Přes noc třicítkou

Cez noc tridsiatničkou

Dnes 13, zajtra 30

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

„Máš chlpatú ruku.“ – „To mi ešte nikto nepovedal.“ Pekný film, za ktorý sa nikto zo zúčastnených nemusí hanbiť. Jennifer Garnerová („Alias“, DAREDEVIL) je rada, že je rada a Andy Serkis a Mark Ruffalo sú profesionáli, ktorí vdýchnu dušu aj takémuto klišé scenáru o „zámene tiel“ (len z poslednej doby menujme predsa len podstatne lepší STRELENÝ PIATOK/2003). Svižné tempo, pesničky, tance, herecké chémia, vtip, dojatie a troška poučenia o chybách, ktoré nás paradoxne posúvajú dopredu.(22.6.2008)

• lareinna

No páni, vidieť Jennifer Garner keď sa tvári akože má 13 rokov a zbadá v nočnej košieľke prsia (ktoré tam podľa mňa aj tak treba hľadať :-) a celý film vlastne vyzerá akoby nemala všetkých pohromade, mi extra vtipné nepripadalo. Jennifer je fajn herečka, ale toto jej podľa môjho názoru nepristalo. Priemerné, dá sa pozerať, ale druhýkrát určite nie.(15.9.2010)

• Tosim

Největší slabinou tohoto filmu je jeho těžká předvídatelnost. Vnímavý divák zkrátka už ze začátku ví, jak všechno skončí a tak těch pár dobrách nápadů ("Můžu si půjčit kečup?"), či civilní Mark Ruffalo snímek už nezachrání. V opačném případě by totiž tvůrci museli vyždímat z námětu mnoha a mnoha vtipy a gagy maximum, což se eviděntě nestalo. Nebo nechtěli. Nebo co.(20.3.2006)

• Lukoboss

Říkám si, jestli ty dvě hvězdy nejsou pořád moc. Skoro mě to nutí použít slovo sračka, protože pár vtipů tuhle hrůzu nezachrání. Jennifer Garner má otřesný grimasy, působí trapně, a kdyby chvílema zabučela, byla by úplně jasná... Ona byla tím hlavním problémem, který jsem u filmu měl, bohužel hrála zárověň i hlavní postavu, takže tady je něco špatně!(23.5.2009)

Úspěšná a flirtující třicítka automaticky neznamená oblíbená, dobrá nebo dokonce čestná. No jistě, morální ponaučení to má, milé děti. Také nesmíte být zlí na své kamarády a rozhodně nevěřte prohnaným blondýnkám... V rámci komedií průměr, v měřítku filmové tvorby lehký podprůměr. Film sehlává všude tam, kde takové komedie padají - u předvídatelného scénáře se špatným romantickým koncem. Co naopak potěší je snažící se Jennifer Garner, která předvádí exhbici na pomezí zfetované a psychicky labilní třicítky (to kdyby divák nevěděl, co je toho příčinou) říznuté mentalitou pubertálně-naivní třinácky (to když balí v baru mladé kluky a zve si na pařby puberťačky) a mega pohodář Mark Ruffalo. Občas se zasmějete crazy vtipům, občas vtipy sklouznou do hutnější polohy (vyznění je lehce pedofilní...), občas jsou trochu trapné... Ale celkově je to nevyvážené. 50% tedy **1/2.(3.2.2007)