Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

Cedr

Průměrný krimi thriller, kterému něco málo chybí. O co konkrétně jde, ale neumím slovy zachytit. Možná něco mezi konzistentnějším scénářem, tempem a atmosférou. Spousta kvalitních herců v nevýrazných charakterech s málem prostoru, Jack by na takový film sice s přehledem stačil sám, ale i jeho potenciál mi přijde však docela nevyužit. Obzvlášť v této roli do které se podle mě skutečně hodí. Vyústění filmu ale příjemně překvapilo, zejména necháte-li jej chvíli uležet, a přehouplo film z průměru. ()

SniperG1

Tak jedná se o průměrnou kriminálku s drsnou tématikou, ale ten konec je hodně nečekaný! Nebo snad vůle boží...? 70% ()

plechulka

To je ten problém s remaky - kdybych kdysi dávno neviděla "Stalo se to za bílého dne", automaticky dávám o hvězdičku víc: Tenhle film mi - kromě Nicholsona, samozřejmě, jako vždy! - přijde jaksi míň charismaticý než jeho předloha. ()

lennyd

Detektiv Jerry Black (Jack Nicholson) odchází do důchodu, už si sbalil všechny věci a poslední věc co jej čeká je večírek na rozloučení. Večírek ale překazí nález mrtvé osmileté holčičky, a Jerry chce ještě naposledy pomoct. Slibuje (na svoji duši) matce mrtvé holčičky, že vraha vypátrá a najde. Policie se ale bohužel spokojí s vynucením příznáním mentálně postiženého indiána, tak se musí Jerry na případ vrhnout sám. Během pátrání poznává Lori s její dcerou Chrissy, která je téměř stejný typ jako zavražděné děvče. Dokáže Jack ochránit Chrissy před záludným vrahem? ... Uchm, tak trošku jiná detektivka - místo "pátrání" se Jerry spokojuje s rybařením a obsluhováním pumpy, a celé to vrcholí .. .ehm neřeknu, ale konec je takřka dokonalý (na míle vzdálený jakémukoliv konci detektivky, co jste kdy viděli). Jack Nicholson si svoji roli detektiva ve výslužbě vyžívá (stejně tak jako např. v About Schmidt), takže jeho výkonu nelze nic vytknout - a ostatní tam jsou stejně jen do počtu... +- průměr ()

elanius

(73/2022) / Výborný Nicholson v nenápadnom malom filme od Seanna Penna. Hudba Zimmer. Na takéto esá tomu ale niečo chýbalo. Určite to nebolo tempo filmu, aj keď pomalé, práveže super pasovalo k tomu čo sa Penn asi snažil vytvoriť. Psychologické, husté krimi o jednom starom samotárovi. Najväčší problém je podľa mňa hluchý stred fimu, ktorý na dlhý čas zanevrie na hlavné devízy filmu, psychologický vývoj hlavnej postavy a samotný detektívny dej. Ako keby bolo zrazu všetko normálne, strašne to narušilo dynamiku filmu. A záver už tie emócie v mierne apatickom divákovi nevytiahli. Podiel na všetkom tak trochu má asi aj komplikované produkčné a finančné pozadie filmu, asi to nie je presne to čo všetci zúčastnení čakali, keďže išlo údajne o ich srdcový projekt, hlavne teda Penna a Nicholsona. Napriek výhradám, film doporučujem. Hlavne kvoli naozaj hviezdnemu teamu, kde trochu zaváhal asi len ten Penn. Trochu. (6/10) ()

PetrPan2

Skvělé natočený film podle předlovy Fridricha Dürrenmatta, jen namísto 50. let ve Švýcarsku se děj odehrává v současnosti v americe... Jack Nicholson je bezchybný... ()

lykan9

Sean Penn nám v plné kráse představil kriminální thriller postavený hlavně na hereckých výkonech (jediný, kdo mě nepřesvědčil, byl Benicio Del Toro) a pozvolným vyprávěním. Brutálních záběrů je užito velmi málo, ale o to jsou intenzivnější, akce tu není žádná, ale vůbec nechybí a prostředí je sice krásné, ale nijak nerozptyluje. Samotný závěr je strhující a vlastně překvapivý a jeho dokonalost podtrhuje skvělý herecký výkon Jacka Nicholsona. Pár věcí mi sice vadilo a proto plný počet nedám, ale ve výsledku je Přísaha výborným filmem. ()

cross

Velice zajímavě natočený a velmi, ale velmi pozvolně vyprávěný thriller, kterému až na pár okamžiků chybí prakticky jakákoliv významější akce či napětí. Jack Nicholson si hlavní roli střihnul s nebývalou přesností a určitě také potěší sice krátký, ale o to výraznější výstup Benicia Del Tora. Ale pozor, nečekejte thriller v právém slova smyslu! ()

davidek

Film, který mě oslovil a hodně dlouho mě trčel v lebce. Absolutně neamerickej film, kde sice zlo je zažehnáno, ale nikdo o tom neví!!!!! Herecky absolutně dokonalý Jack Nicholson. Film, který mluví o tom, že může dojít k omylu, o nezkutečné víře, o opravdové lásce, která přeroste v nenávist (bohužel tyhle dvě paní si mají velmi blízko), o obrovském utrpení a hlavně o přísaze policisty odcházejícího do důchodu, který je přesvědčen o nevinosti prvního zadrženého, který se namanul a tuší, že vraždil prostě někdo jinej. Hodně drsnej film. ()

KlonyIlony

Některé scény jsou převzaté z knihy, ale je tu dost rozdílů - film stojí mnohem víc na vztahu ex-detektiva a ženy, která s ním na benzínce bydlí (ve filmu se jmenuje Lori), ta je v knize naprosto vedlejší postavou, ve filmu se dokonce rozvíjí i milostný vztah; knižní postava ex-detektiva se mi zdá být mnohem víc vnitřně hnaná touhou dopadnou vraha a je jí sžírána. Morální pochybnost ex-detektivova počínání ve vztahu k dítěti, které slouží jako návnada vrahovi, a jeho matce, je zde ale stejně palčivě vyřčena; psychologický profil vraha součástí indící, se kterými knižní ex-detektiv pracuje, tennto prvek ve filmu úplně chybí. V knize dojde k rozuzlení vně hlavní linie děje a je samo o sobě velmi originální a šokantní, ve filmu je toto vyřešeno jinak, ale podle mého dost povedeně. Filmařsky moc pěkné, i přes ty limitace (hlavně v psychologickém vývoji postavy ex-detektiva, který je ve filmu šablonovitý) které s sebou nese přenášení knihy na plátno. ()

Molir

Zajimava rezie, zajimavy dej, zajimava atmosfera, mozna (na neci vkus) pomalejsi tempo, "krimi" je pouze prostredkem, nikoliv cilem... cim to, ze cim je clovek starsi, tim ho podobne filmy cim dal vice berou ;-) a jeste Jack Nicholson v zajimave herecke (a pro nej IMO znacne netypicke) poloze opet dokazuje, ze stale snad nema konkurenci... ()

jefff

Knihu jsem četl jedním dechem, film už tak senzační není, ale díky "opět šílenému" Jacku Nicholsonovi jde o nadprůměrný zažitek. Ke všemu potěší hvězdné vedlejší role psycholožky Helen Mirren, dementního indiána Benicia Del Tora, detektiva Aarona Eckhrta či minirole Mickeyho Rourka. ()

Lukoboss

V podstatě celou dobu, co jsem film sledoval, jsem si říkal, že je škoda, aby tam hrál Jack Nicholson. Ten snímek totiž působil až moc průměrně pro takovýho herce. Pak ale přijde téměř dokonale vymyšlený konec, který najednou z průměru udělá něco víc a hned si řeknete: "Aha, tak ono to přece jenom mělo cenu!" ()

vitekpe

Remake slavneho filmu s  Gertem Fröbem, natoceny takovym lehcim, chvilemi az artovejsim, zpusobem...coz mi nevadilo. Na film se kouka dobre (pomaha casting, samozrejme). Co me nastvalo byl zaver. Za to ubiram jednu hvezdu. :) ()