čiže na jednej strane tu máme "Anjelov smrti" , ktorí sa neprišli hrať na Zem, ako E.T. Mimozemšťaň, a pre zmenu na strane druhej, zase číha ďalšie nebezpečenstvo zo strany obyčajného človeka, a včuľ si vyber, to je ako ísť rovno z blata do kaluže, no i napriek tomu jestvuje možnosť, že dokážu samé prekážky dajakým zázračným spôsobom obchádzať. / Po vizuálnej stránke sa počinu nedá asi vonkoncom nič vytknúť, t. j. i vizuálne efekty od Industrial Light & Magic, sú na veľmi vysokej úrovni, a to ani nehovoriac o mimoriadne dynamickej práci so zvukom, hlavne z pohľadu Millicent Simmondsovej, ktorá je v skutočnosti nepočujúcou. Pochválil by som tiež i kameramanku Polly Morganovú, ktorá vystriedala o čosi skúsenejšiu Charlottu Bruus Christensenovú. To sú všetko plusové body, že Krasinski dáva príležitosť ženám i za kamerou, aby sa mohli presadiť. Horšie to už je práve s jeho (ne)originálnym scenárom, ktorý je presne nastavený tak, aby som mu za to (neskoršie) strhával známky, či sa správa podľa nastavenej šablóny, ktorá zrejme ani ničím zvlášť neprekvapí... Mohol by som sa pýtať na niektoré charakterizujúce otázky, na ktoré by mi asi nikto neodpovedal, lebo ani postavy sa na ne nikdy neopýtali ! Mám reálny dojem, že táto nadchádzajúca séria, je zbytočnou jednohubkou, vhodná pre jedno pozretie ?  ()

marhoul

Mně obsazení Kyliána sedlo! A mohla bych ho vidět častěji otrhaného, zarostlého, smradlavého... Jednohubka, ale vydařená, která podle mě jedničce výrazně neuškodila. Skok do loďky byl sice úsměvný, tady se nabízí popis reálné scénky, kterak jsme jednou na přehradě pomáhali nastoupit z vody na bárku kamarádovi, který o to stál a kterého jsme nalití svorně několik desítek minut tahali za plavky, on řval jak eunuch, ale nakonec se to podařilo a i s vlnou provázející labilní rovinu žuchnul do kocábky, odřel si do krve bok, hlavou narazil do protější stěny, chvíli zůstal ležet a než jsme se začali třískat smíchy, skočil zpátky do vody. Čili to, co předvedla mladá se starým s lanem kolem krku, byl úlet nehodný tohoto bijáku, nicméně Emily je stále podmanivě okouzlující, dokonalá a jako máma přesvědčivá, slečna v hlavní roli to do krásy a sympatie nevybere nikdy, v rámci trendy posilňování ženských pozic ve filmu pochopitelně musela být ona tou, která všech zachrání, ale budiž.  Tahle dvojka má potenciál diváky oslovit a důstojně pobavit. Pokud do toho půjdou dál, vadit mi to nebude. Téma je perfektní, vyrazit se z toho dá pořád mnohé, bude se trochu špekulovat, to jo, ale proč ne? Kdo má doma dětský pokoj, se u toho pobaví vždycky. ()

heyda

A pak že nejde točit skvělé atmosférické horory a navíc i jejich pokračování. Tam kde jednička skončila, tam dvojka pokračuje a buduje napínavý příběh plný skvělých momentů a hereckých výkonů. Škoda jen, že se film odklonil od toho začátku, který mohl být ještě zajímavější, ale třeba z toho bude 3. díl. Kdo ví. Palec nahoru rozhodně a silné 4 hvězdy... 85% ()

Stanislaus

Wow-efekt jedničky sice nebyl už tak moc přítomný, přesto je druhé Tiché místo důstojným pokračováním příběhu, v němž i ten nejmenší šelest může mít fatální následky. Dvojka v mnohém opisuje děj jedničky a půjčuje si funkční motivy, nicméně i tak nenudí a dokáže obstojně napnout a místy i slušně vylekat. Krasinki trochu dovysvětlil zjevení a vlastnosti "ostrouchých" příšer a já pevně doufám, že se dočkáme třetího dílu, v němž by se tato problematika dořešila do posledního "třmínku". Chápu, že někteří diváci mohou filmu vytknout plošší příběh bez dechberoucích plot twistů, avšak na mě Tiché místo opět zafungovalo - zejména v úvodu s příchodem monster a právě tak i při závěrečné prolínačce tří minisekvencí. P.S. Když to nebyl hřebík, tak to byla medvědí past. ()

