Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

Suchinnen

Neuvěřitelně stupidní a směšný film a ještě navíc v tom největším možném stylu. Učebnice debilních (klasicky amerických) klišé, kdy mě ani jediná hláška nedonutila k úsměvu a kdy mi ani jediná scéna nepřišla důvěryhodná. ()

panmroz

Tento film čeká stejnej osud "směšného filmu" jako "Rocky 4" - pouze se záměnou studené války za boj s terorismem. trapné zfotrovatění dříve sympatického McClanea. ()

RomanHyde

Jistě zde musíme hodnotit vzhledem k předchozím dílům, které laťku nastavily dosti vysoko, přísněji. Jedná se samozřejmě o akční áčko, ovšem teď mi to připomínalo úplně nejvíce nastavovanou kaši. Akce bylo na můj vkus až příliš ( i James Bond by měl co dělat) , auta létala příliš vysoko, letadlo a vrtulníky zase příliš nízko a mezi nima přeskakoval nesmrtelný McClane. Film obsahuje několik vynikajících akčních scén, ovšem ten zbytek působí opravdu až příliš uměle a proto si mě tento díl příliš nezískal. McClanovi nejvíce seděl mrakodrap a pak letiště.. Celé státy už jsou příliš velké sousto na nestárnocího McClanea. ()

JM87

Ze začátku sem se musel smířit především s tím, že starej John je pryč, díky PG13 je John teďka slušnější. Hlášky prostě chybí, chyběly a pokud bude ještě někdy nějakej další díl tak budou chybět. Když se překonám přes to, že John už nekouří a nemluví o své ženě a fakt si to zkusím nějak odůvodnit... když se překonám přes pár až moc přeakčnělých scén, tak vlastně zjistím, že ten film je bomba. Nic novýho, sakra, tohle už sem viděl stokrát, ale je to fakt dobře podaný, Willis pěkně hraje, ale kua! Ten zasranej PG13... dávám 4 hvězdičky, protože je to velice kvalitní film, ale bejt tohle natočený bez těch populistickejch ratingů, tak by to byl naprosto GENIALNÍ akčnák, kterej vůbec nekazí předchozí díly a naopak i některý úspěšně překonává. Možná dvojku řekl bych. Jen ten PG13... !!!! ()

Kratoc

První díl už asi nic nepřekoná a byť se v tomto pokračování umírněný McClane neuchyluje tolik ke kulervoucím hláškám (které by ovšem zařadily film do kategorie 18+), ale stále je ve formě. Je starší, usedlejší, ale když přijde na věc, tak pořád umí vzít fortelně za věc. Celý příběh je vykonstruován poměrně uvěřitelně a v některých chvílích je vidět, že Willis je zpátky ve svém živlu. Pokud bych měl srovnat kvality všech dílů, tak tento by byl zařazen hned za jedničku. ()

Gagner

Co se mi na smrtonosné pasti 4 líbilo ? To neuvěřitelné tempo !!! Jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a jako béčko parádní. Jen ten kamión mě fakt rozesmál :))) ()

crozet

Opětovná připomínka známého pravidla, že prostor zaujmout mají nabalující se "díly" kdysi uvedeného originálu opravdu malý, přestože se jejich autoři poctivě snaží sebevíc. V krátkosti: Jak lze odpracovat neoriginalitu doháněním skrze nelimitní obrazovou expresivitu. Pokud to děláte téměř heroicky statečně a s nepatetickým tvůrčím nadhledem (jinými slovy pokud se kontrolujete a nejste hysteričtí), váš film není úplnou ztrátou času. ()

Ondra603

John McClane opět a zase zachrání celé USA. Jeho charisma a schopnost se bezhlavě a přitom úspěšně vypořádat se všemi nástrahami mi vždy učarovala, už to ale není to co bývalo. ()

RomeroIsGod

Dlouho jsem se Pasti 4.0 vyhejbal, nechtěl jsem si kazit dojem z pro mě naprosto kultovní série. A hlavně jsem si nechtěl zkurvit mínění vo Johnovi. A byla to chyba, protože čtyřka je poctivá práce. Willis trousí jednu bombu za druhou (ultimátní vyhlášení šikmovoký děvy), akce je přehnaná a tempo zběsilý. Prostě McClaneův stylovej návrat. 75% ()

bolan

Americkejch akčňáků na výplach mozku se na nás valí tuny. Z těch blbejch (což jsou ostatně skoro všechny) je tady Willis aspoň fakt vtipnej a film plní svůj účel - nepřemýšlet, fandit, zasmát se, zapomenout - pohoda ! ()

Martinius

najslabsi zo vsetkych dielov serie. napriek zaujimavej zapletke a nestarnucemu a stale cool bruceovi film vyrazne poskvrnil priam bollywoodsky koniec s vrcholne stupidnou scenou kamion vs stihacka, za ktoru by sa nemuseli hanbit ani najprehnanejsi indicky brak. alobalom medzi zubami bol tiez trapny timothy elefant, ktory ako hlavny zaporak zlyhal kde mohol (v podstate nielen ako zaporak, ale aj ako herec. ide o dalsieho kandidata na obracanie hamburgerov v macdonalde, pretoze horsie ako herectvo to dopadnut nemoze). zopar trnov v pate sice film uplne neznici, ale postara sa o jeho degradaciu. preto "len" 3 hviezdicky. ()

FanO_o

Dobré akčne scény, dobrý Bruce Willis (Mc Clane) ktorý ukazal skvelú prácu policajta. Ale jeho dcera si mohla viac zahrat a nie len zopár minút Alebo tam mohli dať viac scén s tou peknou japonkov. :-) ()

Hepy13

John McCLane počtvrté, tentokrát má proti sobě skupinku hackerů. Dnešní doba hackerům hraje přesně do karet, takže výběr záporáků a příběh chválím. Samozřejmě také nesmí chybět, jak už je v akčních filmech zvykem, bezradnost policie. Hláškující Willis nemůže snad už nikoho překvapit, překvapením by spíše bylo kdyby nehláškoval. K akčním situacím - Těch je ve čtyřce nepřeberné množství, takže milovnící akčních filmů budou zajisté spokojeni. I když někdy to je opravdu přehnané např.stíhačka, vrtulník ale kdo by se Johna zlobil, když sestřelí autem vrtulník a prohlásí "došli mi náboje" :D Divím se ale jedné věci - proč se Holly s Johnem rozešla? Vždyť ten chlap je dokonalý gentleman, přesně ví jak se má dámou zacházet. Prvně ženský rozdá par ran do obličejea a trochu jí pocuchá makeup, potom jí lehce natluče autem a nakonec jí věnuje jednu dovolenou ve výtahu. ()

Tigran

Těžko se mi hodnotí filmy, které jsou součástí nějaké slavné série. Možná bych dal tomuto filmu i tři slabší hvězdičky. Jenomže to by se hlavní hrdina nesměl jmenovat John McClane a film by nesměl být právě součástí kultovní série Die Hard. Vzpomeňte si, na čem byla založena kultovní jednička: Normální řadový policista se náhodou ocitne v mrakodrapu plným teroristů a jelikož je trošku magor a navíc ani vlastně nemá moc na výběr, tak se rozhodne, že jim dá na prdel. A daří se mu to hlavně díky jeho intelektu a vynalézavosti, není to žádná mašina na zabíjení. Navíc je cynický, neustále hláškuje a kouří jednu cigaretu za druhou, samozřejmě. No a to se tady poněkud vytratilo. Hlášek tu sice pár je, ale McClane řeší situace zbytečně komplikovaně a často takovým způsobem, který by ve skutečnosti nemohl fungovat. A kdyby jo, tak by to musela být opravdu náhoda (helikoptéra sražená autem apod.). O závěrečné scéně se stíhačkou by se dalo napsat hodně řádků, ale nebudu se zdržovat. Zkrátka celkově docela průšvih. ()

barrahir

Dělat film s "hackerskou" tématikou znamená pohybovat se na dost tenkém ledě, jelikož diváci tématu rozumí kolikrát víc, než režisér, ale poslat do takového prostředí ještě staromilce McClanea, který sotva umí zacházet s mobilem, to už zavání opravdu průserem. Film je tak napůl cesty, John je pořád v pohodě, hláškuje, má víc štěstí, než rozumu a rozdává rány, zbytek filmu, hlavně záporáci, už jsou ale značně slabší, i tak film celkem baví. Autoři to s tím převodem do nového tisíciletí trochu přehnali, místo hackerských taškařic měla přijít oldschoolová mlátička, jako za starých dobrých časů. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)