Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

Pepinec

Co začalo jako námět roku s horskou kulisou krásnější než šaty Amy Adams na předávání Oscarů, skončilo ve změti recyklace za pět minut chrrr... Škoda, i tak ale podobně laděný lázeňský pobyt většině kravaťáků nelze než doporučit. ()

JohnnyD

PURE JOY! Ďakujem tomu samovrahovi, ktorý dal štyridsať mega duu Verbinski&Haythe, aby nakrútili takúto okázalú poctu starým hammerovkám. A Cure for Wellness je raritný film - má pompu prvotriednej áčkovej produkcie (tá nádherná kamera!), nie je tu žiadne otvorené žmurkanie na diváka, napriek tomu to má všetky poctivé atribúty gotických hororov ako preexponované postavy, prekombinovaný mysteriózny príbeh spájajúci minulosť a súčasnosť a hlavne šialené za vlasy pritiahnuté zvraty, ktoré vrcholia vo fenomenálnom wtf závere, ktorý väčšina divákov nerozchodí, no ja som mal na tvári široký úsmev ako pri čítaní Lovecrafta. Už tu k dokonalosti chýbali len Vincent Price alebo Christopher Lee v hlavnej role (a pravdaže kratšia stopáž). ()

Nin

Vizuálně povětšinou velice zajímavý film s příliš dlouhým dějem, který ale překvapivě ne a ne začít nudit. Téměř od začátku je však jasné, že to všechno směřuje k nevyhnutelnému zklamání. Detektivní pátrání (které mi připomínalo adventury) a sem tam nějaké ty hororové scény jsou fajn, ale nedrží je pohromady pořádný příběh. Ten je bohužel dost stupidní. Hlavní představitel i záhadná dívka mi přišli kupodivu OK, zatímco kupodivu totálně na prd mi přišel Jason Icaacs jako padouch. Dohromady čistý průměr. (6/10) ()

Pilda17

Je magor, asi není, možná tedy je, tak tedy nejspíš ne a na závěr, ty vole magor je režisér! Takové pocity jsem měl při sledování tohoto neobyčejného gotického thrilleru s velmi dobrým prostředím a atmosférou. Napětí bylo dost a hlavně hudba byla bez chyby. Snímek se snaží tvářit inteligentně, ale v samém závěru není. Nejsem sice zklamaný, ale 90% filmu jsem byl nadšený. Možná kdyby se ukončilo vše o něco dříve, například při scéně na lavičce, tak dávám plný počet. Závěr byl na můj vkus šílený a je spíše o chuti člověka .. 6/10 = 65% ()

Cappuccino

Solídne psycho so skvelým soundtrackom, zaujímavou zápletkou, krásnym prostredím a mysterióznou atmosférou. Miestami síce film nedával príliš zmysel a ku koncu sa desivé pozadie akosi vytrácalo, ale inak nemám čo kritizovať A Cure for Wellness mi veľmi sadol. Podobné námety z tajomných sanatórií odrezaných od sveta jednoducho môžem. ()

misterz

Verbinski vo svojej lepšej forme. Pokiaľ sa režisér snažil o atmosféru tak uznávam, tá mu vyšla na jednotku - takmer dokonale vyťažil maximum z toho, čo mu prostredie zámku kdesi na konci sveta obklopeného nádhernými horami ponúklo. K tomu fantasticky zvolená a pod kožu lezúca hudba a typovo dobre zvolení herci, ktorí všetci vložili (hlavne ten chalan) do príbehu aj veľkú dávku svojej osobnej charizmy. Samotný príbeh bol tiež zaujímavý s dobrou výstavbovou koncepciou a hlavne dokázal udržať v napätí celý čas, pričom živil atmosféru i napätie nezodpovedanými otázkami (aj keď sa mnohé dalo tušiť už od začiatku). Škoda toho konca, nečakal som, že sa to tak rýchlo, lacno a bez nápadu odbije. Dosť to pokazilo inak výborný celkový dojem. Chcelo to len vydržať až do konca a dejovú linku uzavrieť podstatne rozumnejšie a zaujímavejšie, skrátka myšlienke filmu chýbal inteligentný finálny nápad. Nadpriemer. 75/100 ()

