Přes noc třicítkou

Cez noc tridsiatničkou

Dnes 13, zajtra 30

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

Jako malí si přejeme být co nejdříve dospělí. Sníme o tom a mluvíme. Chceme se dlouho dívat na televizi, řídit auto, kouřit. Vlastně bych tady mohla vyjmenovat plno dalších věcí, které bychom chtěli dělat až budeme dospělí. Ale kdybychom se jednoho rána probudili a bylo nám najednou třicet, asi bychom z počátku nevěděli co máme dělat. Člověk se ze šoku dokáže rychle otřepat. Ale ne všechny sny jsou ve skutečnosti tak oslnivé, jak očekáváme. S hudbou se vracíme do osmdesátých let, kdy rádiům vládli Michael Jackson s Madonnou. Jidiné, co vlastně můžu vytknout je, že Třicítka si propůjčila stejné téma jako Velký a tak budu vždycky srovnávat.(1.4.2009)

Dobrá oddechovka na víkendový večer. Co více říci? Účel byl splněn, tato komedie mne pobavila, závěr byl předvídatelný, na což už jsem si u romantických komedií zvykl. O jisté originalitě scénáře se hovořit dá, stejně tak sympatičtí představitelé hlavních rolí dělali co se dalo, a proto to nedopadlo tak hrozně. Jak říkám, jedná se o oddechovku na víkendový večer a člověk si u toho aspoň odpočine a zarelaxuje. Takže pro mě průměr, tzn. tři hvězdičky.(24.6.2008)

Mno koukatelný to je, ale moc zabavné nikoliv. Hraní Jennifer se mi moc nepozdávalo, zdálo se mi že se pořád akorát různě pitvořila a na mě to moc sympaticky nepůsobilo. Ještě že to zachraňuje Mark Ruffalo, ten byl bezva o tom žádná. Nic překvapivého ani závratného, ale když není nic lepšího napráci...(31.5.2008)

• Foma

No to jsem zase něčim ztrácel čas, snad jedině ten Ruffalo a pár vtipných kousků. Chvílema to vypadalo inteligentně, že vlastně máme dávat pozor na to, co si přejeme, protože když se to splní, tak pak budeme zírat. Ale ono se to celý dost chová nekonzistetně, hlavně závěr, jako ideál štěstí mít domek na předměstí, hezkýho manžela a bejt úplně konzumní, to se mi moc nezdálo. A teď si vemte, že se na to dívaj náctiletý šmudlinky a tohle se jim dává do hlaviček!(11.8.2010)

Od doby co jsem začal sledovat a dosledoval seriál Alias je v mých očích Jennifer Garner o dost hezčí, spolehlivější a příjemnější herečkou než bývala. Přes Noc třicítkou je příjemná komedie, lehce uhozená, ale plynoucí z připravených kolejí např. hitu s Tomem Hanksem, Velký. Žádné překvapení se konat nebude a film pouze sází na klasické schéma, které vás bud potěší a nebo vám přijde nechutně nudné a zbytečné.(3.2.2007)

• - Snímek byl inspirován povídkou "Rip van Winkle" z roku 1819, kterou napsal Washington Irving. (Terva)

• - Do hlavní role byly zvažovány Gwyneth Paltrow, Renée Zellweger a Hilary Swank. (HappyTez)

• - Na oslavě Jenniných 13. narozenin v roce 1987, pijí dietní Colu z plechovky, jejíž design je z roku 2003. (HappyTez)