Na společné večeři se sejde několik párů a po pár sklenkách se rozhodnou, že svoje telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou ten večer sdílet. Zprávy se přečtou nahlas, hovory budou nahlas. Vždyť o nic nejde, bude zábava. Jenže právě naši chytří a mobilní kamarádi o nás vědí úplně všechno, znají naše tajnosti, druhé životy, drobné lži, milenky i milence. Nevinná hra se nejdříve vyvíjí jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které se svými partnery či přáteli raději nesdílíte. Rozjede se série šílených situací a trapasů, někomu u stolu bude nepříjemně horko a brzo bude horko úplně všem. Odejdou domů partnerské páry, které přišly, nebo budou v jiném složení nebo budou po večeři všichni single? (Bontonfilm)

Rathalos

Velmi dobra dramedy z Nemecka,ktora je cista konverzacka,takmer cela sa odohrava pri stole,zopar starych priatelov si zahra hru na pravdu a z toho vznikaju rozne vtipne ci vaznejsie situacie,musim pochvalit vyber hercov,ale i dialogy,mne tento film padol do oka a nemozem nic negativne napisat...:-) ()

CaptainCzech

Němčouři to opět dokázali a vyplodili super film který je vtipný, má nějakou hloubku a co uznávám nejvíc je nekorektnost. Film je v principu jednoduchý, stačí když se sejde sedm ''statečných'' jedinců hodí mobily na stůl a poté čtou SMS, FB zprávy a poslouchají nahlas hovory. Samozřejmě každý z nich něco tají, a z toho pak vznikají konfliktní situace. Povedlo se to, humor pecka, drama tu také je a není to kýč. Celé osazenstvo hraje dobře, ale zkrátka si mě nejvíce získal Zeki z Fakjů pane učiteli Elyas M'Barek (táta na mateřský dovolený, který se v průběhu večera stane na chvilku vyvrhelem) a poté Wotan Wilke Möhring (pro mě Savage ze Survivor s7, s32 podoba ve vzhledu je velká), který tu je jako velký sympaťák, hrdý otec a ne tak úspěšný plastický chirurg, kterého mi v poslední scéně trochu sundali z piedestalu. I tak ale super postava. Film má skvělé tempo a pořád se tam něco děje, tak že se dostanete nakonec ani nevíte jak. Určitě doporučuju a i když to má své mouchy a k dokonalosti tam zkrátka něco chybí, krásné 4* si to určitě zaslouží. ()

Luk Skywalker

Italskou předlohu jsem neviděl, i když o ní vím, ale zapomněl jsem na ni. Takže nemůžu srovnat a možná je to dobře. U filmu jsem se bavil a čekal co se bude dít. Originální myšlenka to je (teda ta italská určitě), ale pravděpodobnost, že se to stane během jednoho večera za krvavého úplňku to už jen hodně přitažené za vlasy, ale nevadí v reálu by bylo potřeba více času (dny nebo týdny). Obsazení z Fakjů pane učiteli mi nevadí zvlášť, když to točil stejný režisér. Návštěvy kina nelituji. ()

Rockerman

Taliáni jsou temperamentnější, než Němci a tak je docela možné, že ty hádky byly šťavnatější. Italský originál jsem však viděl před čtyřmi lety, takže srovnání troch kulhá. Jedno si ale pamatuji jistě, že jihoevropané vyřešili pointu elegantněji. Němci zvolili spíš americký happy konec a proto nedávám plný počet hvězd. ()

BOURQUE

Ďalší remeake známeho príbehu, teraz z Nemecka. Keby som tom mal porovnať z pohľadu kvalít, tak by som k tomu použil nedávny rovnaký film, ktorý vyprodukovali Maďari . A výsledkom je to, že tá Nemecká verzia je slabšia. Chýba mi v tom viac nečakaných zvratov, väčšia škála emócií a charakteristickejšie predstavenie hercov. Ďalšia spolupráca Karoline Herfurth a Elyas M'Barek nie je zlá, ale viac im padnú „čisto komediálne“ situácie. Záver so svojím spôsobom je bližšie k „happy endingu“, v ktorom síce vidíme určité dopady „včerajšieho večera“ na život účinkujúcich, ale ich spoločný dlhoročný vzťah viac-menej dokáže odolať „pravde“. Vierohodnosť záverečných scén je však diskutabilná. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Lyžař

Z trojice filmu na to same tema jsem si nechal nemeckou verzi na konec. Cekal jsem, ze Nemci to nemohou zpracovat tak dobre. Mylil jsem se. Z trojice filmu mi prave tenhle sedl nejvice! ()

Davidkkk

Zprvu bych rád zdůraznil, že jsem před sledováním tohoto německého snímku nevěděl o jeho slavné italské filmové předloze Naprostí cizinci (2016). Zaujal mě koncept, kdy se sejde skupinka přátel (párů) a zahrají si hru, při níž musí přečíst nahlas veškeré SMS, které jim ten večer přijdou. Jo, nápad je skutečně chytlavý a pracuje přesně s tím, s čím by divák očekával. Na povrch vzejde fakt, že někdo někoho podvádí, druzí zase lžou a tak dále. Téměř dokonalá tajemství skvěle kombinují žánr komedie a drama, čímž se z humorných částí několikrát dostáváme do těch výrazně dramatičtějších. Asi nutno zmínit, že přestože se film prezentuje jako komedie, většinu času působí skutečně celkem vážně a někde v půlce nastane zlom, díky kterému se druhá část potáhne až do finále výhradně v ponuřejším stylu. A ono je to asi dobře, protože ta komediální stránka snímku úplně nefunguje a jestliže řeknu, že nejvtipnějším úsekem jsou závěrečné titulky, nelžu. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, vybral bych herecké výkony, protože pro mě absolutně neznámí herci mile překvapili. Kdyby to někdo zkrátil na hodinku a půl, vystřihl zbytečné scény a nahradil je něčím neotřelým a více nápaditým, byl bych opravdu spokojen. Takhle se mé hodnocení pohybuje mezi čistým průměrem a lehkým nadprůměrem, ale díky pocitově neuspokojivému finále sahám po nižší číslici a z filmu si odnáším poselství, že telefony nejsou nic jiného než zlo. ()

Vabr

Trailer mě velmi zaujal jak trapným sestřihem, dějem, tak i ,,trapným" českým dabingem. Přesně to byl takový ten film, který si pustím s babičkou a ona se u něj bude smát těm trapným křečovitým vtipům. Bohužel to celý gone wrong 😲. Přestože v traileru zaznělo pár lechtivých vtípků, očekával jsem, že i ve filmu jich bude minimum a ne přesný opak(!). Bože, to byl opět trapas. Koukali jsme se na film s babičkou a mamkou a babička si už nyní myslela, že jsme jí ten film pustili schválně, protože naposled jsme se s ní dívali na Olgu Hepnarovou, kde byly opravdu dlouhé lesbické scény. Úchylné vtipy tu byly podle mě často násilně vecpané, ale přesto jsem se s bráchou neudržel u vtipu s vibrátorem, to jsem se musel fakt zasmát přesto, že jsem nemohl (babička, mamka). Velká škoda filmu je, že vtipy jsou závislé na mobilech a ostatní vtipy netýkajících se dění mobilů nejsou vtipné, jak ty závislé. Film ubíhá vcelku rychle a herci hrají dobře. Ta psycholožka je fakt mrcha už od pohledu! Překvapivě se zde objeví i dost velký šokující plot twist (něvěra), který bohužel zůstal ve filmu dále nevyužitý. Časový skok po večeři mě hned, jak se objevil, dost nasral, ale nakonec, přestože to všechno dost přeskočili, překvapilo, že byl ok. Jako chápu to, ten film je už takhle dost dlouhý, avšak nevyřešily pár otázek (zůstala s ním, přišlo se na tu nevěru?...). Škoda, že ten film nebyl tak trapnej, jak jsem si myslel, byl by asi lepší 😟.Ještě dodám, že co to je ku*va za děcko, když chce ve 14 letech sex?! To mají tu věkovou hranici v Německu nějak posunutou ne? To si neumím fakt představit o tomhle před rokem přemýšlet. VYHODNOCENÍ: ASPOŇ ŽE SE TEN FILM MAMCE LÍBIL, NAKONEC HO NA OSLAVĚ DOPORUČOVALA KAMARÁDKÁM! ()

Razzor_82

Průměrný německý remake. Svému italskému originálu Naprostí Cizinci nesahá ani po kotníky. Bora Dağtekin vsází na své známé herce. Ti sice podají slušné výkony ale doslova jen kopírují jiný obsah někoho jiného. Otravné jsou pak úplně stejné dialogy, jakoby si němci nemohli vymyslet něco svého vtipného. Závěr se mi už hrubě nelíbil. Celý scénář působí jako jedna velká opsaná písemná práce se špatným závěrem. 5/10 ()

anitae

"Nechci abysme skončili jako Barbie a Ken, ty samej plast a já bez koulí." První jsem viděla tu českou verzi, která mi přišla bližší. ()

tranquill

"Mobil není hračka, z mobilu se hloupne!" Vynikající komediální drama, jehož kvalita s každou minutou stoupá. "Bylo to jako příběh o sériovém vrahovi, co hledá vykoupení..." Konverzační záležitost na téma tajemství alias pokrytectví. "Fakt bys skočil?" ()

Franc1s

Zábavná německá verze italského originálu Naprostí cizinci. Nic nového, či převrtaného se nekoná, ale rád jsem strávil jedno odpoledne u společného stolu. 6,5/10 ()

rublik05

Tak se nám tu opět sešla stará dobrá parta z Fakjů pane učiteli, respektive jeho tři hlavní protagonisté, kteří nám pod vedením hlavního tvůrce již zmíněné trilogie servírují poctivou porci zábavy s mimořádně originálním námětem. Považte, kolik přátelství či manželství by po takové hře zůstalo asi pohromadě? Minimálně se všichni pohádají, ale zpátky k filmu. Ten již od začátku zaujme velmi sympatickým hereckým obsazením, kdy téměř všichni herci podávají výborné výkony a ve výsledku je to na něm velmi znát. S herci to byla sázka na jistotu, každý jednotlivý charakter se postupně rozvíjí a projevuje. Stejně je to tak i se samotným dějem, který se pozvolna rozjíždí, pomaličku nabírá na obrátkách, až postupně vychází na povrch různá tajemství a nastávají tak zvraty či trapné situace. Musím přiznat, že mě snímek hodně pobavil, je plný vtipů, humoru, ale i vážných situací. Má příjemnou, uvolněnou atmosféru, svižné tempo, i přes relativně dlouhou stopáž nemá hluchá místa, nenudí. Zkrátka zajímavá odlehčená komedie, která zaručeně pobaví. 8/10. ()

chaturga

Hodně dobrej film. Sice je to hodně přehnané, co se za jeden večer všechno může stát, ale nápadité a zábavné. Místy až velmi smutné. Prostě film, co opravdu stojí za to ho vidět a popravdě to asi bohužel tak nějak v životě funguje. ()

Likan7

To je podvádění a lhanístandart? Zatím jsem neviděl italský originál, ale po shlédnutí německé verze se na něj už teď těším. Je to geniálně vystavěný, odhlečená nota tomu hodně pomáhá a právě to je údajně jiný oproti originálu, který je víc vážný. Ale jak se mi líbila finální koláž, tak vlastně ten úplně poslední záběr mě štve. Přistihl jsem se, že se vlastně usmívám na idioty, který jsou svým způsobem zvrácený a amorální. Umí jen podvádět svý rodiny. To musí mít každý milenku? Jsem asi podpantoflák, ale mě tohle se mi vlastně dost hnusí. Film jako takový je ale skvělej, jen to vyznění je takový...pokřivený a to ten celkový dojem trochu sráží. ()

tlesk

Téměř dokonalá tajemství jsou naprosto dokonalou letní komedií, která se nebojí přimíchat trochu pořádného dramatu a vrazit nejeden klín mezi partu sympaticky ztvárněných, různorodých přátel. Jak moc věříte své drahé polovičce? Jste si jistí, že při nahlédnutí do zpráv, či poslouchání telefonátu byste nebyli překvapeni, koho doma máte? Právě s touto premisou snímek pracuje. A velmi povedeně. I přes komornost (nebo právě díky ní) se ukazuje síla scénáře, schopného rozehrát výborný emocionální kolotoč na relativně malém prostoru prakticky jen jednoho interiéru, aniž by ovšem snímek trpěl tím, že připomíná divadelní drama (autor původního scénáře má k tomu ostatně dosti blízko). Pokud hledáte v nyní dosti omezeném programu kin ideální komedii, která však oplývá trojrozměrně vykreslenými postavami a rozhodně není hloupá, je tento snímek zcela jasnou volbou. Vrší se tu trapas na trapas a zvrat za zvratem a snad jen jedna postava v konečném součtu vychází s tajemstvími, která rozhodně neznamenají nic špatného. Oproti zklamání, jaké ve mne nedávno vyvolal tuzemský Bourák, se zde jedná o vcelku příjemné překvapení u snímku, od kterého jsem vůbec nic nečekal (série Fakjů, pane učiteli šla celkem mimo mě). ()

ANTYCHRYST

Nemcouri válej.. :) to Teda čumím.. Že se budu takhle bavit u německé komedie.. tomu bych nikdy nevěřil :) naprosto současné a zajímavé téma ala každej ukáže mobil.. není co ukrývat.. :) tohle by rozsekalo nejednu společnost.. Prohozeni Homo telefonu.. :) naprosto geniální.. :) herecké výkony super.. nic tomu nechybělo.. Já se náramně bavil :) a čekal kterej mobil zazvoní.. :) 80% ()

Tanner

Originál byl výborný svým nápadem a provedením. Tento remake sice není špatný, ale kdyby nevznikl, asi by se nic nestalo. Ani nerozumím, proč vznikl. Ani proč jsem se na něj vlastně dival. ()