Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

Remivsremi

Kouzelné, zábavné, hravé, poučné a dějově našlapané. Dlouho jsem nebyl tak okouzlen animákem od začátku do konce. Všechny linky, nápady a provedení šlapaly bez problémů. Postavy zaujmou, sidekickové předvádí to, co se od nich očekává a hlavní hrdina projde krásnou cestou poučení. Tohle se pasuje na ty nejvyšší příčky v kategorii animák a to bez diskuze. ()

DragonnCZ

Úžasná emocionální bomba a jedna z nejlepších Pixarovek. Excelentní příběh, který je ukončený a nepotřebuje být nějak dál rozváděn. Krásné písničky a zpěvy. Nezapomenutelný CZ dabing a u konce mě to vždy dojme. 10/10 ()

Dado

Vetu, ktorú som mal na jazyku už pred dvoma rokmi, no napokon som ju musel s námahou prehltnúť, môžem tentoraz smelo zakričať na plné hrdlo - Pixar to konečne opäť dokázal! Celých sedem rokov trvalo, kým sa na režisérsku stoličku opäť posadil Lee Unkrich a priniesol od čias tretieho pokračovania Toy Story prvý film oplývajúci čarom, ktoré neodmysliteľne patrilo k produktom spomínanej spoločnosti až do toho "osudného" roku 2010, po ktorom odrazu zmizlo a mnohí už začali pochybovať, či sa niekedy ešte objaví. Coco prináša úplne všetko, čo je potrebné na to, aby pobavil i poučil malého diváka, a pritom zanechal úžasný dojem aj v očiach dospelých. Okrem štandardne špičkovej animácie a skvelej hudby, tentoraz dopĺňanej chytľavými tónmi mexických piesní, tu nechýba strhujúce dobrodružstvo, nenútený humor, dojímavé momenty (pri tretej a záverečnej verzii piesne Remember Me som mal čo robiť, aby som zahnal slzy, ktoré sa mi tlačili do očí), nejaký ten dejový zvrat, hoci trochu predvídateľný, a samozrejme silné posolstvo. Na základe trailerov a iných dostupných informácií o snímke som pred jej premiérou mal nemalé očakávania - ale že sa dočkám takéhoto filmového zážitku, to som skutočne nečakal. (95%) ()

Lachtaan

Po pro mě úžasném Hodném dinosaurovi se Pixar mimo své natahované série opět vystřelil na světlo světa se zbrusu originálním a příběhově i technicky vymazleným filmem, na který pravděpodobně nikdy nezapomenu. Nebudu zatloukat, že mě jisté pasáže nepřemlouvaly, abych ve finále nehodnotil zas tak kladně, ve finiši a postupném rozuzlení dokonalé historie jedné neobyčejné mexické rodiny jsem se ale do Coco zcela zamiloval. Pixarovek si od teď (počínaje letošním lednem a zhlédnutím právě The Good Dinosaur) budu nesmírně vážit. A pevně doufám v to, že po sequelech Úžasňákových a Toy Story přijde čas na další nádherné nezaměnitelné animované dobrodružství. ()

BROKEN_

Krása. Oscar za nejlepší animovaný film roku? Zaslouženě. Je to krásně barevný. Hudba pěkná. Skvělý nápat udělat tenhle film. Na konci ukápla i slza. ()

Mrkvič

Opravdu po delších letech nejlepší animák! Dospělá témata vyprávěna snad schůdnou cestou i pro děti. Fakt náááádherná animace (v pár momentech prostě špičková). A snad jen že několik písniček bylo trapně nudných a obyčejných jako v tuctu jiných animákách. Vše mělo být laděno v mexickém stylu a bylo by to ok (aspoň pro nás evropany a asi i amíky). Za druhou polovinu, kdy film překvapí zvraty a vlastnostmi některých postav, bych dával absolutní počet hvězdiček. V první části jsem ale bojoval s vlezle "vtipným" čoklem a lacině se tvářícím dějem. Obojí bylo ale asi potřeba, aby zbytek filmu vyzněl tak, jak nakonec vyzní. ()

Ryuuhei

Přidávám se k části, která tvrdí, že je toto dílo lehce přehodnocené a o zase takový zázrak nejde. Co podle mě nejvíc nefungovalo, byl humor. Bylo to veselé, ale různé narážky, vtípky, atp. se absolutně nepodařily. Děj nejméně do půlky nebyl kdovíjak záživný, až pozdější části s docela překvapivým vyvrbením udělaly své. Zakončení, musím říct, zafungovalo na jedničku - zkrátka Pixar někdy umí vymáčknout to nejlepší z emocí. Vesměs - z mého pohledu průměrnější Pixarovka, která na duši pohladila, dojala, ale neuchvátila. 70% ()

Sfinkter

Zde nemohu souhlasit se svým "databázovým přítelem" nascendim, protože Coco je dle mého názoru přesně to, co malý divák potřebuje - hravé a barevné seznámení s přirozeností smrti a "nesmrtelností" vzpomínek na zesnulé. Posuzuji podle reakce mojí pětileté dcery, která si snímek žádá téměř každý den. Téma smrti k dětství patří více, než si v dospělosti uvědomujeme. ()

oveckaoa

Celou dobu jsem chtěl dat 3 hvězdy, ale ten konec to zachránil.Písně až na Remember Me též bída. Příběh je dobrý bohužel humor je tak pro fanoušky Scary Movie nebo někomu kdo má iq houpacího koně a příjde mu vtipné, když někdo věčně někam padá (opravdu mě nepříjde vtipné,když někoho zabije zvon nebo někdo se zadusí jídlem a lidi se mu smějou). Hodně to zachraňuje i ten pes,který mě hodně bavil a jsem rád, že tam vysvětlily jaktože může cestovat do říše mrtvých. Kdyby místo toho kluka byl/a hlavní postavou ten pes nebo ta babička (nejlepší postava v celém animáku) dal bych i 5. P.s. spoiler ten konec si mohly dopustit a tu babičku nezabíjet byla jí vyloženě škoda. P. P.S. to poselství filmu je hodně podobné jako ve filmu V Hlavě jedna postava musí zemřít a je na ni zapomenuto,aby druhá mohla žít (v V Hlavě to byl ten slon křížený s delfínem na úkor Joy tady je to ten zpěvák na úkor Hectora) ()

Yoshimitsu

Coco chválím hlavně pro krásný barevný svět mrtvých, samotné kostlivce, kteří měli svoje kouzlo a příjemný zaobalený příběh. Talentovaný kytarista Miquel byl hodně milý a zábavný, tak jako jeho lítací pejsek Dante. Od teď si začnu zase kupovat jogurty Kostíky a budu, sbírat jejich samolepky na ledničku a až ji budu mít celou polepenou,tak zapálím svíčky a vryju si je do paměti, abych na ně nikdy nezapomněl. Skvělý animák doporučuji a dávám 100%. ()

elanius

(10/2018) / Pixar stále s prehľadom. Síce moc prevratného priniesť sa už neodvážia, aspoň na druhú stranu robia to čo vedia. Postavy, prostredie, príbeh, škoda slov, zase trefa a zase raz originál. Animák fakt pre každého. (8/10) ()

Pavlínka9

Barevný, svižný, reálný (ne tak emocionálně přeplácaný) a krásně plynoucí snímek, který ještě ke všemu poukazuje na tak zajímavý svátek. Ten svátek - to byla pro mě asi nejzajímavější část celého filmu - ta barvitost, důraz na rodinné pouto, všechny ty svíčky, dary a touha být s těmi, které známe a kteří na nás myslí. Opravdu mě to hodně zaujalo a vůbec jsem nečekala, že při závěrečné scéně u babi Coco budu brečet. To mě překvapilo opravdu nejvíce. Jsem ráda, že to dostalo plno ocenění a to Oscarové dnes snad také získá :) ()

venison

Zcela upřímně z dílny Pixaru a Disneyho bych tak nějak čekala více.. "Coco" už kapku mate názvem, který je pojmenován podle možná klíčové, ale hodně okrajové postavy.. Některé scény jsou hodně násilně ohýbané, aby seděly do děje (např. postava na fotce je hodně zavádějící svou konstitucí).. Jinak každopádně pochvaluji zaměření filmu na mexické tradice a zvyklosti.. Konec filmu, ač silně tlačí pilu emocí, tak se mi líbil nejvíce.. Ta přirozenost smrti a oslavy předků mi na evropské tabuizované populaci chybí.. Vidět a zapomenout.. ()

_DAVE_

Ns začaltku mě malinko odeazoval ten hudební México námět, moc tohle moc nemusím, ale na konci i slzička ukápla :) ()

hroubek

Na Coco jsem se ze začátku těšil. Pak mě to pár nudnějších trailerech přešlo. A o to větší překvapení to v kině pak bylo. Coco je parádní animovaný film, který má hloubku, přesah, celkem originální zápletku a hlavně skvělou pointu. V tomto případě opravdu moc oceňuji, že trailery neprozradily vůbec nic z příběhu, a to co je stavěno do popředí, pak ve skutečnosti není tolik důležité. Jelikož je Coco od Pixaru, tak vizuálně vypadá fantasticky a je vidět, že si s tím animátoři moc hodně vyhráli. Spoustu gagů a narážek na mexickou kulturu je zde prodáno na výbornou. Co se týče příběhu, tak u něho jsem si do půlky říkal, že je to fajn, ale nic více. Jenže jakmile se to v půlce překlopí, tak je to hned jiná podívaná, která srší nápady a hravostí, a taky pěknými písničky a dobrým soundtrackem. I přesto všechno, je největší síla celého filmu ve scénáři a hlavní pointě filmu, kterou divák ocení o to více čím je starší a nebo má vlastní rodinu. Coco není bezchybný, ale po minulých pixarovský filmech je tohle film hlavně od srdce, a ne pro peníze(Auta 3, Hodný dinosaurus nebo Hledá se Dory), i když s nimi se taky počítá, tak naivní nejsem. A toho já si cením, a proto se mi Coco líbilo. ()

VanTom

Vizuálně jsem dlouho (jestli vůbec) neviděl natolik nádherný, opulentní, detailní svět (v dokonalé animaci), jako tunajší Říši mrtvých. Samotný příběh o zakázané hudbě a nepostradatelné rodině už mě tolik nevzal, i když postupně zaháknul, dějově překvapil (aneb "se zvrátil") i dojal. Zběsilé akční přeběhy, útěky a pády, přesto (nebo právě proto), že se na nich nestavělo, vyznívaly jako nucená úlitba pro neposedné děti, vypočítaná na pravidelné dávky čistě podle minutáže. Čili stejně infantilně, jako neustále se rozpadající kostlivci. ()

Timak

Po skvělé úvodní pasáži to spadlo trochu do nudy. Druhá půlka je už skvělá a ten konec už je prostě úžasnej. ()

Trustme

Určitě tohle není nejlepší Pixarovský film. Naopak je, co do příběhu tím nejslabším. Animačně již standardní kvalita, kde už bohužel není nijak poznat, že sledujeme něco mimořádného, co by nezvládla jiná obrázková studia. Námět, respektive myšlenka filmu je ušlechtilá a veskrze lidsky mravní. Kámen úrazu je zde poměrně nevýrazný a zkostnatělý příběh, kde děti budou trošku překvapené z tisíců koster a dospělák jim bude mít, co vysvětlovat a sám se nudit. V tomhle Pixar v posledních letech ztrácí, že pozbývá ten wau efect a zároveň nejsou jejich filmy komplexní jak dřív, kde se opravdu dospělí smáli i žasli. Zde je zdroj vtipu a parodie v perfektním nastudování a přednesu mexického koloritu, kultury a karikaturních kreatur. Možná už i začíná vadit stále stejný Disney model: Rodina základ života - I slabý, malý, otloukánek dokáže být hrdinou. Co si Oscara zaslouží je pouze maska a animátorský herecký výkon babi Coco. V roce 2017 mě bavily víc jiné animáky, např. The Boss Baby ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality