Reklama

Reklama

Hotel Herbich

(seriál)
všechny plakáty
Drama
Česko, 1999, 10 h 41 min (Minutáž: 5–53 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Blanka Bohdanová, Jiří Langmajer, Barbora Munzarová, Simona Postlerová, Jan Kačer, Květa Fialová, Zuzana Bydžovská, Zlata Adamovská, František Němec, Pavel Kříž, Rudolf Hrušínský ml., Jan Hartl (více)
(další profese)

Epizody(13)

Před 2. světovou válkou vlastnil český podnikatel Hanuš Herbich luxusní hotel s překrásným parkem a tenisovými kurty. Plnil si svoje sny, chtěl aby si lidé toto místo oblíbili, byli tam šťastní a hlavně se vždy vraceli. Avšak po válce roku 1948 o svůj hotel přišel a po několika měsících skonal na infarkt. Zůstala po něm rodina a po obratu totality k demokracii roku 1989, kdy byla na cestě obnova soukromého vlastnictví, chtěla navrátit zpět svůj majetek. Matka Ada Herbichová leží v nemocnici a jediné co chce, je opět stmelit svou rodinu. Z Německa, kam před lety emigroval mladší syn, se vrátil Tomáš a se svým bratrem Karlem a sestrou Helenou po velkém boji o navrácení, začali plnit otcův sen a rekonstruovat hotel Herbich. (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

Oskar odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z nejúděsnějších seriálů posledních let. Celou dobu se tam lacině politikaří, mnozí výteční herci se totálně ztrapňují. Odehrává se to těsně po revoluci a přitom tam jezdí auta, která byla vyrobena až v době natočení tohoto braku, v nemocničním vybavení se vyskytují počítače :-), navíc tehdy supermoderní. A aby nějaká restituce proběhla takhle bleskově, to už je čirá sci-fi. A třešnička na dortu je závěr tohoto seriálu ve stylu "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina". Jenže, a v tom je ten háček, to vše je zde myšleno smrtelně vážně. P.S.: Ty drobné technické nesrovnalosti samozřejmě nejsou důvodem, proč dávám odpad. Uvedl jsem je jenom jako špičku ledovce, protože kdybych se pustil do podrobné analýzy velmi pochybeného příběhu, neobešlo by se to bez spoilerů. 0% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Úvodem řeknu, že si nemyslím, že by si seriál Hotel Herbich zasloužil dvacet pět procent. Tak špatný není. Problém není u technické kvality seriálu. Naopak. Kvalitní herci, relativně příjemná melodie, která se vryje do paměti, zajímavé kulisy, a z počátku zajímavá zápletka. Jenže právě poslední záležitost je ta problémová. Začáíná to revolucí, pokračuje restitucí hotelu, jeho převzetím a provozem se značnými problémy. A pak? Pak už se jedná o prodeji. Dlouho. Dlouho. Hodně dlouho. Velmi dlouho. Tak dlouho, že se v druhé půlce seriálu neřeší vlastně nic jiného než prodej. Pořád dokola. Tytéž monology, dialogy a neustále omílané na stejné téma. Kdyby seriál neměl třináct dílů, ale jen sedm nebo osm, dalo by se mluvit o tom, že má spád. Že plyne. Ale takhle se z něj stala místy velmi nezáživná, nudná a opakovaná záležitost, která v některých dílech došla dokonce tak daleko, že nepřináší nic nového a překlápí pořád jedno a totéž ze všech stran. Skutečný děj v podstatě chybí. Ono je kumšt i to, natočit třináct dílů v podstatě o ničem, ale stejně mě nepřestane udivovat, jak to tvůrci dokázali uměle natahovat tak dlouho. ()

Reklama

H34D odpad!

všechny recenze uživatele

Tento seriál se málem stydím ohodnotit, protože z hodnocení mimo jiné vyplívá, že jsem se na ten šílený brak skutečně díval (naštěstí jen na pár dílů). Alespoň pro mé ospravedlňění hovoří počet udělených hvězdiček, kterých je tedy celkem 0. Hotel Herbich pro mě tvoří zlom v české seriálové tvorbě... Zlom v pravám slova smyslu, protože jsem tímto počinem nad "obyčejnými" českými seriály, zlomil hůl a definitivně se obloukem vyhnul veškeré budoucí tvorbě typu Pojišťovna štěstí apod. Skutečně nevidím jediný důvod, proč se na tyto hovadiny dívat, vždyť existuje tolik jiných krásných způsobů jak nekvalitně zabít čas... 0/10 ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Kolik lepších věcí se za ty peníze dalo natočit. Trochu mi to připomína agitku z dob minulých, jako kdyby někdo chtěl omluvit bezbřehé restituce, kdy se vedle skutečně poškozeným, dostává bezbřehých náhrad i šlechtě a cirkvi. Navíc jsme po revoluci namnoze vraceli majetek neměcké šlechtě, která se k němu dostala poté, co byl zabaven české šlechte po Bíle hoře. Asi budu blejt velebnosti. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Tak určitě to není nějaké veledílo, ale na odpad to také nevidím. Mínusy tu už napsali jiní. Napíši tedy proč jsem si ho celkem rád zopakoval já. Tedy plusy, zajímavosti... pro mne. Nemá to moc dílů, to jedno plus z mého pohledu, protože nesnáším kraviny navíc roztažené a zahuštěné omáčkou, z které je mi špatně a i z toho počtu dílů, které musím sníst (a to ikdyby to byla prvotřídní svíčková :-) - prostě nemám rád xxx dílné... Za další se to odehrává v době, kdy jsem začal podnikat, měl jsem podobné ideály, plány, chutě... Tak ikdyž to má spoustu nepřesností a musím to brát s rezervou, zavzpomínal jsem rád, jak to tehdy bylo, co jsem já v podnikání udělal špatně, co dobře atd. Ale byl jsem tehdy přes mnoho problémů, práce atd. šťastný, že můžu podnikat a plnit své sny. To mi seriál připomíná... Některé herecké výkony a postavy se mi docela dost líbily. Donutil, Bydžovská a hlavně paní Bohdanová a její role neústupné, tvrdohlavé dámy, která prostě pro záchranu hotelu udělá všechno. A postava Karla, kterou velmi dobře stvárnil Donutil, to je kapitola sama pro sebe. Ten jeho "charakter" to je prostě něco. Člověk neví, jestli mu ho má být líto nebo se smát, prostě guma, zbabělec, někdy jsem si řekl, "to není možný, to je komik!"... to se nedá povídat, to se musí vidět. A Donutil ho moc pěkně podal. Fandové Porsche 911, jako já :-) ocení pár setkání s touto legendou a chlapským snem ve verzi/generaci G model a SPZ asi už v Německu tehdy na přání, když je na ní "náhodou" 911 (NLZ 911), se kterým Tomáš (Hartl) jezdí z Němec... Líbila se mi i hudba a záverečná píseň, kterou nazpíval Donutil... Tak to je asi zatím vše z těch (pro mne) kladů nebo důvodů ke znovushlédnutí po letech... Něco třeba připíšu po posledním díle... A když tento seriál srovnám s ještě novějšími "veledíly" (a nebo naopak staršími soudružskými, kde "čest práci" je nejsrozumitelnější z té jejich soudružské mluvy), tak to opravdu na odpad není. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (3)

  • Hotel se nachází u zámku Hluboká. (M.B)

Související novinky

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (více)

Reklama

Reklama