Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

corpsy

Aj spodina má svoje kráľovstvo. U Zlatej Rukavice sa nachádza výkvet a vzorová výkladna skriňa loserov, alkoholikov, kUriev ( poprípade kombinácií ) a jeden masový vrah, ktorý to ale zo začiatku stále myslí vážne. Ak ste už dávno nevideli film, ktorý by prinášal toľko hnusu, špiny a násilia a to všetko mimo fantastický žáner, v krutom skutočnom príbehu, rozhodne si to nenechajte újsť. Majte ale na pamäti, že neodporúčam sledovať s nevyrovnanými personami. ()

curunir

,,POZRI SA NA HENTÚ! VYZERÁ AKO HOVNOM NAKLADANÁ TENISKA.“ __ Pokiaľ sa vraví, že Nemci sú zvrátení úchyláci, no neexistoval relevantný dôkaz, tak v tomto prípade sa ukazuje v plnej nádhere. Užívateľ ,,Makky“ svojim sarkastickým komentárom pekne vystihol dej a potvrdzujúc jeho slová môžem povedať, že ide o skutočnú delikatesu pre pravých filmových fajnšmekrov schopných oceniť takéto netradičné kúsky a dajú sa tiež pochopiť tí, u ktorých sa počas sledovania dostaví nevoľnosť či už z pohľadu na hlavného predstaviteľa, jeho špecificky zariadený byt alebo z viacerých – nie nutne násilných – scén. Hoci som film videl pred mesiacom, žiada sa mi ho okomentovať, pretože si ho stále dokážem vybaviť a nemôžem poprieť nadšenie z videného, pri ktorom som sa mimochodom výborne naraňajkoval. Ódy možno pieť na všetky strany počnúc hereckým výkonom mladého Jonasa Dasslera za kvalitnej podpory maskérov stvárňujúceho o dvadsať rokov staršieho Fritza Honka (,,TOHO BY SOM NEOŠŤALA, ANI KEBY HOREL.“) až po autentické zachytenie doby v podobe dekorácií a výberu vtedajších šlágrov, medzi ktorými sa nestratí Karel Gott a záverečná ,,Wir sind jung, wir sind frei“ (tiež prespievaná Gottom ako ,,Léta prázdnin“). Z technickej stránky vyzdvihujem najmä zábery vrážd bez strihu, z obsahovej citeľný čierny humor miestami vyvolávajúci dojem paródie, nielen počas vešania voňavých stromčekov, ale takisto v prípade Honkových vrážd alebo jeho zrazenia dodávkou, kedy som sa smial na plné hrdlo. Naopak, mrazenie vyvoláva zobrazenie telesnej degenerácie ako priameho dôsledku zničujúceho vplyvu alkoholu na človeka nielen v prípade Honku, ale aj osadenstva ,,U zlatej rukavice“ pijúcich, pretože ide o ľudské trosky a už ich nič v živote nečaká. V tomto prípade ide o dokonalý detox, pri ktorom rozhodne nebudete mať chuť na pohárik a začnete zvažovať, či sa ešte vôbec napijete. Inak ide o ideálny film napr. na Štedrý večer. (1056, hodnotenie, 117. komentár k filmu) _ P.S. môj komentár č. 1111. ()

ledzepfan

Honka: Portrait of serial killer..... Za 4 rudé, ale jen s obrovským sebezapřením a zapojením všech nouzových okruhů objektivity.. Ten film je sice nesporně kvalitní, ale prostě 90% scén jsou věci co jsem fakt vidět nepotřeboval. Zmar, špína, smrad, rozklad, fleky od potu, zvratek, chcanek, krve... Povislé párky, povislé šuliny, povislé kozy, povislé špeky.. Deformace, retardace, deviace.... Jako film na rozbourání popkulturní romantizace sériových vrahů, je to myslím geniální. ()

Krt.Ek

Snad nejošklivější člověk na světě ("já bych chtěl mít tvé foto ve zlatém rámečku, já bych chtěl mít tvé foto na nočním stolečku"), omámen ošklivým alkoholickým raušem, loví v nejošklivějším hamburském baru ty beztak vůbec nejošklivější Němky (bezzubé, vypité, bezprizorní osůbky, které by se z fleku mohly ucházet o úlohu Polednice), odvádí si je do svého tuze ošklivého příbytku ("vy tomu říkáte dům?"), kde je ošklivě zprzní, a nakonec ošklivým způsobem zavraždí. Zní to ošklivě? Nenechte se mýlit, "U zlaté rukavice" nabízí podívanou... ještě ošklivější než ošklivou! Nabízí se otázka, proč něčemu podobnému věnovat pozornost? Má odpověď (a důvod, proč nešetřím s hvězdičkami) zní, kvůli demýtizaci obrazu sériových vrahů. Zapomeňte na dr. Lectera a jemu podobné, nepřikrášlenou pravdu o vraždě (ale i démonu alkoholu; dovolím se tvrdit, že Fatih Akin je v mnohém pokračovatel Émile Zoly) naleznete zde (a když už jsme při tom, tak také zde a zde). 85% ()

NinonL

Uff, ten film (a lokál U zlaté rukavice) je jako kdybyste se na dvě hodiny nakvartýrovali k té nejspodnější spodině, co chodí po světě. Jen alkoholické výpary, pach nemytých těl a hnijících mrtvol. Za realističnost a dokonalé obsazení jsem dala plný počet hvězd. Jinak ale byly chvilky, kdy jsem měla sto chutí film vypnout a pustit si nějakou sladkou americkou love story na spravení chuti. Asi chtělo hodně odvahy dát se do zfilmování příběhu, který se v 70. letech minulého století skutečně stal. Fotky herců a hereček nakonec, u titulků, byly nutností, jinak bych neuvěřila tomu obludáriu. ()

raimi

Pozérsko-hipsterská omalovánka s líbivýma písničkama. Vyhýbal jsem se tomu jak čert křížu, ale furt mně to někdo hajpoval, tak jsem nakonec neodolal. Co kdyby, že? Ale je to přesně takový, jaký jsem to čekal.  Z kdysi šokantních exploiťáků se stal hipsterskej mainstream pro hýkající fcb publikum. Ovšem voják Norbert byl skvělej, to byl fakt impozantní a uvěřitelnej zmrd. ()

Makky

Podmanivý pohľad na život sympatického gurmána, ktorý si užíva život plnými dúškami. Svoje čarovné myšlienky premieňa na realitu prostredníctvom miestnych krások, ktoré podľahnú jeho odzbrojujúcej charizme. Výlet do Hamburgu sedemdesiatych rokov, na ktorý len tak nezabudnete. ()

Kaluž

Celej internet teď pěje chválu na filmového Jokera, obzvlášť kvůli mírně přepálenému hereckému přednesu Joaquina Phoenixe a krapet dospělejšímu podání klasické komiksové látky. Přitom je to vlastně jen docela suchý thriller bez jediného překvapivého zvratu či svěžejšího nápadu. Ale budiž, nechme masám posvícení, pro vás náročnější (a otrlejší) tu mám tip na kus pořádné filmařiny. Příští týden do kin vtrhne nový snímek Fatiha Akina U Zlaté rukavice, ve kterém exceluje mladý Jonas Dassler (roč. 1996) v roli sériového vraha Fritze Honky. A je to tak mocný sociální ekelhaft, že na to budete neradi vzpomínat ještě o Vánocích. Neskutečně poutavá a zároveň sžíravá (a v jistých okamžicích i zvráceně zábavná) sonda na samé dno lidské existence. Zmalovaný Phoenix tomuhle klučinovi nesahá ani po obřezanou klobásu. Na to vemte jed na krysy a zapijte ho vodkou! ()

