Přes noc třicítkou

Cez noc tridsiatničkou

Dnes 13, zajtra 30

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

Jako malí si přejeme být co nejdříve dospělí. Sníme o tom a mluvíme. Chceme se dlouho dívat na televizi, řídit auto, kouřit. Vlastně bych tady mohla vyjmenovat plno dalších věcí, které bychom chtěli dělat až budeme dospělí. Ale kdybychom se jednoho rána probudili a bylo nám najednou třicet, asi bychom z počátku nevěděli co máme dělat. Člověk se ze šoku dokáže rychle otřepat. Ale ne všechny sny jsou ve skutečnosti tak oslnivé, jak očekáváme. S hudbou se vracíme do osmdesátých let, kdy rádiům vládli Michael Jackson s Madonnou. Jidiné, co vlastně můžu vytknout je, že Třicítka si propůjčila stejné téma jako Velký a tak budu vždycky srovnávat.(1.4.2009)

Variace na 16 let starý "Big", tentokrát v dámském provedení. Zdaleka ne tak vtipný a sympatický, ale přesto bez újmy na zdraví koukatelný film. Se sympatičtější herečkou (která by navíc uměla i hrát :) v hlavní roli by to asi dopadlo o dost líp. Takhle se moje sympatie spíš než na hlavní postavu soustředily na Marka Ruffala (a v jeho případě to nebylo poprvé)(1.1.2005)

• Rex Mundi

Hlúpa romantická "rádoby" komédia o holčine, ktorá je rovnako blbá bez ohľadu na to, či má 13 alebo 30. Jennifer Garner mi nikdy nebola sympatická, ale ani v tomto filme mi nedala dôvod, aby som si ju obľúbila. Možno jej to prikazoval režisér, ale jej herecký výkon v roli dospeláčky s detskou dušou je veľmi nedôveryhodný. Nepamätám si, že by som sa ja alebo ktorékoľvek iné dievča v trinástich rokoch toľko "tlemilo" (pardón za výraz, ale je to tak). Jennifer skôr vyzerá, akoby sa jej duševný vývoj bol zastavil oveľa skôr. Tanga nohavičky ju prinútia (koľký krát?) otvoriť ústa dokorán, ale v 12 cm podpätkoch tancuje a behá jedna radosť! O niečo lepšie to sadne originál trinástke Christe B. Allen (pritom tá by mala na biedny herecký výkon teoreticky ešte nárok). Naopak Mark Ruffalo opäť nesklame a nenútene ukazuje, že je o 5 tried vyššie ako Jennifer. Andy Serkis je skvelý, keby mu podobnú roličku napísali na telo, dokázal by utiahnuť komédiu úplne sám. Pozerala som 13g30 s českým dagingom, ušiel sa mu dvorný dabér Rowana Atkinsona a len umocnil dojem "nového", decentnejšieho Mr. Beana (myslím to v najpozitívnejšom slova zmysle, aj keď si viem predstaviť výraz v tvári Beanových odporcov a Glumových fanúšikov:-).(19.4.2005)

• Ulrich

Banálnější, nudnější a méně stylová kopie "Big" s Tomem Hanksem. Nechápu, jak si mohou takovéto filmy na sebe vydělat a tím i pomoci jiným klonům k dalšímu vzniku. Možná, že objektivně to není AŽ tak hrozný, ale ta tuctovost a zaměnitelnost je něco, co mě na romantických komediích tohoto typu vysloveně štve.(1.6.2008)

• zdenny

Protože jsem se na film díval s manželkou a svými malými dcerami, líbil se mi. Uvědomil jsem si ale, že kdybych se na něj díval sám, nebyl by tak úplně super. Ikdyž je to pohodový film, nenáročný, ale s dosti sekvencema, které vypadaly jako odvar lépe udělaných sekvencí v lepších komediích. Např. tanec v klubu na písničku "Thriller" - byl dost prkenný a v jistých obměnách jsme tuto scénu viděli už v mnoha lepších filmech. Jinak to ale určitě nebyl zabitý čas. S rodinkou celkem příjemně strávený čas. Navíc nám film ukázal, že člověk má být trpělivý a ne chtít všechno hned, protože by za nějaký čas mohl zjistit, že toho hodně přehlédl a "přeskočil". Ještě dodám, že ve filmu zazněly kvalitní popové písně 80. let.(31.5.2008)

• - Scéna z oslavy třináctých narozenin Jenny (Jennifer Garner) byla točena dvakrát ve dvou odlišných variantách. V traileru byla mladá Jenna oblečena do barevného topu a vlasy měla rozpuštěné, ve filmu měla modrý top a její vlasy byly vyčesány nahoru. (bfa)

• - Některé společné scény Jennifer Garner a Marka Ruffala byly improvizované. (Cheeker)

• - Jennifer Garner sa okrem iného na rolu vo filme pripravovala tak, že usporiadala hneď niekoľko pyžamových párty s 13-ročnými dievčatami. (martin1m2)