Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

Sunwheel

Zo všetkých amerických animákov poslednej doby bolo toto príjemné osvieženie. Zasadenie do mexicko - folklórneho, miestami až aztécko - mytologického podhubia tradičného sviatku Día de Muertos, ktoré vykreslili skutočne farbito a presvedčivo ma pritiahlo k filmu prakticky okamžite. Spočiatku jednoduchý príbeh sa neskôr celkom rozvetvil a priniesol rôzne zvraty, ktoré vyvrcholili epickým dojímavým záverom! ()

Mancunian

Takovou pecku jsem vůbec nečekal. Když jsem si to s přítelkyní pouštěl, tak jsem očekával jen "další" animák, které nadevše miluji, ale nic hlubšího jsem v tom nehledal. Ale ono to bylo přesně naopak. Velice originální pohádka se skvělou tématikou, písničkami, sympatickými postavami a to vše nádherně namalované. Mám hrozně rád filmy, které mě dokáží rozesmát, zamyslet se, ale i zaplakat. A přesně za tyhle emoce děkuji pohádce Coco. ()

Jenn

Neskutecne krasnej, zajimavej (libi se mi i jina kultura), dojemnej, originalni film. A jsem hrozne rada, ze jsem si pustila original a ne dabing, protoze..proste proto. ()

Dacsus

No nič, treba oprášiť Nightmare before Christmas, a vytlačiť ním z mozgových zákutí tento afektovaný sranec s totálne nezmyselným posolstvom. Všakže v Pixare nastali nejaké zmeny vo vedení? ()

Shady

Určitě jeden z nejlepších animáků, které jsem viděl. Krásný příběh zasazený do mexické kultury a dne mrtvých, tedy Día de los Muertos mi opravdu sedl, jako už dlouho nic ze světa animáků. Vizuálně naprosto fantastické a na konci hezky dojemné. Lehněte si večer do postele, pusťte si Coco a nechte se unášet skvělou atmosférou, kterou tenhle animák prostě má. ()

gpx

Překvapivě dobrý a nezávadný film pro děti. I když s ohledem na rok vzniku jsem měl notné obavy. ()

PanPyzamo

Coco je dalším snímkem od studia Pixar a dalším vynikajícím filmem. Animace už tak od roku 2010 Pixar zdokonalil do takové úrovni, že to ani není možné netřeba komentovat, jaká nádhera to je, ovšem nezapomíná ani na příběh, který je vynikající a s nádherným soundtrackem, který vás vtáhne do děje. Vynikající film, který můžu doporučit. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Predator77

90 Procent, Za mě se rozhodně jedná po dlouhé době o skvělí animák od pixaru, a co musím vypíchnout tak je především, jak příběh, postavy, vizuál nebo i fajn písničky které my nevadily a dali se poslouchat, jinak co se týče konce tak ten mě opravdu dojal což se my málokdy stává tak že za mě se jedná o krásnou podívanou kterou by neměl nikdo vynechat pokud má rád animované filmy. ()

VktrCZ

Za mě vrchol Pixaru. Mexické prostředí, prozkoumání mytolgie této země. Ach bože, Pixar si s tímto prostředím vyhrál naprosto bravůrně. Pokaždé, když vydím tento film, zahřeje mě u srdce. Opravdu ta atmosféra společně s krásnou animací a hlavně skvělou mexickou hudbou je pekelně skvělá kombinace. Dojemný zážitek, který neomrzí ani po několikátém zhlednutí. Pamatuju si jak jsem v kině brečel jak malej :) ()

Lendak

Je až neuveriteľné, koľkými možnými detailmi, modifikáciami a nádhernými scenériami je Coco plné. Ku tomu ešte aj tá výprava do mexikánskej kultúry o ktorej, minimálne tu v tuzemsku, nemá nikto potuchy. Začne to celkom nevinne. Do troch štvrtín to bolo až priemerné, nič čo by som už inde nevidel. Ale ten koniec to zabil. Takmer doslova. Taký emočný doják sa len tak nevidí. Alebo mi niekto pri mne musel krájať tonu cibule. Inak si to neviem vysvetliť. Ale aj bez toho to je úžasné dielo s perfektne vystavaným scenárom, krásnou hudbou s ešte úžasnejšími textami a nesmiem zabudnúť na tú atmosféru mexickej dediny ktorá je cítiť doslova všade. Neopísateľný zážitok. Áno, Pixar je znova na vrchole. ()

Karlosik_4

Coco! Nikdy jsem do žádného filmu nebyl svou rodinou přemluván jako do Coco. Ať už šlo o vzpominky, hudby, emoce nebo postavy, vždy se o nich ve chvílích filmů mluvilo až až. Tak jsem se na film chystal, avšak bez rodinné atmosféry by to nemělo cenu. To mi bylo jasné už z prvnich minut filmu, které nám už na začátku ládují malé střípky pravdy. Avšak většina z nás počíta s tak jednoduchou zápletkou, že jí mnohdy považujeme až za banální jak očividna nektera fakta mohou být. Proto každá minuta filmu nás drži v sedačce a ukazuje, že tu máme  před sebou dílu které je silné jak po stránce scenaristické, tak i animátorské-je to přeci jen Pixar. Ale jak hezký, podrobný a propracovaný svět je nám tu v takové kratkosti představen. Každý segment je nám zde představen jak názorně, tak i verbálně. Proto nám velké finále nedělá problém  pochopi nejen myšlenky postav ale i dopad jejích rozhodnutích v průběhu příběhu. Není problem ani mistný extremismus v některých názorech a stavech postav, neboť jejich archa se v průběhu filmu rozvíjí a dopomáhá k vědomí toho, že film někam spěje, a to do nádherného, dojemného a necekaného konce. Zasloužený 90% ()

Bestfan112

Tady tu pohádku miluji z plného srdce, Miguel je v tady té pohádce ta hlava příběhu, ale ve finále je Coco ta hlava příběhu. Jednak ti kostlivci vypadají skvěle, jsou tam skvělé vtipné hlášky,  ta pravda o Ernestu de la Cruzovi je celkem morbitní, ale mně to nevadí, a je to docela dojemný, ale mně to vůbec nedostalo do breku. Shrnutí: podle mě je to vůbec ta nejlepší Disneyovka. Film 12/10 ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality