Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

ARI50

Další pokračováni nadupané akce a už tet chci další díl skvělé zábavy. Bruce Willis je výborný herec plný humoru chytrosti menší nesmrtelnosti ale já ho žeru. ()

becki_tu

Další, v pořadí už třetí dobrodružství ze života věčného smolaře na teroristy Johna McClanea mě nezklamalo. Možná je o něco slabší než předchozí díly, ale i díky přidání kolegy k Willisovi je to zase o něco zajímavější. Willisovi tentokrát pomáhá Samuel L. Jackson proti skvělému padouchovi Jeremymu Ironsovi, kterému role opravdu sedla a nikdo ze jmenovaných nezůstává nic dlužen své herecké pověsti. Hlášky protagonistů byly úderné a neskutečně vtipné a jelikož jsem se několikrát hodně nahlas zasmál, tak Smrtonosnou past 3 v tomto ohledu považuju za nejvtipnější. Akce střídá akci, telefony zvoní, bomby tikají a divák se baví. Pokud podobně dopadne i nová čtyřka, resp. 4.0, tak se zlobit nebudu. ()

MáŠa

Když pominu takové ty lacinosti typu, že obyčejný človíček v podání S. L. Jacksona se musel vyskytnout i v závěrečné policejní stíhačce, když to by ve skutečnosti asi sotva nastalo, nebo že jel zrovna náhodou kolem, když..., tak bych musel už asi jen mluvit pozitivně. Film je napínavý, je chytlavý, líbí se mi, že autoři udrželi slušnou koukatelnost a že v několika ohledech trumfli i první díl - začalo to u dvojky, a i zde má film momentů překvapení, že by stačily na dva dobré filmy. ()

luka4615

Snímek Die Hard with a Vengeance se může pochlubit přidanou hodnotou v podobě parťáka s mimikrami skvělého Samuela L. Jacksona a přehršlí inovativní a oku lahodící akcí, což jde ruku v ruce s novým, uhlazeně kalkulujícím padouchem. Jistě, legendární první díl to nepřekoná ani zdaleka, avšak i tak se v rámci akčního žánru jedná o svěží vlaštovku, která Vás dokáže velmi slušně zabavit. Skvělá práce! „There's a difference, you know, between not liking one's brother and not caring when some dumb Irish flatfoot drops him out of a window.“ ()

Sawy

"Čau chlapi.Dostali jsme hlášku,že tudy jel nějakej chlápek s osmi sobama..." Tohle je jediná narážka na Vánoce,kterou ve třetím dílu Smrtonosné pasti uslyšíte.Trojka se vůbec od svých předchůdců značně odlišuje.Místo uzavřeného prostoru tentokrát dostal John na vyřádění celé město.O Holly se tentokrát jen mluví.A John taky dostal parťáka.Rasistický černoch v podání dalšího herce z Pulp Fiction Samuela L. Jacksona byl skvělou volbou.Jeho špičkování se s McClanem je to nejlepší na celém filmu.Režie se opět chopil John McTiernan a na scénu přivedl dalšího z rodinného klanu Gruberů-Simona.Ten má v podání Jeremyho Ironse velkou slabost pro výbušniny a je skoro stejně charismatický jako jeho povedený bratříček Hans.Co se hlášek týče,je trojka zřejmě vůbec nejnabitější díl série,hlavně díky Jacksonově přítomnosti.Nechybí zábavné akční scény,hlavně automobilových honiček je tady fakt požehnaně.Pokud jde o mě,jednička samozřejmě zůstává nepřekonaná,ale dvojka je podle mě o něco horší než tenhle díl.Jediná věc,která trochu kazí výsledný dojem,je asi konec.Ze všech dílů je tenhle asi nejpřekombinovanější a nejméně napínavý.Ale samozřejmě to až tak nevadí,zvlášť když na si na konci Bruce znovu zamumlá pod vousy povinné:YIPPIE-KI-YAY MOTHERFUCKER! 90 % ()