mzss1

|85%| Viděno v kině. Velmi často chodím do kina, na toto jsem se dostal spíše náhodou (lístek zdarma jsem chtěl využít). Narychlo jsem si k tomuto pustil trailer, který mě moc nezaujal. Film byl teda daleko lepší, než jsem čekal. Oceňuji, že jsem dostal, co se týče filmového světa něco snad nového, netypického atd. Gore Verbinsky u mě doposud žádný bombastický rejža nebyl. Piráti z Karibiku je série, která mě nikdy moc nebavila, ani původní Kruh. Jen Osamělý jezdec mi sedl. No, nyní k tomuhle dílku, abych se moc nerozkecal. Stopáž je dlouhá, toho jsem se obával, ale nakonec jsem s tím neměl nejmenší problém. Rozjíždí se to pomalejším tempem, což mi nevadí, seznamujeme se tu s postavami, prostředím a i různými prvky filmu (postupem času tíživá až depresivní atmosféra atd). Celé to působí moc tajemně, depresivně – podobnou atmosféru jsem dlouho nezažil. Nevím, jak to mám dále popisovat, abych určité scény nevyzradil. Musí se to vidět. Zvláštní jak se občas divák těší na film, ke kterému viděl tak 30x trailer a nakonec ho třeba snímek zklamal. Zde jsem viděl narychlo jednou trailer a vůbec se mi na to nechtělo. Herecké obsazení je výborné, včetně hlavního mladého herce. Mě ale nejvíce zaujal a snad i doslova nadchnul Jason Isaccs. Toho jsem většinou znal jako postavu Luciuse Malfoye z Harryho Pottera. Zde sehrál opravdu zajímavou a zápornou roli. Co bych vytknul? Nevím, možná bych více obohatil scénář, ale trochu bych pozměnil úplné finále. Bylo tu pár prvků, které mi spíš napovědělo, že by měl mít film žánrovou vsuvku sci-fi s nádechem fantasy. Ale rozhodně to nebyla chyba. Jen mi to tak připadalo. Plný počet hvězd nedávám, ale daleko jsem k tomu neměl – toto se vážně nedá moc kritizovat. I bych řekl, že záleží na jednotlivém divákovi, jak se k filmu postaví, nebo jak mu výsledně sedne. Nechápu některé komentáře lidí, kteří tvrdí, že konec nepochopili – nic složitého v celém filmu není. Rko je zde určitě nezbytné a dobře podané. Pár mrazivých scén se tu najde. Hudba krásně ladí tíživou atmosféru. Takže se určitě těším na další shlédnutí. Velký palec nahoru. ()

