Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Šandík

Komedie sice řemeslně dobře natočená (díky tomu se na to dá koukat, Jack Black i ostatní podali slušný herecký (ostatně i hudební) výkon a rock tu zní vskutku dobře, což samo o sobě není špatné), ovšem s humorem dosti ujetým až blbým, vhodná opravdu jenom pro teenagery, kteří tomu snad mohou dát čtyři až pět hvězdiček. Jako propagačnímu materiálu šířícímu rockovou hudební osvětu mezi teenagery bych tomu dal v klidu pět hvězdiček, ovšem hodnotím-li to jako film pro normální filmové diváky, nemohu jít nad tři... Celkový dojem: 65% ()

sharky

73% film, který stojí a padá na Blackovi, bez něj by to bylo tak na dvě hvězdičky, ale ten chlápek má prostě úžasný charizma a všechny vás pro svůj rock strhne. Další z velmi originálních Linklaterových počinů. ()

honajz

Vlastně nic nového pod sluncem. Nápad je zpočátku zajímavý, ale jede ve všech těch klišé rodinných filmů, takže je nám naprosto jasné, jak vše skončí, kudy se to povede, co se stane v příštím záběru - až na ten dětský rock vlastně nic překvapivého, a ani Jack Black tady není nijak oslnivý, i když alespoň uvěřitelný jakožto líný blbec. Plus ony zde už jinými zmiňované nelogičnosti. ()

HellFire

Klasická komedie o podvodníčkovi, na jehož praktiky dojde. Hvězdičku si zaslouží závěrečné vystoupení, které mě opravdu nadchlo. ()

anderson

Životná úloha Jacka Blacka, ale zároveň aj absolútne dokonale odvedená dabingová rola MARTINA KAPRÁLIKA. Údajne daboval aj v prvom dabingu pre Markízu, ale ten som žiaľ nepočul. No práve to sledujem na JOJ s ich dabingom a klobúk dolu. Kaprálikov hlas sedí na Blacka tak dokonale, že v prechodoch medzi dialógmi a spevom (ktorý je ponechaný v originále), nie je počuť absolútne žiaden rozdiel. SILA ! A mimochodom, film je výborný. (1.1.2011) ()

Pítrs85

Nemůžu si pomoct, ale filmy, kde se to hemží malýma dětičkama, jsou většinou buď úplně blbé, nebo prostě trapné. Nevím, jak to tvůrci filmu School of Rock udělali, ale jejich dětičky nejen, že nejsou otravní rozmazlení prckové, ale naopak působí vesměs sympaticky (i ta předsedkyně třídy). Ale přesto je tu jedna postava, která je jasně zastiňuje a ta postava se jmenuje Jack Black. DžejBý je svým velmi kladným postojem k rockové hudbě znám a v tomto snímku to opět prodává ve velkým. Opět musím vyzdvihnout parádní atmosféru snímku, která jej staví nad všechny žánrově obdobné komedie. A k tomu nám po celou stopáž hrají legendy typu The Ramones nebo Led Zeppelin. Pravděpodobně nejlepší film Jacka Blacka. ()

GigaPudding

Není to film na ***** ale oproti běžným filmům pro děti o tom jak v nějaké kolektivní aktivitě nakonec vyhrajou má tenhle navíc i trochu humoru pro dospělý a hlavně to jde Jackovi Blackovi fakt dobře :). Takže krom slušné zábavy pro děcka i dospěláky tu taky měli kvalitní výběr herců a to zvlášť s tou holčičkou co dělala manažerku :). A dokonce se to obešlo i bez nějakýho přehnanýho dojákování jak to u podobných filmů bývá zvykem a taky bez nějaké uměle nastrčené romantické podzápletky, takže tomu dáme pětku, protože je to tímhle docela "originální" mezi filmama o tom jak třída vyhraje :). ()

eraserhead666

Jack Black je mi povětšinou dost nesympatický až na hranici nesnesitelnosti. Nejvíce právě pro to, co předáví tady. To jeho teatrální a přehnané pitvoření je prostě k zblití. Upřímně, hrál jsem v rockových kapelách skoro dvacet let, ne, že bychom nepařili a neprožívali energii té hudby, ale mít v kapele někoho jako on, dopadl by úplně stejně jako on na začátku. protože nejen MTV, jak tvrdí Black ve filmu, ale podle mě i právě tato přehnaná teatrálnost a rádoby drsnost, ničí rokenrol. Ale k filmu. Naštěstí mám hrozně rád Joan Cusack a zde je v roli zmatené ředitelky tak výborná, že trapného Blacka dost vyvažuje. Stejně dak dětští herci, hlavně sboristky jsou fakt skvělé, jak herecky, tak zpěvem, pokud to opravdu zpívají ony. Příběhově to je, vypustíme-li klasickou výchovně rodinou pointu o loserech, kteří ke štěstí přišli a všichni, včetně zatvrzelých a nepchápajících rodičů je pochopili a vzali na milost (chápejte, v reálu by je minimálně půlka rodičů v lepším případě zpohlavkovala a stejně by dál nehráli), docela hodně dobrá studie rocku (až na to Blackovo pitvoření a předvádění). Všechno se to nakonec střetně v příjemně koukatelném průměru. ()

Janek

Český dabing tomu bere tak tři hvězdy (a i tu šílenou Blackovu živelnost), takže rozhodně pouštět v originále. Jinak krásná ukázka toho, jak napsat roli přímo na tělo, nevzpomínám si, kde by se to TAKHLE povedlo. ()

Ilicka

Jack Black je živel. Jakkoli mi připadaly jeho kreace trapné a směšné, on energií, která z něj vyzařovala, strhl celý film a ukradl si ho pro svého šíleného rockera. Děcka, která se během filmu promění v drsnou rockovou kapelu jsou snesitelné a dobře koukatelné, ale Joan Cusack a její ředitelku dost zmršil dabing. Ale zase ty závěrečné titulky... musím dát čtyři hvězdy. ()

mm13

Myslím, že som ešte nevidel a asi ani dlho neuvidím film, ktorému by viac ako v tomto prípade sadol prívlastok kúzelný. Navyše inteligentne natočený a zo súdka filmov, u ktorých vás happy end nenaštve, naopak, celý čas sa na neho trasiete a keď príde, nedokážete sa ho nabažiť... a takú trefnú (netvrdím, že objavnú) charakteristiku rockovej hudby som nevyčítal ani v prestížnych magazínoch! ()

becki_tu

Jelikož neposlouchám takřka nic jiného než rock (nebo metal), dříve nebo později bych se k tomuhle kousku stejně dostal. Škola rocku - no to je nápad! Co bych dal za takové hodiny rocku (a asi nejenom já). Energií nabitý Jack Black dává celému, komediálně laděnému filmu patřičnou šťávu a mladý kolektiv hudebně nadaných školáků to celé výborně doplňuje. Originální, jednoduché, rockové a vtipné. Let's rock!!! ()

Bauer

Škola ro(c)ku je překvapivě velmi zdařilá komedie, když vezmu v potaz, že sem se jí docela i vyhýbal, jelikož rock mi opravdu nic neříká, ale něco málo si samozřejmně poslechnu. Před pár měsicí jsem viděl Krále Ro(c)ku u kterých jsem jen žasl, co tam hrálo za povedenou hudbu . Kámoš mi neustále říkal, že tento film musím vidět.Tak jsem si ho pustil a něco málo ke dvoum hodinám jsem se parádně bavil. Doslova s otevřenou pusou jsem sledoval výkon výtečného Jacka Blacka, který je opravdu velmi ale velmi talentovaný co se herectví a hudby týče! Dost mně překvapili dětští herci, kteří předvedli rovněž dobrý výkon a docela bych řekl, že si natačení užívali. A samozřejmně je zde, podobně jako v Kralích Ro(c)ku solidní rocková hudba. Tohle chci ještě pár krát určitě vidět!!! ()

Shaqualyck

Kinder-rock anything revival podle Linklatera. Pan režisér střídá žánry jako ponožky. Tentokrát víc než zdařile zafušoval do řemesla Chrise Columba a posvítil si na rodinnou komedii. Proč? Na tom nezáleží. Důležité je, že se chytil dobrého scénáře a hlavně se nebál vsadit na Jacka Blacka. Ať už si totiž o jeho herectví myslíte cokoliv, nemůžete mu upřít, že je to nadaný komediant a v pravém slova smyslu rocker tělem i duší, který se s prvními akordy Smoke On The Water rozzáří jako vánoční stromeček. Tenhle pan učitel prostě srší energií a v rytmu nestárnoucích rockových šlágrů dokázal bez problému strhnout k roztomilému hard rock šílenství celou třídu mimořádně talentovaných dětských (ne)herců. Co na tom, že mu dělá problémy malá násobilka, když Iron Mana vystřihne i o půlnoci s prstem v nose. Kdyby se tahle "kapela" rozhodla vydat na turné, neváhal bych ani minutu:-) ()

Handle

Prostě a jednoduše - velmi příjemná oddychovka, která je možná trochu nereálná, jenže Jack Black byl prostě v této roli tak skvělý, že já mu tu čtvrtou hvězdu dám! ()

Genero

Když jsem se posledně vzlykaje svěřoval svému psychiatrovi s depresemi, které zastřely mou mysl krátce po Stmívání, doporučil Prozac, Jimmy Beama a Jacka Blacka. V rámci léčby jsem se pod vlivem antidepresiv setnul jako Dajána vizourem a nevěřícně zíral na stupidní komedii o lemře líné zakládající pravověrnou rockovou kapelu na základní škole. Jenže v rockových vykopávkách mám sentimentální zálibu a musím uznat, že ten tlouštík má opravdu talent a mohl by hravě strčit do kapsy i ty nejvtipnější kreatury jako Dio nebo Meat Loaf. Při songu na Souboji kapel už jsem cítil mrazení v zádech a draly se mi slzy do očí. A teď mě omluvte, musím jít zahrát rock. ()

Tommassi3

"..protože ten kdo neumí, učí !! A ten kdo neumí učit, učí tělák !!" ;) Tak nakonec musím říct, že mi ten logicky neustále přetřásaný Rock ze střední coby plagiát této bezkrevné záležitosti přišel paradoxně o dost vtipnější i zábavnější, protože nadhodnocený Ro(c)k ze střední mimo slušného soundtracku nenabízí vůbec nic !! Většina dětských herců mě naprosto nezaujala, jejich postavy patří jednoznačně mezi loosery, kteří nejsou příliš zajímaví, celkově mi film Richarda Linklatera přišel obecně herecky nesmírně toporný, především jsem však hrozně zklamaný absencí jakéhokoliv humoru, protože jsem se vlastně ani neměl čemu smát !! The School of Rock je totiž spíš dojemnou rodinou nenáročnou tuctovkou, než komedií, u které by divák čůral smíchy, což samozřejmě může být způsobeno vinou mých přehnaných očekávání odrážejících i zdejší hodnocení, těch opravdu povedených dialogů uslyšíte jako šafránu, vše bez větších potíží či emocí spěje k očekávanému šablonovitému happyendu, a především se obávám, že hlavní potíž bude ve skutečnosti, že když se Jack Black snaží opravdu hrát a vymaní se z té svojí léta udržované škatulky ukrutného hovada, vypadá to jako křeč, lomcuje vámi zoufalá nuda a nedá se na to koukat s příliš velkým zalíbením.. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)