Avenue 5

• USA Avenue 5
USA, (2020–2022), 7 h 55 min (Minutáž: 27–29 min)

Tvůrci:

Armando Iannucci

Hudba:

Adem Ilhan

Hugh Laurie, Suzy Nakamura, Josh Gad, Zach Woods, Lenora Crichlow, Nikki Amuka-Bird, Rebecca Front, Jung Sun den Hollander, Himesh Patel, Kyle Bornheimer (více)

Série(2) / Epizody(17)

Komedie Avenue 5 od tvůrce, scénáristy a výkonného producenta Armanda Iannucciho, který se podepsal pod komedií Viceprezident(ka), se zabývá vesmírnou turistikou a je zasazena do čtyřicet let vzdálené budoucnosti, kdy sluneční soustava leží každému u nohou. Hugh Laurie ztvárňuje hlavní roli Ryana Clarka, kapitána vesmírné výletní lodi Avenue 5. Zdvořilý, navenek sebejistý, vyrovnaný a sympatický, Ryan je zkrátka muž, na něhož se v každé krizi můžete spolehnout. Josh Gad hraje Hermana Judda, miliardáře stojícího nejen za Avenue 5, nýbrž i za celým impériem Judd zahrnujícím hotely, fitness kluby a vesmírný turismus. Zach Woods se představuje v roli Matta Spencera, vedoucího oddělení vztahů se zákazníky. Nikki Amuka-Birdová je Rav Mulcairová, vedoucí Juddova střediska vesmírných letů na Zemi. Rebecca Frontová ztělesňuje rozenou vůdkyni Karen Kellyovou, která cestuje lodí Avenue 5 načerno, neboť zneužila nepřenosnou jízdenku své sestry. (HBO Europe)

Hogo Fogo

Vynikajúca záležitosť. Kto mal rád The Thick of It, určite si to zamiluje. Ostatní sa musia vrátiť k chlapíkom v obtiahnutých kostýmoch s otáznou orientáciou. . ()

Zuchy

Potenciál byl velký, ale zůstal trestuhodně nevyužitý. Chvíli jsem zvažoval, že dám jen 2*. První 2-3 díly jsem měl pocit, že jde jen o kanonádu dialogů, které postrádají vtip (až na výjimky) a člověk je skoro nestíhá ani sledovat. Pár slušných dílů se nakonec našlo, ale nevím, zda má cenu se těšit na další řadu. ()

Anayka

Já nevím, asi mě ten humor o tom, jak jsou lidi stupidní, až tak nebaví. Stačí, že se s tím musím potýkat v běžném životě. ()

Likan7

Na papíře možná solidní a vtipný námět, který měl táhnout sarkastický Hugh Laurie. Ten je sice v pohodě, ale všechno ostatní je tu zoufale nezajímavé. Postavy jsou pitomý, scénky nevtipný a nedivím se, že to HBO po dvou sériích a pouhých 17 dílech utlo. Tohle se nepovedlo. ()

Mamlas odpad!

Protivná, ukřičená a uhádaná hloupost, která není nijak zábavná. Jen samé trapné kecy a děj o ničem. (6%) ()

Toustovač

Pokud máte rádi britský a k tomu trochu debilní humor, asi to kousnete. Problémem je, že ten druhý začne v průběhu času dost převažovat a člověk už jen kouká na bandu pobíhajících kreténů. Slabé 4* za první sérii, druhá to táhne ještě níž a hypotetický třetí se regulérně bojim. Zábavný (pravděpodobně jen pro mě:) detail - jeden z párů hrají Jessica St. Clair a Kyle Bornheimer (jo, ty jména jsem si musel najít), kteří už pár hráli v roce 2010 v komedii "She's Out of My League" a jde víceméně o stejný postavy :). Což je sice fakt divnej typecasting, ale zároveň mi díky tomu vadili výrazně míň. ()

Ricci

Jestli to měla být přehlídka americké stupidity a vzorových dialogů průměrného američana, asi jo, proč ne. Ale pokud to mělo být vtipné, tak asi jen pro populaci za velkou louží, chybí tomu jedna základní ingredience, a to VTIP. Hugh Laurie je vynikající, ale zde s výběrem scénáře asi trochu šlápl mimo. ()

TD

Čím méně v Avenue 5 běží o potrhlé eskapády a více o nesmyslné rozhovory mezi hloupými a často zlými lidmi, tím je lepší. Hrůzné hlášky, vtipy, které nikam nevedou, rozhovory složené z motivačních citátů. Nebudu spekulovat, proč se to lidem spíš nelíbí. Smysl pro humor je divná věc. Kdo pochybuje, nechť si zapamatuje, že Paul Thomas Anderson je fanda komedií Adama Sandlera. (Není zač.) Já se řehtal jako kůň. ()

mata77

Cynický humor, ktorý mieri aj na vážne témy, premiešaný s infantilnosťou postáv ma po pomalšom rozbehu seriálu začal nečakane baviť. Jedná sa pri tom o jednoduchú zábavu, založenú na epizódnom stand up predstavení, ktorému tu zaslúžene kraľuje doktor House. ()

cubiczech

Sakra, já ten americkej kýčovitej humor asi prostě někdy úplně nesežeru (to i ten Space Force je někdy zábavnější). Bravůrní Laurie je často zabitej horším střihem a sám to přece celý neutáhne, dialogy postav naprd atd atd. Iannucci psal všechny, ale režíroval jen první epizodu a je to znát... Škoda, protože to vypadá draze... (je šance že při sledování budete mít flashbacky na ty horší, pozdější, řady americký The Office, ale ta měla 201 epizod, tohle má 9) ()

bazmat

Fakt musí být všichni tak hloupí a mluvit tak rychle, aby ze sebe těch stupidit vysoukali za půl hoďky co nejvíc? Doukoukal jsem asi jen proto, abych zjistil, že skončit se dalo po kterémkoliv díle a výsledek by byl stejný. ()

VashCZ

Příjemné potěšení. Je pravda, že než se cast rozehraje trvá to bohužel víc než půlku seriálu :-(. A první dva díly jsou v pdostatě úvod. V prvních dílech jsou některé fakt nudné pasáže, hlavně to s koordinátorkou pasažérů. A ta kamera mohla být hned ze začátku taková... statičtější. Můžete se ale těšit na dokonalou strojnici, která v podstatě velí lodi a tak nějak prezentuje normálního člověka. Pak na postavu "customer relations", který má komentář snad ke všemu, hlavně aby kolem toho nevznikl spor. Poslední z dokonalých je Ajris, hlavní poradce majitele přepravní společnosti, která ho drží na uzdě a chrání před ním okolí. Zároveň si ale chce zachovat jeho přízeň. Dále postvy s chybami,a le též dobří jsou kapitán/nekapitán Hugh Laurie tak jak ho znám. Bohužel chtělo mu buď dát míň prostoru nebo ho víc ve hraní držet na uzdě a správně ho nasměrovat. Zmiňovaný megalomanský, asociální, vůbec přiblblý majitel společnosti, velmi solidně zahraný. Poslední bych zmínil vedoucí letu umístěnou na zemi na základně, kterou jsem zezačátku nedocenil, ale do sestavy hvězdné pěchoty zapadá. Je možné, že si najdete další oblíbence, ale jedná se především o pasažéry a ti mě nepřesvědčili. Myslím, že kdyby aspoň pasažéři jeli na 100% britský humor, tak udělají líp. Vůbec měli mít mnohem větší tah na branu, ne to držet polorealistický. Vím, že vám to nic neřekne, ale já je s nadšením vyjmenoval, protože vám přece nebudu spojlovat x). U poslední epizody o které jsem nevěděl že je poslední jsem se tak těšil na další díl :-(. Teď když vím, že je konec, tak nevím zda se těšit na pokračování, nebo radši ne, aby to nešlo jenom k horšímu, protože v naprosté většině případů se jakýmkoliv tvůrcům špatně obnovuje atmosféra. 70% FLY SAFE! ()

3k7

Tento seriál mi byl doporučen. Sci-fi mám rád, jestli je to navíc komedie, tak to bude super. A víte co? Docela i bylo, sice jsem se tomu tolik nesmál, ale Hugh Laurie patří k mým oblíbeným hercům, celá myšlenka seriálu byla atraktivní. Užíval jsem si, jak je mi servírovaná lidská blbost, naivita, povrchnost. Ze všech dílů první série (doposud další série nevyšla) se mi nejvíce líbil 8. díl bezkonkurenčně. Poprvé #SPOILER ALERT jsem měl zlomyslnou radost, jak se ty nejhloupější postavy dobrovolně připravily o život (hlupáků tam stále ale zůstalo dost). Ale sám bych se měl zařadit mezi hlupáky, porušil jsem svoje pravidlo "nikdy se na nic nekoukej, dokud není náskok aspoň 4 nebo 5 sérií, ideálně když už dobíhá poslední série. Nenávidím čekání na další série). ()

Sidenius

Někdy chce člověk vypnout, nikdy by mne nenapadlo že to bude u vesmírné scifi s Dr. Housem v hlavní roli kde nejdůležitější otázka je jestli vidíte papeže v exkrementech kolem vesmírné lodi. Fajn na vypnutí a pár prskanců smíchu na televizi taky bylo :) ()

Dr.Love

Jedno z mnoha překvapení, které jsem si nedávno pustil a sfouknul jsem ho za den a můžu říct jasně že je to bomba. Rozhodně komediální, rozhodně překvapující hereckými výkony, krásně napsanými dialogy a brutálními situacemi, které ještě k tomu všemu pokud by se staly jsou založené na reálných fyzikálních modelech takže herci tam neplivou jen tak snůšku nějakých fantaskních hovadin. Bohužel námět opravdu není originální Aniara natočená o dva roky dříve jasně nese náklad originality. Nicméně tohle je daleko humornější, příjemnější. A jako upřímně co si budem tenhle seriál přinesl geniální zobrazení hovnivého prstence a nebo kontakt osoby bez skafandru s nicotou vesmíru - tzv. uschnout. Na což nejsem nehrdější ale musel jsem si to pustit tak dvacetkrát a můžu říct že takové záchvaty smíchu jsem neměl dlouho. Takže letu zdar. ()

jarynzlesa odpad!

Protivné, uječené, vystresované a hloupé postavy, humor na vrcholu trapnosti. Toto lze zažít v běžném životě, ale je lépe se tomu vyhnout. Celkový pocit hnusný. ()

CheeseFigure

Skvelý komediálny seriál uťahujúci si z politiky, masovej histérie, ľudskej povahy a tak celkovo dnešnej doby. Sympatickí herci hrajúci občas nesympatické postavy, ktoré si ale aj tak zamilujete. Humor sa mi trafil do vkusu, občas je riadne čierny. Finále prvej série je potom vynikajúce. Najväčšia škoda, že bol seriál zrušený. Zbohom posádka Avenue 5, bolo mi cťou s vami stráviť 17 skvelých epizód. ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)