Přes noc třicítkou

13 Going on 30

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

• Rex Mundi

Hlúpa romantická "rádoby" komédia o holčine, ktorá je rovnako blbá bez ohľadu na to, či má 13 alebo 30. Jennifer Garner mi nikdy nebola sympatická, ale ani v tomto filme mi nedala dôvod, aby som si ju obľúbila. Možno jej to prikazoval režisér, ale jej herecký výkon v roli dospeláčky s detskou dušou je veľmi nedôveryhodný. Nepamätám si, že by som sa ja alebo ktorékoľvek iné dievča v trinástich rokoch toľko "tlemilo" (pardón za výraz, ale je to tak). Jennifer skôr vyzerá, akoby sa jej duševný vývoj bol zastavil oveľa skôr. Tanga nohavičky ju prinútia (koľký krát?) otvoriť ústa dokorán, ale v 12 cm podpätkoch tancuje a behá jedna radosť! O niečo lepšie to sadne originál trinástke Christe B. Allen (pritom tá by mala na biedny herecký výkon teoreticky ešte nárok). Naopak Mark Ruffalo opäť nesklame a nenútene ukazuje, že je o 5 tried vyššie ako Jennifer. Andy Serkis je skvelý, keby mu podobnú roličku napísali na telo, dokázal by utiahnuť komédiu úplne sám. Pozerala som 13g30 s českým dagingom, ušiel sa mu dvorný dabér Rowana Atkinsona a len umocnil dojem "nového", decentnejšieho Mr. Beana (myslím to v najpozitívnejšom slova zmysle, aj keď si viem predstaviť výraz v tvári Beanových odporcov a Glumových fanúšikov:-).(19.4.2005)

• sedm.1

Nevím co bych moc měl napsat k této jen další z mnoha a mnoha romanických komedií.Snad jen to,že jde o další romantickou komedii,která není ani trošku originální,není ani trochu vtipná,ani hercema zachráněná(Jennifer Gardner je sice chvilkami pěkňoučká,ale přehrává jak bejk,Mark Ruffalo je zase sympatický pořád a má i docela civilní vystupování,ale v jeho případě je opět šíleně nevýrazný),Přes noc třicítkou je prostě šíleně tuctový film.Kdo má ale tento typ filmů rád,zklamán zas nebude,dočká se totiž všeho(sice matného,ale všeho),co může tento žánr nabídnout.(22.5.2009)

• eagle-eye

Malinko jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Jednak bytostně nesnáším romantické filmy a ani tento trapný styl humoru mi jde těžce proti srsti. Proč se teda přikláním k dvěma hvězdám? Hlavně za obsazení a za těžce pohodový výkon Marka Ruffala. O jeho kvalitách svědčí již to, že se objevil v minulosti v několika povedených filmech a nikdy nehrál druhé housle. Druhá hvězda jde zčásti za obsazení šéfredaktora Glumem a za to, že film šel kupodivu celkem v pohodě dokoukat.(2.6.2008)

Mno koukatelný to je, ale moc zabavné nikoliv. Hraní Jennifer se mi moc nepozdávalo, zdálo se mi že se pořád akorát různě pitvořila a na mě to moc sympaticky nepůsobilo. Ještě že to zachraňuje Mark Ruffalo, ten byl bezva o tom žádná. Nic překvapivého ani závratného, ale když není nic lepšího napráci...(31.5.2008)

• bublajsa

Pro mě poněkud schizofrenní zážitek: na jednu stranu jsem měla co dělat, abych přes hodinu a půl přetrpěla mně krajně nesympatickou Jennifer Garner, na druhé straně jsem si užívala každou vteřinu krajně sympatického Marka Ruffala. Další plusové body, které mi pomohly se dodívat do konce, byly Andy Serkis a "Thriller dance". Jinak se tenhle film už po prvních minutách zařadil mezi ty, na které jsem se podívala jen a pouze kvůli jedné ze svých hereckých lásek (Mark), nehledě na svůj filmový vkus. My fanynky to máme někdy zatraceně těžké ...(3.7.2012)

• - Jennifer Garner sa okrem iného na rolu vo filme pripravovala tak, že usporiadala hneď niekoľko pyžamových párty s 13-ročnými dievčatami. (martin1m2)

• - Na oslavě Jenniných 13. narozenin v roce 1987, pijí dietní Colu z plechovky, jejíž design je z roku 2003. (HappyTez)

• - V roli redaktorky chystá Jennifer Garner v jedné scéně vydání časopisu, kde je na obálce Jennifer Lopez - bývalá snoubenka jejího manžela Bena Afflecka. (Roman.Ticka)