Lucasion

„Jo něco ti navrhnu. Vylez z díry, kde se schováváš a já ti tu sklápěčku narvu do p*****!“ Nejoblíbenější Newyorský policista John McClane (Bruce Willis) je zatažen do podmínek bombového atentátníka. Ten říká, že John musí poslouchat, plnit úkoly a hádanky nebo potrestá město výbuchem. A tak je McClane vtažen do šíleného plánu dalšího teroristy. Pomocí kolegy Samuela L. Jacksona (který mu herecky skvěle vypomáhá) bude řešit jednu hádanku za druhou a k tomu samozřejmě patří i střílení teroristů, honičky v autech a samozřejmě to oba okoření pořádnou dávkou hlášek a gegů. Díky tomu je Die Hard 3 pravděpodobně nejvtipnější z celé série. Willis kolem sebe rozhazuje nejen střelivo a hlášky, ale také svůj chlapecký úsměv, který mu vydržel i do konce filmu. Výborné pokračování, ke kterému se vrátil režisér jedničky a vytvořil Smrtonosnou past bez Vánoc, za to s pořádnou dávkou akce, hlášek a jednoho nesmrtelného policisty. Zkrátka to co máme na této sérii tak moc rádi. (98 %) ()

hendrich6

Takhle by měl vypadat ideální akční film.Trojka Smrtonosné pasti sice o trochu zaostává za jedničkou,ale stále je to špička žánru.Bruce Willis jako John McClane jako vždy skvělý a Samuel L.Jackson jako bonus.Spousta skvělých scén jako jízda autem přes park nebo postávání s cedulí v Harlemu.Prostě kvalitní akčná krimi za 90 % ()

Lacike

Do vzniku otrasnej päťky som mal tento diel najmenej rad. Nikdy som pri nom nemal pocit, ze sledujem Die Hard. Neodohrava sa to pocas Vianoc, chybaju tu vedlajsie postavy, McClaneova zena tu je neustale spominana ale ani za svet sa neukaze a pravdepodobne sa s nou po skonceni filmu McClane rozviedol, McClane tu nema ziadny sukromny motiv, aby zachranil deti v skole (to bolo tak tazke do jednej skoly umiestnit aj jeho deti?), no a po cely film tu ma skoro rovnocenneho partaka. Ked odhliadnem od toho, ze to je sucast serie Die Hard, tak hlavny problem tohto filmu pre mna je, ze ma prilis nezaujala zapletka. Cele to Simon says mi dost liezlo na nervy a film sa pre mna poriadne zacne rozbiehat az po hodine, ked McClane zacne kosit zloduchov. Jediny aspekt, ktory pripomina seriu Die Hard je samotny McClane. Stale je to ten sympaticky smoliar, ktory sa ocitol v nespravny cas na nespravnom mieste. Stale ma este vlasy, drsne hlasky a Willis elan pri akcnych scenach. Za partaka tu ma skveleho Samuel L. Jacksona, ktory bavi svojimi rasistickymi narazkami a chemia medzi nim a Willisom je skvela. Oni dvaja filmu vybojovali 2 hviezdicky. Tu tretiu davam za skvelu akciu, ktora je stale v oldschool prevedeni s minimom trikov. Aj ked uz sa tam nejake objavili a zaverecny vybuch lode je dost trapas. Rovnako ako samotny dost natahovany zaver pri ktorom som si hovoril, aby Willis uz konecne zabil toho otravneho a dost slabeho zaporaka Ironsa. Soundtrack v tomto diely ma uz tiez prilis nenadchol a ta pseudonemecka hatmatilka pôsobi dost trapne. Tentokrat som asi mal radsej uprednostnit VHS dabing v ktorom aj ti Nemci zneju jak Nemci. Celkovo je VHS dabing dost vydareny. Takze vysledkom je pre mna priemerny akcny film svojej doby, co je na jednej strane po skvelych prvych dvoch dieloch sklamanie, ale vzhladom na to, ze sa uz dnes taketo velkolepe R-kove a v realnych lokaciach odohravajuce sa akcne filmy netocia, tak to rozhodne nie je malo. 6/10. ()

maseer2

třetí Die Hard začíná naprosto velkolepě a já měl po půl hodině pocit, že sleduju naprostou špičku akčního žánru, jenže pak se děj v podstatě přestane věnovat do té doby skvěle fungující dvojici Willis - L. Jackson, na scénu se dostane spousta dalších postav a z přímočarého akčního nářezu se tak postupně stává zbytečně překombinovaná podívaná, která je navíc zakončena hodně odfláknutým závěrem.. jednička = McClane + mrakodrap, dvojka = McClane + letiště, trojka = málo prostoru pro McClanea + pobíhání sem a tam po celém New Yorku.. celkově tedy ještě o kousek slabší než druhý díl... ()

Tommassi3

"Johne, vyzvedneme tě za patnáct minut !!" - "Žádnej spěch !! Za čtyry budu stejně mrtvej.." ;) Bruce Willis, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson hrají Simon říká a John McTiernan je ve vrcholné formě !! ()

BoPo

John McClane pribral nechceného parťáka a rozbehol pestrú hru. Treba uznať, že trojka v ničom nezaostáva za dvojkou...no ona ju vlastne kvalitatívne prevyšuje. Rozhodne teda nepatrí do skupiny zbytočných pokračovaní. Pre večerné chvíle pred TV, keď neviete čo by, je úplne ideálnou výplňovkou. ()

Hwaelos

"To jsem netušil, že v Kanadě je taková sranda..." :) Jak říká jeden můj kamarád, do kina nejdeš na film s Brucem Willisem. Do kina jdeš na Bruce Willise. Stejně v každý roli hraje to stejný. Má úplnou pravdu. Až na to, že se nechodí na Willise, chodí se na Johna McClanea. To je ten archetyp, kterej táhne a Willis ho objevil. Bůh mu žehnej :) ()

Terva

Po výškové budově a letišti jsem byl zvědav, kam teď tvůrci pošlou policistu McLaina. CITÁT - Říkej mi Simon........... A Simon chce McLaina. Ten je však již suspendovaný, ale jak to tak vypadá, právě byl povolán zpět do akce. Příběh začíná v Harlemu. CITÁT - A moc mě neser, nebo tě vezmu po palici bleskem........ Máte rádi rébusy? Budeme se pohybovat po městě a řešit spoustu hádanek. Budeme si hrát. CITÁT - Vítejte v New Yorku.............. Tentokráte tedy zůstáváme při zemi, ale podíváme se i pod ní. Honičky aut, jízda metrem, výbuchy, akce, dobrá hudba a trochu si i zaplaveme. Příběh tak trochu balancuje na hraně nevysloveného rasismu. Zeus má totiž ve scénáři celkem dost narážek na bílou rasu. Ale to není tak důležité, zpět k akci. CITÁT - Sakra, každej blbej polda se teď může strhat a já si tu hraju dětský hry............ Děj nás zavede i na loď nebo do vzduchu - ne nejsou to letadla, ale vrtulníky. A bude to hodně výbušné. CITÁT - Jupíííééé šmejde........ Ve filmu si zahrál Jeremy Irons jako Simon, Samuel L. Jackson jako Zeus a Bruce Willis jako John McLaine. CITÁT - Nech ho smažit........... Natočeno podle originálního námětu Rodericka Thorpa. ()

JohnCZ

Kdyby byla druhá polovina tak nabitá adrenalinem, jako byl půlka první, bylo by to za plný počet. Bohužel v druhé polovině film trochu ztratil na tempu a závěr byl vyloženě nevýrazný. Pořád se ale jedná o parádní pokračování s nahláškovaným Willisem, vtipným S. L. Jacksonem a hlavně charismatickým Jeremy Ironsem v roli záporáka. Yippee ki-yay, motherfucker! ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014