Come As You Are

Nedotknutí

Komedie / Drama

USA, 2019, 106 min

Nebudem hrať drsňáka a priznám, že ma tento film emocionálne dostal. Nič originálne nás tu nečaká, ale ak je kvalitný casting, scenár netlačí na pílu a občas sa vynorí vážne vtipný fórik, tak takémuto malému projektu musíme ísť naproti aj v hodnotení. Ako to skončí, je asi každému jasné od začiatku a aj to, že, zase, je cieľom samotná cesta viac, než práve to, čo čaká hrdinov na konci. I keď aj na tom konci nás čaká jedno prekvapenie a tak trochu sa vzpiera oškatuľkovaniu tohto filmu ako feel good komédia. Ono tých "tŕňov" je tu dosť, ale tak akurát, aby sa človek aj zabavil.(5.8.2020)

Očakával som sklamanie ako pri nemeckých Úplních cudzincoch, nakoniec ide o trocha lepší remake, ktorý má narozdiel od originálu o minimálne jednu triedu horších hercov, tým všetky postavy sú nesympatickejšie a tie emócie ktoré zo mňa vydolovala Hasta la vista! sa tu nedostavili. Film má skoro totožný scenár (nech mi nikto nehovorí že čerpali zo skutočného príbehu a nie z Belgického originálu) a OMNOHO sladší koniec.(20.8.2020)

Prekrásny film, ktorý ma pri mnohých scénkach aj dojal, čo sa mi normálne u podobných diel nestáva. Je realistický, nenútený, odľahčený, bez sentimentu a melodrámy, ale hlavne s veľkým, priam obrovským srdcom. Je milý a plný postáv, s ktorými by ste sa chceli skamarátiť a ten humor je úplna topka! Všetci by si mali zhliadnuť tento film, pretože okrem toho, že je to brilantne vytvorené dielko, zanechá vo vás dobrú náladu a na perách veľký úsmev (no dobre, a možno pár slzičiek v očiach). Neverím, že niekto po tomto filme ostane chladný a ak hej, neverím vám to. A bolo nesmierne fajn vidieť zasa Gabourey, ktorej zapasovala táto rola ako riť na šerbel :D(17.8.2020)

Spoilery! Nikdy bych si nemyslel, že mi může docela nepatrná slzička ukápnout při poslechu rapu v kostele na pohřbu. V momentu, kdy se k tomu schylovalo jsem si říkal, že tato kombinace nemůže jako důstojné zakončení přeci fungovat, ale opak byl pravdou. Opravdu velmi příjemné překvapení. Citlivá komedie s několika vysoce vtipnými momenty, skvělým tempem, které vás nenechá vydechnout, sympatickou trojicí indisponovaných a dojemnou pointou, která nesklouzla vyloženě do sentimentu. Pokud hledáte nějakou oddechovku, ke které si potřebujete odskočit od přípravy na zkoušky, či po náročné práci, tak věřím, že filmem Come As You Are nesáhnete vedle. [83 %](1.8.2020)

Nedotknutí je veľmi netradičný ale o to viacej zaujímavejší roadmovie, ktorý sa zahráva s emóciami a mieša ich medzi rôznorodý humor hlavných postáv. Tri +jeden odlišné charaktery, ktoré sú na prvý pohľad plné rozdielov a inakšie tak veľmi, že viacej to už nejde sú na spoločnej jazde za splnením si navonok spoločného cieľa, akurát každý z nich vidí ten svôj cieľ inak. Podobizeň osobností je motivovaná skutočným príbehom ale režisér (a samotný herci) to zvládli prekvapivo dobre. Každý z nich sa snažil dať svojej postave pre ňu typické črty a vystihnúť tak situáciu či stav, ktorý žili. Stav, ktorý je ich životom. Kino som v tejto pandemickej situácii navštívil bez akejkoľvek vedomosti o filme a očakávania ale odchádzal som nadmieru spokojný pretože takéto oddychovky ja môžem. [72%](27.7.2020)

• - Majiteľa vo filme spomínaného podniku (Le Chateau Paradis) si zahral skutočný Asta Philpot, ktorého životný príbeh sa stal námetom pre tento film. (maestrotatum)