kingik

Verbinski se na to vymázl, zfetoval se a natočil tohle velmi bizarní dílo, které z vysoka kašle na nějaké konvence. Jeho "Zlatí úhoři" tak mají daleko do "otapavlovi" poetiky. Příjezd do čarovných švýcarských lázní není nijak zdlouhavý, mladý manažer Lockhart, který sem zajel jen vyzvednout svého nezvedeného kolegu na příkaz nadřízených, se nestačí divit, když léčící se osazenstvo je samý penzista, ředitel sanatoria zde má všechno na povel a vzduch je nasycený nejen svěžestí, ale je zde i zřetelný puch úchylnosti. A i když měl v plánu zde zůstat nanejvýš den, je kvůli nehodě s jelenem a zlomené noze nucen protáhnout svůj pobyt na neurčito. A bez netu, smartphonu a i televize bývá dlouhá chvíle, Američan se tedy bezelstně šourá "kubrikovskými" chodbami, navštíví místní pajzl se sveřepou švýcarskou omladinou a spřátelí se na první pohled s prostoduchou mladou dívkou, která je chovankou ředitele sanatoria, který čeká, až se z ní stane žena. Film trvá přes dvě hodiny, rozhodně nemá nijak závratné tempo, občas šokuje svojí úchylností, občas je atmosférický, vypointované rozuzlení je roztomile debilní. Celé dílo by se dalo připodobnit k DiCapriově anabázi na Prokletém ostrově, případně je ve hře i E.A.Poe: Podivný Experiment, který se kvůli svému televiznímu zpracování s tímhle filmem nedá posléze srovnávat. Dane DeHaan má něco z DiCapriova zevnějšku, vypadá, jak kdyby dostal prostřednictvím úhořů dávku botoxu, která mu obličej z(de)formovala do slavného herce. Je z něj tedy takový přítulný kříženeček do každé (úchylné) rodiny, o filmu to platí též. Některé obrazy filmu jsou opravdu až nápadně podobné těm, které před tím do svého filmu aplikoval Martin Scorsese. Podstatný rozdíl tkví v uchopení filmu, Verbinski (po)nechal film v záměrně (šíleném) béčkovém syžetu, bez inteligence, a nijak neusiloval jej povýšit (vyjma špičkového technického zpracování)- sanatorium, v němž se zastavil čas, vypadá na současné poměry jak z padesátých let minulého století, úhoři, bizarní postavy, nevraživí zřízenci, krčma s anarchicky vyhlížející mládeží, historka o incestu, která už něco pamatuje...to všechno dává filmu ryzí béčkový ráz. A to ještě diváka čeká velká pointa, jejíž ráz se od zbytku nijak významně neodklonil. A tvůrcům to zřejmě nestačilo, neboť úplně poslední záběr je nejprofláklejším béčkovým postupem, jaký si do vysokorozpočtového filmu může nandat jen režisér, kterému mu už je všechno úplně u paty. Film není prosycen hororovými scénami ve velké frekvenci, ty se vynořují postupně. Pěkně vyvedená je automobilová nehoda s jelenem, která to slibně odstartuje. Pak se zase až tak moc neděje, divák se seznamuje s prostory sanatoria i jeho osazenstvem. Pak už to má větší spád, i když ten filmu docela chybí. Pozoruhodná je scéna s úhoři, v níž je hlavní hrdina hermeticky uzavřen v obří skleněné "kádi" v rámci léčby. Ale na R rating jsem čekal větší sodu z každé scény, vše vyznívá dost úchylně než nějak extrémně drasticky. Největší slabinou je scénář, který se točí kolem incestu, úhořů a "kontaminované" vod(k)y, kterou pacienti pijí, až se jim rozpadne chrup. Se zuby je zde spojená nejdrastičtější scéna vrtání. Finále je celkem v pohodě, všechny tři hlavní postavy -ředitel-blbka-hlavní hrdina - utvoří kolo mlýnský, zablbnou si, uspořádají ohňostroj, ukážou nejnovější trendy v estetické medicíně a více jak dvouhodinový film je u konce. Gore Verbinski zešílel, divákům to bylo ale jedno. Jeho delirium si patrně užijí, až film opustí kino prostor. 7/10 () (méně) (více)

Snorlax

Horor se slušnou atmosférou především v první polovině a výtečným vizuálem i scénou. S hereckými výkony je to již o mnoho horší, především DeHaanovo neustálé cenění chrupu je poněkud rušivé. ()

Omnibus

"Panna je stará dvě stě let, incest s ní není žádný med. Fotr chce dcerušku šustit, já z nudy plyn si chci pustit." Pche. Trpělivost prý růže přináší. Teď jde jen o to, za jak dlouho. Aneb kdyby si každý potenciální prznič vlastní dcery na její "zprovoznění" musel počkat 200 let, řady incestních prasáků by nám dost prořídly. Dojmy z filmu, odborný výcuc: Krajně nesympatický, nedomrlý vlček z Wall Street versus ovečka s kozičkami ven, tied for use na svatebním loži, plus (i mínus) žabák, zde značně ohořelá švýcarská verze MUDr. Mengeleho se žabákoidním ksichtem v rozkladu, jehož vykouknutí po sloupnutí kůže definitivně zkazilo nevěstě Ovečce romantiku svatební noci. Bohužel, vlček a žabák spolu soupeří o titul otravný blbec roku dlouhých 146 minut, přitom 90 by bohatě stačilo. Na druhou stranu v tom bylo více než malé množství vody i zábavných lázeňských procedur, sanatorium bylo fajn, s atmoškou jak švýcarský cyp, jelen skokan taky zabodoval a hadů se tu urodily tři prdele a ještě jedny necky k tomu. Úhoře mám rád, mňam! ()

InJo

Dvouapůlhodinový novodobý hammer horor s vysokým rozpočtem a plný skvělých záběrů (nádherné panoramatické výjevy, rozmanité snímání nápaditě využívající všelijakých odrazových ploch atd.). Lahodná mrazivá a zlověstná atmosféra a výborná gradace klíčových scén přebíjí i tu (dost) přehnanou délku a poněkud děravou zápletku. Verbinski by měl točit už jenom horory... ;-) 70 % ()