Flego

Aj druhé Tiché miesto sa nesie v kvalitnej rovnošate, film nestráca na údernosti a zábavnosti. Oplatilo sa počkať na prítmie kina, technické parametre ( hlavne zvuk ) sú na úrovni geniálnej práce. Herecky známe a potešilo, že mal každý svoj part, ktorý využil naplno. Na svete máme už dve Tiché miesta a obe ma v zmysle žánru veľmi bavia. ()

BMW12

Úvodní scéna byla naprosto famózní a hlavně John Krasinski si ji ukradl celou pro sebe. Avšak pak jsme se vrátili do současnosti, kde už postava Krasinskiho nežije a film tím utrpěl. Celou hodinu se vůbec nic nedělo, navíc jak musí být všichni potichu, tak vše dělají pomalu a film to vše zaznamenával. Takže scéna, kdy Emily Blunt má vylézt z poklopu a zavřít ho, trvá několik minut, a takových scén tam je více. A to je prostě pak nuda. Až po hodině se konečně něco začalo dít a začalo to být napínavé. Konec však nic nevyřešil a evidentně se více dozvíme až ve třetím díle. ()

TheEvilTwin

Dost těžko hodnotitelný film, na který se dá dívat ze dvou diametrálně odlišných pohledů. Z toho jednoho vidíme excelentního a precizního Krasinského za kamerou, kterému z technické či vizuální stránky není absolutně co vytknout, příšery jsou úžasné, zvukařsky je to nejintenzivnější film za poslední roky, servíruje nám infarktové lekačky každých 10 minut a akce je nekompromisní. To, na čem však pokulhává, je příběh, který se nijak moc neposunuje, nevysvětluje origin ani více nerozebírá monstra a ke konci je až moc urychlený, což se ale vše dá odpustit za předpokladu, že divák úplně vypne a jen si užívá kino nářez po skoro roce nucené kino abstinence. Druhý pohled je ten, při kterém se na film podíváme víc zblízka a zjistíme, že vlastně nic moc nedává reálný smysl - obecně svět beze zvuků, porod dítěte, vysílání písničky místo prostého mluvení “přijďte na ostrov”, občas divné chování postav a některé věci, které zkrátka nejsou schopny být provedeny v tichu… Přesně proto je nutností úplně vypnout, nepřemýšlet a jenom sledovat. Ale i přesto, že jsem se fakt usilovně snažil, občas to prostě nejde vypustit a nutí mě to dát “jen” čtyřku, která je současně asi nejobjektivnější hodnocení celého filmu a jiné ani moc nepřipadají v úvahu - na pětku nedostačující a na trojku zase moc dobrý filmový zážitek. Každopádně pocity jsou pozitivní a za mě je to o třídu lepší než první díl. ()

HellFire

Kdybych tvrdil, že druhý díl Tichého místa je špatný film, tak bych tutově kecal. Při sledování jsem slintal nad řemeslnou stránkou a herecké obsazení také nemělo chybu. Pořád ale snímku nemůžu odpárat auru zbytečnosti a kdybych byl jó moc velký rýpal, našlo by se dost chyb co se monster, postapokalyptického světa a chování postav týče, ale s takovou bych daleko nedošel. Kdyby raději Krasinksi, potažmo peněz chtivé studio nechalo sérii na pokoji po prvním dílu, rozhodně by se Tiché místo dočkalo většího uznání (Sám Krasinki se nechal slyšet, že žádný sequel neměl v plánu, ale očividně ho producenti přesvědčili a on dobře věděl, že by film prostě předhodili někomu jinému a byl by z toho propadák). Peníze jsou však bohužel vždy na prvním místě. ()

SOLOM.

Když jsem se dozvěděl, že bude mít post-apokalyptické scifi drama s hororovými prvky Tiché místo pokračování, docela jsem se na něj i těšil. John Krasinski mě totiž prvním dílem dokázal docela zaujmout a já si jeho film oblíbil. Sice mi na něm určité věci vadily, ale samotná myšlenka i celkové provedení si mě získalo na svou stranu. Když potom sám prohlásil, že dvojku točit v žádném případě nechtěl, ale nechal se ukecat od své skutečné a zároveň i filmové manželky Emily Blunt, začal jsem být lehce nervózní, protože to byli první varovné signály…   Což se tak trochu potvrdilo kvalitou samotného příběhu dvojky. Jednička mě svým pojetím dokázala vtáhnout do děje, jak zpracováním, nápady tak i atmosférou. Dvojka z toho těžila a s moc novými nápady nepřišla. Tedy ano přišla, vzala nás z farmy do otevřeného světa, ale nevím, jestli to byla zrovna nejšťastnější volba, zvláště když s tím Krasinski dle mého nedokázal pořádně pracovat. Místo odpovědí na některé otázky se zrodilo množství otazníků a bohužel s tím přišlo i několik hluchých míst, které mi přišli nezáživné a s nimi i nelogická rozhodnutí/situace. To že rozdělil členy rodiny a každý z nich prožíval vlastní dobrodružství, mi zas až tolik nevadilo, ale mnohdy mi to přišlo jako zbytečné natahování celé stopáže.    V neposlední řadě i mě vadil samotný rating. Jako klidně se obejdu bez pořádného krveprolití, gore atd., ale když už tu umírá v některých scén spousta lidí, jen obyčejné odhození těla stranou mé choutky moc neuspokojí. Otevřený konec slibuje další pokračování, ale už nejspíš bez některých představitelů hlavních rolí a bez samotného režiséra. Což si nedokážu raději ani představit, protože to dle mého bude průser jako hrom. Zvlášť když se trojky hodlá ujmout někdo, kdo nemá s režírováním skoro žádné zkušenosti.    Jedničku jsem hodnotil jako nadprůměrnou záležitost, ale dvojka dle mého spadla do čistého průměru. Žádné závratné podívané jsem se nedočkal. Podívat se na tenhle film určitě dá, špatný není, ale já prostě čekal daleko víc. 50% ()

eraserhead666

Zrecyklovaná nuda, jejíž obsah jste viděli už několikrát dříve a jinde. Tohle není ani mlácení prázdné slámy, protože tady vlastně už není ani ta sláma. ()

Othello

Datadisk k dobrý videohře. Známe již engine, známe pravidla, známe ovládání. Přidány byly nové mise, nové hratelné postavy, noví nepřátelé a prostředí. Pro příběh si na datadisk nemusíme najímat nějakýho profesionála, jde hlavně o to, abychom akorát do něj mohli hladce zakomponovat ony nové elementy. Úplně v pohodě. _____ Uvědomil jsem si, jak dlouho jsem neviděl v novějších žánrových filmech tak suverénní práci s rámováním, zvukem, pohybem kamery a změnami hledisek a to je pouze pro účel spektáklu. ()

ARI50

Dech beroucí pokračování, minuty které dýcháte za ně a pak bum šlak by mě trefil. Doufám že se dočkáme třetího pokračování protože tohle, není strach vydat zvuk, tohle je strach vůbec dýchat. Skvělá napínavá podívaná. ()

luka4615

Oproti výtečnému prvnímu dílu z roku 2018, který byl od začátku až do konce precizně vysoustruženým filmovým koktejlem, je toto pokračování tak nějak trestuhodně pozadu. Jistě, sice zde dostaneme opět další porci skvělé atmosféry a výtečných momentů, nicméně i tak Vás bude neodbytně hlodat pomyšlení na to, že návrat do světa, v němž musí být každý potichu nebo zemře, šel udělat vlastně ještě o nějaký ten kus lépe. Tento aspekt je citelný zejména v pasážích zabývající se úplně prvním dnem invaze monster. Zkrátka mi zde chybělo něco, co by tuto bezpochyby zajímavou koncepci, potažmo i tento neprozkoumaný svět prohloubilo, aby byl divácky zážitek o to silnější. Avšak i přes tento nedostatek se jedná o vydařený monster horor, který jsem si v kině také díky desetiměsíční “covid“ pauze užíval až s neslušným nadšením. Skvělá práce! (Viděno v kině Cinestar IGY České Budějovice) ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)