topi

Velmi autentické, oplzlé, chlastem, špínou, zvratky a rozkládajícími se mrtvolami totálně načichlé! Nemohl jsem uvěřit, že Jonas Dassler, který hraje Fritze má ve skutečnosti jen 23 let! Ve filmu budí dojmem nechutnýho špinavýho čtyřicátníka, maska včetně jeho kontaktních čoček je vskutku důvěryhodná a jeho bestiální výrazy jsou nekompromisně zběsilé, občas mě připomínal "Brundlemouchu" před transformací, nebo "Štamgasta" Rourkeho hrajícího Bukowskiho. Nejen on, ale i ostatní postavy z hospody U Zlaté rukavice, včetně přestárlých, tlustých a odpudivých kurev, které si Fritz tahá do svého podkrovního kutlochu jsou zapamatováníhodné. Snad opravdu jen jedna krásná osoba tu je - okouzlující Greta Sophie Schmidt v roli mladičké Petry. Jinak všechno chátra, bahno, svoloč a lůza samého dna společnosti. Fatih Akin snímek natočil tak realisticky, že atmosféra Hamburku počátečních sedmdesátých let je do detailu propracovaná a zároveň až příliš hmatatelná, včetně zvukové stopy a písniček, které v té době v Německu frčely. Vizuál neskutečnej masakr!!! Pár scén z hlavy asi jen tak nevymažu, některé vyloženě šokující, jiné zase hnusem kypící. Je jich opravdu hodně, nejvíc budu asi vzpomínat na hořčici, mlátičku hlavou o stůl a dlouhé uškrcení v jednom parádním záběru bez sebemenšího střihu. Musím pochválit i překladatele titulků, který přeložil i texty písniček, které filmem zaznívaly. Téměř dokonalý zážitek a budu sledovat, s čím dalším se Akin vytasí. ()

Flipnic-RE

Tak ani nevím, kde bych začal ... Akinovi se povedlo něco, co jsem myslel, že se už nikomu dnes z tvůrců nepovede. A tím myslím to,aby mě chytl pod krkem a narval mě v prostoru a čase do mýho nejtemnějšího explo-hororo-extrémního období. A stalo se. Tady nemůžu šetřit superlativy a fakt nevím co zmínit dřív. Tak třeba výtvarná stránka! To je něco tak neuvěřitelně propracovanýho, detailního, mega extrémně nechutnýho, zobrazujícího život a společnost ve svý syrovosti a zvířecí buranský brutální podstatě. Krásně je zde vyobrazena ta atmosféra Německa v 70.tých letech. Hospoda, ulice, lidi a hlavně ta domácnost mistra Honky!! Bože to je taková krása!! Každej pixel filmu na vás dýchá zatuchlostí, špínou a smradem! Chvílema jsem měl pocit, že ten film úplně dýchá a smrdí na mě z obrazovky ...(pokud jsem to nebyl já teda). Tvůrci si fakt vyhráli s každým detailem, každým obrazem, každou scénou. Do toho ty jednotlivý postavy. Taky mazec!! Vlastně ani ne zlý ani ne hodný lidi, ale totálně zničený svými dokurvenými životy. Vyhaslý trosky tehdejší Němcké atmosféry, alkoholici, štětky, jejíž jediným životním cílem a prioritou je dostat se někde k aspoň troše chlastu, kusu žvance a občasnýmu šuku. Společnost u Zlaté Rukavice je ta NEJVYBRANĚJŠÍ společnost mistrů života a umění žít, což ...na takový lidi už dnes moc nenarazíte. Ne že bych chtěl mezi ně patřit, ale z čistě studijního zájmu je to mazec ty lidi sledovat ...A do toho sám samotný mistr Honka!! Už to jméno je výstižný "omen nomen", kdy často pobíhá se spodkami u kolen, čurákem v jedné ruce a kudlou v druhé a snaží se divoce masturbovat, tzn. pohonit a vzrušit se, aby kurva aspoň jednou zasunul!! Zasunul do něčeho, čemu se kdysi možná dalo říkat ženská, ale teď už je to stará, hnusná, tlustá vyhaslá bytost, které je všechno jedno, která nad soudností, životem a vlastní sebeúctou dávno rezignovala. No a když mu to prostě panu Honkovi nejde (a není se čemu divit, když je furt nadranej z tvrdýho chlastu jak dělo a tahá si domů ten největší odpad), tak ve vzteku (který je logicky i podpořen výsměchem obludné coury) prostě tu kudličku do ní zaboří. A nebo ji umlátí hlavou o stůl či uškrtí. Protože prostě je to všechno na hovno. V tomhle filmu je všechno tak strašně na hovno a je krásně vidět, jak ty lidský tragédie nejsou oběťmi vlastních rozhodnutí, ale oběťmi té zkurvené doby ... Samotný vraždění tady není tím hlavním cílem, ani jeho zobrazování. Chápu, že na to někdo jde a chce vidět uřezaný hlavy a rozpáraný břicha. A když to tam nemá, tak ve svojí mladické nerozvážnosti tvrdí, že ten film ani není nic moc... Ten film je vrcholný umělecký dílo!! Je to neskutečně smutnej a depresivní film, kterej se několikrát situacemi stáčí až do extrémně absurdní tragické komedie. Takový ten pocit, že si říkáte "Bože to už snad není možný, co se tomu člověku stane!" A smějete se a přitom je vám to tak šíleně líto. Třeba za půlkou děje, kdy Honka začíná jakoby nový život a dlouho se mu to i docela daří!! A jak to dopadne ... Jako bych tohle neznal z vlastního života nastotisíckrát!! Ve chvíli, kdy Honka po období abstinence znova přikládá číši s vínem k ústům, se mi zastavila krev v žilách a šel mráz po zádech... A následná gradace v poslední části filmu, kde se vrší nechutný odporný scény byla jak rány kladivem ... Film není jen čistej exploiter nebo portrét sériovýho vraha, kdo tohle hledá, dostane to jen okrajově. Ten film je prostě exploitační inferno samotnýho života jako takovýho. Existencionální PEKLO!!! Jak se dřív žilo, jak se dnes ještě někde pořád žije, jak je to někdy těžký ustát si nějakej standard, i když se člověk kurevsky snaží, ale prostě ...závislost je svině, nadrženost je svině, genetický (ne)vlohy, samota, stát, politika, ... atd. Mazec tohle!! A ještě jedna věc... Podle mě Honka není ten úplně největší psychouš ve filmu. Je tam ještě jeden a ten je fakt ultra! Je to ten vysokej bejvalej esesák v hospodě s naslouchátkem! Ten je tak strašně mimo a podle mě je to fakt čistý zlo!! O tom bych uvítal samostatnej film ... Nevím no ... pokud vám je někdy někomu na prd, tak koukněte na tenhle film a myslím, že váš "těžkej" život ty osudy ve filmu nevyrovná. Na konci ještě potěšily originální fotky. Mazec!! () (méně) (více)

Hamaradža

Akin by chcel byť Buttgereit a rukavička by možno aj chcela byť Angst, na to je ale príliš vyumelkovaná, vychcená a najmä - prázdna. Hlavný hrdina je skôr karikatúrou než autenticky pôsobiacou postavou. Čo mi z filmu v hlave ostalo najdlhšie sú perfektne obsadené a zahraté postavy alkoholičiek. ()

radektejkal

Drsné a brutální, a do toho všeho ty německé šlágry, ty k tomu tedy fakt sedly (především ta závěrečná "Season in the Sun od Terryho Jackse s německým textem "wir sing jung wir sind zwei gehen am Leben nicht worbei"). A "Zum goldenen Handschuh", to byl taky teda pajzl. A Fritz Honka? Poltergeist ze Sankt Pauli? Kripl, psychopat a alkoholik? Nebo "bytostný výraz úzkosti ze samoty a nesmyslnosti života (Marigold****)? Nejspíš to poslední. Možná proto, že se Fatih Akinovi podařilo do filmu "vpašovat" okamžiky, byť nepříliš četné, ve kterých se Honka jeví jako ne úplně ztracená existence, že nějaká šance ještě existuje. Ale karmický zákon je prostě zákon, a běh světa je neúprosný. Pozn. 1: Nicméně si na serveru "ty-trubko" můžete pustit od Hospodských teroristů (Kneipenterroristen) pustit "Gern hab ich die Frau`n gesägt - Rád jsem ženy rozřezával". Pozn. 2: Honka si z jistých důvodů vybíral menší, pokud možno bezzubé stařeny. Měl však také dbát na jejich hmotnost, kvůli skladování. ()

IceQueen

Keď nepil, sekal dobrotu, keď pil, sekal ženské telá. Videla som už komédiu o Tedovi Bundym, ale za touto paródiou na sériového vraha dramaticky zaostáva. Stavím sa, že herci a štáb by sa s nami mohli podeliť o plnú náruč veselých historiek z natáčania. Ono to asi nemá byť tak úplne komédia, ale keď sa raz začnete smiať, tak vám budú pripadať vtipné aj vážne myslené scény (okrem tých, kedy sa vaša večera chce pozrieť, ako to vonku vyzerá). Ešte dodám, že atmosféra v kine bola výnimočná aj vďaka autentickému krčmovému feelingu vyprodukovanému niekoľkými milými spotenými a alkoholom vybavenými divákmi. ()