Sobis87

Pravda, po naprosto fantastickém úvodu jsem čekal něco sofistikovanějšího a podvratnějšího (kdybych si mohl přát opravdu moc, tak třeba gotický Klub rváčů...) než epický, opulentní gotický horor, který je navíc spíše napínavý a úchylný než strašidelný. I tak jsem si ho skvěle užil, těch několik logických lapsů jsem bez problémů potlačil a myslím si, že Verbinski rozhodně nezklamal, málokdo má vizuál zmáknutý tak jako on. I přes přepálenou stopáž si ten film po čase dám klidně znovu, čistě pro žánrové potěšení. ()

HoneyBunny

Jedno musím tomuhle filmu nechat. Je originál. Ano, půjčuje si u jiných snímků, ale výsledek je jedinečný. Psychotická atmosféra, krásná výprava (ty interiéry léčebny jsou úžasně staromódní a klaustrofobické) a sebevědomá režie. Filmu se daří navodit stísněnou, chvílemi magickou, chvílemi až hnusnou atmosféru. Zároveň je tak trochu detektivkou, protože spolu s hlavním hrdinou pomalu odkrýváme záhady spojené s léčebnou, jejími postupy a pacienty. Verbinskimu tleskám, že se nebál témat, od kterých jiní tvůrci utíkají. Vznikl tak až evropsky ujetý thriller, který ale ve své druhé polovině kvůli přehnané stopáži ztrácí dech. Úplně mi nesedli ani hlavní postavy, protože jsou tak divné, že se s nimi člověk nemůže ztotožnit. 70 % ()

Anderton

Nejaké tie Hammerovské a Cormanove horory som videl, napriek tomu má táto ich najnovšia pocta nedostala. Zámerná béčkovitosť je síce v poriadku, lenže práca s motívmi a témami nie je presvedčivá. Množstvo stopáže tvoria zdĺhavé Lockhartove prechádzky po sanatóriu, aby sme spoločne s ním zisťovali, čo sa v jeho útrobách schováva. Časom to už začne stále viac a viac nudiť a dej sa popritom v podstate nikam nevyvíja. Lockharta chytia a napriek tomu mu nechajú voľnosť aj na ďalšie takéto manévry. Film neprichádza ani so žiadnym šokujúcim odhalením, záver iba spĺňa štandardné kritériá žánru. Určite treba pochváliť aspoň výpravu, herci ale okrem Mii Goth nepredvádzajú nič zapamätania hodné. ()

Frajer42

Spoilery! Od Verbinskiho jsem měl brutální očekávání, neboť jsem se s filmy tohoto pána střetl již 6krát a vždy to dopadlo příjemně. Asi nebudu příliš originální, když zmíním, že se jedná o snímek velmi podobný Scorseseho Prokletému ostrovu. Vůbec mi to navadilo, ten film byl úžasný. Strašně se mi líbilo tajuplné prostředí léčebny, kde se valná část snímku odehrála. Úhlavním nepřítelem filmu je totálně přestřelená stopáž. 100 minut by bylo ideálních. Nemá prostě smysl koukat 146 minut na to samé. Kdy už to tvůrci konečně pochopí?! Snímek rozhodně není zlý. Již od úvodních minut působí velmi tajemným dojmem a byl jsem v neustálém napětí, kde že se to hlavní hrdina ocitl. O horor se rozhodně nejedná. Vyděsit diváka může snad pouze pohled na intimní partie nahých gerontů. Závěr jsem čekal trošku promakanější. Na tom, že baron pije chcánky starých lidí, aby sám nestárnul, není nic zásadně zajímavého a úžasného. ()

Dzeyna

Hudba, příběh, nápad, herci a prostředí jsou na jedničku. Ale některé scény jsou jako z déčkového rádoby hororu. Možná kdyby se to trochu zkrátilo a ubylo tím nepotřebných scén, bylo by to lepší. Také by neuškodilo trochu víc vygradovat napínavé scény. Konec naprostá zmatlanina, ale jinak hodně originální film. ()

AppleCore

Zprvu inteligentní thriller protkaný skrz na skrz tématy a zájmem stvořit kult, záhy až obyčejná lehce přehnaná - byť stále ne úplně hloupá - pohádka s prvky zvrácenýho hororu. Jakoby scénárista tak rychle hledal finále, až se sám ztratil v změti toho všeho, co v úvodu nastolil. Každopádně vizuálně nic lepšího v rámci žánru dlouho nevzniklo, atmosféra je skvělá, herci přesní, soundtrack správně tajemnej a Verbinski by už konečně zasloužil dolar na Bioshock! Škoda filmových pitomců (čti kritiků), kteří relativně originální filmy (kterým "A Cure for Wellness" rozhodně je) strhávají z očí tolika diváků a připravují nás tak o potenciální budoucí nářezy! ()

Kothy

Tento film má být poctou 70kovým gore hororům. Jeho délka tomu ale neodpovídá. Opravdu se to táhne. Atmosféra je ale místy dobrá. Ani bych neřekl, že to dělal Gore Verbinski, je to dost komorní na jeho poměry. Celé to táhne Dane DeHaan jako pacient této pochybné léčebny. Postupně odhaluje jejich nekalé praktiky a snaží se odtamtud dostat. Děj je místy předvídatelný, ale je tam pár zajímavých zvratů. Rozhodně to ale mohlo být kratší. "Baron si vzal vlastní sestru." ()

silentname

Mám pocit, že som dostal niečoho viac než som potreboval a iného zase naopak menej ako som potreboval. "A Cure For Wellness" malo ohromný nápad, ktorý ma okamžite navnadil. Plus sme dostali režiséra filmu Ring a bol som nadmieru na tento mysteriózny thriller zvedavý. Ok, tak si poďme povedať o dobrých momentoch filmu, lebo popravde, je tu o čom si povedať. Atmosféra tohto sanatória je vynikajúca. Celý čas mám pocit, že sme sa ocitli v nejakom socialistickom zariadení. Funguje to skvele, vyzerá to skvele a rozhodne to nie je miesto, kde by som chcel stráviť svoj čas. Mia Goth je tiež vo filme skvelá. Dane DeHaan v hlavnej role funguje rovnako dobre. Okrem toho musím povedať, že úvodná polhodina je podľa môjho názoru skvelá. Má to správny spád a napätie a som zaháknutý. Potom však akosi atmosféra začína poľavovať a film sa stane veľmi predvídateľným a plný momentiek, ktoré dokopy nikam nesmerujú. Len sa proste stanú. A následne mám pocit, že film iba naťahuje čas a odďaľuje to, k čomu sme sa mohli dostať oveľa skôr. Prečo nemohol tento film trvať iba nejakých 100 minút. Nedal sa ten čas zrezať a dať filmu lepšie tempo? Nudil som sa počas stredu filmu, lebo neustále som mal pocit, že sa nič nedeje. A to čo sa dialo nebolo pre mňa ani trochu zaujímavé. Veľký problém. Plus jednotlivé scénky ako s vaňou, záchodom, kravou alebo krížovkami nesmerujú dokopy nikam. Napriek tomu, že by som chcel. A záver je dosť predpokladateľný. Osobne si dokonca myslím, že keby film skončil možno o 15 minút skôr scénkou dialógu medzi Hannou a Lockhartom, tak by to vyzeralo lepšie. Vizuálne sú tu ale pekné scénky. Plus veľa scénok, kde sa využívajú odrazy. Krásne. Plus je radosť počuť Oomph! v tomto filme. Inak neviem čo by som ešte povedal. Pre mňa je "A Cure For Wellness" dobre vyzerajúci, no neskutočne nudný a predvídateľný film. A nie som si istý, či by som ho dokázal reálne odporúčať. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C- ()

PetrPan

I přes přehršel více či méně zdařilých nápaditostí Lék na život plyne líně a nevzrušeně až do překvapivě akčního grande finale, leckterými tu označovaného za béčkové a prý až příliš. Chápu, že po té zdánlivě intelektuální smršti před ním, mohl ony leckteré čistokrevný horor v závěru skutečně zklamat. Mně však díky němu vše zaklaplo jako víko od rakve. A já si konečně uvědomil, že nekoukám na variaci Prokletého ostrova, ale na gothický horor. Možná je to však proto, že pořádný průzkum tohoto skvělého žánru pořád dost flákám a vše mi mohlo dojít mnohem dřív. Ale možná taky ne, protože to Verbinski s těmi nápady, záměrně nepíšu s kreativitou, trošku přehnal. Digitální jelen, úhoři, kam se podíváš či neopodstatněná masturbační vložka působí totiž minimálně nepatřičně. Ostatně masturbace tak působí velmi často. Vzhledem k oněm podivnostem, přece jen o něco vyššímu letargizačnímu účinku než dokážu snést a taky pro příliš výraznou nekrásu toho anorektického Gothovic děvčete, za tři. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt