Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

strelenaL

Po dlouhé době animák, který mě velmi bavil a to tak, že bych ho mohla vidět znovu a stále bych ho považovala za dokonalý. To že je tam linka zabývající se tradicí Día de los muertos a zyky, které jsou s tímto svátrkem spojeny. ()

PollyJean

Tvrdé prosazování rodinných hodnot všemi způsoby (na sílu i na slzy) bez ohledu na osobní život dotyčného je sice někdy až na hraně, ale pro tu krásnou výtvarnou stylizaci a působivou hudbu protentokrát přivírám kritické oči a nechám se nést až k očekávanému happyendu. A protentokrát i chvála povedenému českému dabingu. ()

Autogram

Tak komercia a spevácke súťaže dorazili už aj do záhrobia. Čo na tom, že niekde v Mexiku to tak je a majú na to aj nejaký sviatok strašidiel. Myšlienka spomienky na svojich mŕtvych aj cez viac generácií je pekná, len to nemuselo byť zabalené do toľkých kostlivcov, lietajúcich žiarivo farebných zvierat a nevýrazných pesničiek. ()

blackJag

"I KDYŽ PŘIJDE LOUČENÍ, VZPOMÍNKU MÁŠ..." Líbilo. Má to nápad, život po životě, smrt po smrti, ten systém má všechny znaky udržitelného přístupu :-) Z formálního hlediska to celé vypadá nádherně a i když je to o hudebnících, zas tolik se tam nezpívá :-) Jasné pozitivum, zpívánky v kresleném filmu u mě spouštějí zívaní - podmíněný reflex. 80% ()

Hollohlaway

Originální a nosné prostředí, k tomu dobrý příběh a klasicky kvalitní animace. To bych chtěl rozhodně vypíchnout, byť je to ke konci až trochu moc na pilu tlačící doják. Ale tak nějak mi přišlo všechno předvídatelné , včetně Hectora. Navíc ta etno kulisa mi seděla jen někdy, jinak mi ten plačtivý příběh o výrobcích bot, co nechtějí zpívat a odmítají dobrodiní té úžasné měnitelky nálady, bořitelky zdí a stmelovatelky charakterů, čarodějky hudby, přišel trochu prvoplánový. Ale písničky ujdou a ač je vtipů méně, je to pohodový zábavný film. ()

Hugo01

Tak co, jsou všechny ty zelené papírky, které si tahle pixarovka na svůj účet připisuje, právěm utržené? No já myslím, že určitě ano. Nejsem nějaký expert přes animáky, to určitě ne, spíš se mi poslední dobou zvládají dobře vyhýbat. Ale dostal jsem signál, že bych měl aspoň tu polevu - těch pár vybraných animáků - za ten rok zvládnout. ()

Akret

Krásná animace, mama Coco je nejkrásnější animovaná babička jakou znám! Pěkně se kouká na celý film, ale závěr je bezpochyby nejkouzelnější…moc hezká pohádka, ve které je líbivě vysvětlená podstata nám Evropanům málo známého svátku Día de Muertos. ()

P1tr

Nádherný a nečekaně seriózní animák, který sice nabízí pro tento žánr tradiční odlehčené momenty a spoustu povedených vtipů, ovšem nejvíce exceluje ve vážnějších polohách, které dokáží strhnout napětím a hlavně chytnout za srdce svojí dojemností, která s každou minutou stoupá a dosáhne vrcholu na konci, kdy se lze jen těžce bránit slzám. Ke vtahujícímu příběhu si připočtěte nádherný vizuál a máte před sebou jeden z nejlepších animovaných snímků posledních let, ve kterém se po delší době Pixar opět posunul umělecky a dramaturgicky o kousek vpřed. ()

zsn

Konečně někdo ukazuje dětem, jak může vypadat život na onom druhém břehu, a hlavně to , že je třeba myslet na ty, co tady už s námi nejsou. Nádherně podaná smrt, miluji dia de los muertos, celou tu barvitost, veselí, make-up, nespočet kytic a oltář plný svíček. ()

latvar

Ztotožňuju se s příspěvkem od Limy, celý film bych ohodnotil 4hvězdami, ale ten konec ten mě prostě dostal, zatlačil jsem slzičku a nejde dát jinak než 5hvězd. ()

jefff

Jeden z nejlepších animáků posledních let. Má myšlenku, dobrý příběh, vizuálně úchvatný. Ke všemu to není jen film určený pro děti, ale má co říct i dospělým divákům. Hodně povedené. ()

blechy

Tak dlouho jsem u animáku neplakal. Nic vynuceného. Skvělý nápad se světem mrtvých. Víc takových animáků. ()

Fox85

Viděno v televizi s dabingem a určitě si to musím pustit ještě jednou v originále. Hrozně pěkný animák ()

Dakken

Najlepší animovaný film o tom niet pochýb. Dych berúca animácia s nádherným príbehom a chytľavými piesňami. Škoda že v dobe vydania som nebol usoplené dieťa, ktoré by to posadilo na prdel. Ale nebudem klamať, aj dospelému človeku zovrie aspoň jeden egreš a ujde slzička. A ak je človek citlivka ako ja, ubehnú aj dve pretože, koniec krásne a nenásilne zahrá na city a nikoho nenechá chladným. Veľké plus dávam za posolstvo, ktoré film nesie, nie je to len prázdne divadlo, ale nezabudnuteľný animovaný zážitok pre deti ale aj dospelých. ()

Sdoom

Pixar opět boduje nádherným vizuálem a originálním námětem. Scénář se ovšem i přes spoustu zajímavých nápadů nevyhne spoustě otřepaných klišé o rodině apod. Ale pozitiva výrazně převažují. Škoda jen, že se tvůrci nehecli ještě víc a originál nebyl namluven ve španělštině, to by u mě hodně zabodovali. :-) Každopádně závěr je fakt doják jako u málokterýho filmu. Neubránil jsem se. :-) (kino Cinema City, orig.) Edit 23.3.2021: Nápaditostí a vizuální originalitou určitě jedna z top Pixarovek, nicméně scénáristicky to na ta ty za mě největší skvosty jako Toy Story 2 nebo Inside Out nemá. Každopádně opakovatelně koukatelné a doporučuju ve španělštině! (Blu-ray, ESP dabing) ()

Maynard.

Tramtadadá, mám se sebou další oskarovej kousek za nejlepšího animáka. Ostatní konkurenty sem neviděl, takže nemůžu porovnávat, esi je to skutečně nejlepší, ale rozhodně se to povedlo. Je dobrý, že to není vyloženě pro děcka, má to v sobě jistou hloubku a myšlenku o posmrtným životě. Tak třeba to, že když někdo umře, žije si v klidu s ostatníma na onom světě, ale jen do tý doby, než na něj někdo z žijících myslí. Když myslet přestane nebo když nemá vystavenou fotku nebožtíka, z onoho světa dotyčnej zmizí. Jo, tohle maj dobře vymyšlený. Písničky, bez kterých už asi animáci neobejdou tady mají mexikánskej nádech, což je celkem příjemný zpestření. Za mě to teda nepatří do top 200 filmů, ale chápu nadšení ostatních hodnotících. A nakonec tam mohli střihnout song - COCO jumbo od Mr.Prezidenta Milouše :o) ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality