Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Lachtaan

Přestože jsem se v první polovině těšil z dost jiného pohledu na další heroický boj nesmrtelného policisty s neodbytnými teroristy, než tomu bylo v prvních dvou velmu podobných dílech, tak jsem se po překlenutí do druhé části už začal poněkud nudit a několikrát jsem se přistihl, že už ani nedávám pozor. A to se mi stává jedině v případě, kdy mi na filmu začne něco vadit. Ve třetí Smrtonosné pasti jsem měl potíž s jejím vyvrcholením, jež jelo prakticky jak přes kopírku svých předchůdců. ()

Nihlathak

Úsměv u trojky, když ji člověk pustí po jedničce a dvojce hned, trošku ztuhne. Takový je i celý film. Tak nějak... tuhý. ()

BS

Je v tom kurva McClain a je to furt sakra dobré! Obě "Smrtonosné série" se opravdu vydařily co se týče kvality pokračování! Díky bohu!!! ()

lennyd

Uprostřed rušné New Yorské ulice vybuchne bomba, a vzápětí se na komisařství ozve telefon, kde tajemný hlas žádá poručíka McClana (Bruce Willis). Jeho největší starostí ale nyní není honba za neznámým teroristou, ale dostat se z kocoviny, ve které se potácí už víc jak rok. Ale Simon terorista má o prožití dnešního dne jiné mínění, a tak se musí McClane setsakra rychle sebrat, a začít plnit Simonovy potroublé úkoly. V průběhu dne ale zjišťuje, že záměrem Simona není jen pomsta za svého bratra, ale také loupež zlata za 100 milard dolarů. McClane a jeho nový přítel Zeus (Samuel L.Jackson) jsou jediní, kdo může Simona zastavit ... A frčíme dál - Bruce Willis se nezastavuje, ba naopak, po zachráněném mrakodrapu a letišti, má nyní na starosti celý New York. I když v některých momentech už film působil až příliš uměle, John McTiernan vůbec nedává divákovi čas na rozmyšlenou, jestli se má nebo nemá nudit. Celé dvě hodiny se něco děje, a to co by v nějakém akčním seriálu typu kriminálka XYZ stačilo na hezkých pár dílů, je vměstnáno do jednoho filmu. Bruce Willis postupem filmu ztrácí svoji tělesnou konstituci (a nechybí oblíbená scéna se záběrem na jeho visící ruku, ze které teče krev proudem), ale to mu nebrání se vždycky dát do kupy. Samuel L.Jackson je příjemným oživením, aspoň v tom není Willis sám, ale naprosto perfektní je Jeremy Irons, absolutně nemá chybu.. Abych se tak přiznal, tak Smrtonosná past 3 se mi asi líbí (zatím) nejvíc ... ()

anli

Treti"Smrtonosna past" a na reziserskou stolicku se vraci John McTiernan.Scenar je opet velmi dobre napsany a protoze je reziser v tomhle zanru jako ryba ve vode,opet to dopadlo nad ocekavani dobre.Willis je stale vtipny,ale uz neni tak osamoceny,nebot mu velmi zdarile sekunduje Samuel L.Jackson.Jeremy Irons jako padouch je take skvely a je to opravdu a opet(uz potreti)velka a vtipna akcni jizda.Rozhodne si tvurci zaslouzi pochvalu za to,jak se jim podarilo udrzet treti pokracovani na vysoke urovni.Perfektni akcni sceny z nichz nektere jsou genialni(vybuch v metru a utek pred vodou v tunelu)a dynamika celeho filmu ho udrzuji ve spravnem tempu.Snad trochu ten konec mohl byt jiny,ale to je jen malinka vada na krase.A taky to neni opet na letisti a opet o Vanocich(Hollywood je schopny vseho,tak diky,ze jste nas tentokrat usetrili).U me malinko lepsi nez dvojka a o neco horsi nez jednicka.Takze rikam 85%. ()

BoncheR

Typický amrický akčný film s kopou ukrdnutých áut a presne mierených guliek, no nepomôžem si aj tak ma to bavilo. Normálne by ste v akčnom filme čakali najprv nejakú predohru a až potom zápletku, no tu idú tvorcovia hneď na vec. V prvých dvoch minútach sú pohľady na zobúdzajúce sa mesto, a v tom BUM, explózia. Niečo také sa vo filmoch len tak nevidí, takže zaslúžene78% ()

Duoscop

Třetí a podle mého názoru nejlepší díl celé série. Tentokrát se musí Bruce vypořádat s padouchem Saimonem, který chce ochromit New York a navíc je bratrem Grubera, kterého Bruce v jedničce vyhodil oknem z mrakodrapu. Společně se svým nechtěným společníkem Samuelem L. Jacksonem skvěle zapadají do perfektního a na konci nečekaného závěru. A tak Bruce opět krvácí a krvácí. ()

theeneed

Samuel L. Jackson zachraňuje film do chvíle, kdy Bruce unikne z tunelu za pomoci gejzíru. Pak už je to zase jen Die Hard, kdy fandím záporákovi, ať se konečně trefí. ()

venison

Po druhém "svetrovém" díle tu máme opět bílý nátělník :-D John McClane se pomalu, ale jistě zbavuje manželky (k dokonalosti chybí ještě zbavit se přebytečných vlasů) a stává se z něj konečně ten správný ošlehaný looser zmáčený krví a plivající ironické žvásty. Příběh je slabší, ale bohatě to dorovnává skvělý sekundant v podobě Samuela L. Jacksona. ()

ywo666

Čo si dať na sobotný deň s ukrutnou kocovinou. Film o hrdinovy s ukrutnou kocovinou. Ťah so Samom L. Jacksonom ako ukecaným side kickom vyšiel na jedničku. Irons dobrý záporák. Willis hláškuje ako o život. Napriek tomu, že to je až 4. najlepší diel série, stále Pecka. 85%. 4* ()

pytlik...

Objektivně film tak na tři hvězdičky, nicméně díky němu se mi zdál nejzajímavější sen, kterej se kdy nějakýmu člověku zdál. Takže zvedám na pět. No a teď ten sen: Jsem v bytě, který má dvě místnosti, spolu se mnou tam mimozemšťané, vypadaj jako lidi, nejsou zlí, normálně s nima komunikuju.. vím, že mám schopnost lítat, tak všelijak skáču, ale lítání se mi nedaří, spíš jen tak poskakuju dlouhými skoky, jak kdyby byla snížená gravitace. Říkám si, přece vím, že to umím, takže sakra mozku pracuj pořádně, a nakonec doopravdy plachtím u stropu. Mimozemšťané vypouští na zem Ježíše Krista a Jana Křtitele, jejich dohoda zní, že si po nějaký době svoji roli navzájem vymění. A já vím z pilné četby bible, že to Kristus neudělá, říkám si, to je ale hajzl, takhle podvést Jana Křtitele… Pak nevím, jestli to Janovi říkám já, nebo jestli se to nějak dozví sám, ale děsně se naštve, vezme předmět, co vypadá jak tužka, z tý vyjde kouř a střelí Krista do oka. Kristus se tak rázem mění v Jana Žižku. Pak najednou vidím, že jsme na silnici, řítěj se na nás nějaký kamiony, říkám si, co to je za nesmysl, my jsme v moderní době, ne před 2000 lety. Pak jsem se probudil. Nooo a ty řítící se kamiony, tu jedinou nelogickou blbost v tomhle snu, tu mi tam právě propašoval tenhle film, jak jsem si pozdějc uvědomil. ()

noriaki

Nevěřil jsem tomu, vzpouzel jsem se, ale tohle bude možná nejlepší Smrtonosná past. John McClane se konečně nepotýká s neschopnou policií, ale dostal svého vlastního parťáka, latentně rasistického Zeuse, který ho nemá vůbec rád. Chemie mezi nimi ale funguje parádně a scénář nešetří hláškami. Dokonce přišel s chytrým vysvětlením, proč se chudák obyčejný policajt dostal potřetí do té samé situace. Zamrzel mě jen slabší závěr a nepříliš charismatický Jeremy Irons s podivným účesem. Vím že je to téměř protimluv, ale on se do role opravdu nehodil. Samuel L. Jackson se v ní naopak našel. ()

LeG!oN

Pro mě osobně ještě o chlup lepší než dokonalá jednička, hodně zvratů a perfektní Jeremy Irons k tomu... ()

JohnSmith

Dalo by se říct, že trojka navazuje na jedničku.Jako by McTiernan zcela ignoroval druhý díl. Každopádně se mu trojka povedla. Změna prostředí do Johnova působiště a širší pásmo působnosti,už ne jeden mrakodrap,ale celý New York a k tomu přidaný prvek buddy movie s Jacksonem.Prostě bez větších výhrad. Příjemné je i obsazení Jeremyho Ironse do role padoucha.Na rovinu, Sadler jako hlavní záporák ve dvojce neměl takové charizma jako Rickman nebo Irons ()

Millanium

McClane konečně dostává více prostoru než jen pouhou budovu či letiště a tento fakt filmu dle mého názoru velice prospěl. Já tedy zrovna nepatřím k největším milovníkům této série, ale z prvních tří dílů jsem se u tohoto bavil asi nejvíc. Je zde stále mnoho absurdních situací a klischee, ale to k této sérii už prostě patří. 75% ()

Brain-D

Totální masakr a výbornej akčňák s kulervoucíma hláškama. Nemá na první díl, ale i tak to krásně navazovalo. ()

sskrblik

Trojka se mi líbila z celé série nejvíc! Žena McClane odkopla a jednoho dne po opici ho vzbudí tým policajtů, že je opět něco špatně. Začíná hra na kočku a myš - Simon říká "nasaď si na sebe nápis I Hate Niggers a jdi do černošské čtvrti jinak odpálím..... ". Oproti předchozím dílům je tu více originality a polovina filmu, kdy McClane musí plnit šílené úkoly je výborná. Samozřejmě i ta druhá je velmi slušná. Samuel L. Jackson je dobrým parťákem a protipólem Willise. Jejich rasistické nadávky jsou vtipné. Navrch k tomu všemu můžeme přičíst výbuch přehrady, průjezd městským parkem a spousta další perfektní akce. ()

hroubek

Tento film mě zklamal jednou věcí a tou je,že oproti předchozím dílům ztratil klaustrofobické pojetí(mrakodrap,letiště)ale to jen málá výtka vůči jednomu z nejlepších akčních filmů 90 let.Návrat McTiernana za kameru znamenal pro nás obrouvskou dávku adrenalinu,úžasné akční scény a velmi stylového záporáka a k tomu příběh o kořeněný o Buddy movies.Bruce Willis se pro tu to roli narodil je radost ho sledovat. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014