Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot 1
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

Ruffus83

Při Chalupářích se mi vybaví dětství a něco, u čeho v pohodě, kdykoliv a kdekoliv vydržím i dnes. Místy je to už trošku jak z jiné planety, to nepopírám, ale právě to mi (mimo jiné) přijde atraktivní. Je zajímavé sledovat tehdejší životní styl, trávení voného času, oblékání, auta, zvyky, mluvu lidí, městských i vesnických. Druhá stránka je ta, že podle mého názoru seriál nabízí stále i v dnešní době dobrý humor (alespoň většinou) a nestárnoucí herecké výkony. Pan Sovák prostě byl panem Humlem, postavu učebnicového bručouna s vtipnými hláškami ztělesnil bez jediné výhrady. A vesničan pan Kemr byl také skvěle vybrán. Epizody jsou, řekl bych, vyrovnané - rozhodně mezi nejvýraznější patří Romeo z autobusu, kde je velice vtipný i pan Menšík coby řidič. Chalupáři jsou dobrý seriál (i přes jasně patrné stopy tehdejší doby), který ani dnes nepůsobí nikterak trapně. Na závěr vzkaz náhodným teenagerovským divákům: Orchestrion v IKEI neseženete! ()

Loooba

Naprostá oddechovka prošpikovaná výbornými herci na které může být náš národ často velmi hrdý. Jako kluk jsem na vesnici byl víc než často, takže se i teď rád vracím do problémů "vesničanů", které jsou někde naprosto jinde, než máme teď ... ()

lineker

Zmiňovat u tohoto seriálu komunistickou propagandu by mně nenapadlo. Ta se oproti jiným normalizačních veledilům tehdejší doby o Chalupaře pouze otřela. Vše je navíc jasně a zřetelně prehlušeno jednak skvělým výkonem hereckých elit a také scénářem,který je určitě více poplatný tehdejšímu venkovskému životu, než politickému systému. Seriál navíc nabídl mnoho nezapomenutelnmých scén a hlášek. ()

bratr_jezek

Seriál s hereckou elitou, který nemá prostě chybu. Laskavý humor ukazující poklid české vesnice tak, že po odvysílání prudce stoupl zájem o chalupaření. Herecký koncert pro Sováka, Kemra, Bohdalovou, Menšíka, Větrovce a mnohé další. ()

mlcojana

Nezapomenutelné hlášky z úst televizních a filmových hereckých legend (Bohdalová, Sovák, Kemr, Menšík, Hlinomaz a další a další)........Perfektní, perfektní, perfektní aneb Druhý takový František Filip už nikdy nebude a taková plejáda skvělých herců už vůbec ne......Odpočinkový seriál, ve kterém si po x-tých shlédnutí všímáte nových a nových point a genialitu herectví všech přítomných. ()

+sfinx+

Zábavný seriál, který se už dnes nevidí. Je mi vcelku jedno, kdo tam co vidí nebo nevidí, ať už je to normalizační podtext nebo zprávy od jiných civilizací, ale byl to hodnotný humor, který můžeme dnes jen obdivovat. Pokud to někomu opravdu tak vadí, tak nezbývá než doporučit dnešní demokratické náhražky - hledejte je v seznamu nejhorších seriálů, ať si ušetříte čas. ()

SONNY07

Jak prosté a zároveň jak geniální !!!!! Maximální herecké obsazení z té doby, dobrý scénář. A je fakt Fuck jestli to bylo natočeno za komunistů, nebo kapitalistů, stejně jsou to stejný hovada ! ()

luuvhaat

"Toto kdybych neslyšel na vlastní uši, neuvěřím." "Jsem známej honič jelenů. Budeš-li chtít, zahoním tady..." Co věta, to hláška. Proto asi tento seriál znám nazpaměť. A abych to doložil-ve druhým díle se Josef Kemr představuje jako BOHUMIL Císař, ale v desátým tvrdí, že slaví svátek jako BOHUSLAV (!) :-) ()

havlicekzz

Podle mého jeden z nejlepších seriálů československé tvorby. Dialogy, které se linou z úst protagonistů, nemají chybu a zaslechneme je i dnes v normálním životě. Když by si dnes někdo řekl, že natočí snímek o osudech dvou strejců z vesnického stavení a ještě, že to vydá na jedenáct dílů seriálu, málokdo uvěří. Ale ejhle jde to. Úsměvný seriál, který si myslím nikdy neztratí na své laskavosti, vtipnosti a pohodě při jeho sledování. ()

Wolf28

Ta nostalgie to je nádhera sledovat super humor a super herci a btw.. stroj času tak mám přesnou dobu kam pojedu pohodička vesnickej život a zánovní Jawka 634 350 předkonopnice před domem a to jsem o dost let mladší ročník ta doba byla parádní ..a tu Jawku mám jen tu dobu už nestihnu no škoda ()

suso

Jeden z absolutně nejlepších českých seriálů! Spousta vtipných situací,Sovák s Kemrem excelují,ale v podstatě všichni herci jsou skvělí.Škoda jen,že něco takového už se asi nikdy nepodaří natočit.V době,kdy seriál vznikal měli scénáristé svázané ruce různými propagandami či cenzurami a přesto dokázali vymyslet vtipné filmy a seriály,což se v dnešní "demokracii" jaksi nedaří a kvalita současné produkce notně zaostává. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová