Přes noc třicítkou

• Nový Zéland

13 Going on 30

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

I když jsem měl k Jennifer Garner před shlédnutím neurčitý odpor (a za boha nevím proč : ) ), tak nakonec velmi překvapila, celý film suverénně táhne a povedlo se jí být roztomile zmatená, hravá a rozverná tím vzácným neotravným, kouzelným způsobem. A hlavně neskutečně zábavná. Mark Ruffalo o nic nezaostává a spolu tak tvoří nesmírně sympatickou dvojici, které prostě musíte fandit (a případně závidět :) ). Vedlejší postavy děj příjemně osvěžují (Andy Serkis je boží, příjemné překvapení, jaký dobrý komik se vyklubal ze slizkého Gluma). Zbytečně natahovaný, nuceně dramatický konec (po předváděčce to mohlo v klidu skončit) to kazí, ale úžasný song Love is a Battlefield v titulcích to zase nakopl směrem vzhůru. :)(19.5.2009)

• ladko

Na romantiku nepresvedčivé, na komédiu nevtipné(až na kečupovú scénu) a sem tam až trápne(Jackson - Thriller). Veľké plus za Judy Greer, na ktorú začínam mať slabosť a dúfam, že sa bude objavovať v čo najviac filmoch. Zato Jennifer Garner aj keď je pekná proste pôsobí neprirodzene vo väčšine filmu a takáto rola sa jej veľmi nehodí. Oveľa viac sa mi páčila v Juno.(12.7.2008)

Jako malí si přejeme být co nejdříve dospělí. Sníme o tom a mluvíme. Chceme se dlouho dívat na televizi, řídit auto, kouřit. Vlastně bych tady mohla vyjmenovat plno dalších věcí, které bychom chtěli dělat až budeme dospělí. Ale kdybychom se jednoho rána probudili a bylo nám najednou třicet, asi bychom z počátku nevěděli co máme dělat. Člověk se ze šoku dokáže rychle otřepat. Ale ne všechny sny jsou ve skutečnosti tak oslnivé, jak očekáváme. S hudbou se vracíme do osmdesátých let, kdy rádiům vládli Michael Jackson s Madonnou. Jidiné, co vlastně můžu vytknout je, že Třicítka si propůjčila stejné téma jako Velký a tak budu vždycky srovnávat.(1.4.2009)

Miluju romantiku a romantické filmy vůbec. V tomto snímku se snoubí dohromady dokonce s fantasy, komedií a dramatem což je podle mě jediná naprosto skvěle skloubená raritka. Pokaždé mám ze snímku stejný pocit jako když jsem jej viděla poprvé a takové pocity jsou pro film jen dobré. Tím, že hlavním tématem je vlastně to, že hlavní postavě je najednou z ničehožnic o 17 let více to není moc originální, ale rozhodně to byla vůbec první taková věc kterou jsem kdy viděla. Jasně je to klišé a je to i hodně předvídatelné ale občas i takové filmy mají své kouzlo. Perfektní obsazení, Jenn a Mark zazářili a tak to má být :-).(21.10.2012)

• lareinna

No páni, vidieť Jennifer Garner keď sa tvári akože má 13 rokov a zbadá v nočnej košieľke prsia (ktoré tam podľa mňa aj tak treba hľadať :-) a celý film vlastne vyzerá akoby nemala všetkých pohromade, mi extra vtipné nepripadalo. Jennifer je fajn herečka, ale toto jej podľa môjho názoru nepristalo. Priemerné, dá sa pozerať, ale druhýkrát určite nie.(15.9.2010)

• - Snímek byl inspirován povídkou "Rip van Winkle" z roku 1819, kterou napsal Washington Irving. (Terva)

• - Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem 'Sugar and Spice'. (HappyTez)

• - V roli redaktorky chystá Jennifer Garner v jedné scéně vydání časopisu, kde je na obálce Jennifer Lopez - bývalá snoubenka jejího manžela Bena Afflecka. (Roman.Ticka)