Eldrick

Mám rád tyhle absurdní chuťovky na vystřízlivění z reality. Na dnešní připosranou dobu úctyhodně odporný film německýho Turka o té největší německý špíně podaný až karikaturní formou. Více takových nekonvenčních bijáků založených na skutečných událostech. ()

honajz2

Největší problém toho filmu je v tom, že na dvě hodiny prostě nevystačí. První polovina je dobrá, má nějakou atmosféru, nastínění hlavní postavy a hlavně jeho hnusného bytu proběhlo celkem i dobře (jenom jsem čekal, že se nějak dozvíme, co k tomu toho Fritze Honku vedlo a on to byl prostě jenom magor - víc psychologie bych uvítal), představení vedlejších postav, z nichž normální je opravdu jen málokdo, proběhlo taky celkem slušně. Hospoda U Zlaté rukavice mi i připomínala, co tam chodili, jednu hospodu, co mám nedaleko svého bydliště, jmenuje se Výčep Labe a tam taky vždycky chodily takové divné typy lidí, nebo tam u ní aspoň postávali. Někteří teda ještě chodili do nonstopu naproti, ale teď už se vrátím k hodnocení filmu. Pak přišla druhá polovina, která už mi přišla utahaná, nudná a dějově se tam vlastně nic nového nestalo. Fritz Honka se pořád snažil sbalit nějakou novou holku, kterou by pak mohl znásilnit (nebo ještě líp ji pak ještě zabít) a popravdě, nikam to moc nespělo. Finále se ale povedlo hodně, to musím uznat. Celkově to je dost dobře natočené, povedl se casting, protože je tu jeden hnusnější herec vedle druhého, je z toho cítit všechen ten hnus a vnitřní emoční chlad Fritze Honky, kterému jde jenom o to, aby mohl zabít nějakou ženskou, jinak se ani neudělá (byl to zvrácený a úchylný sériový vrah, tak snad nic hezkého nečekáte), ale slabší povahy můžu uklidnit, že všechny ty explicitní scény se odehrávají mimo záběr. Ale ten hnus je z toho cítit všude, už jenom z toho odporného bytu Fritze Honky. Každopádně, délka mi přijde přehnaná a obecně to mohlo fungovat mnohem líp. 3* ()

Martin741

Reziser Fatih Akin /Soul Kitchen 2009, Odnikud 2017/ natocil silne priemerny film, nieco co kvalitou mi silne pripominalo 25 km/h. Nemecka kinematografia je sama o sebe biedna, obcas vyplodi nieco dobre Til Schweiger, coz je zrucny reziser, no ale jak tak pozeram, Fatih Akin nanho nema. Este z mladych nemeckych reziserov sa oplati vsimat si tvorbu mladeho Floriana Davida Fitza, ten ma rezisersky talent. Akin je sam o sebe debutoval roku 1998 filmom Kurz und schmerzlos, a odvtedy tocil len znesitelny priemer. To skladovanie mrtvol - to bol teda pekny masaker, ale ani to ma nepresvedcilo, abych dal tomu vyssie hodnotenie : 52 % ()

Aljak

Fúha, tak to bola poriadna bizarnosť. Fatih Akin zostáva verný svojmu štýlu bez servítky, a tentokrát pritlačil pílu ešte viac ako zvyčajne. Skutočný príbeh Fritza Honky sfilmovaný podľa knižnej predlohy bol veru šokujúci. Základom úspechu bol určite vynikajúci Jonas Dassler, ktorý Fritza zahral skutočne vierohodne. Príbeh bol samozrejme zaujímavý, akurát som mal pocit, že sa to stále dokola točilo o tom istom, akurát za každým si Fritz našiel nejakú inšiu obeť - ale jeho násilný štýl sa v zásade nemenil. A po čase už to začalo človeka trochu nudiť, obzvlášť, keď človek nepatrí medzi fanúšikov tohto žánru. Ale ten záver to napokon pekne celé uzavrel... ()

M.i.k.e

solidní ujeťárná,která má povedenou sedmdesátkovou atmosféru a hromadu extrémně nesympatických figur,kterým dominuje mistr Hoňka.Je to brutální,špinavé a místy dost depresivní,ale vzhledem k pověsti která film předchází jsem čekal ještě trochu víc.Každopádně je to asi první film podle skutečnosti,kdy udělali filmaři hlavní postavu odpudivější než byla v reálu (alespoň co se vzezření týká)...70% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů