Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

vlk++

podruhé v nedávné době, co vidím animovaný mexický hudební film s tématem "muerta", záhrobí, pěkné, ale jednou stačilo ()

Sireen

Byla jsem velmi, velmi skeptická a na začátku filmu jsem se ještě ušklíbala...ale pak to už jelo a já jen zírala s pusou dokořán.Film byl úžasně promyšlený, originální, nepředvídatelný, se skvělou hudbou (a že to není zrovna můj styl) a poslední půlhodinu brečela jak zjednaná; ať už dojetím, nebo štěstím. Cítila jsem s hrdiny, prožívala ten příběh, jako by byl můj vlastní a čeho se mi ještě u žádného animáku nedostalo: ta atmosfra, kterou to mělo, nebyla vtipná, jako u Tangled, Toy story, Já, padouch....ani dramatická jako u Brave, Ledového království...ne, dokonce nebyla ani k zamyšlení (což je případ V hlavě). Nejlíp by atmosféru tohohle filmu vystihlo slovo laskavá. A takové filmy já miluji. ()

demovka

Coco je animovaný film pro větší děti. Je o dětských snech, které přijdou do kontrastu s přáním rodiny, aby všichni měli stejnou tradiční profesi. Hlavní myšlenka je hezká: rodina si pomáhá a drží vždy při sobě. Nevadí, že vše se odehrává v Mexiku, a že vše je animované. Animace je velmi hezká a vtipná. Myslím tím praprababičku Coco. Zápletku filmu jsem poznala brzo, ale byla jsem jediná, takže nepovažuji děj za jednoduchý a předvídatelný. Je pravda, že tahají nemrtvé už i do dětských filmů, ale v tomto případě je to zcela něco jiného. Navíc má vše i detektivní nádech. ()

KuceraJohny

Krásný film. Coco je film který zase zvýší Pixaru prestiž. Někdy Pixar natočí film který je jednoduchý a nemá své kvality, ale pak přijde s něčím jako je Coco a všichni ho zase milují. Tentokrát přišli s neokoukaným prostředí a filmu to hodně svědčí. Příběh je taky skvělý, ale hlavně námět z filmu děla to čím je. V životě je rodina velmi důležitá, ne-li nejdůležitější a v Coco je to vidět. Snímek nám Evropanům ukázal mexický svátek o kterým podle mě nikdo z nás nemá ani tušení. Vypadá to jako hezký svátek a všechno je takové kouzelné. Myslím si že ideální film na Podzim. Kdybych byl malý byl by pro mě Coco film na který bych se chtěl koukat furt. Jsem se tím jistý. Kdybych vyrůstal teď byl by to pro mě film jako tenkrát Hledá se Nemo. ()

Gamine

Z okolních referncí jsem byla připravená, že jde o dojemný film a stejně jsem se slzám na konci neubránila. Je to neotřelý "opravdový" příběh, který se postupně rozbaluje a pointu nejde předvídat (možná až na to, že všechno dobře dopadne), protože ta se mění s odhalením každé nové události (nebo světa). Byla jsem uchvácena barvitostí, milou vtipností i neotřelou hudbou. Nejvíc se mi líbil kontrast a prolnutí "zkostnatělých" tradic s fantazijním světem. ()

CaptAnne

Protože absolutně miluju způsob, jakým mexická kultura zachází s mrtvými, hrozně jsem se na tenhle film těšila a strašně jsem chtěla, aby se mi líbil. A ano, na konci jsem brečela. To ale nic nemění na tom, že v příběhu bylo několik nepřehlédnutelných děr, který pro mě fakt neomlouvá fakt, že jde o pohádku (celá ta věc s potřebou fotky, abychom nezapomněli na mrtvýho? wtf?). A pak ty zbytečný, natahovaný, trapný scény (odhalení de la Cruze před stadionem). A to se radši ani nepouštím do toho, na kolik je ve finále ten film skutečně výchovnej: skutečně je fajn ukazovat dětem, že by měly potlačovat svůj talent a nepřít se s rodinou? Fakt musí bejt vykreslená jako ultimátní klaďaska ta, kdo úplně zanevřela na milovanou hudbu, aby všechno obětovala rodině, a jako záporák ten, kdo se chtěl milovaný hudbě věnovat, popř. to skloubit s rodinou? Egoismus je jeden extrém, úplný zapření sama sebe a rozdání se pro druhý je zas opačný extrém, a ani jedno není dobře. A nejsem si jistá, jestli to z toho filmu úplně jasně vyplývá. ()

Wolfvater

Nedat 5 hvězd něčemu takovému, to bych musel bejt blbej! Fakt paráda. A když si to pustíte ještě navíc na dušičky... ()

Chlo0opek

Musím říct, že typ hudby v tomto filmu vyloženě nemám rád. Od toho se také odvíjel můj vztah k tomuhle animáku. Ten se ale rychle změnil (teda když zrovna nehrála ta nehezká hudba, i když i ta se časem zlepšila k lepšímu až k vcelku dobře poslouchatelnému). Nicméně opravdu hlavním kladem tohoto díla je příběh. Těžko si teď vzpomínám na nějaký jiný animovaný snímek s lepší zápletkou. Ta se tvůrcům vyloženě povedla. Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát plný počet, ale nakonec přece jen kvůli té hudbě a trochu kvůli tomu národu dávám "jen" lepší 4*. ()

Iorweth

Další pixarovka a další trefa do černého. Sympatická postava Miguela, nádherně vykreslená Říše mrtvých, chytlavé písně a krásně napsaný příběh. No a konec vás zaručeně dojme, kde je to opravdu nával emocí. V tuhle chvíli moje nejoblíbenější pixarovka. ()

Gemeroid

Brečel jsem třikrát v životě. Poprvé když jsem si omylem vylil pivo, podruhé u tohoto filmu, potřetí když jsem se na tento film díval podruhé. Prostě mě to vždycky dojme, protože tento film míří hluboko. Hledá to podstatné, co v každé lidské bytosti je a vytahuje to na povrch. Nehleďte na to, co po vás chce okolí, jaká mají očekávání. Život máte ve svých rukou, tak i své štěstí. Jste svobodnou bytostí, takže mějte před svou rodinou tajnosti, dělejte přesně to, co vám zakázali, vykrádejte hroby mrtvých celebrit a na své nejbližší tahejte špínu z rodinné historie... buď se zlomíte vy, nebo si vymrčíte svoje. Navíc, když to budete dělat v mexických reáliích, zlití tequilou a obklopeni smrtí, bude se na to báječně koukat. Perfektní animace, postavy, příběh, rozuzlení, muzika, i ten naháč Dante... žádné slabé místo, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. A navíc, viděli jsme to dabované a i v této oblasti nečekaně dobře odvedená práce. ()

Naby

Děti se zprvu báli, jestli to nebude moc strašidelný, ale v pohodě. Příběh to byl celkem složitý, takže dospěláci se budou bavit uplně jinak, než děti. Takže si v tom každej něco najde. Chvílema legrační, zábavný a chvilkama zase hodně vážný, až smutný. K doporučení úplně všem. Jasná 5* ()

mirodevil

Nesdílím zdejší nadšení... První hodina je silně otravná a rozhodně ne vtipná. Zbytek (cca od půlky víte, kdo "je vrah") je sice koukatelný, ale je až okaté, jak moc tvůrcům záleželo na tom, aby nás rozplakali.... 60%...nicméně babina Coco byla nádherná ()

PoprockCZ

I když mě film odrazoval kostíky a trochu klišé příběhem o člověku, který byl natolik sobecký, že kvůli slávě dokázal zabít i své blízké (scény jsem v částech přeskakovala), tak mě konec opravdu rozbrečel. A tím nemyslím dojal, ale opravdu několik kapek padlo. Souznění nejstarší a nejmladší generace, prostě má obrovskou moc. Musím uznat, že snímek má několik sic na první pohled jednoduchých, ale vskutku důležitých myšlenek (důležitost rodiny, že sláva není zadarmo, mnohdy lidé kvůli ní dělají ohavné věci, role smrti a oslava těchto svátků kor v Mexiku... a že hudba je velmi mocná). Navíc grafické zpracování (viz. úvod v obrazech z prádla atd.) mě také potěšilo. ()

ragtime

Toto je esencia toho, prečo je Pixar tak megaúspešný. Nebojí sa vyskúšať nové veci a reaguje na aktuálne trendy ešte predtým ako sa rozšíria do sveta (narážam na tú vlnu latina, ktorá sa cez Fonsiho pretlačila do svetových hitparád, brrrr). Ale tu mi to nevadilo. ()

Accuphose

Ten film má velké ambice a daří se mu je celkem obstojně plnit, začátek je trošku plytký, ale postupně se jde více a více do hloubky. Nevážnou formou pojmenovává vážné situace v životě. Vtipu je tak akorát, aby to nezkazilo celé poselství, které nám autoři do filmu vetkali. Čtyři hvězdičky jsou pro animák z mé strany maximum, ale určitě všem doporučuji, podívat se. ()

SinisterBlac

Nemôžem uveriť tomu čo som prave videl Coco v španielskom dabingu❤♥❤♥❤ moje crdce horí a chcem sa mi hrať na gitare krásnejšiu rozprávku už v živote neuvidím 😂😭😭😭😭 ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality