Reklama

Reklama

Svědectví

(seriál)
  • Česko Poslední boj (více)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Jeden vedecký experiment skončí katastrofou - z laboratória unikne smrteľne nebezpečný vírus, ktorý zabije niekoľko ľudí. Tisícky obyvateľov v zúfalstve volá políciu, aby im pomohli. Medzi nich patrí aj Stu Redman (Gary Sinise), Frannie (Molly Ringwald) a rocková hviezda Larry, ktorí všade okolo seba vidia mŕtvych ľudí. Postupne zistia, že patria k tým šťastlivcom, ktorí sú voči vírusu imúnni. No nie sú sami. Existujú totiž nepriatelia, ktorí chcú túto tragédiu využiť vo svoj prospech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

kitano 

všechny recenze uživatele

Kvalita serie stoji na vybornych prvych dvoch dieloch, ktore neobjasnuju vela faktov a maju tak prijemnu hororovu, mysterioznu atmosferu a su posobivym obrazom postkatastrofickeho sveta. Dalsie dve casti naopak kvalitativne o dost horsie, dejovo nezaujimave a divak si tak aj zacina viac vsimat chyby, ktore pred tym prehliadal. A to hlavne niektore priserne napisane dialogy a otrasny herecky vykon jednej z hlavnych protagonistiek. Chvala bohu, zabavnost udrzuje niekolko osvedcenych hercov (Miguel Ferrer, Matt Frewer), fajnovy pesnickovy soundtrack, a dozvuky skvelej atmosfery z prvych dvoch dielov v podobe vsadepritomnych prehnitych mrtvol. Celkovo vsak zaujimavy serialovy pocin, ktory jednoznacne stoji za pozornost. (6.3/10) ()

Jonash87 

všechny recenze uživatele

Neboť jsem velkým fanouškem mistra hororu Stephena Kinga a četl jsem spoustu jeho románu, včetně Svědectví, nemohl jsem si nechat ujít toto čtyřdílné televizní zpracování. Kingovy příběhy často nebývají předělány do filmové podoby bůhvíjak skvěle (opačnými případy jsou výborné adaptace Nadaného žáka, Vykoupení z věznice Shawshank či Zelené míle), takže jsem byl plný očekávání, jak se s touto rozsáhlou knihu filmaři poradí. Na to, že se jedná "pouze" o televizní film, tak se to nevyvedlo vůbec zle. Je zde sice znát menší rozpočet, který některé scény takříkajíc brzdí, přesto tu máme slušně vykreslenou atmosféru a i přes dlouhou stopáž (6 hodin) vcelku dynamický děj. Celek bohužel trochu srážejí dolů jen průměrné herecký výkony (výjimkou je Gary Sinise) a slabší závěr, zejména jeho provedení. Navzdory tomu jsem byl s filmovým Svědectvím spokojen; o žádný propadák totiž rozhodně nejde! ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Mám z toho takovej rozporuplnej pocit. Vím, že nápad a příběh to byl dobrej, ale to televizní zpracování se mi vůbec nelíbilo. I když proti hercům nemám křivýho slova. Křivý slovo musím ale použít na to neustálý opakování keců o víře v boha a blablabla. Příběhem mě nejvíc zaujal díl první, kde to chcípalo jedna báseň a vůbec jsem netušil, že se to přetočí do takové mysteriozní roviny. Když měl Satan (Jamey Sheridan) svoje chvilky, tak se mi jevil jako nejlepší postava celýho seriálu. V prvních třech dílech zněla dost strašná hudba, ale v posledním díle byla naopak velice dobrá. A proč to zas někdo v češtině nazval Svědectví, to teda netuším... PS: a všimněte si Sama Raimiho - hraje tam malou roličku hajzla, kterej zastřelí soudce. A Popeláč byl nejlepší psychouš. ()

MI-380 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno jsem The Stand považoval za jeden z nejlepších seriálů, pamatuji na úžasnou atmosféru a napětí. Dnes (po přečtení 1100 stránek Kingova původního rukopisu, jehož vydání si teď už snadno prosadil) mi spousta věcí nesedí. S výjimkou Popeláče jsou všechny postavy jiné, než jak si je podle knihy představuji a to je asi hlavní problém. Jinak atmosféra vystihuje román, děj je i přes 366 minut značně zjednodušený a celek vyjadřuje přesně podle Kinga naději, v kterou už nějaký čas věřím: 51 proti 49. Hodnocení: z původních 80% klesám na 70%. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Část první: Nákaza V tajné laboratoři pro výzkum virů dojde k nehodě, a část viru unikne. Bezpečnostní opatření selhávají, a vrátný (již nakažený) prchá se svoji rodinou přes celou Ameriku (a roznáší virus), až pokojně zemře v Texasu. Od jednoho k druhému, se chřipka přenáší, úmrtnost je přes 99%, ale někteří lidé vůbec neonemocní. Stu Redman, Larry Underwood, Frannie Goldsmithová a další. Část druhá: Sny Přeživší katastrofy zjišťují, že se jim všem zdají stejné sny. Teda - skoro všem a skoro stejné. Někteří sní o staré černošce, která je láká svým hlasem k sobě - a jiní naopak o temném démonovi. (Aspoň se pozná kdo je hodnej a kdo zlej :) Část třetí: Zrada Postupně se vytváří dvě velké komunity. Ta dobrá, v Boulderu v Coloradu. Ta zlá (vhodně umístěna) v Las Vegas. V obou dvou komunitách začínají práce s obnovou společnosti, jak na bázi fyzické (elektřina, odklízení mrtvých) tak i politické (ti zlí to maj jednoduší, Randall Flagg neodpouští - ti dobří si musí zvolit vládu a zazpívat americkou hymnu). Ale ne všichni v Boulderu jsou až tak hodní Část čtvrtá: Svědectví Nadchází závěrečné měření sil, dobro proti zlu......... Vzhledem k tomu, že samotná kniha Stephena Kinga má kolem tisíce stran, nelze vše vložit do jediného filmu, bez razantních zásahů. Tvůrci radši zvolili minisérii o čtyřech dílech, ale i tak se několik částí knihy dotkla ruka střihařova (namátkou ze začátku - Franniena despotická matka, Rita, s níž Larry cestoval z New Yorku, Prcek, který vezl Popeláče, atp - nic nepostradatelného - ale ..). Na zbytku filmu je vidět, že byl točen pro TV, žádné velké efekty - ale minimálně v první části jsou pěkně (spíš pěkně ošklivě) vykresleny následky katastrofy. V seznamu herců nejsou žádná velká jména, až na Garyho Sinise a malé subroličky Eda Harrise a Kathy Batesové. I tak, jde o jednu z nejlepších adaptací knihy Stephena Kinga (hororové - nelze porovnávat se Zelenou mílí nebo Shawshankem)... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (19)

  • Hotel v Las Vegas, kde je Randall Flagg a jeho přusluhovači, je stejná budova, která byla použita v alternativní časové linii ve filmu Návrat do budoucnosti 2 (1989). (TomikZlesa)

Reklama

Reklama